Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jandiee

Stran: [1]
1
Nakonec to bylo permanentním fungováním na dedikované grafice, která žere mnohem víc než integrovaná - pomohlo nainstalovat správný Nvidia driver a nvidia-prime a přepnout ubuntu na integrovanou grafiku :) Každopádně TLP jsem si stejně nainstaloval, třeba zase pomůže jindy, děkuju za pomoc :)

2
Notebooky a přenosné počítače / Výdrž baterie NTB Ubuntu 16.04
« kdy: 03 Listopad 2017, 18:23:20 »
Ahoj,
Nedávno jsem přešel na dual boot Win 10 / Ubuntu 16.04 na ntb *Acer Swift 3 (verze NX.GQUEC.001 - i5 - 8250U)*. Čistě na Windowsech tento ntb vydrží bez problému na baterii kolem 8-10 hodin (wifi, sledování videa, filmu, občas brouzdání na netu, práce v textových programech). Bohužel na Ubuntu vydrží necelé 4 hodiny (stejná činnost, dokonce mírně lehčí - např. bez sledování online videa atd. - pouze práce). Jakožto vysokoškolák bych ale docela uvítal, kdyby ntb vydržel celý den ve škole bez nutnosti tahat s sebou napájení, přecejen je to vždy trochu otrava při každém přesouvání schovávat kabely, při posunutí do vedlejší místnosti zase ntb zapojovat.... jsem docela mobilní člověk a ntb používám prakticky kdekoli. Je možné výdrž nějak prodloužit (ano, kontroluji si procesy, neběží nic zbytečně, vše se snažím mít optimalizované), nebo prostě neexistují lepší drivery pro tento hardware a nejde dosáhnout výdrže ani srovantelné s Windows?

Stran: [1]