Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tony182

Stran: [1]
1
dobrá tak děkuju za pomoc a za obohacní vědomostí ;) brzy nashlednaou :D :D

2
takhle je to správně?

3
jsem ted v nové instalaci, nainstaloval jsem synaptic a nic jiného, žádnou aktualizaci, našel jsem si ty balíky které jsi mi vypsal a jestli jsem tomu ted dobře rozuměl mám si najít aktuální verzi na té jé uzamčít? to co jsi mi tu vypsal jsem sice našel ale uzamčít nejdou protože nejsou nainstalované...

4
kdyžtak jen napište jak po reinstalaci starého jádra zamknout jádro aby se samo nepokoušelo o aktualizaci... díky, třeba už to klapne ;) :D

5
:D že já sem to nereinstaloval hned :D jak sem už psal výše, nainstaloval sem jádro 4.10, po aktualizaci systému to nahodilo jádro 4.13 a začalo to s reboot loopem :D jinak já sem zkušenej linuxák jak víno, vašak nahoře píšu že je tohle moje poprvé :)

6
nic se nenainstalovalo, ani neotevřelo, po odkliání příkazů jsem restartoval pc a stále bezezměn

7
balíky jsem musel odstranit ve funkčním kernelu, ten novější mě nepustí na pracovní plochu protože se dokola restartuje

8
ok, díky za vysvětlení :) zdal jsem 
Citace
sudo update-grub
a
Citace
uzivatel@uzivatel:~$ sudo update-grub
[sudo] heslo pro uzivatel:
/usr/sbin/grub-mkconfig: 11: /etc/default/grub: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT: not found
uzivatel@uzivatel:~$9
když se spustí to správné jádro tak to vůbec neběhá zle a prohlížeč třeba funguje naprosto plynule, dá se s počítačem pracovat jen bych rád odstranil ten zdlouhavý boot kde si musím volit alternativní možnosti spouštění. Napadlo mě že bych to znova shodil a nainstaloval, nedával aktualizovat soft a dle návodu bych zakázal aktualizace.

10
... po dokonceni operace ktera je popsana v odkazu mi to ukazuje pri bootu tuhle chybu

11
Děkuju za odkaz, zkouším to dle něj ale terminál mi na konci akce vypíše chybu (viz foto), je tp tím že jeden z uvedených balíku tam nejspíš není?

12
Dobrý den,
stáhl sem si z angl. stránek ubuntu instalaci Ubuntu 16.04.3 LTS 32bit verzi, nainstaloval jsem na starší sestavu a všechno plynule běželo, naprosto bez problému.
Chvíli na to sem otevřel program Ubuntu Software a nechal si aktualizovat programy i se systémem.
Aktualizace neproběhla úspěšně takže sem jí rozchodil přes terminál pomocí sady příkazů sudo apt-get... Aktualizace se poté nainstalovaly všechny, poté sem restartoval PC a nastal restartovací kolotoč.
Vždy po druhém restartu mi vyskočí tabulka s možnostmi nabootovat Ubuntu, Rožšířené možnosti spuštění Ubuntu a dvakrát memtest86.
Když dám spustit samotný Ubunt tak se pc zase restartuje a pořád dokola dokud nenaskočí tabulka s možnostmi. Rozklikl sem rozšířené možnosti spuštění kde byly na výběr dvě možnosti:
Ubunt, with Linux 4.13.0-26-generic (+možnosti zpstart a recovery) a druhá volba Ubunt, with Linux 4.10.0-28-generic (upstart...).
Po volbě první možnosti se pc restartuje, po volbě druhé pc nabootuje systém a PC se dá normálně používat i když tu a tam ale né zase tak moc často pc zamrzá ale to mám spíš podezření na staré HDD protože když se pohybuju v prohlížeči tak vše běží pěkně plynule, dokud se mi nenaplní omezená kapacita ram (2GB) ale když mám spuštěný prohlížeč a chci ho jen shodit na plochu nebo otevřít složku počítač nachvíli zamrzne a pak se pomale začne otvírat složka, případně když koukám dlouho na YT ve fullscreen modů (třeba 2hodiny) a pak dám zmenšit obraz zpátky do prohlížeče, PC se velmi zaseká a je nepoužitelné několik minut ale to jen tak mimochodem protože všechno ukazuje na starý disk s vadnými sektory.

Zajímalo by mě tedy jak tu první možnost v tabulce, která vyskočí po neúspěšném bootování, odstranit.
Respektive nastavit aby se automaticky spouštěla starší verze (jádra asi).
Omlouvám se za lajcký dotaz ale je to moje poprvé s distribucí Ubuntu a Linuxem vůbec, dost tápu ale když si člověk najde články jak co a kde nastavit tak to potom funguje a to mě nesmírně baví :) bohužel s tímto problémem si už neumím poradit a budu vděčný za kždou radu nebo dobrý tip ;)

... ještě mě napadá... vyzkoušeno na dvou různých starších sestavách - core 2 duo E4400 a E4500 (2.0 a 2.2GHz), obě sestavy obsahují 2GB ram, integrovaný grafický čip Q35 (jedná se o kancelářské stanice HP Compaq nc7600 SFF).

Stran: [1]