Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - p.kopecky

Stran: [1]
1
juwa2:
Díky tvé radě jsem zjistil že disk má nepodporovaný file system APFS a jelikož je neveřejný tak Linux s ním neumí pracovat, kromě za použití APFS FUSE ( https://github.com/sgan81/apfs-fuse ) který umožní čtení.

děkuji za rady

2
Ahoj, prosím o radu.
Snažím se na MacBook Air spustit Ubuntu z USB, abych mohl zachránit data z disku počítače než jej naformátuji a provedu novou instalaci.  iOS havaroval při updatu a bohužel nefunguje žádný známý postu pro oživení kromě čisté instalace. Počítač nechci rozebírat, abych vyndal disk a připojil jej do jiného pc, jelikož nemam speciální šroubovák na sundání spodního víka.

Ubuntu jsem již spustil, ale:

1) nesvítí podsvícení obrazovky tudíž je velmi špatně čitelná. Nejedná se o chybu HW jelikož při bootování podsvícení funguje. Toto ale není hlavní problém ač dělá práci nepříjemnou.

2) nemam přistup na HDD počítače. S linuxem mam téměř nulové zkušenosti, ale vím že dříve se disk musel naMONTovat. Jak se to dělá na Ubuntu? Nebo je potíž někde jinde?

Moc děkuji za rady :o)   

Stran: [1]