Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - P.Indián

Stran: [1]
1
Hardware / instalace tiskárny mc 1690mf-Vyřešeno
« kdy: 31 Ledna 2021, 19:24:10 »
Chtěl jsem nainstalovat tiskárnu podle tohoto návodu: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjVpe3_08buAhWks4sKHdESAXQQFjAAegQIAxAC&url=https%3A%2F%2Fhelp.ubuntu.com%2Fcommunity%2FKONICA%2520MINOLTA%25201690MF&usg=AOvVaw04jnqXUggH6ACYZWgOXTx5
Po nainstalování ovladačů jsem chtěl přidat tiskárnu v CUPS tak to chtělo uživ. jméno a heslo.Po zadání jména a hesla kterým se přihlašuji do ubuntu mě to dál nepustí. Nevíte někdo kde je problém.

P.S.  při zadávání uživatelského jména psát písmena malý krátký příklad: Indián se musí napsat: indian
P.S.2  tiskárna tiskne i skenuje  :D

2
Nastavil jsem v UEFI botování ubuntu jako první a při startu ubuntu mi nabídne výběr ubuntu nebo windows boot manažer. Hledal jsem tu čtečku otisků ale broadcom linux nepodporuje takže mám smůlu.

3
Ventero:když nastavím v UEFI první botování Ubuntu a v terminálu zadám příkaz co jsi psal,tak při startu počítače mi to nabídne vybrat win nebo ubuntu?

4
Tak že jestli jsem to pochopil dobře:grub=zavaděč.Jelikož jsem začátečník jak jsem již psal,tak jsem si to nechtěl komplikovat a volil automatickou instalaci Ubuntu vše si nastaví sám jako win. proto ta volba dvou disků každý OS má svůj disk.Proto ten grub na SSD je v pořádku i z důvodu možného v budoucnu odebrání windows.Pouze mě zaskočilo při instalaci nedetekování win a tím nevytvoření dual bootu.Nevěděl jsem že se to dá nastavit v UEFI.Přišel jsem na to jak, editovat volby botování tam jsem našel soubor grubx64.efi jak jste mi poradili,pojmenoval jsem to Ubuntu 20.10 a dal uložit tím se vytvořila další možnost botování,viz obrázek1 a ta možnost je tím pádem i pod F12 kde dříve nebyla.obrázek2 Těd po startu počítače musím dát F12 a zvolit OS.Všem děkuji za rady,bohužel jsme nepřišli na to proč instalačka nenašla win. Ještě jeden dotaz podporuje Ubuntu čtečku otisků a možnost přihlašovat se pomoci ní a čtečku karet kontaktní i bezkontaktní?Vše mám na notebooku.

5
Bios/UEFI to má jeden z prvních vypadá jako klasický bios a moc nastavení to nemá.Třeba secure boot jsem tam nenašel viz obrázek.Je to deset let starý notebook.Potřeboval bych vyřešit proč instalačka nevidí windows.Na pevným kompu jsem to zkusil dát na jeden disk vedle W7 a funguje to,vyskočí obrazovka kde si zvolím kam chci jestli W nebo Ubuntu.Na notebooku jsem to dal kažký OS na svůj disk aby nemusel řešit dělení disků když jsem začátečník.Co to USB nastavení v Rufusu je správně?

6
Zdravím všechny
předem vás musím upozornit,že jsem úplný začátečník,neumím anglicky a s terminálem,tak mě šetřete. Jelikož mám dost všech nových Windows chtěl jsem se naučit s Linuxem.Mám Dell Precision M4600, 16 GB ram, jeden disk s plotnou 160 GB s w 8.1 který je místo mechaniky a druhý jako hlavní SSD 500 GB kam chci dát ubuntu. Oba disky jsou GPT v bios zavádění UEFI sata režim AHCI.Instalace s USB vytvořenou aplikací Rufus nastavení v obrázku č. 1. Při spuštění instalace Ubuntu mi nenašla nainstalovaný Windows.Instalace proběhla normálně nic jsem nenastavoval jen jsem zvolil instalovat na SSD disk.Instalace viděla i druhý HDD.Po restartu mi počítač nabíhá rovnou do Windows,zřejmě proto že neviděl W 8 se nevytvořil dual boot.Na druhém obrázku je vidět oddíly které si vytvořila instalace Ubuntu.Potřeboval bych zjistit přoč při instalaci mi nevidí windows a kde je chyba.

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.