Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Nekvasil

Stran: [1] 2 3 ... 25
1
Tipy a triky pro Linux / Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« kdy: 13 Duben 2014, 22:11:45 »
Píšu zrovna v pythonu indikátor, který by měl sloužit našim obchodníkům ke kontrole připojení k firemní VPN (po ukončení podpory WXP přešla celá naše firma na Linux), hledám jak se dá ovlivnit umístění indikátoru konkrétního vůči ostatním, a ke svému nemalému překvapení jsem narazil na - mimochodem vynikající - blog GdH, s odkazem na povědomé téma - svátkový applet. Kliknu, a mé překvapení je ještě větší - drobné, nepatrné udělátko, které jsem kdysi napsal pro svoji ženu, žije dál vlastním životem a díky GdH se z něj stal solidní indikátor se spoustou užitečných featur.

Tímto chci GdH coby původní autor poděkovat za kus dobré práce; applet/indikátor se tímto po letech kruhem vrací tam, kde svoji cestu započal - na počítač mé ženy. Kéž to není jeho poslední zastávka a dobře poslouží ještě mnoha lidem. :)

Na českém Ubuntu fóru jsem už léta nebyl, teď vidím, že jsem o leccos zajímavého přišel. Asi začnu zdejší dění zase trochu sledovat...

2
Prosím o pomoc s testování nové vlastnosti thumbnaileru, základní podpory pro témata vzhledu přispůsobující se aktuálně používanému tématu ikon. Vzhledem k vzrůstající popularitě ikon Faenza jsem zvolil toto téma jako první. Výsledné náhledy vypadají třeba takto.

Instrukce pro ty, kteří chtějí pomoci:

1) Stáhněte si a nainstalujte upravenou verzi thumbnaileru:
Kód: [Vybrat]
wget http://dl.dropbox.com/u/115761/gnome-exe-thumbnailer-faenza.tar.bz2
sudo tar xjvf gnome-exe-thumbnailer-faenza.tar.bz2 -C /
sudo gconf-schemas --register gnome-exe-thumbnailer.schemas

2) Zvolte libovolné téma ikon Faenza v „Systém –> Předvolby –> Vzhled“, nebo, pokud chcete nadále používat jiné téma ikon, vynuťte použití tématu Faenza thumbnailerem pomocí:
Kód: [Vybrat]
gconftool --set /desktop/gnome/thumbnailers/application@x-ms-dos-executable/command --type string "/usr/bin/gnome-exe-thumbnailer.sh %i %o Faenza"
gconftool --set /desktop/gnome/thumbnailers/application@x-msdownload/command --type string "/usr/bin/gnome-exe-thumbnailer.sh %i %o Faenza"

3) Vyčistěte cache náhledů a restartujte Nautilus:
Kód: [Vybrat]
nautilus -q; rm -r ~/.thumbnails; sleep 1; nautilus
4) Testujte testujte testujte. Čím širší vzorek, tím lépe. Nalezené problémy prosím hlašte na https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-exe-thumbnailer/+bug/632790 (anglicky) nebo v tomto vlákně. V obou případech pokud možno připojte obrázek problematického thumbnailu a tip kde lze legálně získat zdrojový soubor.

Díky a hezký den všem.


3
OK, ač nehotové, je to tady: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,51923.0.html. Návrhy a připomínky k tomu prosím pište do uvedeného vlákna.

4
Dávám k dispozici jednoduchou aplikaci umožňující pohodlnou integraci šetřičů obrazovky určených pro MS Windows (a spustitelných ve Wine) do GNOME. Stáhnout si ji můžete ZDE, instalujte pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo tar xvjf wine-screensavers-manager.tar.bz2 -C /(bohužel se to neobejde bez oprávnění roota).

Nainstalovanou aplikaci pak najdete v nabídce Wine. Po spuštění vyhledá ve vaší domovské složce šetřiče pro MS Windows (.scr), lhostejno zda nainstalované ve Wine nebo jen tak někde pohozené, a nabídne je k integraci do dialogu nastavení šetřiče obrazovky v GNOME. Pokud .scr soubor dříve integrovaného šetřiče v původním umístění chybí, upozorní na něj jako na nedostupný a umožní odpovídající šetřič(e) odstranit natrvalo.

Zajímavostí pak je, že tato utilitka nepoužívá žádný konfigurační soubor, ale pracuje přímo s aktuálním stavem systému. Časem bych do toho rád přidal možnost konfigurace vnitřních vlastností šetřiče, tak jako je tomu ve Windows.

Nedostatky:
- integrované šetřiče neumí (a asi nikdy ani umět nebudou) pracovat se zamykáním obrazovky
- při použití více monitorů se šetřič spouští pouze na jednom z nich

Šetřiče k vyzkoušení:
http://www.microsoft.com/windowsxp/downloads/desktop/xpscreensaver.mspx
http://www.sosej.cz/Clock-Screen-Saver.html

Šetřič nainstalujte jako každou jinou aplikaci pro Wine. Pokud máte k dispozici přímo samostatný .scr soubor (můžete „vytěžit“ složku C:\WINDOWS\SYSTEM32 ve skutečných Windows), umístěte jej kamkoliv do své domovské složky a spusťte aplikaci.


PS: Pokud má někdo z vás návrh na nějaké rozumné jméno pro tuto utilitku, sem s ním. Pokud někdo přijde na to, proč GNOME Do nechce indexovat /usr/share/applications/wine-screensavers-manager.desktop, má u mne pivo/limo.

5
Práce, rodina, práce. Snad příští týden. Když tak to vydám tak jak to je.

6
Tak to jediné nemám ještě vyřešeno, a obávám se, že to tímto způsobem ani nepůjde.

7
Připravuji správce šetřičů obrazovky umožňujícího snadnou integraci přímo s dialogem šetřičů GNOME, tak do dvou dnů by to mělo být hotové, jen tam chci ještě přidat češtinu (a opravit angličtinu) - takhle to zatím vypadá. Šetřiče si to umí najít poměrně inteligentně samo (stejně jako to že už nejsou dostupné), takže se ani nemusí nic složitě instalovat a nastavovat.

Těšte se, těšte.  :)

8
Dávám k dobru pár užitečných nastavení pro Wine, které mi značně zpříjemnily práci s tímto pozoruhodným kouskem software. První dvě možná budete znát, to třetí jsem osobně dobyl v potu tváře včera. Pokud někdo máte nějaké další tipy, sem s nimi; časem by se daly ty nejužitečnější přidat třeba i na wiki.

Všechny soubory s nastavením registrů (.reg) je možno naimportovat v regeditu (Alt+F2, napsat „regedit“, Enter) nebo jednoduše v příkazové řádce pomocí „regedit cesta/soubor.reg“

Vypnutí XRandRu
XRandR je rozšíření grafického serveru X.Org umožňující nastavení rozlišení a orientace jednoho či více displejů za běhu. Pokud vám Wine aplikace startují podezřele dlouho, nebo při jejich startu obrazovka dokonce poblikává (zejména na grafických kartách od Intelu), pomůže vypnutí jeho používání ve Wine: disable_xrandr.reg

„Plochý“ vzhled nabídek
Pokud se vám stejně jako mně nelíbí „3D“ vzhled nabídek (menu), který zejména s tmavými tématy působí ve Wine nepěkně, můžete jej snadno změnit na oldschool „plochý“ vhled – tak jako to bylo neblahé paměti ve Windows 3.1x: flat_menus.reg, návrat do původního stavu: 3d_menus.reg. Ostatně porovnejte sami na obrázku.

Otevírání souborů .pps(x) v PowerPoint Viewer 2007
Také vás mrzí, že všechny ty krásné a hodnotné prezentace v PowerPointu kterými vás pravidelně zavalují vaši kolegové a přátelé se zobrazují v OpenOffice.org Impress bez veselých animací a podmanivého hudebního doprovodu? Nainstalovali jste si tedy pro plnohodnotný zážitek MS PowerPoint Viewer 2007 do Wine a nyní vám s ním nejdou asociovat .pps(x) soubory tak, aby se automaticky otevíraly přímo v něm? Nezoufejte více! Po mnoha útrapách a dobrodružstvích s registry jsem speciálně pro vás zjednal nápravu: open_pps-ppsx.reg. Výchozí aplikaci pak nastavíte ve vlastnostech souboru.

Přeji hezké chvilky se software pro Windows na Linuxu

9
Scott Ritchie dnes nahrál do repozitáře pro Ubuntu Maverick gnome-exe-thumbnailer 0.7.

Kromě spousty oprav a podpory tzv. "Vista" ikon (hromádka PNG komprimovaných do jednoho souboru, vyžaduje icoutils >= 0.29.1) přináší tato verze základní podporu náhledů .msi souborů. Základní v tom smyslu, že informace o verzi se berou z výstupu příkazu „file SOUBOR.msi“, což jsou metadata typu Autor, Předmět, atd., připojitelná prakticky k jakémukoli souboru ve Windows. Tato metadata jsou velmi často neúplná, ale hlavně ze své podstaty nespolehlivá, protože mohou být snadno libovolně měněna. Skutečné číslo verze je ukryto v .msi balíčku (což je v podstatě jednoduchá relační databáze) v tabulce Property v klíči ProductVersion. V současnosti mám plně funkční pracovní verzi thumbnaileru, která jej dokáže vytáhnou na světlo boží, má to však dva háčky – ke správné funkci musí mít uživatel nainstalováno a zkonfigurováno Wine a, což je ten větší háček, wsh57, neboli Microsoft Windows Script Host 5.7. ProductVersion totiž prozatím tahám následujícím Visual Basic skriptem:
Kód: [Vybrat]
Dim WI, DB, View, Record
Set WI = CreateObject("WindowsInstaller.Installer")
Set DB = WI.OpenDatabase("$INPUTFILE",0)
Set View = DB.OpenView("SELECT Value FROM Property WHERE Property = 'ProductVersion'")
View.Execute
Wscript.Echo View.Fetch.StringData(1)
Je to bez ošetření chyb atd., aby bylo na první pohled jasno vo co go.

Protože nemůžu bláhově předpokládat, že každý uživatel Wine bude mít nainstalovaný wsh57, hledám zoufale někoho, kdo by toto uměl napsat v C/C++ s msi.dll jako (pokud možno) jedinou závislostí a zkompilovat do univerzálního exe souboru, který by pak thumbnailer mohl využít. Prostě na standardní výstup vypsat ProductVersion daného MSI balíčku, nic víc, nic míň.

Pokud by se mezi návštěvníky fóra našel někdo schopný a ochotný se tohoto ujmout, čeká jej sláva nehynoucí a pocit dobře vykonané práce.

Pro začátek, z pohledu Wine: http://wiki.winehq.org/MicrosoftInstaller
Ale zejména: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa370133(VS.85).aspx
A pro nakouknutí do balíčku: http://www.technipages.com/download-orca-msi-editor.html (w32 aplikace)

Pokud by snad někdo dokázal vytáhnout ProductVersion z MSI balíčku bez pomoci Wine, mohou mu být s klidem přiznány nadpřirozené schopnosti. Sám jsem to zkoušel po rozbalení balíčku pomocí 7z (schválně si to zkuste, obsah vás nejspíše překvapí stejně jako fakt, že to vůbec jde) a manipulací se syrovými daty, ale nebyl jsem zaboha schopný spárovat správně klíč a hodnotu, které jsou napřeskáčku obsaženy v souboru „!_StringData“ a odkazovány ze „!_StringPool“.

Mnoho štěstí dalším odvážlivcům.

10
Ještě lepší bude, když otestujete ještě novější verzi než je ta nová: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-exe-thumbnailer/+bug/622220/+attachment/1605791/+files/gnome-exe-thumbnailer.sh (patří to do /usr/bin).

Opravil jsem tam pár chyb, takže jediné .exe soubory, který by teď neměly získat ikonku do náhledu jsou ty, které obsahují ikony v komprimovaném formátu kterému nerozumí ubuntí icotool (patch je na cestě), nebo ty které prostě žádnou ikonku nemají.

Nevíte někdo náhodou, jestli mohou mít ikonky i .msi balíčky, nebo mají všechny jen takovou tu standardní ošklivou s počítačem, cédéčkem a krabicí?

11
V Ubuntu 10.10 Maverick vyšla právě nová verze; gnome-exe-thumbnailer 0.6-0ubuntu1. Je v ní pár příjemných vylepšení a oprav, jako např. mírně zaoblené rohy štítků s číslem verze, chytřejší extrakce čísla verze z .exe/.dll souboru nebo lepší práce s písmem.

Prosím o pomoc s testováním, je docela možné, že tato verze už zůstane beze změn v Mavericku. Instalovat můžete i na starší vydání Ubuntu, jde o shellový skript v bashi kompatibilní snad se vším:

http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/g/gnome-exe-thumbnailer/gnome-exe-thumbnailer_0.6-0ubuntu1_all.deb

Po nainstalování balíčku můžete smazat cache náhledů a znovu nahodit Nautilus pomocí:
Kód: [Vybrat]
nautilus -q; rm -r ~/.thumbnails; sleep 1; nautilus
Vyzkoušejte prosím tento thumbnailer na co nejvíce .exe, .dll a jiných binárních souborech pro platformu Windows. Chyby a případné náměty prosím pište do tohoto vlákna nebo (anglicky) na https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/gnome-exe-thumbnailer

Díky Honza

12
Tak Scott už se mi ozval a dopadlo to lépe než jsem čekal. Kdo používáte PPA pro aktuální verzi wine, můžete nyní směle instalovat pomocí:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gnome-exe-thumbnailerpřípadně si přímo stáhnout odpovídající .deb balíček.

Verze dostala označení 0.3., možná další vylepšení do budoucna nevylučuji. Pokud vás něco napadá, co by tomu ještě chybělo nebo naopak přebývalo, napište sem na fórum a já se nad tím hluboce zamyslím.

13
Zatím žádná, Scott se mi ještě neozval. Vzhledem k tomu, že je to uvnitř kompletně překopané a výsledek je také zcela jiný (klasická 48x48 ikona místo 96x96 náhledu s největší možnou ikonou uvnitř) by to mohla v klidu být verze 1.0.

14
Nastavte .desktop souboru spustitelný příznak, buďto kliknutím pravým tlačítkem a zašktrtnutím příslušné položky ve vlastnostech, nebo v terminálu:

Kód: [Vybrat]
chmod +x $HOME/.local/share/applications/screensavers/dreamaquarium.desktop
Nyní to půjde pustit „z ruky“, nicméně příčina vašeho problému to asi nebude. Zkusil jste počkat 15 vtěřin? Je tam nastavená určitá prodleva, aby Wine s DA mělo čas v klidu naběhnout.

15
Před časem jsem na základě jednoduchého thumbnaileru pro .exe soubory který jsem našel někde ubuntuforums.org vytvořil vylepšenou verzi. Pořád to ale nebylo ono – Nautilus totiž tou dobou trpěl regresí která roztahovala všechny malé náhledy na 96x96 px. Snažil jsem se udělat z nouze cnost, no moc ke koukání to nebylo. Poslal jsem to tenkrát Scottu Ritchiemu, správci Wine v Ubuntu, a s překvapením jsem to po čase našel (opět mírně vylepšené) v repozitářích jako gnome-exe-thumbnailer. Výsledky však pořád nebyly nic moc.

Teď, když je ta hloupá regrese v Lucidu konečně opravena, kompletně jsem thumbnailer předělal a přidal pár nových fíčur, jako třeba barevné rozlišení .exe a .dll souborů a zobrazování verze aplikace/knihovny tam kde je to možné. Troufám si říct, že výsledek vypadá moc hezky a zrovna ty informace o verzi souboru se mi ukázaly při mojí práci jako velmi praktické.

Aktualizováno:
Scott Ritchie přijal moji verzi a vydal ji jako gnome-exe-thumbnailer 0.3 v PPA pro aktuální verzi wine. Kdo jej používá, vystačí si se „sudo apt-get install gnome-exe-thumbnailer“, ostatní si můžou přímo stáhnout odpovídající .deb balíček.


Starý postup (doporučuji nepoužívat):

Pokud chcete thumbnailer vyzkoušet, vzhůru do terminálu:

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install icoutils
wget http://dl.dropbox.com/u/115761/gnome-exe-thumbnailer.tar.bz2
sudo tar xjvf gnome-exe-thumbnailer.tar.bz2 -C /
sudo gconf-schemas --register gnome-exe-thumbnailer.schemas
nautilus -q

Kontaktoval jsem už Scotta Ritchieho, třeba se to nakonec objeví i v repozitáři universe.

16
U mne špatný. Opravil jsem svoji předchozí opravu a už to jede.

17
Ještě jedna drobná úprava.... tak teď. U mne dobrý.

18
Upravil jsem v návodu k hodinám soubor /usr/lib/xscreensaver/clockscreensaver.sh tak, aby se po pěti vteřinách od zatemnění hodiny objevily v celé své kráse (tzn. dost času na naběhnutí wine) a poté dokud samy poběží každých pět vteřin znemožňovaly znovuspuštění šetřiče.

Prosím otestujte. Pokud to bude OK, přidám to i do návodu k DA.

19
V prvom návode a poslednom kroku máš chybu. Zabudol si dať pred chmod sudo.
Opraveno, díky za upozornění.

20
Je to zcela jednoduché – stáhněte si šetřič, nainstalujte jej ve wine a vytvořte odpovídající soubory (třetí příkaz otevře okno nastavení právě nainstalovaného šetřiče):

Kód: [Vybrat]
wget http://download.sosej.cz/programy4/Clock-Screen-Saver__1.61.exe
wine Clock-Screen-Saver__1.61.exe
wine CSS.scr /c
gedit $HOME/.local/share/applications/screensavers/clockscreensaver.desktop

.local/share/applications/screensavers/clockscreensaver.desktop:
Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Name=Clock Screen Saver
Exec=clockscreensaver.sh
TryExec=clockscreensaver.sh
Comment=Clock Screen Saver
StartupNotify=false
Terminal=false
Type=Application
Categories=Screensaver
OnlyShowIn=GNOME;

Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /usr/lib/xscreensaver/clockscreensaver.sh
/usr/lib/xscreensaver/clockscreensaver.sh:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
wine CSS.scr &
sleep 5
(
    gnome-screensaver-command --deactivate

    while ps ux | grep "[C]SS.scr"
    do
        gnome-screensaver-command --poke
        sleep 5
    done
) &

Kód: [Vybrat]
sudo chmod +x /usr/lib/xscreensaver/clockscreensaver.sh
Hotovo, krásně to tiká.

21
Toto je přepracovaný návod na zprovoznění Dream Aquarium, aplikace zdánlivě dostupné pouze pro Windows, jako šetřiče obrazovky plně integrovaného do prostředí GNOME. Původní (zbytečně pracný a nyní již zastaralý) návod najdete zde. Současný návod, stejně jako předchozí, je určen i pro úplné začátečníky.

Následující postup byl ověřen jako funkční na Ubuntu 10.04 Lucid Lynx x86_64 s wine1.2_1.2~rc1-0ubuntu1~lucidppa1. Návod na přidání repozitáře pro vždy aktuální verzi Wine lze nalézt zde (anglicky), nicméně vše by mělo fungovat i s výchozí verzí Wine v Lucidu.


Otevřte si nové okno terminálu (Aplikace –> Příslušenství –> Terminál). Všechy níže uvedené příkazy lze do terminálu vkládat označením příslušného řádku v návodu (trojklik) a následným kliknutím prostředním tlačítkem v okně terminálu. Vkládejte vždy jen jeden příkaz (řádek), který poté spustíte klávesou Enter.

Nejdříve je třeba nainstalovat Wine, vrstvu kompatibility umožňující běh aplikací pro Windows v Linuxu (a jiných UNIXových systémech):

Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install wine1.2
Dále si připravíme novou „vinnou láhev“, tj. izolované běhové prostředí Wine rezervované čistě pro Dream Aquarium. Má to tu výhodu, že se nám DA nebude plést dohromady s ostatními aplikacemi a půjde snadno zazálohovat i obnovit.

Kód: [Vybrat]
export WINEPREFIX=$HOME/.wine-DreamAquarium
Důležité upozornění: Pokud si v průběhu instalace nebo experimentování omylem zavřete okno terminálu, nezapomeňte opět nastavit proměnnou WINEPREFIX příkazem export WINEPREFIX=$HOME/.wine-DreamAquarium. Pokud vám začne zlobit samotné Wine, zkuste příkaz wineboot, simulující restart Windows. Při případném vytížení procesoru na 100% a mohutném rozhučení se ventilátorů ukončete co nejdříve proces, který toto způsobil (wineserver).

Nyní si stáhneme samotné DA a hned jej i nainstalujeme. Instalátor nabízí možnost DA rovnou vyzkoušet – určitě ji využijte.

Kód: [Vybrat]
wget http://dreamaquarium.com/DreamAquariumXP.exe
wine DreamAquariumXP.exe

Teď k samotnému zprovoznění DA coby šetřiče obrazovky. Budeme potřebovat vytvořit dva textové soubory, jeden s popisem šetřiče tak, aby byl k dispozici v GNOME, druhý pak jako samotný spouštěč DA. Umístění souborů v daných adresářích je nezbytně důležité, jinak to nebude fungovat.

Nejprve vytvoříme adresář pro první soubor. Tomu pro jistotu rovnou nastavíme spustitelný příznak:

Kód: [Vybrat]
mkdir -p $HOME/.local/share/applications/screensavers
touch $HOME/.local/share/applications/screensavers/dreamaquarium.desktop

V oblíbeném textovém editoru (zde výchozí gedit) soubor otevřte (gedit $HOME/.local/share/applications/screensavers/dreamaquarium.desktop, lze se k němu samozřejmě i doklikat), vložte do něj následující text a uložte jej:

Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Name=Dream Aquarium
Exec=dreamaquarium.sh
TryExec=dreamaquarium.sh
Comment=Next-generation virtual aquarium
StartupNotify=false
Terminal=false
Type=Application
Categories=Screensaver
OnlyShowIn=GNOME;

Druhý soubor bude uložen v adresáři do kterého má přístup pouze root (administrátor), proto musíme textový editor spustit s patřičným oprávněním.

Kód: [Vybrat]
gksudo gedit /usr/lib/xscreensaver/dreamaquarium.sh
Do souboru vložte následující text a uložte jej:
Kód: [Vybrat]
#!/bin/sh
WINEPREFIX="$HOME/.wine-DreamAquarium" wine "C:\windows\DreamAquarium.scr" &
sleep 15
(
    gnome-screensaver-command --deactivate

    while ps ux | grep "[D]reamAquarium.scr"
    do
        gnome-screensaver-command --poke
        sleep 5
    done
) &

Souboru poté opět nastavíme spustitelný příznak:

Kód: [Vybrat]
sudo chmod +x /usr/lib/xscreensaver/dreamaquarium.sh

To je vše. Nyní by se mělo DA objevit jako šetřič zvolitelný ve standardním dialogu GNOME (Systém –> Předvolby –> Šetřič obrazovky). Pokud se tak nestane, zkuste se odhlásit a znovu přihlásit.

Jedinou nepříjemností je, že (časově neomezená) zkušební verze DA neumožňuje ukládat nastavení a po zavření zobrazí obtěžující dialog. Plná verze však stojí pouhých 19.95$, 20% ze zisku navíc jde na enviromentální charitu, tj. záchranu životního prostředí. S plnou verzí navíc také dostáváte updaty obsahující nové druhy ryb a jiná vylepšení.

Přeji hezké pokoukání, a nezapomeňte rybky občas nakrmit (klávesou F)!

22
Tipy a triky pro Linux / Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« kdy: 29 Leden 2010, 23:42:28 »
Šel jsem do sebe a spravil to hned, i když zatím ne příliš pohledně. Stahujte a rozbalujte opět ze známého umístění:
Kód: [Vybrat]
wget http://dl.dropbox.com/u/115761/gnome-nameday-applet.tar.gz
sudo tar -C / -xvf gnome-nameday-applet.tar.gz
killall gnome-panel

23
Tipy a triky pro Linux / Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« kdy: 29 Leden 2010, 22:40:18 »
Uf, byl jsem pár dnů pryč, a teď koukám, že jsem poslal do světa pěkný nedodělek. Ani moje žena mne na nic neupozornila, prý si myslela, že to z panelu odstranily děti, jak pořád na všechno zuřivě klikají...

Opravím to hned jak jen bude možné, zatím prosím o pár dnů strpení  – od pondělí to zase všem nějakou dobu pojede „zázračně“ samo, a do konce nejkratšího měsíce v roce to snad stihnu spravit...  :)

24
Tipy a triky pro Linux / Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« kdy: 19 Leden 2010, 15:56:03 »
Spravil jsem vertikální zarovnání jmenovky pomocí gtk.Alignment.set_padding(0, 1, 0, 4), takže už pěkně lícuje s textem ostatních apletů (šlo to poznat hlavně při umístění hned vedle hodin). Bohužel, při liché výšce panelu se to zase o jeden pixel rozjede. Pokud někdo víte, jak to udělat správně, jsem jedno velké ucho.

25
Tipy a triky pro Linux / Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« kdy: 15 Leden 2010, 15:37:13 »
OK, už jsem tam vpašoval i tu průhlednost a krapet pročistil kód. Mezera je tam kvůli tomu, že moje žena má tento aplet na horním panelu úplně vpravo až za hodinami, tak aby tam byl nějaký estetický odstup od okraje obrazovky. Pokud si totiž tento odstup nastavíte ručně, nejbližší delší jméno vám jej spolehlivě zruší.

Stran: [1] 2 3 ... 25