Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vláďa

Stran: [1] 2 3
1
Obecná podpora / Diakritika v názvech adresářů a souborů
« kdy: 09 Červen 2019, 22:30:45 »
Zdravím,

mám následující problém. Mám flashku naformátovanou na FAT32 na kterou jsem si zkopíroval z notebooku s Kubuntu pár adresářů. Když jí vrazím do druhého počítače taktéž s Kubuntu, místo znaků s diakritikou se zobrazí otazníky. Asi jako když se pokoušíte něco v ISO/CP kódování zobrazit jako UTF-8.

Pochopil bych ještě nějakou nekompatibilitu mezi Windows a Linuxem. Ale proč proboha flashku vytvořenou na jednom PC v Linuxu nepřečte druhý počítač s identickým OS? Máte někdo tušení, čím to je a co s tím? Díky.

2
Pracovní prostředí / Bangarang - špatná čeština v tagu
« kdy: 28 Listopad 2011, 11:29:03 »
Ahoj,

v přehrávači Bangarang se mi nezobrzujou znaky s diakritikou. Všechny tagy mám přitom formátované jako ID3 v2.4 (tedy UTF-8) a všude jinde se zobrazují korektně. Tagy s ratingem (hvězdičky) nečte vůbec.

Rád bych tuto chybu někde reportoval, ale nejsem si jistý, kam to vlastně patří. Může za to Bangarang, Nepomuk nebo Virtuoso? A nebo ještě nějaký jiný projekt?

3
Pracovní prostředí / KDE 4.7
« kdy: 18 Červenec 2011, 15:36:28 »
Ahoj,

nevíte někdo, jak to vypadá s KDE 4.7? Většinou byla nová verze KDE v nějakém repozitáři dostupná už s druhou betou. Teď je tady už RC2 a po KDE 4.7 pro (K)Ubuntu zatím nikde ani stopa.

Nemáte někdo nějaké informace, v čem je problém a kdy by se KDE 4.7 mohlo objevit?

4
Multimédia / Re: Jak je to s kodeky VIDEO a AUDIO v Ubuntu ?
« kdy: 18 Květen 2011, 11:35:11 »
Ještě bych se zeptal:  IP kamera  jaký je její nejdůležitější rys, a potom třebas ty ty méně podstatné...

V tomhle se moc neorientuju. Pokud vím, tak IP kamera je v podstatě webová kamera, která dokáže sama (bez potřeby připojeného počítače) streamovat (vysílat) obraz a zvuk po síti.

5
Multimédia / Re: Jak je to s kodeky VIDEO a AUDIO v Ubuntu ?
« kdy: 17 Květen 2011, 20:34:51 »
Líbí se mi přehrávač KM Player, který je jak na platformu Linux tak na Platformu Windows. Tento přehrávač mi přehraje kde co, na rozdíl od Windows media playeru i když mi ostatní odborníci tvrdili, že Windows media player musím "nakrmit" kodeky aby byl použitelný. KM Player mi jak pod Windows tak pod Ubuntu přehraje takřka vše, přitom jsem žádné megabalíky kodeků nikdy neinstaloval.

Dále se mi v Ubuntu jeví jako zdařilý program pro konverzi videoformátů Transmagedon. Zdá se mi jednoduchý a pochopitelný jako facka.

Smotal jste toho dohromady opravdu dost. :D Zkusím to trochu rozmotat....

1) KMPlayer pro Windows a KMPlayer pro Linux jsou dva totálně rozdílné přehrávače. Ten Korejský, který běhá na Windows, je podobný MPC-HC (ne vzhledem, ale technikou v pozadí). Používá buďto vlastní dekodéry založené na FFmpegu nebo systémové filtry z DirectShow.

2) WMP přehraje vše, co je podporováno přes DirectShow. Pokud nainstaluji ffdshow, získám podporu všech kompresních formátů, které umí FFmpeg, což jsou v podstatě všechny, které se používají.

3) KMPlayer v Linuxu je GUI nástavba pro MPlayer, stejně jako třeba SMPlayer nebo gMplayer.

K tomu dotazu:

ASF je formát kontejneru, zkratka značí "Advanced Streaming Formát". Tento formát má opravdu patentovaný Microsoft, který jej vyvinul. Jde ale pouze o formát kontejneru, neříká nic o kvalitě komprese. Obvykle se v něm vyskytuje jedna ze tří existujících WMV kompresí. Přípona v podstatě neříká vůbec nic, je to jako když si na škodovku nalepím znak mercedesu, tím z něj mercedes neudělám. Každopádně WMV i ASF koncovka se dává těm samým souborům, tedy ASF s WMV+WMA kompresí.

Nejlepší WMV3 komprese (známá také jako VC-1) je asi na úrovni MPEG-4 ASP (formát spíš známý pod názvy kodeků DivX a XviD). Lepších výsledků ale dosahují VP8 (součást standardu Googlu WebM) a nejkvalitnější MPEG-4 AVC (známý také jako H.264).

Pokud tedy chcete vyrobit co nejkvalitnější video, použijte MP4 kontejner, MPEG-4 AVC kompresi obrazu a AAC pro zvuk. Takové video má tu výhodu, že jej přehraje Flash, mobily i stolní přehrávače. Vhodnou alternativou zaměřenou na prohlížeče je WebM. Ten přehrají všechny moderní prohlížeče (Firefox, Opera, Chrome), ale IE pouze po doinstalování potřebných DirectShow filtrů.

Kombinace ASF/WMV rozhodně není vhodné řešení. Mimo OS Microsoftu jsou s tím formátem problémy (hlavně kvůli patentům). Navíc nedosahuje tak dobrý poměr kvalita/velikost jako VP8 a H.264.

Do MP4/H.264 lze jednoduše komprimovat například programem Avidemux.

6
Multimédia / Re: Jak je to s kodeky VIDEO a AUDIO v Ubuntu ?
« kdy: 17 Květen 2011, 13:16:55 »
Děkuji za přínosnou odpověď. Dobře! Ale jak si teda můžu zjistit, který videosoubor či audiosoubor mi moje konfigurace počítače přehraje a které ne.  Přeci jakýsi správce čehosi mi to musí oznámit ne ? Alespoň tak bych si to představoval.

Nic takového nelze zjistit ani ve Windows ani v Linuxu. V zásadě lze ale říct, že v Linuxu lze přehrát úplně všechno, stejně jako ve Windows. Co bude a nebude hrát nelze dopředu zjistit hlavně proto, že každý backend (GStreamer, Xine, MPlayer, VLC) přehraje něco jiného. MPlayer a VLC ale umí v podstatě všechny běžně používané formáty. GStreamer je tomu také velmi blízko.

Takže spíš je vhodné řešit až případný problém s nějakým konkrétním souborem. Na ten se potom podívám programem MediaInfo, zjistím, co to je za formát a můžu řešit, proč nehraje.

7
Zdravím,

od Kubuntu 11.04 mám problém s tím, že nefunguje 3D akcelerace v KDE. Funguje jenom XRender, pokud se pokusím zapnout akceleraci OpenGL, oznámí mi systém bez dalších podrobností, že to nejde.

Přitom OpenGL v programech normálně funguje. V čem může být problém? Proč nechtějí efekty fungovat?

Mám starý notebook s mobilním radeonem, používám opensource ovladače (jiné ani nejsou). Až do 11.04 akcelerace fungovala bez problémů, po upgrade už ne.

8
Multimédia / Re: Jak je to s kodeky VIDEO a AUDIO v Ubuntu ?
« kdy: 17 Květen 2011, 11:33:59 »
Ani ve Windows k přehrávání videa neslouží kodeky. Je to velmi častá mýlka. Ve skutečnosti k přehrávání slouží systém DirectShow a jeho dekodéry a splittery. Víc se dozvíš v mém článku na tohle téma.

V Linuxu to je podobné, ale možností je víc. Obdobou DirectShow v Linuxu je GStreamer nebo Phonon. Různé přehrávače používají různé backendy, případně umožňují i mezi nimi přepínat. GStreamer používají hlavně programy pro Gnome, ale třeba i Clementine. Phonon je zase součástí KDE a používá ho třeba AmaroK, Dragon nebo Bangarang.

Naprostá většina dekodérů používaných v Linuxu vychází z projektu FFmpeg. FFmpeg je sesterským projektem přehrávače MPlayer. FFmpeg není klíčový pro přehrávání jenom v Linuxu, ale i na Windows. Na FFmpegu je založený třeba ffdshow, bez kterého se přehrávání videa/zvuku ve Windows neobejde.

To byla troška teorie. Jak na to v praxi: Některé přehrávače používají vlastní dekódovací knihovny. Spousta dalších jich používá FFmpeg/MPlayer. Potom jsou přehrávače používající GStreamer, ten má dekodéry a splittery rozdělené do skupin good, bad a ugly. Je třeba nainstalovat všechny, pro podporu co nejvíce formátů. Phonon je API ještě nad GStreamerem, kromě něj umí využívat i Xine a libvlc. Mimochodem VLC je v Linuxu stejně dobrý přehrávač jako ve Windows.

Akorát pozor na to, že některé knihovny (například ffmpeg) jsou v Ubuntu kvůli patentům funkčně ořezané. Je tedy třeba nainstalovat plné verze (unrestricted).

9
Spuštění mixéru pomocí LANG=en kmix pouze přepne jazyk na angličtinu, jinak se ale nic nezmění.

Pokud spustím nastavení kanálů, není tam nic kromě toho hlavního kanálu, který jako jediný vidím. Tenhle problém mám minimálně od verze KDE 4.5. Momentálně používám KDE 4.6.2 a Kubuntu 11.04 beta. Ale ten samý problém byl i v 10.10.

10
Zdravím,

mám dotaz ohledně mixéru v KDE. Pokud kliknu na ikonku repráčku, zobrazí se ovladač zvuku. To je v pořádku. U ovladače zvuku je ale knoflík "Směšovač". Když na něj kliknu, otevře se mixér, ve kterém ale nejsou žádný hejblata. To okno je prostě prázdný a nic se nedá ovládat.

Je to stejný na notebooku i stolním PC, čili to není problém nějakého konkrétního počítače. Ale zaráží mě, že se to nikde neřeší, nemůžu o tom nic najít.

Funguje vám mixér v KDE? V čem může být problém?

11
Pracovní prostředí / Re: Automatický start KMailu
« kdy: 28 Duben 2010, 18:40:14 »
To už jsem udělal, ale nic se nezměnilo.

12
Pracovní prostředí / Automatický start KMailu
« kdy: 28 Duben 2010, 14:43:30 »
Ahoj,

mám problém s tím, že po spuštění Kubuntu se mi automaticky začne spouštět Kmail (dokonce dvakrát) a potom zhavaruje. Vůbec nechci, aby se mi KMail sám spouštěl. Když projdu klasická systémová nastavení automatického spouštění, tak tam nikde KMail není. Kde zruším to automatické spouštění?

Druhý problém, který s tím možná souvisí,možná ne, je ten, že po startu systému mi pokaždé naskočí okno kdesudo a chce heslo roota. Ať tam heslo zadám nebo okno zavřu, nic se nestane. Jak vůbec zjistím, který program si práva roota vyžádal?

13
Rád bych se ještě vrátil k tomu původnímu problému. Bohužel se extrémní zatížení paměti v v mém Kubuntu 10.04 pořád nevyřešilo. Systém naběhne a už po startu je spotřebovaná téměř veškerá paměť. Přitom není vůbec jasný, který program jí žere. Podívejte se na následující screenshot:


Stejný čísla jako monitor systému mi dají i všechny jiný programy pro sledování paměti. A ty čísla zkrátka evidentně nesedí. Pokud spočítám dohromady všechny programy a služby, dá to maximálně 1/3 využitý paměti. Máte pro to někdo nějaký vysvětlení?

14
Sorry za pozdní odpověď. Tady je výsledek ze zmíněných programů:

Kód: [Vybrat]
top - 13:03:14 up 17 min,  2 users,  load average: 0.37, 0.80, 0.71
Tasks: 185 total,   1 running, 184 sleeping,   0 stopped,   0 zombie
Cpu(s): 14.6%us,  4.3%sy,  0.0%ni, 80.4%id,  0.7%wa,  0.0%hi,  0.0%si,  0.0%st
Mem:    509160k total,   499332k used,     9828k free,     9644k buffers
Swap:   931760k total,   168052k used,   763708k free,    85696k cached

  PID USER      PR  NI  VIRT  RES  SHR S %CPU %MEM    TIME+  COMMAND           
  749 root      20   0  158m  99m 3000 S  6.6 19.9   2:13.23 Xorg               
 1255 user      20   0  209m  34m  13m S  5.3  6.9   0:49.09 konqueror         
 1205 user      20   0  339m  32m  15m S  2.0  6.5   0:33.00 plasma-desktop     
 1200 user      20   0  275m  16m  11m S  1.6  3.4   0:44.40 kwin               
 2597 user      20   0 74512  19m  15m S  0.7  3.9   0:01.43 kdesu             
 1066 user      20   0  3708 1820  636 S  0.3  0.4   0:07.25 dbus-daemon       
 1269 user      20   0  204m  45m  15m S  0.3  9.1   0:12.81 kontact           
 1279 user      20   0  186m 4832 2284 S  0.3  0.9   0:01.17 mysqld-akonadi     
 2600 user      20   0  2544 1220  896 R  0.3  0.2   0:00.41 top               
    1 root      20   0  2796 1248  896 S  0.0  0.2   0:00.37 init               
    2 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 kthreadd           
    3 root      RT   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 migration/0       
    4 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 ksoftirqd/0       
    5 root      RT   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 watchdog/0         
    6 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.03 events/0           
    7 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 cpuset             
    8 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 khelper           
    9 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 netns             
   10 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 async/mgr         
   11 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 pm                 
   12 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 sync_supers       
   13 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 bdi-default       
   14 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 kintegrityd/0     
   15 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.03 kblockd/0         
   16 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.28 kacpid             
   17 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.50 kacpi_notify       
   18 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 kacpi_hotplug     
   19 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.12 ata/0             
   20 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 ata_aux           
   21 root      20   0     0    0    0 S  0.0  0.0   0:00.00 ksuspend_usbd     
user@notebook:~$ free -m
             total       used       free     shared    buffers     cached
Mem:           497        491          5          0          1        113
-/+ buffers/cache:        376        121
Swap:          909        209        700

Jak vidíte, podle výpisu všechny procesy dohromady zabírají ztěží 50% RAM, přesto je podle dalšího výpisu celá RAM zabraná.

15
Pokud by zabíral systém 200 MB RAM, tak to není žádný problém. Nepotřebuji mít puštěných 10 programů najednou. Stačí mi, když poběží současně e-mail, prohlížeč a IM.

Navíc si myslím, že se dá KDE4 ožezat povypínáním věcí jako Nepomuk, Akonadi a dalších, které nepotřebuji. Jenže bych nejdřív potřeboval vědět, co z toho mi vlastně tu paměť zabírá.

16
Ne tím to rozhodně není, stejný problém s Monitorem systému jsem měl i v 9.10. Akorát současná neúnosná situace v 10.04, kdy je systém v podstatě nepoužitelný, mě donutila to řešit. Potřebuji prostě zjistit, kam všechna ta paměť mizí a co žere procesorový čas. To je primární problém, který potřebuji vyřešit a ten už v Kubuntu pozoruji několik let, akorát mě zatím nic nevyprovokovalo to řešit.
 
To nepřiměřené zatížení samozřejmě může být dané tím, že je to beta verze. Ale já hlavně potřebuji zjistit, která komponenta systému to má na svědomí. Pak to teprve můžu dál řešit.

17
Obecná podpora / Systémové prostředky - neúměrné zatížení
« kdy: 21 Březen 2010, 22:10:06 »
Zdravím,

už delší dobu mám s Kubuntu problém, který se naplno projevil teď po aktualizaci na 10.04 beta1.

Systém už po naběhnutí zabere téměř veškerou RAM (mám 512 MB). Uznávám, že to není mnoho, ale neočekávám žádné zázraky. Ale zdá se mi nepřiměřené, aby jenom samotný systém sežral 400 MB RAM. Z toho výplývá ten další problém, kterým je to, že nejsem schopný zjistit, kam se vlastně ta paměť poděla. Pokud si pustím Monitor systému a podívám se na běžící procesy a sečtu jimi využitou paměť, dostanu se lehce přes 100 MB, kde je těch dalším 300? To samé se děje i s vytížením CPU. Občas systém nereaguje v podstatě na nic a vytížení CPU je trvale na 100%. Jenže všechny aktivní procesy v Monitoru systému zabírají dohromady tak maximálně 20%.

Kde je problém? Jak zjistím, kolik který proces opravdu zabírá paměti a času CPU? Je normální aby čistý Kubuntu desktop zabíral 400 MB RAM? Mám tedy přejít raději na Xubuntu (XFCE)? Jenže mně právě vyhovuje KDE....

18
Zdravím,

pomocí prográmku a návodu dostupného na http://www.pendrivelinux.com/create-a-kubuntu-9-10-live-usb-flash-drive-from-windows/ jsem si vytvořil bootovací flash disk s Kubuntu.

Vše funguje až do doby než aktualizuji SW a kernel. Poté již Kubuntu z disku nenastartuje. Asi po mintě bootování obrazovka zcela zhasne, když ale zmáčknu něco na klávesnici, obrazovka se rozsvítí a hlásí, že nemůže najít kernel (přesnou hlášku si nepamatuji).

Jaké jsou vaše zkušenosti se spouštěním (K)ubuntu z flashky? Dá se někde něco upravit, aby mi flashka bootovala i po aktualizaci jádra? Díky.

19
Hardware / Re: Nefunkční zvukovka Audigy 2
« kdy: 07 Srpen 2009, 08:22:14 »
Tak jsem na to přišel: http://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/263009

Ubuntu občas obsahuje opravdu neskutečně debilní chyby... :-(

20
Hardware / Re: Problémy s grafikou ATI HD2600
« kdy: 06 Srpen 2009, 18:10:18 »
S tím jsem si kdysi hrál v prehistorických dobách desktopového Linuxu. Ale mám takový pocit, že teď už je to nastavení někde jinde, protože můj xorg.conf je skoro prázdný. Není tam v podstatě co měnit.

21
Hardware / Problémy s grafikou ATI HD2600
« kdy: 06 Srpen 2009, 17:34:20 »
Ahoj,

mám výše zmíněnou grafickou kartu a neskutečné problémy s ní spojené v Kubuntu.

K počítači mám připojený CRT monitor (primární), LCD televizi přes DVI/HDMI a CRT televizi přes s-video. Nevím proč, ale Kubuntu je přesvědčené, že ten CRT monitor používat nechci a tvrdošíjně mi zapíná jako hlavní zobrazovař LCD televizi. To je sice pochopitelné, Windows 7 to dělají stejně, jenže tam to dvěma kliknutími změním. V kubuntu ne. Popíšu způsob chování se svobodnými i proprietárními ovladači:

1) Svobodné ovladače - Spustí se pouze LCD TV, monitor je černý a hlásí chybné frekvence. V ovládacím panelu mám k dispozici dvě DVI zařízení, což je chyba. Monitor je připojený přes VGA. Monitor lze jedině vypnout a nebo jej zapnout, potom ale hlásí chybné frekvence. Jediné řešení je před spuštěním PC vyškubat kabely od televizí. To uznáte není řešení ideální, zvlášť pokud třeba TV chci jako sekundární monitor používat (na filmy).

2) Nesvobodné ovladače - Pokud se je vůbec podaří rozběhat (nástroj KDE pro jejich instalaci zatím v žádném Kubuntu s KDE4 nikdy nefungoval, je třeba doinstalovat obdobný nástroj v GTK verzi), tak nabíhá Kubuntu neskutečně dlouho, monitor občas zobrazuje úplně rozpadlý obraz a vypadá to, že se PC zasekl. Počítač se potom poměrně často zasekává i při běžné práci. No každopádně s těmito ovladači už můžu zprovoznit CRT monitor a LCD TV zároveň a dokonce funguje i CRT TV (vždy pouze 2 zařízení současně - HW omezení karty). Jenže nikdy nedonutím Kubuntu, aby bral CRT monitor jako výchozí zobrazovač, menu, plocha a veškeré widgety se zobrazují pouze na LCD TV. Pokud ji vypnu, zbyde mi zcela nefunkční desktop na CRT monitoru.

Takže jedinou možností je momentálně vyškubat kabely od TV a nepoužívat je. Celé to má ale stejně ještě jeden háček. Po restartu počítače se vždy vyresetuje moje nastavení rozlišení. Kubuntu naběhne a lišta je vystřelená úplně mimo monitor a jedinou možností je přes Alt+F2 spustit ovládací panel (systemsettings) a v něm nastavit monitor. Je zajímavé, že moje nastavení se obnoví jakmile kliknu na ikonku nastavení monitoru aniž bych vůbec něco měnil.

Všechny tyhle problémy už v Kubuntu trvají víc než rok. Vždycky jsem doufal, že se to nějak opraví v další veri, ale jalikož ani v alfě 9.10 není žádný náznak řešení, musím s tím něco udělat sám. Jenže nevím co. Dokážete mi někdo poradit?

22
Hardware / Nefunkční zvukovka Audigy 2
« kdy: 06 Srpen 2009, 17:21:08 »
Ahoj,

rád bych používal Kubuntu, ale mám s ním dva naprosto zásadní problémy. Asi to dám radši do dvou témat, ať se to nemíchá.

Čili prvním problémem, který se vyskytl tuším u 8.10, pokračuje v 9.04 i v alfa verzi 9.10 je nefunkční zvukovka. Mám na počítači tři zvukové karty. První je integrovaná v desce, ta je ale v biosu vypnutá a systém ji nevidí. Potom mám PCI zvukovku Audigy 2 a v grafické kartě ATI HD2600 integrovanou zvukovku sloužíci pro HDMI výstup.

Jelikož HDMI nepoužívám, zvukovku v grafické kartě nechci. Chci používat SB Audigy. V ovládacím panelu KDE si takhle nastavím, ale z počítače prostě žádný zvuk nevydoluju. Buďto mi systém ohlásí, že přehrávání selhalo nebo neohlásí vůbec nic, ale stejně nehraje. Mám takové tušení, že za tím vězí PulseAudio....

Co se s tím dá dělat? Moc se v Linuxu nevyznám, takže vůbec nevím, kterým směrem pátrat.

O druhém problému s grafikou kartou píšu tady.

23
Internet a sítě / Re: Firefox a User Agent String
« kdy: 21 Květen 2009, 15:39:48 »
Oba UAS jsou stejné. V obou je verze 2.0.0.4.

Zjistil jsem ale, že to mám opravdu v about:config manuálně přepsané, tak jsem to vrátil na výchozí a už vše šlape. Takže problém identifikován a vyřešen, díky. Akorát pořád nevím, jak k tomu došlo...

24
Internet a sítě / Re: Firefox a User Agent String
« kdy: 21 Květen 2009, 02:16:46 »
Ne, přes žádnou proxy nejedu. Mám normálně ADSL modem s WiFi a na notebokku jsem přímo připojenej přes tu WiFi.

Přepíšu si to holt ručně, ale není mi jasný, kde se tam tenhle údaj vzal. Možná že zkopírováním profilu. Ale ve Windows si kopíruju profily Firefoxu pořád a nic podobného jsem nikdy nezažil.

Zítra odpoledne to doma zkusím v about:config nastavit na 3.0.10 a uvidím, jestli se to při další aktualizaci FF zase rozsype nebo ne.

25
Internet a sítě / Re: Firefox a User Agent String
« kdy: 20 Květen 2009, 22:58:51 »
Teď nejsem u svého počítače, tak to nemůžu vyzkoušet. Ale já mám normálně poslední verzi FF, tuším 3.0.10. Problém je v tom, že v UAS se hlásí jako 2.0.0.4. Jako první identifikátor je tam Mozilla 5.0, potom Gecko 1.9, Ubuntu 9.04 a nakonec Firefox 2.0.0.4. První 3 jsou správně, ale ten poslední a nejdůležitější údaj je špatně. Stránky tak vidí můj prohlížeč jako starou verzi FF.

Stran: [1] 2 3