Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - matyskovo

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Internet a sítě / Re:Propojení dvou ether.kabelů
« kdy: 29 Květen 2012, 12:13:12 »
Já bych neblbnul se spojkami a koupil/udělal delší kabel...

2
Multimédia / Re:Shotwell, jak na formatovany export?
« kdy: 02 Březen 2012, 15:49:11 »
Dobrý den,
bohužel, chcete-li třídit fotky tak, jak píšete, pak jedině ručně. Tohle žádný správce nedělá. Funkce správce fotografií spočívá v tom, že posbírá veškeré fotky, které na počítači najde, pak ukládá importované fotografie na předem zvolené místo - typicky podle data vzniku a to, že k fotkám v rámci správce přiřadíte události nemá na třídění fotografií a jejich umístění na fyzickém médiu žádný vliv, správce dělá ve své podstatě to, že vede databázi umístění fotografií na Vašem disku a k nim si můžete přiřazovat různé události, ono by to ani nešlo, jelikož fotografie se obecně může nacházet v několika přiřazených událostech a to by je potom musel správce rozkopírovat do více složek. Čili odpověď je, takový export nelze udělat.

3
Notebooky a přenosné počítače / Re: problem - baterie
« kdy: 15 Prosinec 2010, 18:30:11 »
No já nevím, to s tím biosem by zrušilo záruku,ne??
Proč? Pokud použijete doporučenou verzi od výrobce, nevidím důvod.

4
Hardware / Re: Pomoc s porovnanim vykonu ASUS K52F-EX739SK
« kdy: 13 Prosinec 2010, 15:39:33 »
Neodhadl... Teda odhadl, ale psal jsem, že by musel být rozdíl 100e, aby ta transakce měla smysl, pokud byste jej prodal za 100e, byl by rozdíl 350e, což jsem si myslel, a za to by tento upgrade rozhodně nestál...

5
Hardware / Re: Pomoc s porovnanim vykonu ASUS K52F-EX739SK
« kdy: 13 Prosinec 2010, 14:29:35 »
Dobrý den,
konkrétní zkušenost nemám, v podstatě bych ale souhlasil s Rover623, ano procesor je výkonnější, paměti více a rychlejší, grafika na tom novém zase mírně horší, ale na to, co popisujete naprosto dostačující, celkově se mi to zdá ale jako dost malý pokrok na to, abych takový počítač měnil za to, co ukazujete. Subjektivně bude poskytovat zhruba stejný výkon. Pokud máte kupce na starý a upgrade by Vás vyšel do 100e, pak ano. Jinak bych cca rok počkal a koupil zase něco v kategorii do 500e, jinak se mi to zdají vyhozené peníze. Samozřejmě za předpokladu, že Vám současný počítač vyhovuje a vše na něm šlape.

6
Paráda, funguje to. A bude to fungovat i z nainstalovaného systému, tedy nejen z LiveCD? Potom bude stačit nastavit z rootu povolení přístupu k dalším diskům všem uživatelům, abych se na ně dostal i ze svého účtu z nainstalovaného systému?

Tleskám Vám, je vidět, že při řešení problémů používáte mozek.

7
asi dám Ubuntu 10.10 64-bit a do neho VirtualBox s Win7. Dôvod?
Často potrebujem mať naraz k dispozícii veci v Ubuntu (napr.poštového klienta, otvorené OpenOffice dokumenty) ako aj z Win7 (tie špeciálne aplikácie, kvôli ktorým musím mať aj Win). Predsa len pri dualboot-e by som musel reštartovať a preskakovať, čo zbytočne zaberá čas.

Nerozumím, proč se ptáte, všichni Vám doporučili dualboot a vy chcete jít cestou virtualizace...

Přímo k celému textu Vaší otázky:
Internet nebude problém, virtuál se připojuje prostřednictvím hostitele, čtečka karet, USB porty a hlavně dva monitory již nemusí být úplně triviální na připojení a hlavně na funkci (teď myslím v tom virtualizovaném systému).
Prostě virtuál na desktopu není určen pro tento typ práce, ale primárně na zkoušení, testování a vývoj s tím, že rekonstrukce celého systému při totálním kolapsu znamená zkopírování jednoho zálohovaného souboru... Nerozumím pořád, co Vám vadí na dualbootu. Pro běžnou (rozumějte nevývojářskou) práci to je nejlepší alternativa. Při troše snahy lze např. Firefox a Thunderbird nastavit tak, aby sdílel shodná nastavení a tím jej můžete mít otevřený v jakémkoli systému.
Z Vašeho dotazu ještě soudím, že chcete dělat na počítači hudbu, čili můžete mít dost slušnou zvukovku, s tou může být ve virtuálu také potíž, tím myslím, že nebudete moci ani zdaleka využít vše, co nabízí standardně.
Uvědomte si prosím, že virtuál je od toho virtuál, že počítač je v podstatě simulován nějakou aplikací (virtualbox) ve spuštěném OS, čili přístup na většinu zařízení obstarává právě hostitelský OS a nikdy nemůže být takový, jaký by byl, kdyby zařízení byla obsluhována přímo hostovaným OS.
Suma sumárum, může, ale nemusí Vám to fungovat (sázím spíše na nemusí).

P.S. Spousta lidí si myslí, že když něco nainstaluje do virtuálu, nemusí mít zakoupené příslušné licence, to bohužel není pravda...

8
Jestli potřebujete oba systémy vážně používat, pak je jediná rozumná cesta dualboot.

9
Hardware / Re: Dotaz před koupí HDD
« kdy: 08 Prosinec 2010, 11:40:01 »
Na Linuxu půjdou všechny, ale v obchodech bych je na tuto chybu upozornil, protože, když napíšou: podporované systémy: Windows X a Mac OSX, říkají tím nepřímo, že to není slučitelné s Linuxem.

Neříkají, nepleťte si implikaci s ekvivalencí: http://cs.wikipedia.org/wiki/Implikace. Bohužel v ostatním máte pravdu....

10
1) otevřít google
2) zadat "vykreslení obecného stromu"

a můžete si počíst, bakalářku tady asi za Vás nikdo nenapíše...

11
Pracovní prostředí / Re: Hesla
« kdy: 05 Prosinec 2010, 11:38:11 »
Dobrý den,
pěkné vysvětlení, jak to funguje: http://wiki.ubuntu.cz/Root%20sudo. Ten, kdo může používat sudo je implicitně uživatel, který vznikl při instalaci. Pokud je tomu tak i ve Vašem případě, pak mohly nastat dvě okolnosti:
- odebral jste sám sobě práva (ať již omylem nebo cíleně)
- heslo píšete špatně - není to nic až tak neobvyklého - zkontrolujte si, jestli při přihlašování a pak v systému máte zapnutou stejnou klávesnici
Třetí možnost: Počítač Vám někdo instaloval, vytvořil Vám pak dalšího uživatele a nedal Vám právo spravovat systém, pak se musíte obrátit na něj. Jiná možnost není.

(Sázím na variantu b) samotnému se mi v minulosti několikrát stala a stala se i několika lidem z mého okolí)

12
Notebooky a přenosné počítače / Re: Statická elektřina
« kdy: 03 Prosinec 2010, 17:46:26 »
Dobrý den,
ano, problém to být může, bránit se proti němu za použití "normálních" opatření nelze...

13
Hardware / Re: Jaký notebook si koupit?
« kdy: 01 Prosinec 2010, 22:09:11 »
Vyzkoušeno Dell E4300, vše běží okamžitě po instalaci (tím vše myslím vše).

14
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Aktualizace distribuce
« kdy: 01 Prosinec 2010, 11:18:26 »
Důvěryhodnost zdroje není posuzována tak, jak je obecné chápání tohoto slova, tahle hláška znamená, že máte v seznamu zdroj, který může být podepsán GPG klíčem a tudíž hodnocený jako důvěryhodný. A Vy zřejmě nemáte uložen příslušný klíč, více viz http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99id%C3%A1v%C3%A1n%C3%AD%20zdroj%C5%AF. S důvěryhodností jako takovou to nemá v podstatě nic společného, tj. teoreticky si mohu založit vlastní zdroj, podepsat ho GPG klíčem, nasypat tam nějaký balast a zdroj se bude tvářit jako důvěryhodný...

15
Obecná podpora / Re: Účet host, guest...
« kdy: 01 Prosinec 2010, 11:10:23 »
...Skvělé by bylo, kdyby to bylo v systému rovnou po instalaci...
Váš subjektivní názor, já bych to tam třeba nechtěl.

16
Obecná podpora / Re: Účet host, guest...
« kdy: 30 Listopad 2010, 23:26:43 »
Host je pouze "temp user" (nevím jak to jinak říct). Jestli chceš stabilní přihlašování, vytvoř nového uživatele! Vždyť to je tak jednoduché...

Myslel jsem "temp user", ale aby mohl zapnout komp a přihlásit se bez hesla (a předchozího přihlášení jiného uživatele).
Chci nastavit, aby mohl pouze na plochu, web a na CD/DVD. A vše po něm smazat...
Doporučuji udělat si celého nového uživatele... Dobrý návod http://wiki.ubuntu.cz/Nezni%C4%8Diteln%C3%BD%20desktop

17
Už rozumím, nevím.

18
Dobrý denm, celou stránku do JPG? Tak takový asi nenajdete....

19
Ubuntu Server / Re: Jak vytvořit linuxový server
« kdy: 14 Listopad 2010, 21:35:33 »
Dobrý den,
nechtěl jsem se Vás nikterak dotknout, ono je to nejspíše tak, že jednoduše univerzální tutorial na vytvoření domácího serveru nemůže existovat, jelikož množina variací všech prvků je velmi obsáhlá. Doporučuji si projít root.cz a linuxsoft.cz, sám jsem si domáci fileserver podle několika návodů, které tam jsou zveřejněny postavil a dva roky "o něm nevím", takže asi celkem dobře :).

20
Ubuntu Server / Re: Jak vytvořit linuxový server
« kdy: 13 Listopad 2010, 23:33:39 »
Dobrý den,
pokud to chcete udělat pořádně a něco se naučit, je doporučená literatura ideální, pokud potřebujete jen kuchařku, podle které pojedete, zadejte si do google "domácí linuxový server", čtvrtý a pátý odkaz jsou kuchařky.... Nepochopím, proč jste tím nezačal, je to jednodušší než se položit obecný dotaz na fóru... Pokud přidám k výše uvedené analogii něco konkrétního, tak např. za dotaz: "Proč se nemohu připojit na domácí server přes SSHi?" s popisem Vašeho problému by Vás již nikdo nepranýřovat. Jinak přeju hodně štěstí.

21
Multimédia / Re: Poradte Video editor
« kdy: 21 Říjen 2010, 08:18:06 »
Zkuste Kino

22
U normálního rsync se mi nikdy nic takového nestalo, troufnu si říct, že za to může to GUI jestli se jen bojíte využít příkazové řádky, nebo nevíte co a jak, pak pěkný návod je třeba tady http://www.root.cz/clanky/pokrocile-zalohovani-s-rsync/.

23
No, ona ta gigova je tak trochu chiméra... dost záleží na drátu, přenést GHz po drátě to už není jako práce s busolou,... Na zálohu používám rsync naplánovaný přes cron a jsem s ním naprosto spokojen, grsync je snad jen GUI pro rsync, ne?

24
Multimédia / Re: Jak se rozbaluje rar.html
« kdy: 20 Říjen 2010, 11:11:57 »
... otazka je, jak to tedy mohlo nastat?

Na chvíli tady byl spamový příspěvek od nějakého robota... Taky mi to vyskočilo. Po smazání adminem thread nejspíš zůstal jako změněný...

25
Omlouvám se, teď jsem to zkoušel, běžně nepřetahuji velké objemy, proto mi standardní samba vyhovuje a rychlostí jsem se nijak moc nikdy nemusel zabývat, subjektivně se mi to zdálo pomalé, teď jsem to změřil a musím konstatovat, že to zřejmě bude v sambě a ne v síti. Jsem na tom stejně, jak s rychlostí, tak s hypotékou, jen těch dětí mám o jedno více  ;). Ještě jednou se omlouvám za unáhlenou odpověď Vám i Vašemu routeru. Zkusit jiný protokol by mohlo pomoci, třeba NFS nebo FTP, to už by ale chtělo vyzkoušet, každopádně to už nejsou tak triviální věci jako klik v Nautilu. Přeji hodně štěstí.
Ještě mě ale napadá jedna věc, nepletete si trošku jednotky? Neteče Vám tam náhodou 7MBps? Ono 7MBps je 56Mbps... A když si vezmeme teoretickou propustnost Fast Ethernetu 100 Mbps, tak na tom zase tak špatně nejste...

Stran: [1] 2 3 ... 18