Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - damnum

Stran: [1] 2 3 ... 5
1
Obecná podpora / Re: Wine a Nokia PC Suite a Nokia OVI Suite
« kdy: 09 Březen 2011, 04:29:37 »
Ahoj,

nejsem začátečník, alebrž nemám čas. Více než pár hodin, které jsem tomu již dnes (opět) věnoval.

Poslední dva roky jsem sem tam zkoušel jakkoli zprovoznit tenhle SW,
dnes jsem si ho nainstaloval v Virtualboxu a ejhle problém. Nepodařilo se mi za boha připojit do něj telefon přes bluetooth, a upřímě už mě ani nenapadá jak to by to jít mělo. Vzhledem k tomu, že kolega nademnou tenhle problém zřejmě nemá, tímto Tě žádám o radu. Díky.

A já se jdu dál mořit s gnokii a wine a portama ...

Zatím mi nic nefunguje a to už je let ... jediné co se mi nikdy nepodařilo rozjet.


2
  • GIMP
  • Mutt
  • Epiphany

3
Multimédia / Re: PSD a TIFF v GIMPu
« kdy: 19 Září 2010, 16:39:26 »
Na Ubuntu 10.4, čili po dvou letech, co jsem tento post psal, s GIMPem 2.6 či vývojovkou, problémy neměl.

Co se týče střihu PSD na linuxu, potřeboval jsem to v uplynulých letech k práci nesčetněkrát a pokud jsem měl dostatek RAM, obyčejně to nebyl problém. První věc co samozřejmě dělám, ukládám importované PSD do formátu gimpu.

Dík, ahoj

4
To šlo ... před 4 lety. Teď to nejde. Zkoušel jsem to.

Pokud máš nějaký postup, radu přijímám.

Označil jsem všechny chaty. To jo, nastavil jim label, ale to bylo úplně k ničemu, protože filter nejde udělat na label. Takže jsem všechny přesunul do doručené pošty a pak dal filter na titulek: Chat. A přeposlat na jinej mail. Což by bylo supr, až na to, že i když zaškrtl použít na 700 konverzací, napsalo to, že na staré zprávy filtr použit nebude. Nic dalšího mi to nenabízí.

A jsem zkoušel cokoli, pořád to Gmail bral jako chat ne jako mail a nedovolil, ani mi nenabídl je všechny označit a přeposlat nebo tak něco. A fakt jsem se snažil ;)

Rady uvítám. Nicméně zprovoznil jsem si zatím jeden script, který mi stahuje RAWy. Což neni špatný, až na pojebaný kódování, který nejsem schopnej očima ani odhadem rozluštit, tvrdí že je to utf-8, přičemž mi přijdou znaky typu =8abla-=d atp.

Gmail jako mountnuté fs jsem nerozchodil.

5
Ok.
Tohle mi ale k rozběhání gmailfs nepomohlo.
Díky za pomoc ;)

6
Ok, já samozřejmě použil CVS verzi.
  -- ad tato informace: Zkoušel jsem CVS, 0.1.11, 0.1.3.3
To jsem psal už v prvním postu.

Poraď mi tedy prosím jakou máš verzi Pythonu,
případně, pokud máš python 2.6, kam jsi nakopíroval libgmail.py, setup atp.

V mém případě jsem ho instaloval v adresáři:
Kód: [Vybrat]
/usr/local/lib/python2.6/site-packages/libgmail
Tady jsem ho zkompiloval.

Python ho našel. Takže jsem v tomhle problém neviděl.

Pokud to máš jinde, mohl bys mi poradit?
A v nejlepším i příkaz na mount nebo jakým způsbem Ti tedy libgmail.py fungoval?

Díky. Š

7
Viz preventivní odpovědi  ;)

Ano zkoušel.

Nápomocné bude, když to někdo, kdo umí s linuxem lépe než já (já jsem bohužel jen prachsprostý webdeveloper), zkusí zprovoznit a řekne mi jak. Konec konců je to velmi užitečná věc a nejsem jediný kdo by ji rád využíval. Čili, prosím, mohl by to někdo vyzkoušet? ;)

Díky za pozornost. Štěpán

8
Původní titulek: Lucid - gmailfs - (python) - nejde přihlásit

Ze všech sil jsem se 3 hodiny snažil dostat z Gmailu historii chatu. Nemožný.
Fajn. Narazil jsem na script gmailfs.py ... pokusil jsem se ho zprovoznit nejdřív sám, pak podle asi 10 různých návodů. Bohužel jsou všechny zastaralé a žádným způsobem se mi to nepodařilo.

Jde mi o tento příkaz:

Kód: [Vybrat]
sudo mount -t gmailfs /usr/local/bin/gmailfs.py /home/spenat/Temp/gmail/ -o username=LOGIN,password=PASS,fsname=zOlRRa
Vždy se script zasekne u hlášky:

Kód: [Vybrat]
File "/usr/local/bin/gmailfs.py", line 608, in __init__
    self.ga.login()
  File "/usr/local/lib/python2.6/dist-packages/libgmail.py", line 320, in login
    raise GmailLoginFailure("Login failed. (Wrong username/password?)")
libgmail.GmailLoginFailure: 'Login failed. (Wrong username/password?)'

Jinými slovy, jedná se zřejmě o bug. Bylo to často řešené, ale před 4 lety. Já ovšem potřebuji zprovoznit gmailfs.py, lépe řečeno libgmail.py dnes!

Citace
$ python -V
Python 2.6.5

Ubuntu 10.04 (lucid)
Jádro: 2.6.32-24 (pae)

libgmail 0.1.11  http://sourceforge.net/projects/libgmail/files/

Jeden z mnoha tutoriálů, kterým jsem se inspiroval později, když už jsem byl v koncích:
http://richard.jones.name/google-hacks/gmail-filesystem/gmail-filesystem-installing.html
Další:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-596352.html

K budoucím odpovědím.
Jde mi o to, vyřešit jak stáhnout z Gmailu historii Gtalku. Ručně to dělat nechci. Script, který mam v pythonu (ne svůj) běží na libgmail.py a libgmail.py je v Ubuntu lucid zřejmě buggy, takže se nedokáže lognout. Problém byl řešen mnohokrát, bohužel stará řešení nefungují.

Preventivní odpovědi:
  • Nemám špatně ani jméno, ani heslo.
  • Nechybí mi žádné balíky, zkusil jsem repozitáře, zkompilovat si vlastní, zkompilovat python-fuse, ... nic platné to nebylo.
  • Ano, zkoušel jsem i easy_update z pythoních nástrojů, ale nemělo to kam update provést, protože jsem již měl poslední verzi.
  • Ano, je pro mě důležitější dostat z Gmailu historii, byť jinou cestou (ale ne ruční), než řešit tento problém. Ačkoli, protože se v budoucích letech hodlám pythonem zabývat, rád bych věděl včem ten problém tkví.
  • Pokud bude potřebovat rádce další konfigurace atp. Rád je poskytnu, ale nebude to mít pravděpodobně žádný vliv. Problém není mezi židlí a klávesnicí, ani v mím stroji.

Uvítám jakoukoli užitečnou pomoc, děkuji!  :)


9
Hardware / Re: Jak zprovoznit GeForce 8600 GT v Ubuntu 8.10?
« kdy: 27 Listopad 2008, 05:23:05 »
Jelikož měla předtím nainstalované funkční Ubuntu 8.04, má v pořádku ram, partition i všechno ostatní. Jde jen o ovladač ... kdyby nešlo o ovladač ale chybu v HW, choval by se systém poněkud jinak.

10
Hardware / Re: Jak zprovoznit GeForce 8600 GT v Ubuntu 8.10?
« kdy: 24 Listopad 2008, 00:23:53 »
S tímhle problémem přece monitor vůbec nesouvisí ...

11
Nastavení mám výchozí a taky se to tak chovalo, ale NAJEDNOU, aniž bych cokoli udělal, ve stále stejném nastavení a stále stejné verzi FF, se začaly zobrazovat méně navštěvované stránky, namísto těch s nejvíce návštěvami a není to postupně, nýbrž přehátzeně, začalo se to chovat nelogicky a už mě to opravdu nebaví pořád vysvětlovat. A naposled říkám,. že to není mnou.

12
Hardware / Re: Jak zprovoznit GeForce 8600 GT v Ubuntu 8.10?
« kdy: 19 Listopad 2008, 19:17:00 »
Úplně všude kde jsem hledal jen píšou, že funguje a je podporovaná, skoro bych řekl, že za to může II 8.10 ... nicméně binární ovladače by třeba pomohly :o)

13
V tomhle vláknu pochopil asi jen jediný člvoěk co říkám. Mě nový model vyhovuje, ale začal se chovat divně a nefunguje jak fungoval zpočátku správně ... teď si tam hází adresy, které vůbec nepoužívám a sortiment nejnavštěvovanějších používaných adres se mi postupně zmenšuje .. z 10 mi jich zbylo už jen 7 a 3 se tam zobrazují úplně proti filozofii FF 3 ... chápete to? Tomu nepomůže žádný doplněk jedná se o nějakou chybu.

14
Já nechápu, proč ještě nepřišla opravná aktualizace, mě to přijde jako docela velké mínus Ubuntu 8.10, které běžné uživatele zrovna nepotěší a skoro bych řekl, že spoustu takových, kteří linuxu moc nevěří, to od jeho používání odradí, protože si toho všimnou prakticky hned.

15
Obecná podpora / Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 10 Listopad 2008, 01:33:54 »
Skoro bych řekl, že ne, že aktualizace obsahující úplně nové balíky, které nezávisí na ostatních aktualizacích, zanmená změnu v seznamu právě u toho metabalíku.

16
Mě vyhovoval Firefox3, ale říkám, že teď se to najednou začalo chovat divně a nelogicky. Ptal jsem se jestli se to stalo i někomu jinému. Vám očividně ne, tudíž k tomu nemáte co říct.

Tak pardon, snazil som sa poradit, ale pravdepodobne chyba nie je vo firefoxe ale medzi stolickou a klavesnicou.

VZhledem k tomu co psal Pepe999 není chyba ve mě.

17
Já zatím vyhraju vždycky ... nebo se mi to cd nepodaří vyndat vůbec, takže žádné se mi tam neskříplo, ale psty si občas přizalomím :o)

18
Mě vyhovoval Firefox3, ale říkám, že teď se to najednou začalo chovat divně a nelogicky. Ptal jsem se jestli se to stalo i někomu jinému. Vám očividně ne, tudíž k tomu nemáte co říct.

19
No právě, že daná stránka má návštěv 800, navštěvuji ji několikrát denně, v tom seznamu byla celou dobu na prvním místě .. a teď tam najednou není, ač ji navštěvuju pořád stejně a objevila se tam stránka navštívená 79, kterou jsem nenavštívil už asi půl roku.

20
Obecná podpora / Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 09 Listopad 2008, 12:04:54 »
Možná jsem se špatně vyjádřil, ale metabalík obsahuje seznam balíků, které se mají instalovat ... a když tenhle seznam neexistuje, v automatických aktualizacích se objeví jen staré aktualizovatelné balíky, ale ne některé nově přidané právě do ubuntu-desktop, což se stává a je docela na škodu, když tenhle metabalík chybí ...

21
Když dám DVD do mechaniky, a chci ho dát pryč, zmáčknu vysunout (ať už myší nebo tlačítkem na mechanice) vyjede DVD a hned zase zajede ... co to jako má být? Dělá to pokaždé a dělá to pouze nové Ubuntu ... co s tím? Krom rychlého vytržení CD/DVD nebo otvírání mechaniky nadvakrát, dřív než se stihne znovu přimountit ...

22
Obecná podpora / Firefox 3.0.3 - nejnavštěvovanější adresy - ??
« kdy: 09 Listopad 2008, 03:18:05 »
Nový Firefox přinesl pěkné novinky ... fajn ... žádná aktualizace neproběhla, ale. Najednou se zbláznily nejnavštěvovanější adresy. Když u adresního řákdu nic nenapíšu a kliknu na rozbalení, obyčejně se mi tam zobrazili nejnavštěvovanější stránky. To bylo super ... ale teď se to zbláznilo a některé stránky to zobrazovat v tomto výběru přestalo. Stránka která má 800 návštěv (ostatní jen 400 či jen několik desítek) tam najednou není, zato stránka co má 79 ano ... nechápu jak je to možné, nic jsem s tím nedělal, nenašel jsem že by to šlo někde nastavit.

Stalo se to ještě někomu? Musím si kvůli tomu mazat profil firefoxu, aby se to vzpamatovalo, nebo se v tom mám vrtat nebo to nechat být a počkat jestli se to spraví nějakou aktualizací?

23
Hardware / Re: Genius MousePen 5x4 - nejde
« kdy: 09 Listopad 2008, 03:09:58 »
Má někdo prosím bližší informace o tabletech po Ubuntu, případně co s tím mým? Je to už opravdu starý tablet, tak nevím proč to nejde jak by mělo ...

24
Obecná podpora / Re: Xorg - 2 procesy, využití paměti Ubuntu 8.10
« kdy: 09 Listopad 2008, 03:07:33 »
Citace
USER       PID %CPU %MEM    VSZ   RSS TTY      STAT START   TIME COMMAND
root         2  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00 [kthreadd]
root         3  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [migration/0]
root         4  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ksoftirqd/0]
root         5  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [watchdog/0]
root         6  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [migration/1]
root         7  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ksoftirqd/1]
root         8  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [watchdog/1]
root         9  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [events/0]
root        10  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [events/1]
root        11  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [khelper]
root        51  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kintegrityd/0]
root        52  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kintegrityd/1]
root        54  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kblockd/0]
root        55  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kblockd/1]
root        57  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kacpid]
root        58  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kacpi_notify]
root       133  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [cqueue]
root       137  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kseriod]
root       182  0.0  0.0      0     0 ?        S    02:20   0:00  \_ [pdflush]
root       183  0.0  0.0      0     0 ?        S    02:20   0:00  \_ [pdflush]
root       184  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kswapd0]
root       226  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [aio/0]
root       227  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [aio/1]
root      1140  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ksuspend_usbd]
root      1142  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [khubd]
root      1182  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ata/0]
root      1183  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ata/1]
root      1184  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [ata_aux]
root      1193  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [khpsbpkt]
root      1920  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_0]
root      1921  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_1]
root      1922  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_2]
root      1923  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_3]
root      1952  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [knodemgrd_0]
root      1981  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_4]
root      1983  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [scsi_eh_5]
root      2262  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kjournald]
root      2953  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:20   0:00  \_ [kpsmoused]
root      4711  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kjournald]
root      4712  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kjournald]
root      4713  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kjournald]
root      4714  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kjournald]
root      5200  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kondemand/0]
root      5202  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [kondemand/1]
root      6038  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [btaddconn]
root      6040  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [btdelconn]
root      6071  0.0  0.0      0     0 ?        S<   02:21   0:00  \_ [krfcommd]
root         1  0.0  0.3   3056  1700 ?        Ss   02:20   0:01 /sbin/init
root      2436  0.0  0.0   2528   412 ?        S<s  02:20   0:00 /sbin/udevd --daemon
root      4718  0.0  0.1   3112   772 ?        Ss   02:21   0:00 /sbin/mount.ntfs /dev/sdb1 /media/wokna -o rw,umask=007,gid=46
root      4984  0.0  0.1   1780   456 tty4     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty4
root      4985  0.0  0.1   1780   456 tty5     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty5
root      4988  0.0  0.1   1780   456 tty2     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty2
root      4990  0.0  0.1   1780   452 tty3     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty3
root      4992  0.0  0.1   1780   456 tty6     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty6
root      5169  0.0  0.1   2308   600 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/acpid -c /etc/acpi/events -s /var/run/acpid.socket
syslog    5297  0.0  0.1   2012   648 ?        Ss   02:21   0:00 /sbin/syslogd -u syslog
root      5348  0.0  0.1   1940   540 ?        S    02:21   0:00 /bin/dd bs 1 if /proc/kmsg of /var/run/klogd/kmsg
klog      5350  0.0  0.4   3776  1952 ?        Ss   02:21   0:00 /sbin/klogd -P /var/run/klogd/kmsg
108       5373  0.0  0.2   2996  1148 ?        Ss   02:21   0:00 /bin/dbus-daemon --system
avahi     5395  0.0  0.2   2888  1264 ?        Ss   02:21   0:00 avahi-daemon: running [spenatovo.local]
avahi     5396  0.0  0.0   2888   316 ?        Ss   02:21   0:00  \_ avahi-daemon: chroot helper
root      5430  0.0  0.2   4244  1000 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/atieventsd
root      5460  0.0  0.3   6432  1376 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/cupsd
112       5809  0.0  0.1   6340   740 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/exim4 -bd -q30m
111       5874  0.0  0.5   6456  2312 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/hald
root      5940  0.0  0.2   3364   944 ?        S    02:21   0:00  \_ hald-runner
root      5960  0.0  0.1   3436   884 ?        S    02:21   0:00      \_ hald-addon-input: Listening on /dev/input/event6 /dev/input/event5 /dev/input/event1 /dev/input/event2
111       5968  0.0  0.1   2296   864 ?        S    02:21   0:00      \_ hald-addon-acpi: listening on acpid socket /var/run/acpid.socket
root      5990  0.0  0.2   3440  1028 ?        S    02:21   0:00      \_ hald-addon-storage: polling /dev/scd0 (every 2 sec)
root      5877  0.0  0.4  17480  1808 ?        Ssl  02:21   0:00 /usr/sbin/console-kit-daemon
root      6032  0.0  0.2   3488  1328 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/bluetoothd
root      6094  0.0  0.4  14632  2072 ?        Ssl  02:21   0:00 /usr/sbin/NetworkManager
root      6322  0.0  0.1   2252   628 ?        S    02:21   0:00  \_ /sbin/dhclient -d -sf /usr/lib/NetworkManager/nm-dhcp-client.action -pf /var/run/dhclient-eth0.pid -lf /var/run/dhclient-eth0.lease -cf /var/run/nm-dhclient-eth0.conf eth0
root      6103  0.0  0.2   4240   924 ?        S    02:21   0:00 /sbin/wpa_supplicant -u -f /var/log/wpa_supplicant.log
root      6106  0.0  0.5   6768  2332 ?        S    02:21   0:00 /usr/sbin/nm-system-settings --config /etc/NetworkManager/nm-system-settings.conf
root      6132  0.0  0.2  13604  1016 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/gdm
root      6133  0.0  0.5  14156  2488 ?        S    02:21   0:00  \_ /usr/sbin/gdm
root      6140  1.5  9.9  91672 44376 tty7     Ss+  02:21   0:39      \_ /usr/X11R6/bin/X :0 -br -audit 0 -auth /var/lib/gdm/:0.Xauth -nolisten tcp vt7
root      6160  0.0  9.9  91672 44376 tty7     S+   02:21   0:00      |   \_ /usr/X11R6/bin/X :0 -br -audit 0 -auth /var/lib/gdm/:0.Xauth -nolisten tcp vt7
spenat    6451  0.0  1.2  24388  5664 ?        Ssl  02:40   0:00      \_ x-session-manager
spenat    6604  0.0  1.2  17232  5804 ?        Ss   02:40   0:00          \_ /usr/bin/seahorse-agent --execute x-session-manager
spenat    6617  0.0  0.6  13384  3112 ?        S    02:40   0:00          \_ /usr/lib/gnome-session/helpers/gnome-keyring-daemon-wrapper
spenat    6623  0.0  2.7  21236 12508 ?        S    02:40   0:01          \_ metacity
spenat    6630  0.1  4.3  50544 19568 ?        S    02:40   0:01          \_ gnome-panel
spenat    6632  0.1  7.4  87792 33580 ?        S    02:40   0:01          \_ nautilus --no-desktop --browser
spenat    6710  0.0  2.5  24888 11252 ?        S    02:40   0:00          \_ python /usr/share/system-config-printer/applet.py
spenat    6711  0.0  1.0  15164  4716 ?        S    02:40   0:00          \_ tracker-applet
spenat    6712  0.0  2.9  25916 13244 ?        S    02:40   0:00          \_ update-notifier
spenat    6714  0.0  2.0  64776  9328 ?        Sl   02:40   0:00          \_ /usr/lib/evolution/2.24/evolution-alarm-notify
spenat    6715  0.0  1.1  14316  4980 ?        S    02:40   0:00          \_ bluetooth-applet
spenat    6724  0.1  6.9 101148 31372 ?        Sl   02:40   0:01          \_ pidgin
spenat    6728  0.0  2.0  21824  9084 ?        S    02:40   0:00          \_ nm-applet --sm-disable
root      6174  0.0  0.1   4336   840 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/bin/system-tools-backends
root      6192  0.0  0.1   2004   684 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/anacron -s
root      6408  0.0  0.0   1844   432 ?        S    02:26   0:00  \_ /bin/sh -c nice run-parts --report /etc/cron.daily
root      6409  0.0  0.0   1764   416 ?        SN   02:26   0:00      \_ run-parts --report /etc/cron.daily
root      6420  0.0  0.1   1844   512 ?        SN   02:26   0:00          \_ /bin/sh /etc/cron.daily/apt
root      6931  0.0  0.0   1776   424 ?        SN   02:49   0:00              \_ sleep 1406
daemon    6208  0.0  0.0   2068   312 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/atd
root      6236  0.0  0.2   2624   976 ?        Ss   02:21   0:00 /usr/sbin/cron
root      6330  0.0  0.2  13364  1236 ?        S    02:21   0:00 /usr/bin/timidity -Os -iAD
root      6335  0.0  0.1   1780   516 tty1     Ss+  02:21   0:00 /sbin/getty 38400 tty1
spenat    6440  0.0  0.2  14048  1328 ?        S    02:40   0:00 /usr/bin/gnome-keyring-daemon -d --login
spenat    6589  0.0  0.0   3124   440 ?        S    02:40   0:00 /usr/bin/dbus-launch --exit-with-session /usr/bin/pulse-session /usr/bin/seahorse-agent --execute x-session-manager
spenat    6590  0.0  0.2   3032  1072 ?        Ss   02:40   0:00 //bin/dbus-daemon --fork --print-pid 6 --print-address 9 --session
spenat    6593  0.0  0.5  28152  2528 ?        Ssl  02:40   0:00 /usr/bin/pulseaudio -D --log-target=syslog
spenat    6596  0.0  0.4   7528  1856 ?        S    02:40   0:00  \_ /usr/lib/pulseaudio/pulse/gconf-helper
spenat    6598  0.0  1.1   7400  4944 ?        S    02:40   0:01 /usr/lib/libgconf2-4/gconfd-2
spenat    6606  0.0  0.4   4832  2148 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gvfs/gvfsd
spenat    6613  0.0  0.4  37528  1844 ?        Ssl  02:40   0:00 /usr/lib/gvfs//gvfs-fuse-daemon /home/spenat/.gvfs
spenat    6622  0.0  2.2  43268  9880 ?        Ssl  02:40   0:00 /usr/lib/gnome-settings-daemon/gnome-settings-daemon
spenat    6634  0.0  0.6  41024  2952 ?        Ssl  02:40   0:00 /usr/lib/bonobo-activation/bonobo-activation-server --ac-activate --ior-output-fd=17
spenat    6651  0.0  0.4   5320  2084 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gvfs/gvfs-hal-volume-monitor
spenat    6657  0.1  0.5  20664  2292 ?        Ss   02:40   0:02 gnome-screensaver
spenat    6660  0.0  0.3   4880  1512 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gvfs/gvfs-gphoto2-volume-monitor
spenat    6663  0.0  0.4   4792  1808 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gvfs/gvfsd-burn --spawner :1.5 /org/gtk/gvfs/exec_spaw/0
spenat    6665  0.0  2.0  22780  8980 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gnome-applets/trashapplet --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_Panel_TrashApplet_Factory --oaf-ior-fd=20
spenat    6668  0.0  0.5  13272  2304 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/gvfs/gvfsd-trash --spawner :1.5 /org/gtk/gvfs/exec_spaw/1
spenat    6680  0.3  1.5  20848  7016 ?        S    02:40   0:05 /usr/lib/gnome-applets/multiload-applet-2 --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_MultiLoadApplet_Factory --oaf-ior-fd=21
spenat    6683  0.0  1.9  23416  8824 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/fast-user-switch-applet/fast-user-switch-applet --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_FastUserSwitchApplet_Factory --oaf-ior-fd=28
spenat    6689  0.0  3.3  46228 14988 ?        Sl   02:40   0:00 /usr/lib/gnome-applets/mixer_applet2 --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_MixerApplet_Factory --oaf-ior-fd=22
spenat    6727  0.0  0.9  31208  4208 ?        SNl  02:40   0:00 /usr/bin/trackerd
spenat    6730  0.0  1.6  23792  7456 ?        Ss   02:40   0:00 gnome-power-manager
spenat    6739  0.0  2.8  23352 12600 ?        S    02:40   0:00 /usr/lib/notification-daemon/notification-daemon
spenat    6741  0.0  2.0  40076  9060 ?        Sl   02:40   0:00 /usr/lib/evolution/2.24/evolution-exchange-storage --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_Evolution_Exchange_Connector_CalFactory:1.2 --oaf-ior-fd=30
spenat    6744  0.0  1.0  69104  4816 ?        Sl   02:40   0:00 /usr/lib/evolution/evolution-data-server-2.24 --oaf-activate-iid=OAFIID:GNOME_Evolution_DataServer_CalFactory:1.2 --oaf-ior-fd=31
spenat    6896  4.2 30.7 256776 137608 ?       Sl   02:48   0:38 /usr/lib/firefox-3.0.3/firefox
spenat    6944  1.7  5.3  91948 23784 ?        Sl   03:03   0:00 gnome-terminal
spenat    6947  0.0  0.1   2912   764 ?        S    03:03   0:00  \_ gnome-pty-helper
spenat    6948  0.3  0.6   4944  3064 pts/0    Ss   03:03   0:00  \_ bash
spenat    6959  0.0  0.2   2740  1036 pts/0    R+   03:03   0:00      \_ ps faux

25
Obecná podpora / Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 09 Listopad 2008, 03:03:31 »
Já chápu co je metabalík a když je přidán do výběru výchozích balíků nějaký důležitý balíček, pakliže není nainstalován daný metabalík, pro apt neexistuje důvod ho instalovat, tudíž může uživatel přijít o důležité aktualizace systému ... já se setkávám s automatickou instalací úplně nových balíčků docela běžně a ty jsou pokud vím v mnoha případech závislé pouze na metabalíku ubuntu-desktop

Stran: [1] 2 3 ... 5