Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Vojtěch Trefný

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 22
51
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Kdy vyjde 12.04?
« kdy: 26 Duben 2012, 08:25:20 »
Protože se na to každý půl rok ptá spousta lidí, tak odpovím všem a dopředu.

"Až vyjde, tak vyjde."

Žádný přesný čas není dán, na čem to závisí si můžete přečíst tady. Obvykle to bývá mezi druhou a čtvrtou odpoledne. Finální ISO obrazy se na různých zrcadlech mohou objevovat dřív. My s oficiálním oznámením čekáme na oznámení na mailing listu ubuntu-announce.

52
Oficiální oznámení / Představen Quantal Quetzal
« kdy: 23 Duben 2012, 18:57:39 »
Mark Shuttleworth oznámil jméno přespříštího vydání Ubuntu. Ubuntu 12.10, které vyjde v říjnu letošního roku, se bude jmenovat Quantal Quetzal. Quetzal je barevný ptáček žijící ve státech Jižní a Střední Americe.

http://www.markshuttleworth.com/archives/1121

53
Archiv / Ubuntu 12.10 'Quantal Quetzal'
« kdy: 20 Duben 2012, 15:19:24 »
Příští verzí Ubuntu se 18. října tohoto roku stane Ubuntu 12.10 'Quantal Quetzal' (jméno zatím nebylo oznámeno). Quantal bude v pořadí již sedmnáctým vydáním Ubuntu. Bude se jednat o standardní vydání s podporou 18 měsíců (do dubna 2014).

O přesné podobě Ubuntu 12.10 se bude jednat na vývojářském summitu (Ubuntu Developer Summit) od 7. do 11. května v Kalifornském Oaklandu.

Odkazy

55
10. dubna 2012 byla ukončena oficiální podpora Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat vydané v říjnu 2010. I nadále tuto verzi můžete používat, ale už pro ni nebudou vydávány žádné bezpečnostní ani jiné aktualizace.

Všem uživatelům této verze důrazně doporučujeme přechod na novější verzi. Přímý přechod je možný pouze na vydání Ubuntu 11.04 Natty Narwhal.

Přibližně měsíc po ukončení podpory dojde k uzavření repozitářů a jejich odstranění z hlavních zrcadel a jediným aktivním zrcadlem zůstane server old-releases.ubuntu.com

Kód: [Vybrat]
deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick main restricted universe multiverse
deb-src http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick main restricted universe multiverse

deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick-updates main restricted universe multiverse
deb-src http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick-updates main restricted universe multiverse
deb http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick-security main restricted universe multiverse
deb-src http://old-releases.ubuntu.com/ubuntu maverick-security main restricted universe multiverse

58
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Co děláme špatně?
« kdy: 04 Duben 2012, 19:10:33 »
Už delší dobu mě trápí prostá otázka: "Co dělám špatně?" Ačkoli je česká komunita Ubuntu docela aktivní, za vším stojí jen pár (pořád stejných) lidí a přitom je pořád "co dělat", akorát, že "nejsou lidé" a přitom mám pocit, že minimálně tady na fóru se pohybuje dost šikovných lidí s volným časem, kteří by třeba mohli občas přiložit ruku k dílu...

Je tedy neaktivita/neangažovanost výsledkem toho, že nevíte, co by bylo třeba dělat? Je to nedostatek motivace - prostě se vám nechce a nevíte proč by se něco mělo dělat? Nebo je to vážně tak, že nikdo nemá čas - všichni mají školu/práci/rodinu?

Asi je to divné se takhle ptát, ale když jsem se před lety začal kolem Ubuntu motat, měl jsem pocit, že je tu spousta nadšených lidí, kteří rádi překládají, které baví psát návody nebo dělat stránky atd. a teď mám pocit, že ti lidé postupně "mizí" a nový se "neobjevují". Chytré knížky ani zkušenosti ze zahraničí mi nepomohly, tak se ptám: co je špatně? Nebo to je normální a mám si zvyknout, že víc aktivních lidí prostě nebude a mám být rád z těch pár "bláznů"?

59
Stránky Ubuntu.cz / Navrhněte slogan pro Ubuntu.cz
« kdy: 02 Duben 2012, 19:55:37 »
Pokud to nevíte, tak na Ubuntu.cz máme jako hlavní "slogan" v hlavičce Ubuntu, rychlý, jednoduchý a bezpečný operační systém, nově s prostředím Unity., což není zrovna aktuální (v 12.04 bude "nově" už třetí verze), takže by to chtělo vymyslet něco lepšího. Protože mě nic inteligentního nenapadá, tak zkusíme "brainstorming". (Při vymýšlení se snažte držet stejnou délku, abysme se pak vešli.)

61
Wiki / RSS kanály na Wiki
« kdy: 22 Březen 2012, 19:54:25 »
Zdravím, do nového motivu na Wiki jsem také (již při jeho prvním nasazení) přidal výpis RSS kanálů stejně jako na Ubuntu.cz

Bohužel, jak se ukázalo, jsem to asi neudělal správně -- pokud v nějaké RSSce dojde k chybě (třeba chvilkový výpadek nebo já nevím co), tak to Wiki nerozdýchá a sletí proto, že toto RSS nedokáže načíst. Což by samozřejmě nemělo být.

Výpis RSS jsem řešil ručně pomocí feedparser. V pythonu neprogramuji, znám jen základní syntaxi, takže jsem postupoval podle dokumentace a kromě základních funkcí nic neřešil.

Moje "řešení":

Kód: [Vybrat]
feed1 = feedparser.parse('http://www.linuxexpres.cz/rss/clanky')
Kód: [Vybrat]
<div class="footer-div">
                    <p class="footer-title">LinuxEXPRES.cz</p>
                    <ul><li><a href=" """,feed1.entries[0].link,u""" ">""",feed1.entries[0].title,u"""</a></li>
                        <li><a href=" """,feed1.entries[1].link,u""" ">""",feed1.entries[1].title,u"""</a></li>
                        <li><a href=" """,feed1.entries[2].link,u""" ">""",feed1.entries[2].title,u"""</a></li>
                        <li class="footerlast" ><a href="http://www.linuxexpres.cz/rss/clanky">další</a></li>

Pokud někdo ví, co jsem provedl špatně, resp. ví, jak zajistit, aby v případě výpadku RSSky nespadla Wikina, budu jen rád, když pomůže.

Aktuálně jsou na Wiki všechna RSSka smazaná.

63
Zdravím, dnes jsem do našeho seznamu úkolů přidal "pár" dalších věcí, které je třeba provést. Celkem je tak zadáno 26 úkolů z nichž celých 17 hledá někoho, kdo by se do nich pustil.

Seznam naleznete zde -- https://bugs.launchpad.net/ubuntu-cz

Hlavně se o to nepoperte, máme dost pro všechny. Určitě se tam nejde něco pro každého: máme překlady, kontrolu pravopisu, grafiku, webové programování, psaní textu...

V případě zájmu nebo dalších dotazů stačí napsat do diskuse k danému úkolu/bugu.

----------------------------
(Pokud totálně netušíte, o čem je řeč, čtěte zde.)

64
Archiv / Hlaste chyby a nedodělky v překladech
« kdy: 09 Březen 2012, 12:35:56 »
Pokud používáte Ubuntu 12.04 a pokud kdekoli narazíte na chybu v překladech nebo něco nepřeloženého v základním systému*, tak to prosím nahlaste (nejlépe asi sem), abychom to mohli opravit.

Do 12. dubna můžeme opravovat chyby/doplňovat překlady v instalátoru (Ubiquity a debian-installer), prezentaci promítané při instalaci, dokumentaci, Wubi atp. Do 19. dubna ve všem ostatním.

https://wiki.ubuntu.com/PreciseReleaseSchedule
https://wiki.ubuntu.com/NonLanguagePackTranslationDeadline
https://wiki.ubuntu.com/LanguagePackTranslationDeadline

-----------------------

*) Míněno především Unity, Centrum softwaru, instalátor, indikátory v Unity a další "Ubuntí" aplikace a nástroje (seznam zde). To, že vaše oblíbená aplikace XY není přeložena je sice špatné, ale to se řeší jinak a jinde.

65
Před nedávnem jsem na základě této diskuse zvětšoval písmo na Wiki a na Ubuntu.cz

Nakonec jsme se ale nepohodli, co se velikosti písma v patičce týče. Jedná se o text "Logo Ubuntu, Ubuntu a Canonical jsou registrované obchodní známky firmy Canonical Ltd.", který je aktuálně zobrazován fontem velikosti 10. Podle mě je velikost dostačující (obzvláště pro tak nevýznamnou informaci), co myslíte vy?

66
Stránky Ubuntu.cz / Xubuntu.cz v novém
« kdy: 08 Březen 2012, 16:41:05 »
Putovní aktualizace vzhledu a obsahu našich stránek tentokrát dospěla na české stránky Xubuntu.

68
Akce, srazy, setkání / Ubuntu Global Jam 3/2012 - Praha
« kdy: 14 Únor 2012, 08:08:18 »
Ubuntu Global Jam je komunitní akce pro komunitu. Sami sobě reportujeme bugy, sami sobě překládáme programy a píšeme návody.
Rozhodně se nebojte přijít, uvítáme nové tváře stejně jako ostřílené kmety. Ať už ti je 14 a jediným tvým cílem je mít co nejvíc vychytanej server nebo jste v nejlepším věku chcete jen stabilní systém, určitě si najdete důvod proč přijít.

Datum konání: 3. března - sobota, od 10:00

Místo konání: brmlab.cz, stejně jako loni - Adresa, mapa, plánek budovy zde.

Program akce:

  • Překlady programů do češtiny: Ukážeme si jak se dají jednoduše na launchpadu překládat aplikace. Řekneme si jak by měl správný překlad vypadat a opět něco přeložíme.

Loni jsme společně přeložili přes dva tisíce řetězců a hodně tak přispěli k tomu, že Ubuntu 11.10 mluvilo česky, tak je na čase to letos zopakovat, obzvlášť proto, že 12.04 je LTS.

Důležité odkazy:


69
Archiv / Alfa 2
« kdy: 02 Únor 2012, 21:38:25 »
Dnes bylo oficiálně oznámeno vydání v pořadí druhé alfa verze připravovaného Ubuntu 12.04 Precise Pangolin, jehož finální vydání je plánováno na 26. dubna 2012.

Novinek v této verzi prozatím mnoho nenajdete. Mezi dvě největší patří nejnovější jádro Linux Kernel 3.2 a návrat hudebního přehrávače Rhythmbox, který bude v Precise přítomen jako výchozí, drobných změn se dočkalo i prostředí Unity, které dospělo již do verze 5. Podrobnější informace naleznete v  poznámkách k vydání.

Stahovat můžete zde:


Jedná se o vydání ve velmi rané fázi vývoje, rozhodně není určená pro běžné použití na produkčních počítačích!

70
Oficiální oznámení / Ubuntu.cz Wiki v novém
« kdy: 25 Leden 2012, 12:16:47 »
Ačkoli to trvalo mnohem déle, než jsme předpokládali, naše Wiki je dalším webem z rodiny Ubuntu.cz, který získal nový vzhled odpovídající novému designu (barvy, loga) Ubuntu.

Nový motiv vznikl úpravou Light Moin Theme, za pomoc s úpravou děkujeme Václavu Müllerovi.

Pokud by vám nový vzhled nevyhovoval, můžete si jej změnit na původní v osobním nastavení (pouze pro přihlášené uživatele: Settings → Nastavení → Oblíbené téma: ubuntu).

71
Wiki / Otestujte nový vzhled Wiki
« kdy: 16 Leden 2012, 19:41:24 »
Trvalo to, ale dalším webem, který se může těšit na nový motiv respektující nový design Ubuntu, je Wiki.

Nový vzhled má co nejvíce odpovídat tomu, co v současné době naleznete na Ubuntu.cz. Jedná se o upravené Light Moin Theme, za pomoc s úpravou mnohokrát děkuji Václavu Müllerovi.

Motiv ještě není nasazen, vyzkoušet jej mohou zaregistrovaní uživatelé. Nový motiv si nastavte přes Settings (pod vyhledávacím polem) → Nastavení → Oblíbené téma → "dark".

Neváhejte a chvalte, navrhujte (a nabízejte) vylepšení, připomínkujte, kritizujte atd.

[příloha smazaná administrátorem]

72
Oficiální oznámení / Ročenka 2011 a PF 2012
« kdy: 02 Leden 2012, 15:49:24 »
Dá se říci, že již tradičně (a tentokrát trochu se zpožděním) dnes vyšlo speciální číslo Ubuntu týdeníku shrnující dění okolo Ubuntu za rok 2011.


Tímto bych také rád poděkoval vám všem za vaši přízeň, kterou jste v letošním roce projevovali Ubuntu a české komunitě a popřál vám vše nejlepší do roku následujícího, roku 2012.

73
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Překlad GNOME v rámci Google-in
« kdy: 20 Prosinec 2011, 08:06:46 »
Dorazilo na překladatelský mailing list:

Citace
Vážení a milí překladatelé,

český překladatelský tým GNOME se v tomto roce oficiálně účastní programu
Google Code-in zaměřeného na studenty ZŠ a SŠ ve věku 13 až 18 let.

V rámci programu jsem vypsal čtyři úkoly, na kterých mohou studenti
pracovat a u kterých jsem mentorem. Týkají se překladu UI
gnome-system-monitor a seahorse a dokumentace brasero a file-roller, vše
ve vývojové větvi GNOME 3.3/3.4.

http://www.google-melange.com/gci/task/view/google/gci2011/7240212
http://www.google-melange.com/gci/task/view/google/gci2011/7234217
http://www.google-melange.com/gci/task/view/google/gci2011/7235247
http://www.google-melange.com/gci/task/view/google/gci2011/7232313

O jeden z úkolů už projevil zájem první student.

Máte-li ve svém okolí nějakého mladého nadšence do open source, GNOME či
dokumentace, prosím dejte mu vědět o této možnosti získat nové zkušenosti a
případně vyhrát zajímavé ceny, včetně výletu do slunné Kalifornie. :-)

Každý z úkolů musí být splněn do 16. ledna 2011, 08:00 UTC.

Další informace najdete na:

http://code.google.com/opensource/gci/2011-12/index.html

Děkuji,
Petr Kovář

Google-in je taková obdoba GSoC pro studenty SŠ a žáky. Jestli máte zájem o překlady a splňujete podmínky, tak neváhejte.

74
Centrála pro hraní / PŘESUNUTO: GTA San Andreas CRACK
« kdy: 07 Prosinec 2011, 20:39:48 »

75
Oficiální oznámení / Zeptejte se Marka Shuttlewortha
« kdy: 19 Listopad 2011, 19:25:23 »
V rámci Ubuntu Open Week se obvykle koná sezení "Ask Mark", kde se může kdokoli zeptat na cokoli Marka Shuttlewortha. Na poslední UOW, který se konal koncem října, však tato možnost nebyla, protože Mark byl v té době na dovolené. Místo toho se sezení "Ask Mark" bude konat příští středu (23. listopadu) v 16:00 SEČ v místnosti #ubuntu-classroom na IRC síti Freenode.

Zdroj: Jorge Castro Blog

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 22