Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tom Fryzelka

Stran: 1 ... 5 6 [7]
151
no... myslím že hlavně o nic nejde, buď by byl zájem nebo ne, ale určitě by bylo škoda to nezkusit, zvlášť teď, před vydáním nové verze.

Jak už jsem psal, já osobně do toho nepůjdu... kdyby se toho ale chtěl chytit někdo třeba za strany sdružení, mohli bychom se domluvit tak, že pomůžu se startem služby a to tak, že dodám 80Ks CD Ubuntu 9.04 32bit v papírovém obalu, které mně dotyčný posléze buď to zaplatí (pokud by se prodalo), nebo vrátí (pokud ne). Pokud se prodá a bude zájem, bude vyděláno na nákup balíku 100 CD přímo od Canonicalu a služba se tím stane soběstačná, pokud zájem nebude, CD se neprodají, služba se jednoduše zruší a to bez ztráty kytičky. Do začátku by bylo asi lepší moc neexperimentovat a nabízet CD tak jak jsou (v papírovém obalu) za 80Kč + 20Kč poštovné a balné. Já bych za prodaná CD potom žádal 31Kč za kus, což si myslí je docela férové...

152
Tak sem doma vyhrabal nějaké DVD se starším vydáním... to jen tak pro inspiraci.

153
TO: otas.pe
Pane, možná si to neuvědomujete, ale Canonical je firma jako každá jiná, svoje lidi platí a jejím motorem pro vývoj Ubuntu je především zisk, ne dobrý pocit. Práce distributora může být zdarma, jedná-li se o distribuci pasivní a v malém množství, ale má-li to být distribuce aktivní (znamená, že Ubuntu někde aktivně nabízíte - PROPAGUJETE) a spolehlivá, MUSÍ z toho taky distributor něco mít, jinak to dlouho fungovat nebude. Osobně už o to zájem nemám, kdyby se toho ale ujmul třeba Vojtěch Trefný nebo někdo podobný, určitě by se to setkalo s mnohem pozitivnějším přijetím.

Jinak, pokud by mělo být CD v plastovém obalu a s kvalitním potiskem na křídovém papíře (podobně, jak jsou dodávané DVD verze od Canonicalu), musela by být cena ještě o něco vyšší (odhadem tak 20-30Kč) a navíc je s tím vcelku dost práce - na druhou stranu by to byla, vedle rychlého dodání, další přidaná hodnota.

Pokud by byl zájem, mohl bych na Aukru udělat jistý "průzkum trhu", na titulní straně je inzerát s prostým názvem "Ubuntu Linux!" zobrazený cca 700x/den... prodejnost bych odhadoval na 5 - 10 CD denně (záleží na ceně a obsahu inzerátu).

154
no.. tak ať to uzavřem, CD v Ubuntu krámku nebudou... bylo by to víc starostí než užitku.

Navíc smysl by to mělo asi opravdu jen na titulní straně, jako jedna z možností získání Ubuntu.
Kdyby se vzalo do začátku 100Ks (jedno CD by vyšlo kolem 30Kč) a nabízely se za 100Kč včetně dopravy (30Kč CD, 20kč pošta, popis a bublinková obálka, 20Kč člověk, který by se o to staral a 30Kč pro sdružení) - speciální placené CD jejichž výhodou by bylo podpora vývoje, komunity a rychlé dodání - věřím že by se do měsíce prodalo všechno.

I DVD verze by mohla být zajímavá, byla by už ale o dost dražší.A opravdu to vypadá mnohem líp, než odkaz na lokální distributory.

155
Měl bych z toho čistě teoreticky 20Kč/CD a to jen za předpokladu, že nákup od Canonicalu bude minimálně 200Ks (necelých 5000Kč). Ale nemusím to dělat já, jen sem se nabídl, že bych byl ochotný a schopný do toho jít (po pravdě, teď už o to ani nemám zájem...). Kdyby se toho chytl někdo jiný (z vašeho pohledu důvěryhodnější), taky z toho něco bude chtít mít, je to zcela logické a přirozené, je s tím spojeno dost práce a jisté riziko, jisté "obohacení" je zcela namístě.

Taky se jednou může stát, že Canonical přestane CD zdarma nabízet, protože už jednoduše nebude mít z čeho je financovat, tak to totiž končí, když všichni berou a nikdo nechce dávat.

156
.....jinak, byl to hlavně jen nápad, s kterým bez obecnější podpory nemá smysl začínat, to poslední o co mám totiž zájem je neustálé řešení nějakých konfliktů. Ale nechte si to projít hlavou, opravdu je to cesta, jak zajistit přísun peněz na propagaci, nejlepší efekt by to ale mělo na titulní stránce, jako jedna z možností získání Ubuntu a klidně bych to dal i za 100Kč, vždyť za nejlevnější Windows chtějí 20x tolik. Jak jsem už napsal výš, kdo chce zdarma, má možnost, kdo chce zaplatit, podpořit vývoj a mít CD druhý den na stole, měl by ji mít taky.

157
A proč tisknout? Není to lepší koupit hotové?

http://shop.canonical.com/index.php?cPath=14

OK, za každých prodaných 100 CD zajistím jedno tričko nebo něco jiného z výše uvedené stránky... není to moc, ale lepší než nic, ne?.
Jinak těch deset 10Kč pro sdružení byla spíš navrhovaná částka, čekal sem že se diskuze rozvine spíš tímto směrem... pro sdružení může jít klidně 15/20Kč a pořád to bude dobrá cena.

158
Ano, Kniha Ubuntu je velmi dobrý krok, ale je to přece jenom jiný druh zboží a za jinou cenu. Navíc tahle CD dodává přímo Canonical, to znamená, že finance jdou přímo ke zdroji.

Když se prodá hodně CD, bude i na propagační trička, nebojte... :-) Lokální distributoři mají své důležité místo, ale rozhodně z daleka nestačí, nepropagují, protože nemají za co...

159
Kdo chce zdarma, má možnost, kdo chce zaplatit a přispět tak na vývoj a propagaci, měl by ji mít taky.

160
Prodal už sem tak na 100 CD a to sem je jen párkrát nabídl... Navíc to pak úplně jinak vypadá, když je to zdarma, tak k tomu lidi taky tak přistupují... je to šmejd.

161
No jo, ale koupit a dostat jsou dva různé pojmy.

162
A dost peněz to rozhodně není, je to za pakatel...

163
O zájem strach nemám (několikrát ověřeno), jen se o tom musí vědět.

164
Ne, to samozřejmě nejsou, nemám problém doložit fakturou...

165
Věc se má tak, chtěl bych nabídnout originální, lisované CD v Ubuntu krámku... jsem schopný je dodávat v jakémkoliv (normálním) množství do tří pracovních dnů za cenu 40Kč/ks + (cca 25Kč poštovné a balné) do 10Ks a 30Kč/ks + (cca 55Kč poštovné a balné) do 20Ks. Jsou to CD dodávaná přímo Canonicalem, vypadají úplně stejně jako ty zdarma, akorát nemají přibalenou nálepku a jsou placená (minimální množství - 20Ks vyjde zhruba na 950Kč včetně dopravy). Ke každému CD by se přičetlo ještě 10Kč na podporu české komunity, které bych přeposílal ihned po přijetí platby. Myslím že možnost získání originálních CéDéček (byť placených) opravdu snadno a rychle u nás docela chybí..... Co myslíte??

166
hm.. nějak nám to tu prořídlo... bylo to opravdu nutné?

---------------------------------------------
OK diskuze o politice sem nepatří, omlouvám se.

167
To: El_Diabl0
Ono se není moc čemu divit, když oni ti výrobci mininotebooků ty verze s Linuxem vlastně až tak moc nenabízí. A to málo co nabízí za moc nestojí... ale i tak si myslí, že má Linux větší zastoupení než Microsoft tvrdí.

168
TO El_Diabl0:
A vy si opravdu myslíte, že běžný uživatel by zvládl kompletní instalaci Windows se vším co s tím souvisí?? Ale no tak... od toho vždy je nějaký známí, nebo specializovaný servis. Pokud jede všechno jak má, tak je instalace Ubuntu opravdu brnkačka, pokud ne je to horší, ale většinou to jde vyřešit a pokud ne, nedá se hold nic dělat... (snad jen hodit takový počítač do škarpy :-) myslí ale že takových případů je minimum, spíš se na to lidé vykašlou kvůli nějaké kravině. Jinak, je dobré že to hned nevzdáváte, minimálně vám to rozšíří obzory.

169
No, já myslím že Mark tak úplně z cesty nemluví... Nastává totiž doba, kdy Windows XP začíná už opravdu zastarávat a lidé se ho nebudou jak klíšťata držet věčně. Windows Vista moc neoslovil, Proč? A bude opravdu Windows 7 tolik odlišné?? Co třeba myslím, že lidem hodně vadí je taková nějaká zbytečná složitost, samí průvodce, samé odkazy na nejrůznější MS produkty, všechno hluboko v nabídkách, samé klikání, člověk se v tom lehce ztrácí. Naproti tomu Gnome je opravdu jednoduché a přímočaré (někdy sice až moc, ale to je zase jiná pohádka..). Předběžné recenze na Windows 7 zní fantasticky, ale nečítávaly jsme to samé nedávno na super WOW Vistu?? A dovolí si Microsoft v dnešní době podobně silnou (a velmi nákladnou) reklamní kampaň jako měly Visty? Zvlášť když nepodpořil ani novou verzi Internet Exploreru? Mám rád Linux, mám rád Ubuntu a nepoužívám jej jen pro to že je zdarma (ve skutečnosti už mě stál hodně peněz), ale proto, že je to jaksi můj Linux... Myslím že Ubuntu má šanci prorazit, co ale silně potřebuje je propagace!! Myslím, že byste se neměli bát na Linuxu občas trochu vydělat nebo alespoň nechat vydělat jiné, není to ani nemorální, ani proti licencím (jak si hodně lidí myslí), naopak je to to, co Linux potřebuje. Ubuntu má velkou výhodu v tom, že má k dispozici Lisovaná CD, což je věc která se prodává velmi dobře, můžete je za slušnou cenu koupit od Canonicalu v jakémkoliv množství (čím víc, tím lepší cena) a mít na jednom třeba 20Kč (+ náklady), je to jednoduché, čím větší propagaci uděláte, tím víc CD prodáte a naopak. Ubuntu tak bude mít propagaci a vy pár drobných za svou práci :-)

170
Wiki / Re: Dotaz k editaci obrázků na Wiki.
« kdy: 01 Duben 2009, 18:45:48 »
Mám takový dotaz, možná trochu mimo téma, ale jak se vlastně správně skloňuje Nautilus, je to práce v Nautilu, nebo v Nautilusu ??

171
Wiki / Re: Dotaz k editaci obrázků na Wiki.
« kdy: 31 Březen 2009, 10:27:04 »
Ten screenshot jsem dělal právě v Shutteru, ořezání a stínování je tam otázka dvou kliknutí, takže to moc práce navíc ani není.
V repozitářích ale asi nebude... já sem ho stahoval přes getdeb.net.

172
Wiki / Re: Dotaz k editaci obrázků na Wiki.
« kdy: 30 Březen 2009, 20:33:29 »
Jo a upravte si čas, máte to o hodinu pozadu ;)

173
Wiki / Re: Dotaz k editaci obrázků na Wiki.
« kdy: 30 Březen 2009, 20:30:30 »
OK, Dík. Ještě, k těm obrázkům, v čem děláte screenshoty, normálně v tom, co je integrované v Gnome, nebo v nějakém jiném/lepším programu, např. Shutteru?
A je nějak definované rozlišení a velikost obrázku? Formát png je samozřejmě jasný...
Taky předpokládám, že by to měly být screenshoty se základním (defaultním) vzhledem a nastavením té které (pokud možno nejnovější) verze distribuce.

A co se stínování a případných úprav týče, je to takto OK?

     

Dík Tom

[attachment deleted by admin]

174
Wiki / Dotaz k editaci obrázků na Wiki.
« kdy: 30 Březen 2009, 18:59:45 »
Ahoj, tak sem se rozhodl, že se aktivně zapojím do tvořením obsahu Ubuntu Wiki.
Pro začátek jsem chtěl obnovit pár screenshotů na stránce o Nautilu, ale nějak se mi to nepovedlo... píše to "You are not allowed to overwrite a file attachment of this page.", v čem je problém?
Dík Tom

Stran: 1 ... 5 6 [7]