Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tom Fryzelka

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7
26
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Zkouška ubuntu 10.10
« kdy: 03 Říjen 2010, 10:05:52 »
Nejlepší ovladače na grafiky má na Linuxu paradoxně asi Intel.

27
Stránky Ubuntu.cz / Re: Slovenské stránky Ubuntu
« kdy: 30 Září 2010, 21:16:26 »
Chlapi, jestli do toho chcete jít, tak napište Vojtovi na mail. Jinak, jestli strojový překlad, tak jedině Wiki, fóra určitě ne.

28
"xpéčka mi fungovaly bez reinstalace cca 6 let..."

To fakt nechápu, kde ty čísla berete... já sem reinstaloval maximálně co 2 roky, protože už se na tom naprosto nedalo nic dělat (start 5 a více minut a podobné radovánky).

29
Stránky Ubuntu.cz / Re: Slovenské stránky Ubuntu
« kdy: 29 Září 2010, 20:52:37 »
No, z tvojého pohledu je to tříštění sil, ale z pohledu člověka, který Ubuntu nezná, je to nutnost. Myslím že zrovna ty by sas toho mohl ujmůt... Nechceš byt administrátorem Ubuntu.sk ? :-) Šlo by čistě o duplikování (překlad) obsahu ubuntu.cz, nic víc.

30
Stránky Ubuntu.cz / Re: Slovenské stránky Ubuntu
« kdy: 29 Září 2010, 12:26:07 »
No, můj názor je takový, že pokud se najde alespoň jeden člověk schopný se o to postarat, tak to smysl má. Prozatím by to mohlo byt klidně hostované na Ubuntu.cz - třeba www.sk.ubuntu.cz.

31
No, asi ťa zklamu, ale screenshoty musíja byt v češtině a vše musí být navíc ve výchozím stavu (nejlepší je udělat screeny z live CD). Ještě bych s tím navíc chvilku počkal, jestli náhodou nezařadíja do vydání ten nový font. Co se ale slovenštiny týče, možná by nebyl špatný nápad udělat duplikát stránek aj ve slovenštině, jak ste na tom na Slovensku, máte tam něco?

32
Díky chlapi za pochvalu, jsem rád že se to líbí. Co se záložek ve stažení týče, graficky to zvýrazněné je, možná ale příliš nejasně, podívám se ještě na to.

33
Na http://beta.ubuntu.cz/ najdete současný stav nového designu Ubuntu.cz. Byl bych rád, kdyby se to do 10.10 opravu stihlo dodělat, proto prosím komunitu o opravu chyb a tvorbu obsahu (screenshoty, představení Ubuntu a tak). Také mě zajímá, jak se vám to celé vlastně líbí. Dík.

34
Archiv / Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 16 Září 2010, 20:21:31 »
Myslím, že to budeš muset udělat přes terminál... (sudo apt-get unity) Jestli ti najede jen bílá obrazovka tak to bude tím, stalo se mi totiž to samé, když jsem experimentoval. Jak sem se ale dostal do terminálu už sám nevím, F8 (při startu) nebo tak něco.

35
Archiv / Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 16 Září 2010, 19:01:10 »
Zřejmě se ti odinstaloval balík Unity, zkus ho nainstalovat přes záchranný režim.

36
Archiv / Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 12 Září 2010, 17:18:24 »
1/ asi zatím nikde.
3/ přes aktualizace nebo správce softwaru
4/ mělo by to jít přetažením
5/ zatím ne

37
Tak to asi záleží na tom, kolik lidí (uživatelů) daný bug postihuje, pokut se to ale řeší rok a víc tak to není v pořádku, to je jasné.

38
Ještě je otázka co je chyba, a co je vývoj. ACPI bude spíš to druhé.

39
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: nejpouzivanejsi programy
« kdy: 05 Září 2010, 14:14:47 »
Lingea Lexikon (placený slovník)
TurboPrint - správa tisku a balík ovladačů (placené)
Banshee - přehrávač hudby
Shutter - na screenshoty a upload obrázků na internet
Chromium - webový prohlížeč
Thunderbird - mailový klient (používám i Evolution, ale na jiné účty)
Gimp, Skype, Extraktor zvukových CD, Převaděč zvuků, pluginy do Nautila...

40
Bezpečnostní bývají většinou velmi rychlé, jiné v řádech týdnů až měsíců, občas by to mohlo jít trochu svižněj ale dá se to přežít.

41
Archiv / Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 05 Září 2010, 13:51:14 »
to TIBOR: Je to pořád beta, takže má ještě spoustu chyb to je jasné, ale néni to nijak horší než jindy.

Nově je na koupení Fluendo DVD Player za 24,95 USD

42
Archiv / Re: Maverick Meerkat - !BETA!
« kdy: 05 Září 2010, 12:20:12 »
No, tak sem včera nainstaloval betu a musím říct, že se z Ubuntu stává velmi slušný systém. Přepracovaný instalátor je fakt bomba a Centrum Softwaru taky (DEB balíčky se teď instalují přes něj), dokonce se tam objevila už i první placená aplikace, nové systémové písmo ale ještě v Ubuntu není a zvukový applet spolupracuje jen s Rhythmboxem. Nautilus ani plocha nedoznala žádných velkých změn. Co se Unity v Netbook Edition týče, trochu sem ho vysoušel a jde defakto o přepracovaný Gnome Shell a je perfektní (stále ale ne bez chyb), myslím že přijde příští rok i do klasické (desktop) verze namísto Shellu. Zlepšila se podpora tiskáren i hibernace, stále ale chybí aplikace pro přehled hardwaru a obnovení systému. V repositářích se objevila Pinta (jednoduchý Gimp), která by se mohla v budoucnu dostat na instalační CD Ubuntu.

43
Hlásím z mojí strany finál.

44
Ahoj, tak hlásím čtvrtů (a poslední) betu našého nového Webu (markrabstvimoravske.cz). Ještě udělám pár úprav a web sa přesune (nebo spíš Vojta si ha sám přesune) na beta.ubuntu.cz, další vývoj bude pak probíhat tady.

45
Nemáte někdo zkušenosti s nějaků funkční a jednoduchů galerií pro Drupal, která by uměla spolupracovat s Lightbox2 (takové ty náhledy obrázků v tmavém pozadí)? Chtěl sem použit Node gallery nebo Gallery Asisst, obojí ale skončilo nemožností nahrání obrázku. Ostatní galerie potřebují asi 7 různých modulů a na to nemám nervy.

Edit: tak už to jede (to nahrávání obrázků), dělal to ten skript na úvodní straně, přemístil sem ho do bloku a je klid :-)

46
Jo, paráda, to rád slyším (nebo teda čtu :-)

Teďka už je třeba začat dělat na té prezentaci, představoval bych si to nějak tak, jak to má Kubuntu.org (http://www.kubuntu.org/feature-tour). Možná by nebylo naškodu aj nějaké to video, osobně sem na jaro spichl toto http://vimeo.com/11573759.

47
Jakto 2krát? Mně to zobrazuje normálně, jak má. Zkus to ještě protočit.

48
No tak už by to mělo byt OK. Hlaste jakékoliv chyby, hlavně pod Explorerem 8 (tuším, že tam nejsou zaoblené rohy, ještě sem to ale neřešil a možná ani řešit nebudu).

49
JJ víme o tom... Je to trochu neposedné.

50
Zdravím všechny! Hlásím Betu 3.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 7