Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kamil Hanus

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
101
No, neptal bych se, pokud bych ten CPU měl už doma ;) Je to jedna z posledních věcí, co mi do novýho pc chybí. A k tomu Insideru - zatím to neřeším, trochu méně paranoii do toho. Vždyť by se musel bát každý, kdo si dneska koupí ntb s Intel procesorem.

102
Zdravím kolegu upoláka, měl bych jen takový lehce OT dotaz, jak na squeezu běží eduroam? Knetworkmanager na SUSE se moc nechytá i když pravda, zatím nebylo moc času si s tím pohrát...
Před půl rokem jsem nastavoval Eduroam ségře v Ubuntu. Musím říct, že oproti návodu, který mají pro Widle, je to pohoda. Stačilo vše nastavit podle obrázku dole (sice to není z UPOL, ale princip je stejný) http://eduroam.fjfi.cvut.cz/local.html , teda kromě certifikátu, pokud se nepletu, není žádný. Zatím si na nic nestěžovala, tak předpokládám, že to networkmanager zvládne obstojně.

104
Canonical si pro nás připravil novinku - než si nové Ubuntu (11.04) stáhnete, lze jej vyzkoušet přímo v cloudu http://try-ubuntu-beta.ec42.net/

105
Ještě jedna technická - zkoušeli jste to někdo spouštět na grafice Intel HD3000? Bral jsem to kvůli Trinu a dočetl jsem se až potom, že to na integrovanejch nejede.

106
Obecná podpora / Re: Jas a Wifi
« kdy: 23 Duben 2011, 18:54:23 »
Jaký to je přesně notebook? (značka + model) Podle parametrů by odpovídal IBM R50e http://www.abclinuxu.cz/hardware/sestavy/notebooky/ibm-lenovo/ibm-r50e , ale ten má mít kompletní podporu.

107
Obecná podpora / Re: Griffith
« kdy: 21 Duben 2011, 22:47:31 »

108
Jelikož plugin dodávaný ke Griffithu je starý cca 4 roky a csfd.cz změnila systém, bylo nutné jej upravit. Takže zde je takový jednoduchý návod:

1) Smažte starý plugin
Kód: [Vybrat]
sudo rm /usr/share/griffith/lib/plugins/movie/PluginMovieCSFD*
2) Stáhněte si novou verzi pluginu
Opravená verze: http://kamilhanus.cz/PluginMovieCSFD1.1.py
http://kamilhanus.cz/PluginMovieCSFD.py

3) Nakopírujte nový plugin na správné místo
Kód: [Vybrat]
sudo cp /cesta/k/pluginu/PluginMovieCSFD1.1.py  /usr/share/griffith/lib/plugins/movie/PluginMovieCSFD.py4) Spusťte si Griffith... ... a je to ;)

Na žádné chyby jsem zatím nepřišel, kdyžtak se ozvěte

109
Obecná podpora / Re: Griffith
« kdy: 21 Duben 2011, 08:48:01 »
Plugin pro stahování je zastaralý (CSFD nedávno prošlo modernizací, a tak se některé věci změnily). Už na to koukám, snad to dám do kupy.

110
Obecná podpora / Re: problém s USB ve VirtualBox
« kdy: 16 Duben 2011, 06:14:52 »
Ve vlastnostech virtuálního stroje by měla být někde položka "Povolit přímý přístup k HW", máš to zaškrtnuté?

111
Obecná podpora / Re: komunikator Empathy - lze pridat Skype?
« kdy: 15 Duben 2011, 21:33:47 »
V Empathy to tuším nelze, ale můžeš použít komunikátor Pidgin. Pozor, když jsem zkoušel naposledy, fungoval pouze chat. Pro plnohodnotné užívání skypu je asi stejně nejlepší volbou oficiální klient na skype, viz. http://wiki.ubuntu.cz/Skype

112
Omg!Ubuntu! upozorňuje na další balíček Humble Bundle. Měly by se objevit tituly z herního studia Frozenbyte. Tento balíček bohužel neobsahuje hry z předchozích "bundlů", jak tomu bylo u Humble Indie Bundle.

Nakupovat budete moci zde:
http://www.humblebundle.com/

113
Internet a sítě / Re: Nefunguje Wi-Fi po zakázání ve Windows
« kdy: 07 Duben 2011, 17:35:57 »
Jaký máš přesně ten EEE notebook? Tady by jsi mohl najít pomoc s hotkeys http://www.abclinuxu.cz/hardware/sestavy/notebooky/asus

114
Obecná podpora / Re: získání hudby z obrazu disku
« kdy: 06 Duben 2011, 20:40:20 »
Aplikace → Příslušenství → Terminál
a zadej
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install gmountiso

115
Jak to vypadá s tímto čtvrtkem (7.4.)? Je to 14 dní od předchozího setkání, tak doufám že něco bude :)

116
Obecná podpora / Re: Usplash.... Jak nainstalovat?
« kdy: 31 Březen 2011, 17:46:14 »
Usplash v ubuntu, pokud se nemýlím, nahradil plymouth. Chápu dobře, že si chceš změnit bootovací obrazovku? Tady si stačí najít vhodný vzhled http://gnome-look.org/?xcontentmode=160 (pozor, jsou tam i splashe k programům!) a postupovat podle návodu (většinou u popisu daného plymouth vzhledu)

117
Jen taková estetická. Zkus změnit tu sytě fialovou na něco kolem #5b2944. Zdá se mi, že to lépe sjednotí plakát. Jinak bych tu křivku u nápisu Ubuntu binárními čísly nebo srdíčky nevyplňoval, máš to hezčí bez toho ;)

118
Chybí mi tam středník :) Pardon, psal jsem to z mobilu...
Kód: [Vybrat]
if [ `/home/kamil/neco.sh` -eq 0 ]; then echo "ANO"; else echo "ne"; fi
neco.sh mi vrací nulu a script takto funguje

119
zkus
if [ `/home/ae/skripty/aa.sh` -eq 1 ]; then echo "ANO" else echo "NE"; fi

120
Tady tě asi zklamu. Je to pouze nadstavba pro qrencode a ten, pokud vím, umí jenom export do png. Jen moje uváha (nejspíš i blbě :) ) - otevřít v Gimpu, bílá do alfy, uložit s průhlednou vrstvou a v Inkscape převést. Nešlo by to?

121
Doufám, že je to už bez chyb v uploadu. Ale radši bych někoho poprosil, zda-li by to ještě nevyzkoušel, protože někdy mi to dělalo, jindy zase ne... Tady je download stránka http://qr.kamilhanus.cz/download.html

122
MacHala:
Tak nad tím jsem ani neuvažoval  :) Spíš jsem to chtěl poslat na omgubuntu, aby se to trochu rozšířilo. Ale teďka jsem našel nepěknou chybu :( Když uploaduju větší obsah, tak se obrázek odešle několikrát... Celkem problém, snad mi image hosting nezruší přístup k API. Doufám, že je to jen nějaká banalita

123
Dík, je to daleko přehlednější / jednodušší než ten článek na rootu. A navíc to funguje :)

124
Tak jsem (snad) dodělal finální verzi - qr_maker-1.0. Pro RRadka je dokonce čeština :) Chtěl bych se zeptat, zda tu někdo neumí balíčkovat. Zkoušel jsem to podle návodu na rootu, deb balíček se sice vytvoří, ale nejsou v něm žádné soubory, které jsem tam pomocí rules zadal.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9