Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kamil Hanus

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9
51
Obecná podpora / Re:Začiatočnik
« kdy: 27 Října 2011, 19:15:39 »
Podle mě by bylo lepší nainstalovat widle, při instalaci rodělit disk a pak zas nainstalovat ubuntu ;-)
A znovu ztratit již fungující instalaci Ubuntu? Sice může být tvůj postup pro někoho jednodušší, ale imho to bude trvat déle.

52
Archiv / Re:Precise Pangolin
« kdy: 27 Října 2011, 17:51:21 »
...
...

Tak mezi LTS jde povýšit rovnou, ne? Ale nevím, jak je to u testovacích verzí...

Když jsem dával do notebooku 11.10 namísto 10.04, nabídlo mi to upgrade taky. Asi to při instalaci z CD/flash disku povolili i u normálních (non-LTS) distribucí.

53
To, že se Unity přesune dolů znamená, že se blýská na lepší časy? Podle mě to je hnus. Využití by možná někdo našel u monitorů s poměrem stran 4:3, resp. 5:4, ale i tak si myslím, že je to jen snaha podobat se panelem Windowsům...

54
Obecná podpora / Re:Začiatočnik
« kdy: 27 Října 2011, 17:42:07 »
Jestli tě dobře chápu, tak jsi kompletně zformátoval disk a nainstaloval Ubuntu. Pokud máš k dispozici instalační médium nějaké verze Windows, pomocí Gparted si zmenši disk (http://wiki.ubuntu.cz/GParted) a  nově vzniklého místa vytvoř NTFS oddíl. Windows zřejmě přepíší zavaděč, takže jej budeš muset obnovit, viz. http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,42267.0.html

55
Tipy a triky pro Linux / Re:Ovladače pro tiskárny Epson.
« kdy: 23 Října 2011, 20:06:02 »
Jen bych doplnil, že mám vyzkoušené automatické instalování ovladačů a funguje bez problému. Nicméně pokud se bude někdo rozhodovat o koupi Epson Stylus SX210 (pokud se vůbec ještě dá sehnat), upozornil bych na problémy pri barevném tisku. Je nutné mít nainstalované dvoje ovladače, po černobílý a barevný tisk zvlášť.

56
Multimédia / Re:11.10 zpožděný zvuk
« kdy: 14 Října 2011, 19:52:33 »
Tak si odpovím sám :) U videí ve VLC jsem musel nastavit jako zvukový výstup ALSA a flash se nějak po restartu "opravil", takže problém se snad vyřešil.

57
Akcelerace se pozná tak, že ti běží compiz, respektive Unity 3D. A nebo spusť v konzolce glxinfo | grep renderer. JAk tady někdo vzpomínal Machinarium - to je flešovka a pochybuju že pro svůj běh používá 3D akceleračku...
Nevím jestli používá 3D akceleraci (Ani to není 3D grafika), ale ty experimentální ovladače podávaly daleko větší výkon než ty, co jsou přítomny v Oneiricu.

58
...
Díky za test. Jde to včetně hw akcelerace?

Když spustím fullHD video, tak se procesor téměř nezatěžuje. Řekl bych tedy, že HW akcelerace funguje, ale trochu je problém v ovladačích a 3D akceleraci (odzkoušeno mám pouze Machinarium). Tam mi pomohli experimentální drivery, ale bylo to na úkor problikávání obrazu, tak jsem je musel odstranit.

59
Multimédia / Re:11.10 zpožděný zvuk
« kdy: 14 Října 2011, 17:51:37 »
Jelikož se mi to děje na sestavě, kterou mám v podpisu, na výkon bych to netipoval. Když jsem měl 11.04, dělalo mi to pouze VLC, ale tam se to dá vyřešit rychle. U flashe to je problém.

60
Multimédia / 11.10 zpožděný zvuk [vyřešeno]
« kdy: 14 Října 2011, 17:29:25 »
Tak jsem se odhodlal k upgradu na Oneirica a objevil se mi tu vcelku závažný problém. Když si chci cokoliv pustit, ať už je to video na YT nebo jakýkoliv video soubor v počítači, zvuk je zpožděn zhruba o 400ms (zjištěno přes VLC). Nesetkal jste se s tím někdo? Zkoušel jsem hledat na netu, ale zatím bezvýsledně...

61
11.10 + Intel HD 3000 a zatím bez problému.

62
Tak jsem to zkoušel a nefungovalo. Problém byl zřejmě v použití Threadu, bez něj o jede jak má :) Díky moc! K+

63
Díky, ten gobject vypadá nadějně. Nicméně i když se mi ve výpisu v terminálu zobrazují znaky postupně, v okně se vše zobrazí až najednou. Což mi přijde divné, protože výpis proměnné mám daný až po nastavení labelu.

Kód: [Vybrat]
def __init__(self, text_label):
def sleeper(tmp):
time.sleep(0.01)
self.text.set_label(tmp)
print "0 - "+tmp
threading.Thread.__init__(self)
self.text=text_label
text="Postupně zobrazený text"
tmp=""
for i in text:
tmp = tmp + i
print tmp
gobject.timeout_add(10, sleeper, tmp)

64
Zdravím,

pracuji na jedné aplikaci v Pythonu s využitím pyGTK a potřeboval bych poradit se zřejmě banální věcí. Rád bych měl Label pole, ve které by se postupně zleva doprava vysunul text. Bohužel moc znalostí o využití více vláken nemám a níže zobrazený kód mi nefunguje. V podstatě můj problém je takový, že namísto zobrazení okna a následném "vysunutí" textu se neděje nic, dokud neskončí cyklus, který měl zobrazovat text a až potom se zobrazí samotné okno (s již finálně zobrazeným textem).

Mohli byste mi prosím někdo poradit, co dělám špatně? Díky :)

Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env python
# -*- coding: utf-8 -*-


import time
import threading

try:
  import pygtk
  pygtk.require("2.0")
except:
  pass
try:
import gtk
  import gtk.glade
except:
sys.exit(1)

gtk.gdk.threads_init()

NUM_THREADS = 2

class CT24bar():

def __init__(self, threads=None):


self.gladefile = "main_vzhled.glade"
self.wTree = gtk.glade.XML(self.gladefile)
self.window = self.wTree.get_widget("window1")
color = gtk.gdk.color_parse('#FFFFFF')
self.window.modify_bg(gtk.STATE_NORMAL, color)
self.threads = []

self.text = self.wTree.get_widget("label2")
self.threads.append(ZmenText(self.text))
self.window.show_all()


def run(self):
gtk.main()

class ZmenText(threading.Thread):


def __init__(self, text_label):
threading.Thread.__init__(self)
self.text=text_label
gtk.gdk.threads_enter()
text="Postupně zobrazený text"
tmp=""
for i in text:
tmp = tmp + i

self.text.set_label(tmp)

time.sleep(0.05)
gtk.gdk.threads_leave()


if __name__ == "__main__" :

    application = CT24bar()
    for t in application.threads:
        t.start()
   
    gtk.gdk.threads_enter()
    gtk.main()
    gtk.gdk.threads_leave()65
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Kecal
« kdy: 09 Října 2011, 13:23:25 »
V podstatě zdroják si otevřeš snad v jakémkoliv editoru. Za sebe ti doporučuji Geany či gEdit (ten je obsažen v základní instalaci Ubuntu). Pokud ale nevíš tohle, tak promiň, ale co chceš s těmi zdroji dělat?  ???

66
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Kecal
« kdy: 08 Října 2011, 21:08:30 »
Spouštěcí soubor bude určitě nějaká binárka (Nic jsem nestahoval, soudím podle obrázku), nicméně na svém webu poskytují zdrojové kódy a program je šířen pod svobodnou licencí, takže si můžeš upravovat jak jenom se ti zachce ;)

67
Bude tam někdo ve věku lehce nad 18? Že bych jako mechovák stavil? ;)

Bude to čistě kecací, nebo taky praktické?

Mě bude trochu pod 18  :) Nejhůř na tom nebudeš ;)

68
Pro Kamil Hanuš:
díky za tip, s katastrem docela pracuju, ale je tady jeden specifický problém - speciálně u rybníka - a to rozdíl mezi zákresem v kat. mapách a realitou. Baráky se nehýbou, silnice v podstatě jen málo, ale vodní toky a nádrže mění relativně často svou polohu.
Pro RapMan:
dík, ale GE jsem tak nějak nerozchodil. GoogleMap asi postačuje, pro moje účely.
Obecně:
myslel jsem, zda není nějaký sw, který by mi na (např.) exportovaný obrázek (fotku) z GM umožnil položit rastr = změřit to, příp. zakreslit návrh umístění objektu - hráze. Já se v tomhle opravdu nevyznám, počítadlo používám na internet, maily a dokumenty - toť vše, ani muzika, ani filmy ...
Budu bojovat, až se k tomu zase dostanu.
Díky všem za zájem!

OT: Příště prosím bez háčku :)

69
Rozloha by šla určitě najít zde http://nahlizenidokn.cuzk.cz/VyberKatastr.aspx . Co jsem se díval, rybníky tu jsou v okolí vyměřené.

70
Zdar,
Mam uz ctvrtej SSD. Prosel jsem Intelama X25-M a 320 series, pak jsem mel Patriot Inferno a ve finale Corsair F160(180GB). Ten Corsair je jednoznacne nejlepsi, mam od nich i obe 4GB ramky na Dv6. Jak vidim bylo by to na Dv7, takze opet na HP. Nejhorsi byl Patriot, nejpomalejsi a nejvic mrzl pri bootu. X25-M jsem mel jako prvni a nebyl spatnej, spolehlivej ale ne zrovna nejrychlejsi. Pak zminenej Patriot a skoncil jsem u Corsairu. Bohuzel moje Dv6ka je postavena na Intelu a nektere pocaly postavene na Intelu znemoznujou upgradovat firmware na Corsairech, tak jsem musel poslat starej do Holandska a oni mi poslali fungl novej s novym firmwarem. Pac s obycejnym hard diskem bych chytal nervy, tak jsem zkusil ten 320 series, ze bych ten Corsair prodal, ale neni ani zdaleka tak rychlej jako ten Corsair, ikdyz stabilni je opet slusne...
Kazdemu bych doporucil Corsair a to i pameti...

Jsem také majitelem SSD Intel 320 series a na rychlost si nemůžu stěžovat. Vše je okamžitě otevřené, rychlost bootu do šesti sekund (teda až potom, co se odporoučí BIOS). Nevím, co víc si přát. Když se podívám na statistiky bootchartu, tak stejně na víc ja 180MB/s nedosáhnu, asi to limituje něco jiného.

71
Nechci tě odrazovat, ale jestli se chceš pustit do překládání, tak by možná byla lepší příručka k Unity -- http://ubuntuone.com/p/1AAB/ (mimochodem taky od lidí z Vancouveru).

Ale jestli ti je bližší Centrum softwaru, tak věřím, že i to určitě hodně lidem pomůže.

Dovolím si jen poradit -- neboj se autorům napsat a požádat je o nějakou "editovatelnou" formu, určitě budou jen rádi, že se to někomu líbí natolik, že se chce pustit do překladu.

Ve středu (21.9.) jsem psal jak autorovi příručky, tak předsedovi LoCo teamu, zatím bohužel bez odpovědi. Uvidím, snad odpovědí...

Letmo jsem si prohlédl tu příručku k Unity a myslím, že by to problém být neměl. Jak v příručce k USC, tak k Unity je spousta obrázků a textu poměrně málo, takže to zase tolik práce nebude.

72
Obecná podpora / Re: Xubuntu Libreoffice
« kdy: 24 Září 2011, 18:06:24 »
V Ubuntu mi to dříve dělala některá témata. Pokud nemáš výchozí vzhled, zkus jej nastavit.

73
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: komunikacni programy
« kdy: 24 Září 2011, 15:27:52 »
Pokud ti můžu dát radu, vykašli se na to. Pidgin, Empathy a spousta jiných komunikátorů nahradí oficiálního klienta ICQ snad daleko lépe a ještě mají větší podporu protokolů. Jestli si vzpomínám správně, řešilo se to tu a ten klient je napsaný ve Adobe Airu, takže bude zbytečně navíc vytěžovat CPU a pokud není Air přímo implementován ve flashi, jakože určitě ne, tak si budeš muset nainstalovat i ten.

Ale abych jen neplácal, tady je odkaz na stažení - http://ftp.icq.com/pub/ICQ_Linux/icq4linuxBeta.air

74
Ahoj,

nedávno na webu Omg!Ubuntu! (http://www.omgubuntu.co.uk/2011/09/free-downloadable-ubuntu-software-centre-guide-released/)  vyšel článek o začátečnické příručce k centru softwaru. Myslíte si, že by mělo smysl ji překládat do češtiny, aby to pomohlo začátečníkům v Ubuntu? Sice je problém s tím, že není dostupná editovatelná forma dokumentu, ale udělat podobný styl nebude složité. Pokud by chtěl někdo s překladem pomoct, budu jenom rád  :)

Děkuji za názory

75
Obecná podpora / Re: LibreOffice nelze spustit
« kdy: 24 Září 2011, 08:54:48 »
Díky, vypadá to že pomohlo smazání profilu ...

jen se mi zda že teď startuje pomaleji než předtím ale aspoň jede :-)

Na starém počítači mi hodně pomohlo urychlit start LibreOffice přiřadit mu větší paměť. Když budeš mít otevřený LibreOffice, jdi do
Kód: [Vybrat]
Nástroje → Volby → LibreOffice → PaměťA paměť pro LibreOffice nastav na maximum (tedy 256MB), případně můžeš zvětšit i paměť na objekt.

Dej vědět, zda to pomohlo ;)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.