Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Kamil Hanus

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9
76
Archiv / Re: Ubuntu 11.10 Release Párty [oznámeno]
« kdy: 12 Září 2011, 21:05:12 »
Pokud bude v Hradci, tak je to pro mě naprosto ideální :) Už jsem počítal s tím, že budu muset jet směr Morava.

77
Děkovat bych měl spíše já ;) Avšak celkem jsem se unáhlil v tom, že je vše v pořádku. Připojil jsem na monitor notebook a výstup z něj je daleko lepší. Jen nevím, kde může být problém. Zkusil jsem live 10.10 a obraz je stejný - rozmazaný. Člověka z toho celkem dost bolí hlava :( A že by deska dávala nějak nekvalitní analogový výstup, to se mi moc nezdá.... Začíná to být poprvé za pár let, co jsem na Ubuntu pěkně naštvanej. Navíc Launcher si přestal pamatovat nastavení položek a po přihlášení se resetuje. Zkoušel jsem různé návody z internetu a stejně to nepomáhá...

78
Pracovní prostředí / Re: 11.04 - Špatné vyhlazování písma
« kdy: 10 Září 2011, 11:17:43 »
Tak snad jsem to vyřešil. Upravil jsem rozlišení na 92dpi a vypadá to o dost lépe.

79
Pracovní prostředí / Re: 11.04 - Špatné vyhlazování písma
« kdy: 09 Září 2011, 18:16:58 »
Když to poupravím, tak je všechno v pořádku. Problém je, že si systém nepamatuje konfiguraci. Někdy se změní hned po zavření okna kde měním pořadí pixelů (RGP, BGR, ...), jindy zase po zavření kompletního nastavení písma. Zrovna teď to vypadá, že drží, tak uvidím... Ale stále se mi to nezdá tak kvalitně vykreslené, jako odpoledne s Maverickem.

//EDIT:
Tady je makro na LCD u počítače
http://kamilhanus.cz/pc.jpg

a tady to samé na notebooku s 10.04
http://kamilhanus.cz/ntb.jpg

80
Pracovní prostředí / Re: 11.04 - Špatné vyhlazování písma
« kdy: 09 Září 2011, 17:39:18 »
Máš pravdu, že ten první vypadá lépe. V příloze je nastavení a obrázek, jak vypadá text na fóru (skoro nepřečtu odkaz ve tvém podpisu)


[attachment deleted by admin]

81
Ahoj,
konečně jsem si nainstaloval Ubuntu 11.04 a hned mám první problém. Písmo je trochu rozmazané a i když změním nastavení vyhlazování, protože jsou nějak defaultně zatrženy všechny čtyři položky, po zavření okna se vše vrátí zpět, jako bych žádnou změnu neprovedl. Ze zoufalství jsem zkusil nainstalovat alternativní verzi X serveru (https://launchpad.net/~xorg-edgers), ale také bez výsledku.

V sestavě mám Core i5 2500k a Intel HD3000. Vím, že by 11.10 mělo být lepší v podpoře této grafiky, ale betu o ostrého provozu dávat nechci.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem, případně jak jej odstranit? Děkuji za rady

82
Viděl jsi už novější video? Webkamera zmizela a PCB je o dost větší. http://www.raspberrypi.org/?p=78
Co chladí procesor v mobilu? Kousek plechu? Když to bude odkrytý tak ani ten plíšek potřeba nebude...

83
Archiv / Re: 11.10 Alfa 3
« kdy: 31 Srpen 2011, 10:52:24 »
Menší semi-offtopic, ale jaké jsou další lino alternativy pro evolution i thunderbird? Opera je víc jak prohlížeč, je i "pošťák", spolutpracující s tou ikonkou a má i kalendář, nebo ne a vůbec? Firefox který by k ní šel už zase jde ke dnu s chrome "verziovaním", Evolution je ůzce Gnome, co ještě? Tadši teda seznámek, můj skill pro plexování je dost nevivinutej :D

Mohl by jsi ještě zkusit Postler, ale to už je hóódně minimalistický a vcelku omezený.  https://launchpad.net/postler

84
Taky se na Raspberry chystám. I když je celkem škoda, že tam není ani jeden SATA port (ARM v7 nepodporuje satu?) Ale 32GB SDHC bude určitě stačit :)

85
I když by samotné nařízení nepodporovalo PoE, tak by neměl být zas tak velký problém pustit proud přes nevyužité konektory, které by se vyvedli před koncovkami mimo ně. Sice by takové "homemade" řešení určitě nepodléhalo standardům, ale fungovat by mohlo...

86
O fóru / Špatná adresa odkazu při přesunutí tématu
« kdy: 30 Srpen 2011, 10:25:49 »
Ahoj,

všiml jsem si, že když se přesune téma do sekce "Obecná podpora" (ostatní jsem nezkoušel) (EDIT: Tak to dělá u všech...), tak se špatně vygeneruje link na sekci fóra.
Namísto
Kód: [Vybrat]
http://forum.ubuntu.cz/index.php/board,10.0.htmlvznikne
Kód: [Vybrat]
http://forum.ubuntu.cz/index.php/board,10.html
Určitě to bude otázka jen pár kliknutí v administraci systému fóra.

87
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Doporučte notasek
« kdy: 26 Srpen 2011, 16:37:17 »
Sice mám zkušenost pouze s jedním notebookem z řady TravelMate, ale až na webkameru (Ve skypu má strašně malé rozlišení) mu nemůžu nic vytknout. Jak všichni nadávají na zpracování u Aceru, tak TravelMate 8371 se mi zdá daleko pevnější než SL řada od Lenova nebo plasťáky od MSI.

Takže travelMate mají linux-friendly hw?

Jak píšu, mám zkušenost pouze s tímto modelem, kde je navíc Intel CPU + GMA 4500, takže ideální kombinace. Po instalaci funguje vše až na mizerné rozlišení webkamery. Akorát pro uspání do RAM se musel upravit grub, ale tam se dopsal pouze jeden parametr a bylo to vše.

88
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Doporučte notasek
« kdy: 25 Srpen 2011, 19:30:11 »
Sice mám zkušenost pouze s jedním notebookem z řady TravelMate, ale až na webkameru (Ve skypu má strašně malé rozlišení) mu nemůžu nic vytknout. Jak všichni nadávají na zpracování u Aceru, tak TravelMate 8371 se mi zdá daleko pevnější než SL řada od Lenova nebo plasťáky od MSI.

89
...
INSTALLING SUMMER.....
███████████████░░░░░░░░░░░░░░ 44% DONE.
Install delayed....please wait...
Installation failed. Please try again. 404 error: Season not found. Season "Summer" cannot be located. The season you are looking for might have been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable, or corrupted. Please try again another day, thank you for your patience.

O stranu zpět ;)

90
Zdravím,

včera jsem narazil na novou verzi MPLABu, který konečně funguje i pod linuxem. Pro lidi, kteří používají mcu od Microchipu to bude určitě krok dopředu, protože pro linux zatím pořádná verze nějakého podobného programu chyběla. Ještě bych upozornil, že se jedná o betu a nemusí být vše funkční. Snad se to někomu bude hodit.

http://ww1.microchip.com/downloads/mplab/X_Beta/installer.html

91
Domnívám se, že jediné řešení bude instalace Xubuntu 11.04 namísto pouhého povýšení systému. Povýšení lze dělat pouze z jedné verze na novější, v tomto případě 9.04 → 9.10 → 10.04 → 10.10 → 11.04 A potom ještě doinstalovat XFCE. Za tu práci a zbytečně utracený čas to nestojí. Ideálně bych viděl si věci zazálohovat a udělat kompletní instalaci nového systému.

93
Obecná podpora / Re: Gimp
« kdy: 16 Červenec 2011, 20:41:11 »
Možná plácnu blbost, ale zkusil bych instalaci Gimpu kompletně odstranit pomocí
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get purge gimpupdatovat repozitáře a nainstalovat ho znovu. Ale jak říkám, ani nevím, zda to pomůže.

94
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« kdy: 15 Červenec 2011, 09:27:06 »
Tak s tím panelem se mi to ještě nestalo... Maximálně, že se nedá kliknout na ikontu vypnutí, ale to vyřeší killall gnome-panel a všechno se obnoví. Zajímavé je, že to na stejném pc dělá jen u jednoho účtu... No řešit to nebudu, u mě to není  :D

Jinak dostalo mě i to, že chlapík podle popisu dělá pro nějakého ISP... To zas bude jen klikací servisák

95
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« kdy: 14 Červenec 2011, 22:44:41 »
Pořízeno u ségry na fb. Krapet delší, ale zkušeného chlapíka jsem vyznačil. ;D

[attachment deleted by admin]

96
Multimédia / Re: Jpeg
« kdy: 08 Červenec 2011, 18:32:52 »
Mohl by vyhovovat Shutter - http://shutter-project.org/

97
Hardware / Re: Intel 3000
« kdy: 08 Červenec 2011, 18:30:01 »
Zkušenost s přepínáním grafik sice nemám, ale snad ti pomůže http://www.omgubuntu.co.uk/2011/06/bumblebee-gets-a-ppa-brings-nvidia-optimus-graphics-switching-to-ubuntu/

PS: Vítám tě na fóru ;)

98
Archiv / Re: Překladatelé
« kdy: 03 Květen 2011, 21:52:22 »
Taky si mě připiš na seznam. Věřím, že se to už nějak rozjede. Mail jsem psal výše.

99
Zkoušel jsem to včera. 15 minut loading a pak se to vyplo, protože uplynul povolený čas :)

Nemyslím si, že to byl dobrý tah. Stejně, jako spousta lidí v diskusi na OMG! Ubuntu! bych řekl, že mnohem lepší by bylo hezky udělané oficiální video.
Vítej v klubu, pak jsem přišel na to, že java žádala na pozadí o povolení ke spuštění appletu. Zkus http://edubuntu.org/weblive co posílal Jakub Talich, není tam časové omezení.

100
Obecná podpora / Re: Jas a Wifi
« kdy: 27 Duben 2011, 14:31:07 »
Nevím jak je to v XFCE, ale v Gnome je applet do panelu, který povoluje upravovat jas displeje. Když jsem koukal sem http://goodies.xfce.org/projects/applications/xfce4-power-manager tak by to tvé prostředí mělo také obsahovat. Zkus se na to mrknout

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 9