Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - phplus

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 54
76
Asi nebude zbytí než čekat ale nechce se mi věřit, že by výrobci hw pustili tento segment trhu, MS linux zjevně alespoň myslím nevadí, rovněž developeři dister budou mít zájem to řešit.

77
Koupím si PC bez systému, nebude tam ani UEFI.

78
Ještě že už Fedoru nemám, zlaté openSUSE a Sabayon. ntz má pravdu, občas tady vskutku řešíte blbosti.

79
Pokud tomu dobře rozumím, nemusíš mít widle a pak nepotřebuješ ani UEFI.

80
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Já jsem Fedoru odinstaloval, kvůli problémům při aktualizaci nvidia driver. Je tam asi problém v časovém nesouladu s rpmfusion. Už mne to přestalo bavit.
No aspoň jsi vytrval u rpm dister. Nikdy jsme jim nepřišel na chuť a prostě nedokázal jsem akceptovat ty nesmysly v závislostním pekle :D S jakýmkoliv nástrojem. To u deb je to fuk a člověk může jako slon v porcelánu :D
To je pravda. Z rpm dister mám openSUSE 12.1 a pohoda.

81
Kód: [Vybrat]
"Installing updates while the session is running causes havoc with some apps like Firefox that have file resources that have not been locked (just try updating xulrunner when Firefox or Thunderbird is open…)," blogged Fedora developer Richard Hughes. Nějak to celé nechápu. Velmi zřídkakdy jsem měl nějaký problém s tím, že aktualizované aplikace, knihovny a další balast běží v RAM a zároveň se aktualizuje. A zrovna u Firefoxu, který se aktualizuje často, žádné problémy po updatu a během starého nepozoruji. Takže uvádět zrovna xul runner jako důvod...
ZAse bude systém rychlejší jak uživatel. Tyhle automatizace...
Já jsem Fedoru odinstaloval, kvůli problémům při aktualizaci nvidia driver. Je tam asi problém v časovém nesouladu s rpmfusion. Už mne to přestalo bavit.

82
V současné době vedle ubuntu experimentuju s Debianem... dostala jsem se do bodu, kdy mám několik problémů se kterými si zatím nikdo nevěděl rady.
Zajímalo by mě, zda to, že nainstaluji více DVD obrazů bude znamenat více "podchycených" věcí. Kolega mi tvrdil, že se mi nic moc navíc nenainstaluje, pouze se mi přidají do zdrojů softwaru.
Pokud by to ovšem znamenalo, že čím více dvd tím více "hotový" systém, kolik dvd doporučujete?

díky moc!
To je ale s odpuštěním blbost. Pro více zdrojů si přidej víc repositářů. Víc iso stejně do jedné instalace podle mne nedáš.

83
Obecná podpora / Re:Thunderbird 13.0 padá
« kdy: 21 Června 2012, 20:02:28 »
V standardních oficiálních repozitářích jsem Thunderbird 13 neviděl. Aktuální je zatím stále Thunderbird 12.01. Asi máš nastaven nějaký neoficiální zdroj, který ti jej zaktualizoval. Zrovna u těchto programů, jako Firefox nebo Thunderbird bych vyčkal na oficiální aktualizaci od Canonicalu.
To jsi viděl málo. V SolusOS je, zda padá nevím, protože ho nepoužívám a SolusOS jen zkouším.

84
Když vyšlo Unity, začal jsem zkoušet Gnome-Shell a už jsem u něj zůstal. Intuitivní, rychlé prostředí, na práci ideální kvůli dynamickým plochám (nejsem omezený na 4). Teď jedu na Fedoře 17 a naprostá spokojenost - stabilní, rychlá, dodneška jsem nezaznamenal žádný pád nebo zamrznutí systému, jak se mi stávalo...
Jak komu, mně blbne nvidia, tak jsem fedoru opustil a nepláču. Jsou i jiná dobrá distra. Mám jich na disku 5.

85
To už je tam řadu let, asi je to problém grubu 1 versus grub 2, možná ale i jen některých dister. Opravuji to jakmile nenabootuje naprosto automaticky.

86
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Linux na USB
« kdy: 17 Června 2012, 21:10:15 »
Chyba je jednoznačně v instalaci. Zkus přemýšlet nad tím, kam instaluješ.

87
Pracovní prostředí / Re:V terminálu nejde psát háčky a čárky
« kdy: 15 Června 2012, 09:43:17 »
Zkus použít terminál.

88
Hardware / Re:Neviditelné oddíly disku
« kdy: 12 Června 2012, 11:26:37 »
Doporučuji dát vše na jeden oddíl. V případě potřebné "přeinstalace" si předem zazálohovat složku /home.

Už nic prosím nedoporučuj!

OK. Nebudu... Ale i standardní instalace vytvoří jeden oddíl...
Prosím, nech si ty blbiny pro sebe.

89
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Linuxová trička
« kdy: 11 Června 2012, 11:55:41 »
Jak se objednavaji ty trycka ?
Ale trička se píší trochu jinak, to je hrůza.

90
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Hybryde linux
« kdy: 07 Června 2012, 12:56:41 »
Chtěl bych se poptat, jestli nemá někdo zkušenosti s distribucí hybryde? Co se týče podpory a stabylity
Co kdybys trochu přidal v češtině, u mne máš za 5. Co kdybys ji vyzkoušel a své poznatky sdělil ostatním?

91
Zkus apt-get install -f

92
Pracovní prostředí / Re:Chybka
« kdy: 03 Června 2012, 21:02:00 »
Tak ho odinstaluj, uvidíš, co ssebou bude chtít vzít.

93
To Ti asi nepomůže, skoro jistě je to grafika. Co máš za kartu?

94
Obecná podpora / Re:Tisk z webu
« kdy: 01 Června 2012, 12:46:47 »
Jsem na tom uplne stejne... Nejake rady?
Bez komentáře

95
Pracovní prostředí / Re:ccsm shazuje compiz a nelze pak nic dělat
« kdy: 31 Května 2012, 23:26:01 »
zdravim, mám takový problém
po přechodu na 12.04 jsem si malinko hrál v ccsm, což mělo za efekt pouze to, že compiz vyhodil chybu, kterou se ani nepodařilo odeslat jako bug :-/
problém je v tom, že všechny okna ztratily panely kolem jako Zavřít/minimalizovat atd, nejde spustit pomocí alt+f2 žádný příkaz, dash se nezobrazuje. Restart nepomohl.
Přihlášení do systému nicméně funguje uplně normálně
Zkusil jsem přepnout do konzole přes ctrl+alt+f1, to jde, nicméně odtud nejde znovu spustit compiz -
Kód: [Vybrat]
"Chyba správce oken - Unable to open X display"
zkusil jsem
Kód: [Vybrat]
sudo service lightdm restart ale nic to nevyřešilo

stejně jsem potřeboval systém reinstaloval kvůli změně velikostí disků, takže jsem reinstaloval bez problémů, systém naběhl v pořádku, ale hned jak jsem otevřel ccsm abych změnil chování prostředí, znovu spadl compiz a po restartu nejde nahodit.
takže jsem tam kde jsem byl :-/

porádíte co s tím? tohle je na zbláznění :-/ nevím jestli je chyba v ccsm, ale bez přizpůsobení se v unity pracovat fakt nedá...
dík

Přesně s tímhle jsem bojoval několikrát, spíš spoustukrát, a napsal jsem k tomu článek, který možná vyjde na linuxexpresu. Pokud chcete znova nohadit Unity se vším všudy, odšrtněte funkci OpenGL, většinou to pomůže. Možná máte problém s 3D, zakažte všechny funkce, které by mohly dělat problém, třeba Kostka plochy apod. Ale nejdřív bych zkusil radu Vojty Trefného - spus'tte Terminál a napište sudo unity --reset.
To bych řekl, že je správně.

96
Obecná podpora / Re:100 GB ve /var/log
« kdy: 31 Května 2012, 23:23:32 »podle mne je toto rozšířený omyl - on na to existuje totiž i jiný pohled

pokud nikdo z nás nebude chtít dělat divadlo, tak ony termíny a jejich význam opravdu nebudeme potřebovat
ale pokud Vy chcete používat počítač, tak nějaké základy budete tak jako tak potřebovat (a je úplně jedno s jakým to bude operačním systémem)

čím méně toho budete vědět sám, tak o to více budete hledat pomoc a ta bývá obvykle buď placená (servis, hotline, ...) nebo zdarma (komunita, nějací známí, ...)
pokud budete chtít zůstat počítačovým oborem nepoznamenán a počítače používat, tak servisu to bude jedno, když tam budete obden... (bude z toho mít peníze a nebudou si stěžovat)


Tak ja ho docela chapu. Nainstalil si user friendly system a o nejakem terminalu nic nevedel. Taky na strankach ubuntu.cz pri predstavovani Ubuntu neni ani zminka o nutnosti nejakyho tukani do konzole...
A najednou si tadyk precte nakou lajnu..., ze ma neco killalovat...- a jeste mu ani radci nenapisou, ze to musi udelat jako root...Dobre si vzpominam sam na sebe, jak jsem z toho pred lety byl uplne v pr... a taky mi to trvalo, nez jsem to jakztakz pochopil - to jeste Ubuntu ten terminal vyzadovalo casteji.
Zkuste se vzit do cloveka, ktery si precte par slov o Ubuntu, nainstaluje si ho kompletne v grafickym rezimu...a pak si tady precte nakou lajnu, pry zabit nejaky log???... :D
Každý jsme se nějak učili, někdo víc, někdo míň. Ale snahu mít musí a základy si musí taky sehnat sám. Pamatuji si, jak mne před léty nettezaumana poslal do riti, když jsem s blbostma otravoval. A vyplatilo se.

97
Steve Jobs kedysi...

...koukal dopředu a nezabýval se tím, že by si každej tejden nainstaloval další distro a potom po nocích ladil, aby mu šla wifina, uspávání, grub a compiz (jako to dělá polovina lidí zde a dělal jsem to kdysi i já, než jsem zjistil, že je to jen ztráta času).

ad.x) kdybys misto toho radsi obcas alespon zareportoval bug uz nic jineho ...
Naprostý souhlas. Pokud ví, co to je.

98
Já bych to tak tragicky neviděl.

Kritika Unity -- znám jen pár lidí, se kterými můžu mluvit o nedostatcích Unity vážně, většina kritiky Unity, co tady vídám, je stylem "používám to 5 minut, nelíbí se mi to" a to je ještě ta lepší varianta (mimo fórum jsem kritikové obvykle stylu "viděl jsem jeden screenshot a je to totální .....). Někteří lidé mají prostě pocit, že musí svůj názor vykřičet, s tím nic nenaděláme.

Aktivita na fóru -- statisticky upadá už delší dobu, ale není to zas tak moc na úkor dotazů, ale především na úkor "debilit" tady v obecné diskusi. Počet dotazů taky klesá a podle mého za to mohou tři věci. Za prvé samotné Ubuntu strašně vyspělo ať už je to podpora hardware nebo zjednodušení prostředí, takže se lidé ptají čím dál tím míň, za druhé se zlepšila dokumentace a to jak naše, tak oficiální a je obecně mnohem víc zdrojů informací a za třetí jak se Ubuntu dostává "ven" přibývá mnoho uživatelů, kteří o fóru nevědí -- dostanou Ubuntu jako produkt a o nějaké komunitě nic netuší a nenapadne je ani napsat ubuntu.cz do google/seznamu. (Když jste měli Windows, jak často vás napadlo hledat nějaké fórum, kde by vám někdo poradil? Mně nikdy, protože tohle k Windows nějak nepatří.)
Nevím ale mně se zdá, že přibývá uživatelů, kteří se naprosto nenamáhají si něco přečíst, něco se naučit ale když jim něco nejde i jejich vlastní blbostí, píší na fórum. Co si myslet o tisíckrát opakovaném dotazu na rozdělení disku či nefungující instalaci? A někteří lidé těmto neznalým, kteří stejně odejdou ještě pomáhají. A Canonical jim k tomu ještě pomáhá nestabilitou produktů. Kdyby vytvořil prajednoduchý linux, mající jen prohlížeč a jednoduchého poštovního klienta, případně writera a dost, tak by se lidé nechtějící se něco učit spokojili s tím a na jejich případné rádoby dotazy jim nikdo neodpovídal, tak by se časem vytvořila nějaká slušná komunita fóra. Ale ono je to i o ekonomických zájmech tvůrců linuxu a dost možná by upadl jejich zájem něco tvořit. Tak bude prostě linux živořit, MS ji mnout prsty, pár nadšenců odpovídat na rádoby dotazy a ostatní se jim tiše nebo nahlas smát. Já osobně jsem vděčný fóru, že jsem se s linuxem naučil pracovat, ubuntu nemám protože mi nevyhovuje, dotazům se tady ve velké většině směji a kvůli linuxu je mi stavu fóra líto. Vím, že se mnou nebudete souhlasit, budete mne kamenovat ale současným přístupem nic nezlepšíte. Není pravdou, že ostatní fóra za nic nestojí, třeba Chakra nebo Fedora, openSUSE je docela na úrovni ale tam se s takovými dotazy jako jsou tady vypořádávají dost rázně. Hezký den.

99
phplus: Fakt rada nad zlato  ::)
Když nedokáže ani to, tak to opravdu nevím.

100
Dej do bootovacích parametrů nomodeset

Jak mám vložit do parametrů nomodeset. Jak jsem psal výše jsem skutečně pouhým uživatelem. Děkuji
To už si snad dokážeš dohledat a pokud ne, vrať se k widlím, takových uživatelů není škoda.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 54

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.