Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Sešívaný

Stran: 1 [2]
26
Internet a sítě / Odesílání souborů v Pidginu (Jabber)
« kdy: 08 Duben 2008, 00:06:23 »
Nevíte, jak donutit Pidgin, aby odesílal soubory v síti Jabber? Přijímat můžu, ale soubor neodešlu a to ani pidgin-pidgin. Konkrétně používám verzi 2.4.0

27
Archiv / XGL/AIGLX v Hardym
« kdy: 07 Duben 2008, 23:36:36 »
Jelikož jsem si poškodil oddíl s hlavním systémem, musel jsem systém instalovat znovu a rozhodl jsem se přejít přímo na Hardyho. Zatím musím říct, že je stabilita velmi slušná, když to srovnám se stejným stádiem vývoje Gutsyho. Narazil jsem ale na několik problémů:
Systém se mi nainstaloval s AIGLX a open source ovládačem. Pokud jsem nainstaloval fglrx přes Správce nesvobodných ovládačů, tak po restartu x server prostě nenaběhl. Musel jsem pod vesou nainstalovat fglrx pomocí Envy a potom ručně upravit rozlišení. Tento problém pozorují v Hardym už pěkně dlouho.
V Gutsym jsem fungoval na XGL, u kterého mi vadilo, že si vezme v paměti navíc 50-100MB a zatěžuje CPU během přehrávání filmů. Teď jsem zkusil AIGLX s ovládačem fglrx a výkon u VLC s výstupem X11 byl fakt žalotný. Nejenže to zatěžovalo CPU, ale zátěž byla taková, že se video občas sekalo a reakce ostatních programů šly hodně dolů.
Proto jsem se rozhodl zkusit znovu XGL, jenže v Hardym s ním mám problémy. Po spustění GNOME mi to hlásí, že není možné načíst gnome-setting-deamon, prostředí se načte bez Ubuntu tématu a celé se to chová divně. Proto jsem se musel vrátit k AIGLX.
Ještě se jedním problémem jsem se setkal. Když restartuju x server pomocí ctrl+alt+backspace, tak x server znovu nenastartuje a systém skončí na černé obrazovce.
Chtěl bych se zeptat, jak jste na tom vy s videem pod AIGLX? Dřív jsem si myslel, že jsou pod ním s videem menší problémy než pod XGL, ale teď fakt nevím. Nejde to nějak poladit?

28
Archiv / Instalace HH alfa 5
« kdy: 06 Březen 2008, 14:17:44 »
Povedlo se vám tuto verzi nainstalovat?
Jelikož jsem si předchozí alfu rozjebal takovým způsobem, že už to nešlo dát dohromady, chtěl jsem si nainstalovat alfu 5, jenže:

Instalace klasické verze se sekla po výběru jazyku, jak ve virtuální mašině, tak na ostro.
Alternativní verze mi začala vypisovat během instalace chybové hlášky a nakonec se ukončila.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem doma našel CD s GG beta, nainstaloval to a potom upgradoval na HH. Tento postup už vyšel na jedničku.

29
Doufám, že to moderátoři nebudou brát jako reklamu, ale dva měsíce jsem sbíral informace a pracoval na stránkách www.pclinux.cz Měly by pomoct ostatním uživatelům při výběru toho pravého dodavatele počítačů s Linuxem. Mezi prodejci je i hodně těch, kteří prodávají počítače s K/X/Ubuntu, tak doufám, že to někomu pomůže.

30
Archiv / ukládání obrázků do PDF
« kdy: 10 Prosinec 2007, 17:11:39 »
Neznáte nějaký nástroj, který by byl schopný uložit obrázky, které mám v adresáři do PDF jako stránky?

31
Archiv / Problém při tvorbě balíčku
« kdy: 09 Prosinec 2007, 00:39:21 »
Rozhodl jsem se, že trochu proniknu do tajů tvorby deb balíčků. Rozhodl jsem se vytvořit balíček programu Jabbim (http://dev.jabbim.cz/jabbim), protože ještě žádný deb balíček pro něj neexistuje.
Postupoval jsem podle tohoto návodu: http://www.us.debian.org/doc/manuals/maint-guide/index.en.html#contents
Nechal jsem automaticky vytvořit adresář /debian a ten jsem ručně upravil podle návodu. Problém nastal při vytváření balíčku, příkaz dpkg-buildpackage -rfakeroot, vypíše mi totiž hlášku:
Citace
make[1]: Entering directory `/home/eischmann/Stahuj/jabbim2/jabbim-0.3'
make[1]: *** No targets specified and no makefile found.  Stop.
make[1]: Leaving directory `/home/eischmann/Stahuj/jabbim2/jabbim-0.3'
make: *** [build-stamp] Error 2
zdrojáky Jabbimu totiž nemají žádný configure nebo makefile. Je to napsané v Pythonu, takže se to spouští shellovým skriptem jabbim.sh, který spouští soubor jabbim.py.
Problém je v tom, že všechny návody jsou dělané na zdrojáky, kde makefile je, pak člověk těžko zjišťuje, jak to udělat, když tam není.
Nevíte, co s tím?

Adresář mnou připravený k tvorbě balíčku mám tady: http://www.eischmann.cz/jabbim-0.31.tar.bz2

32
Hry a zábava / AssaultCube - nezobrazuje se písmo
« kdy: 18 Listopad 2007, 11:01:42 »
Nainstaloval jsem si tuto hru z GedDeb, ale mám problém v tom, že ve hře se objevují místo písma bílé čtverečky. Mám Gutsyho s Compiz/XGL, zkoušel jsem vypnout Compiz, ale problém přetrvával, nevíte někdo co s tím?

33
Archiv / dotMac v Ubuntu
« kdy: 10 Listopad 2007, 11:41:28 »
Nelíbíla by se vám v Ubuntu podobná funkce jako mají uživatelé Macu - dotMac (http://www.apple.com/dotmac)? Já bych to ocenil. Docela často se pohybuji mezi dvěma počítači s Ubuntu a hodilo by se mi, kdybych mohl synchronizovat nastavení prostředí a programů, případně měl nějaký on-line disk.
Nakonec by to nebyl ani špatný obchodní model pro Canonical. Protože to je služba, za kterou by byli ochotní platit i jednotlivci a domácnosti. Dneska je těžké mít funkční obchodní model pro distro specializující se na jednotlivce a domácnosti, protože zatím jediná zpoplatněná nabízená služba - podpora pro ně není lákavá a mnohdy potřebná.

34
Archiv / CNR na Gutsym
« kdy: 15 Říjen 2007, 15:33:13 »
Nainstalovali jste někdo Click'n'run v Gutsym? Zkoušel jsem to, ale hlásí mi to nesplněnou závislost balíčku libart-pkg-libc6.4-6-3.53 a nedaří se mi to vyřešit.

35
Hardware / Zatuhnutí při startu systému
« kdy: 12 Říjen 2007, 18:23:08 »
Mám problémy se zatuháváním systému při startu, respektive ihned po přepnutí z GRUBu, když se na obrazovce objeví Starting up... tak to zatuhne. Nestává se to pokaždé, ale občas třeba i několikrát po sobě a je to dost nepříjemné.
Mám podezření na ovládač grafické karty ATI X700 (fglrx 8.34.8).
Chtěl bych se zeptat, jak tento problém odstranit. Nepomůže nějaký parametr při startu?
Řešením je i přechod na open source ovládače, ale zase je to ztráta výkonu 30%  :(

36
Archiv / Nemůžu zapnout IPW2200 po přechodu na GG
« kdy: 09 Říjen 2007, 19:43:37 »
Zhruba před týdnem jsem upgradoval na Gutsy Gibbona z FF, vše funguje bez problémů, ale problém mám se zapnutím wifi karty. Prostě ji nemůžu zapnout. Mám Acer TM3204 a wifi karta se zapíná speciálním tlačítkem, ono tlačítko fungovalo pod Mandrivou 2006, Ubuntu 6.06 i Ubuntu 7.04, ale pod U7.10 nic. Doteď jsem si toho ani nevšiml, protože karta byla po ugradu zapnutá. Jenže dnes jsem vyměňoval baterky a i když bylo notebook vypnutý, smazal se mi kompletně čas a vypla wifi karta, od té doby ji nemůžu nahodit. Wifi karta je normálně detekovaná, iwconfig mi vypisuje toto:

eth1      radio off  ESSID:"" 
          Mode:Managed  Channel:0  Access Point: Not-Associated   
          Bit Rate:0 kb/s   Tx-Power=off   Sensitivity=8/0 
          Retry limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0


Nevíte nějaký způsob, jak to nahodit? Existuje nějaký způsob, jak ji zapnout z Linuxu? Věci jako Acerhk jsem zkoušel a nic  :(

37
Archiv / XGL vs. AIGLX
« kdy: 02 Říjen 2007, 15:57:54 »
Několik dní již na Gutsym provozuji Compiz Fusion s XGL. Z počáteční spokojenosti se dostávám do fáze spíše rozčarování, proč?

1. myslel jsem si, že je to technologie, která přenáší zátěž vykreslování oken z procesoru na grafickou kartu. Jenže při každém efektu nebo větším překreslování oken zátěž procesoru stoupne na 100%
2. při přehrávání videa stoupne zátěž na 100%. VLC a Totem to ještě ustojí, i když lze pozorovat lehoučké sekání obrazu, ale např. Kaffeine se seká docela hodně. MPlayer mi zase obraz roztáhne snad do několika ploch.
3. XGL si v ramce vezme 50-120MB - to mi přijde taky docela dost.
4. nefunguje jakákoliv 3D aplikace, např. Google Earth (o hrách se ani nebavím), pravděpodobně při zapnutém XGL stále nefunguje direct rendering
6. v neposlední řadě XGL dost výrazně zpomaluje start mého počítače, po nalogování musím čekat mnohem dýl než mi naběhne Gnome než tomu bylo u FF

Některé body bych dokázal přejít, ale některé mi vadí docela dost a to 2. a 3. Docela se divím, že něco takového si může dovolit Ubuntu nastavit jako defaultní. Původně jsem si myslel, že dětské nemoci XGL odezněly, že to bude Ubuntu nabízet defaultně, ale jak vidím, tak ne.
Moje grafická karta je ATI Radeon 9700 Mobility a používám proprietární ovladač. Chtěl bych se zeptat, zdali je možné nějakým způsobem zprovoznit pod touto kartou AIGLX a taky jestli AIGLX vůbec řeší výše zmíněné problémy. Četl jsem, že AIGLX podporují open source ovládače pro ATI, ale zajímalo by mě, jak je to s výkonem, jestli bych s těmi ovladači vůbec Compiz utáhl a jestli by mi pod tím aspoň nějak fungovaly 3D aplikace.

38
Archiv / Dell Inspiron 1505n - problém s mikrofonem
« kdy: 03 Srpen 2007, 23:01:19 »
Kamarádka si koupila v USA notebook od Dellu s předinstalovaným Ubuntu, má však docela zásadní problém nefunguje jí mikrofon (jak ve Skypu, tak při nahrávání atd.). Zkoušel jsem v audiomixéru Ubuntu zaškrnout všechny položky a dát je na maximum, ale přijde mě, že to mikrofon vůbec nedetekuje. Docela to zamrzí, protože člověk by předpokládal, že když si koupí onen slavný notebook od Dellu s Ubuntu, tak budou základní věci fungovat out-of-the-box.
Může někdo poradit, jak na to?
Specifikace zvukové karty je na této stránce: http://linux.dell.com/wiki/index.php/Tech/Audio

V audiomixéru se jí pro zaškrnutí nabízejí tyto položky (všechny jsou zatržené a dané na maximum):
Master
PCM
Capture
Capture Mux
Input Source

Díky za radu.

39
Archiv / Blikající programy na dolní liště
« kdy: 10 Květen 2007, 11:42:20 »
Asi to je blbý dotaz, nikde jsem v Gnome nenašel, jak to vypnout a ani taky na fóru jsem nenašel řešení. Proto bych se chtěl zeptat, jak se zbavím té fíčurky, která dělá to, že když se přesunu na jinou plochu, kde jsou dvě otevřené okna a jedno překrývá druhé, tak to překryté začne dole na liště blikat.
Díky za jakoukoliv radu, už z toho začínám šílet...

40
Archiv / Avahi vs. připojení
« kdy: 23 Duben 2007, 00:14:47 »
Upgradoval jsem z Ubuntu 6.06 na 7.04 (čistá instalace). Na původní verzi mi net běžel v pohodě, ale na nové mi po nalogování vyskočí hláška, že moje připojení má doménu .local, není kompatibilní s Avahi a tudíž bylo ukončeno. Pak ho musím vždycky spouštět ručně. Nevíte, kde by mohl být problém? Jedná o kolejní DHPC připojení. Zkoušel jsem vypnout i to Avahi, ale podle všeho to vůbec nemám zapnuté.
Díky za jakoukoliv radu.

41
Archiv / Doporučte webkameru
« kdy: 19 Říjen 2006, 23:14:01 »
Chystám se koupit nějakou webmakeru. Můžete poradit nějakou, která má bezproblémovou podporu pod Ubuntu při zachování kvalitního obrazu (setkal jsem se s webkamara, které sice fungovaly, ale obraz byl v Linuxu příšerný)? Please něco do 1000 Kč. Díky.

Stran: 1 [2]