Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - GdH

Stran: 1 ... 115 116 [117] 118 119
2901
Pracovní prostředí / Re: točení kostkou
« kdy: 08 Května 2009, 20:57:49 »
Odstranění apletu pro přepínání ploch není řešení. Zkontroluj v compizu v General options, jestli máš nastaveno v záložce Desktop size Horizontal Virtual Size 4, Vertical Virtual Size 1 a Number of Desktops 1. Řekl bych, žes to tu popletl.

2902
jasny, png je bezztratovy a jpg ztratovy. to mi je jasne. ale vzhledem k tomu ze se jedna jen o screen kde asi nikoho nezabije kdyz to bude v jpg a vzhledem k velikosti tak bych uricte volil jpg pro screen plochy
Praveze tu jde hlavne o kvalitu aby bylo vidno vsechny detaily :)

Nepoznal bys rozdíl mezi png a 100% jpg, ale.. Pod linuxem je situace trochu horší zdá se mi, protože se standardně používá dost agresivní subsampling, který mrví barevné detaily při ukládání do jpg. Aby byla kvalita výstupu Gimpu srovnatelná s tím, co vyprodukuje Photoshop, je potřeba nastavit subsampling na nejnižší hodnotu a pak zase není tak efektivní. V reálu to vypadá třeba takto:
PNG        1,6MB
JPG GIMP 1,1MB
JPG PS    0,88MB
a rozdíly v kvalitě bys ve tvém screenshotu asi těžko hledal ;)

Na následujícím odkazu je výřez 1:1, část jpeg, část png. Pozná někdo, která je která? Je to řízlé horizontálně. :)
http://img219.imageshack.us/img219/4353/screenshotjpgpng1.png

2903
Pracovní prostředí / Re: problem s compizem (rozpad pri presunu)
« kdy: 05 Května 2009, 15:29:34 »
Ono u mě to také není skoro vidět, při přetahování oken to člověk zpozoruje asi nejvíc a pak při dynamičtějších filmech. Je to prkotina, navíc jsem, co se týká filmů přešel na XBMC a ten compiz obejde (ve fullscreen módu, v okně může údajně dělat problémy), takže už ho ani tehdy vypínat nemusím.

2904
Pracovní prostředí / Re: problem s compizem (rozpad pri presunu)
« kdy: 05 Května 2009, 11:18:38 »
Možná ostatní vypínají compiz pro jiné vady, mně osobně trápí jen tento problém i když se možná projevuje trochu méně kreativně, nežli ten tvůj. Z počátku (už je to léta..) jsem myslel, že to vyřeší v-sync, ovšem ono nic. Asi po tom zase trochu popátrám.. :)

2905
Starost o tyto periferie přebral před časem HAL, takže by mělo všechno fungovat rovnou po připojení, bez zaříkávání xorg.conf. Dále tu je projekt www.hidpoint.com, který vyrábí drivery pro linux, problémem je omezená konfigurovatelnost a při každém upgrade kernelu je potřba čekat na driver nový, protože to přestane fungovat (jestli se za poslední půlrok něco nezměnilo). Naštěstí je tu ale možnost naprogramovat tlačítka přes compiz a xbindkeys a na hidpoint zapomenout. Krom toho, že se dál o to člověk nemusí starat, není nijak omezen v programování tlačítek.
U MX-Revolution je problém ten, že přepínání chodu kolečka je řešeno softwarem a bez patřičného ovladače funguje kolečko stále na volnoběh, což je hrozné. Osobně jsem pořídil MX-1100 s přepínačem mechanickým a vůbec koupě nelituji. Absence akumulátoru je naopak velká výhoda, protože jedna přibalená tužková baterie (dají se vložit dvě, ale s jednou funguje také a je to lehčí) mi vydržela při každodenním používání čtyři měsíce. Jediné mínus je, že bez patřičného driveru nejde změnit funkce tlačítek pro přepínání DPI, ale zase má myš maximum 1600 dpi, proti 800 dpi MX-Revolution, což je v UT2004 znát :)

2906
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Prompt jako system
« kdy: 03 Května 2009, 01:27:31 »
...nicméně jak se tedy reinstaluje hlavní panel či tak něco, protože bych rád zpátky tu ikonku na vypínání počítače...
taky mě tak trochu napadlo... na notesu mám klávesu "windows" co slouží ve winech na otevření nabídky "START" :: v linuxech je nevyužitá  :::: dalo by se někde nastavit co která klavesa může dělat.. něco jak je na multifunkčních klavesnicích...??

Co takhle kliknout druhým krysím tlačítkem na panel a přečíst si nabídku? Win klávesy pod linuxem funkci mají jako další modifikační klávesy. Pokud máš nějaké výhrady, můžeš se zkusit mrknout do nastavení klávesnice: Systém->Volby->Klávesnice->Rozložení, .. 
Hlavní menu Gnome vyvoláš Alt+F1

2907
jsem rád že má někdo podobné trable, aspoň vím že problém není mým zbastleným systémem :) snad brzo vyjde nějaký milý fix v ofic.aktualizacích

No, vzhledem k tomu, že jedu od 7.04 přes upgrady, bez reinstalu....  ;D

2908
Spíš neblbne, ale maj to png nepruhledné. Už nevím přesně u čeho jsem to řešil, když jsem měl panely průhledné, ale nokonec jsem tu ikonu v pixmaps nasel a upravil na pruhledne png.  :)
Můžeš to udělat také tak.  ;)

Spíš to blbne, protože mně se to tam taky pere. V případě Pidgina, se jeho připojovací ikona nacpe pod Operu, pak se zobrazí správně Pidginova stavová a ten zbytek pod Operou zůstane. Je to hnus velebnosti!

2909
Je to nějaká dlouhodobější chybka v Gnome, dialog hledá ikonu s jiným jménem, než se předpokládá. V reálu hledá ikonu s názvem "sleep". Tedy doplnit tuto ikonu do složky "actions" v patřičném icon theme. V tomto případě je na mém stroji cesta k ikoně tato:
Kód: [Vybrat]
~/.icons/Mac4Lin_Icons_v0.4/scalable/actions/sleep.png.

2910
Multimédia / Re: Stream Radio na Ubuntu nejede
« kdy: 30 Dubna 2009, 23:39:58 »
Mně to přehrává mplayer a proto bych předpokládal, že bude stačit instalovat plugin mozilla-mplayer
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install mozilla-mplayer

2911
Pracovní prostředí / Re: Nastavení_Ikon_Gnome
« kdy: 29 Dubna 2009, 14:56:08 »
Třeba tady jsme ikony řešili:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=32114.0

2912
Pracovní prostředí / Re: Emerald v ubuntu 9.04
« kdy: 26 Dubna 2009, 12:50:27 »
Emerald se stará pouze o rámy oken, o nic jiného. Pokud chceš změnit panel, musíš si z druhého download odkazu na té stránce stáhnout pozadí panelu a změnit ho ručně. Kliknout druhým myšítkem na panel -> vlastnosti -> záložka pozadí -> obrázek pozadí. Mám to v angličtině, tak možná ty položky budou mít malinko jiný název v češtině.

2913
Pracovní prostředí / Re: Nefunguje NotifyOSD...
« kdy: 24 Dubna 2009, 19:04:02 »
Také mi to nefungovalo, instaloval jsem balík notify-osd ručně a systém už vypouští bubliny nové.

2914
Upgrade u mě proběhl bez problémů, ostatně jako vždy. Že mám nový systém jsem si po upgrade všiml jen podle toho, že mi netvork monitor ukazoval žlutě, místo modré  ;D  Zdá se mi, že nautilus je viditelně rychlejší, zvláště při prvním použití, novou notifikaci jsem musel ručně doplnit a znovu si v compizu nastavit hotkey pro terminál. Jinak to šlape bez zaváhání.

2915
Obecná podpora / Re: Jak se přihlásit?
« kdy: 17 Dubna 2009, 18:58:05 »
Pokud jsi stahoval hotovou instalaci, tak by u ní měly být přihlašovací údaje uvedeny. Někdo to instaloval a ten někdo také vytvořil uživatele, na kterého se musíš přihlásit.

Jako třeba tady: http://www.thoughtpolice.co.uk/vmware/#ubuntu8.10
Notes: There is no root account. Login as user "notroot", password is "thoughtpolice"

2916
Ahoj. Začalo se mi stávat, že po probuzení pece ze suspend to RAM, se myš ani nehne. Podezírám aktualizace systému za poslední měsíc, nejdřív to bylo občas, po dalších aktualizacích se to už stane vždy. Usb jinak funguje, usb klávesnice jede, po odpojení a připojení myš systém správně detekuje a připojí, ale stále nic neovládá. Chci se především optat, zda mi poradíte, jak myš zpátky nahodit bez restartu celých X.

No, upgrade na 9.04 to vyřešil, ale stejně by mě to zajímalo, jak myš restartovat.

2917
I toto, rozšíření jsem našel, ovšem to dokáže docela rozsekat design stránky v některých případech, asi mi holt není pomoci  :'(


Jasně, že se nemám za co omlouvat, ještě budu přemýšlet, jak politicky korektně položit dotaz na fóru ;)


2918
Díky, tohoto jsem si již všiml, možná zkusím doma, ale zase takový hardcore nehledám. Občas se prostě dostnanu do situace, kdy myš už nemůžu ani vidět a stačí mi jen jednoduchý pohyb mezi odkazy, z toho co Firefox neumí.

Jinak se omlouvám za svou otevřenou averzi vůči FF (všiml jsem si, že to někoho trochu nakrklo ;)) Oproti jedničkovým verzím je to dneska luxus, ale stále mi, co se týká ovládání, sedí Opera víc.

2919
Dobrý den, je tehdy, dkyž nemusím používat jiný webový prohlížeč, než Operu. Bohužel k práci ji používat nemohu, protože tvůrci většiny pro mě zásadních webů na Operu kašlou. Víte někdo o doplňku Firefoxu, který mi nabídne pohyb po odkazech na stránce pomocí klávesnice nějakou přirozenou formou, jako to umí Opera?

2920
Hardware / Re: Creative Live! Cam Vista IM VF0420
« kdy: 10 Dubna 2009, 20:26:29 »
1.) ma ten moj pokus o opachovanie na to nejaky vplyv (ked budem skusat kameru na inom PC, mam to spravit tiez alebo vynechat)
2.) co ten tvoj prikaz urobil?

FAKT DAKUJEM

ad 1. Žádné patchování potřeba nebylo, také jsem tuto kamerku instaloval (Ubuntu 8.04)
ad 2. Odstranil modul, který se stará o obraz z kamery a znovu ho spustil s parametrem navíc.

Aby to fungovalo i po restartu bude potřeba upravit /etc/modprobe.d/options a přidat řádek
Kód: [Vybrat]
options ov51x-jpeg forceblock=1

2921
Obecná podpora / Re: grub 22 - klasika
« kdy: 08 Dubna 2009, 10:18:12 »
Nevím, jestli to je relevantní, ale měl jsem kdysi problém, který se vyskytl po odpojení pece od proudu. Stalo se to, že se mi v biosu přehodilo pořadí disků pro boot a dost nesmyslně se mi proházely partišny - jako že hdd 1,0 a 0,1 byly ve skutečnosti jeden fyzický disk. Navíc to bylo schopné se měnit, že to nebylo při každém bootu stejné.

2922
Multimédia / Re: Zpoždění audia v SMPlayeru
« kdy: 01 Dubna 2009, 22:01:30 »
Alsa samozřejmě umí přehrávat zvuky z různých programů najednou, však jsme ji bez Pulseaudio serveru používali donedávna všichni. Pulseaudio je nadstavba nad Alsou a dává, mimo jiné, tu výhodu, že když si nastavím hlasitost třeba v SMplayeru, neovlivní to hlasitost jiné zvučící aplikace. Bohužel pulse evidentně nefunguje každému ideálně a tak se ho plno uživatelů zbavuje, i když v 8.10 se, podle mě, oproti předchzí vezi Ubuntu hodně zlepšilo.
Ve Tvém případě bych zkusil pulse dočasně odstavit
Kód: [Vybrat]
pulseaudio -ka přenastavit v menu Systém->Volby->Zvuk výstup pro hudbu a video na alsu, nebo autodetect a zkusit tlačítkem "test" jestli se to chytlo (někdy se to bez toho testu právě nechytne). Dole je ještě výběr zařízení pro mix, tam by také měla být alsa. Pak vyzkoušej, jestli to stále blbne..

2923
Multimédia / Re: Reproduktory TEAC
« kdy: 31 Března 2009, 22:44:52 »
Nastavit reprodukci z USB sběrnice přímo ne, ale dá se nastavit reprodukce přes audio zařízení, na ni připojené. Pokud takové zařízení na USB je, připojí se jako další zvuková karta, pokud je kompatibilní. V Amaroku asi konkrétní zařízení vybrat nepůjde, ale určitě to nastavíš přes menu Systém->Volby->Zvuk, nebo jak je to česky.

2924
Obecná podpora / Re: Gnomenu
« kdy: 31 Března 2009, 13:50:07 »
kliknout levým myšítkem a přidat ho
Za predpokladu, ze mas mys nastavaneou jako 99% uzivatelu, pravym :-) rejp

 :)
díky, opravil jsem to, vlastně jsem tam chtěl původně napsat univerzálně "druhým"

2925
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: weathercode?
« kdy: 31 Března 2009, 13:22:06 »
http://www.weather.com/weather/hugme?from=hugset&refer=hugset
Na uvedeném odkaze můžeš hledat i jiná místa a jak psal oyankee, kód obsahuje adresní řádek prohlížeče.

Stran: 1 ... 115 116 [117] 118 119

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.