Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - GdH

Stran: 1 ... 116 117 [118] 119
2926
Obecná podpora / Re: Gnomenu
« kdy: 31 Března 2009, 11:37:44 »
zdarec mno mam problemik ze stiahol som si to gnomenu jak ste hodili vyssie ten link... potom som ho nainstaloval ale akosi nikde nemam spustitelny subor, skusal som cez terminal tak tam mi napise ze subor nenajdeny :(

pls help lebo aj ja by som chcel mat take ubunticko jak vy  8)

Vzhledem k tomu, že gnomenu je aplet do panelu, bude potřeba kliknout na panel pravým myšítkem a přidat ho. Koneckonců se to tu před pár dny řešilo: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,33651.0.html

2927
Obecná podpora / Re: Vmware vs Virtualbox
« kdy: 27 Března 2009, 12:47:49 »
Já mám tedy starší verzi Virtualboxu (ne OSE - ta usb nepodporovala) a když chci ve virtuálním stroji připojit usb zařízení, musím tak učinit ručně. Viz. http://windows-linux.cz/virtualbox/stazeni-pocitac/menu-zarizeni.png, položka "USB zařízení", kde se pak vybere konkrétní zařízení, připojené do usb.

2928
Obecná podpora / Re: Odstarnění zlobivé ikony z plochy
« kdy: 25 Března 2009, 20:24:48 »
Pokud jde jen o odstranění z autostartu, stačí snad nautilus spustit přes
Kód: [Vybrat]
gksudo nautilus a smazat ten HP System Tray v /etc/xdg/autostart/

2929
Obecná podpora / Re: Odstarnění zlobivé ikony z plochy
« kdy: 25 Března 2009, 19:37:47 »
Problém je nejspíš ten, že se program patřící k ikoně načte dříve, než gnome-panel s oznamovací oblastí a tak se nemá kam zařadit. Dá se to vyřešit tak, že se vyřadí z autostartu a bude se spouštět vlasním skriptem s nastaveným zpožděním.

2930
Tipy a triky pro Linux / Re: Kdo si hraje... XBMC
« kdy: 22 Března 2009, 18:49:26 »
No je to pěkný to XBMC, ale myslím, že to pro Linux není ještě úplně ťipťop, padá mi to u nějakých filmů, když vlezu do nastavení zvuku. Ale pokud by to bylo stabilní tak dálkově to ovládat z postele může být fajn, nezdá se mi to moc praktický pro člověka sedícího u PC.

 Pro dálkové ovládání z postele je to opravdu hodně fajn, ani jsem nedoufal, že na linux něco tak solidního bude. Konečně jsem se dokopal k instalaci a po dni testování můžu říct, že jsem spokojen. Je tu problém s pulseaudio, kdy mi program úplně zatuhne, když stisknu tlačítko "stop" při přehrávání videa, zvuk se zacyklí a nepomůže ani restart X. Pomůže "alsa force-reload". Takže je zatím vhodné před spuštěním xbmc z ubuntu, pulseaudio dočasně odstavit a pak jsem nezaznamenal žádnou nestabilitu (dokud jsem nezačal řádit s pluginama - ale to je problém jen konkrétních kousků). Titulky u filmů fungují po nastavení kódování perfektně, kvalita a možnosti nastavení obrazu jsou více než dostatečné a výborně dostupné, pozadu není ani prohlížení fotografií a přehrávání hudby - poslední jmenované lze samozřejmě provozovat naráz. A jako bonus předpověď počasí :) Pravda, narazil jsem na jedno video, kde mi nepřehrál obraz, ale to je výjimka.
 Je jasné, že pokud budu sedět u klávesnice a myši, spustím si SMplayer, Exaile, či gThumb, ale ve chvíli, kdy ulehnu do postele a vezmu do ruky dálkový ovladač, dodá mi tento program většinu zábavy v jednom balení a hlavně uvidím všechno, co se na obrazovce děje i z pár metrů, hlavně s tím alternativním skinem, co jsem k tomu doinstaloval. Zahlédl jsem na netu i MythTV frontend pro XBMC.

No a když jsem si pohrál s knihovnou a automatickým stahováním informací z filmové a hudební databáze.. Vyhledávání filmů podle herců, režiséra, žánru, ... Stiskem tlačítka se mi zobrazí o čem film je, kdo tam haje (i s fotkama), kliknu na herce a zobrazí se mi všechny filmy z mé sbírky, které s ním mám.. to je prostě krásné, bude mě to bavit nejméně pár dní  ;D

2931
Tipy a triky pro Linux / Re: [HOWTO] Avant-Window-Navigator (AWN)
« kdy: 15 Března 2009, 15:35:40 »
Ahoj. Chtěl bych si do AWN přidat odkaz na otevření domovského adresáře, ale když přidám spouštěč a adresou file:///home/user tak to nefunguje... Po kliknutí začne ikonka skákat jako že na sebe upozorňuje, ale okno se neotevře. Poradíte?

A napsal jsi do toho spouštěče jen tu adresu, nebo i čím to má otevřít? Já bych si tam napsal třeba "nautilus ~/"

2932
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Dálkové ovládání PC
« kdy: 15 Března 2009, 14:44:38 »
Dneska sem narazil v novém Computeru na recenzi tohodle → http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2520, asi to nikdo zde nemá co ? Že by mi předal zkušenosti. Vypadá to celkem dobře, ale bojím se toho, že to nepůjde moc přizpůsobit, že již tlačítka jsou přednastavená a tak by se to nemuselo mít rádo s něčím s čím bych to chtěl používat.

Nepotřebuje to žádný driver, tudíž se to systému nahlásí jako standardní usb myš a klávesnice. Možnost přemapovat klávesy pouze jedné, ze dvou k systému připojených klávesnic jsem nezkoumal, ale je tu zase velmi vysoká pravděpodobnost, že se to připojí a rovnou to bude něco ovládat :)

2933
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Dálkové ovládání PC
« kdy: 13 Března 2009, 18:54:28 »
Na to už jsem zase moc slepej  ;D

Proto mám na bočních tlačítkách své bezdrátové myši nastaveno ovládání funkce zoom desktop, co umí compiz ;) Každopádně je ale ten ovladač o něčem jiném, když jde o ovládání třeba videopřehrávače, je to daleko pohodlnější a dost si to teď užívám :)

2934
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Dálkové ovládání PC
« kdy: 13 Března 2009, 17:00:32 »
Zrovna jsem před pár dny také řešil dálkové ovládání. Vyšetřil jsem dálku od tv karty pinnacle, která má přijímač do sériového portu, ale takový přijímač se dá udělat za nějakou stokorunu doma. Téměř všechno se dá najít na www.lirc.org. Narazil jsem na pár záludností, ale nakonec to funguje perfektně a možnosti konfigurace jsou téměř neomezené.

2935
CTRL+Z funguje spolehlivě, jen je nutné pochopit, že to program zastaví, nikoli ukončí. Na zmíněný ping, stejně jako top, mi funguje CTRL+C, nicméně v nápovědě k topu máte uvedenu klávesu Q. Různé programy mohou mít jinou ukončovací zkratku, což nebude problém zjistit pomocí man, který ukončíte klávesou Q.  ;)

2936
Multimédia / Re: Přepinani mezi plochami
« kdy: 07 Února 2009, 12:27:59 »
Ono se v 99 procentech případů není nutno ptát, protože se na to ptal už někdo před ním
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,15725.0.html

2937
Pracovní prostředí / Re: zmena ikony baterie
« kdy: 02 Února 2009, 23:02:31 »
Standardně je ve složce "devices" ikona s názvem "battery", na níž ve stejném adresáři odkazuje přes symlink "gnome-dev-battery". Koncovky .png či .svg, podle formátu samozřejmě. Pokud tyto chybí, použije systém ikony výchozí.

2938
Pracovní prostředí / Re: zmena ikony baterie
« kdy: 02 Února 2009, 15:03:39 »
Ano i ne - pokud jste to instaloval manualne (stazeny balicek treba z gnome-look), tak je to v ~/icons, pokud pres balickovaci system (vcetne defaultnich ikon human), tak ikony jsou v /usr/share/icons

Samozřejmě, trochu jsem to odflákl.

2939
Pracovní prostředí / Re: zmena ikony baterie
« kdy: 02 Února 2009, 01:42:00 »
Sady nainstalovaných ikon jsou ve složce ~/.icons, každá nainstalovaná sada tu má složku vlastní. Ikony jsou většinou v několika velikostech, popř. v jedné, ve složce "scalable", je dobré ikonu vyměnit všude, kde se nachází. Ikona baterie bude v podsložce "devices".

2940
Obecná podpora / Re: nefungujici numpad
« kdy: 02 Února 2009, 00:55:14 »
Shift+NumLock

2941
Obecná podpora / Re: Evolution zanechává stopu.
« kdy: 29 Ledna 2009, 17:05:07 »
Mně dělá evolution tuto ohavnost také - s compizem.

2942
Obecná podpora / Re: Automatické vypnutí PC
« kdy: 26 Ledna 2009, 00:12:13 »
Pípání zruší:
Kód: [Vybrat]
sudo rmmod pcspkr
Pokud se přidá do "/etc/modprobe.d/blacklist" řádek "blacklist pcspkr" zakáže se nahrání modulu zodpovědného za pípání pc speakeru již při startu systému.

2943
Alt+F2 a příkazy "metacity --replace" a "compiz --replace" používám já. Krom compiz-icon, jsem našel compiz-switch, ale pokud to nemá být na panelu, dají se nejjednodušeji udělat spouštěče na plochu pro uvedené příkazy, či si nastavit klávesové zkratky v programu xbindkeys. Samozřejmě by bylo lepší použít script, který bude compiz zapínat a vypínat podle aktuálního stavu, čili jen jedna ikona, či zkratka. Nějký script jsem našel tady: http://forum.compiz-fusion.org/showthread.php?t=6459. Zatím jsem se k tomu nedostal, ale chystám se to vyřešit tímto způsobem.

2945
Multimédia / Re: Tablet v Gimpu se nedá používat
« kdy: 12 Ledna 2009, 22:16:45 »
Tak jsem si k tomu zase po čase sednul a vyřešil si to sám. Bylo potřeba v nastavení gimpu zakázat jako vstupní zařízení myš. Pokud jsou aktivní obě vstupní zařízení, chová se gimp naprosto stupidně. Nehledě na to, že myš se při současně připojeném tabletu stejně nedá jako vstupní zařízení použít. I když tablet zakážu a myš povolím, neudělám myší ani čárku, leda, že tablet odpojím fyzicky. Ale s tímhle už se dá žít, jen tomu nerozumím :) Mluvím o verzi 2.4.5.

2946
Multimédia / Tablet v Gimpu se nedá používat [vyřešeno]
« kdy: 28 Prosince 2008, 16:16:28 »
Ahoj lidi, mám dlouhodobej problém s Gimpem při použití tabletu pod Ubuntu 8.04. Tablet jsem zprovoznil, jen Gimp se chová velmi podivně. Pokud třeba perem udělám výběr oblasti, není následně onen výběr v obrázku viditelný. Dále jakákoli akce provedená pomocí tabletu, se nezapíše do historie, tudíž není možno se vracet. Osobně moc nechápu filosofii Gimpu ohledně použití tabletu obecně, ale pod win se to dá alespoň používat, kdežto v linuxu se mi to příliš nedaří. Používám driver wizardpen na Genius Mousepen 8x6.

2947
Obecná podpora / Re: Problem se startem UBUNTU 8.10
« kdy: 18 Listopadu 2008, 14:04:24 »
Uz to funguje jak ma. Uz jen ten treti bod. Potrebuju zprovoznit bezešvý mod...

Přídavky pro hosta jsou v menu virtuáního počítače http://windows-linux.cz/virtualbox/stazeni-pocitac/menu-zarizeni.png. Pak připojit do cdrom iso s přídavky a nainstalují se z něj.

2948
Obecná podpora / Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 11 Listopadu 2008, 17:30:57 »
Zkoušel jsem přenastavit téma pro roota a bez úspěchu i s tématy k II přiloženými..
<< nedoporucuju nastavovat cokoliv pro roota .. pkud rootovske aplikace nebezi out-of-box, je to bug

Aplikace pod rootem naštěstí běží, jen témata ignorují a to úplně všechna.

2949
Obecná podpora / Re: GTK témata v Ubuntu 8.10
« kdy: 11 Listopadu 2008, 16:48:27 »
Tuto chybu musím potvrdit i já. Zkoušel jsem přenastavit téma pro roota a bez úspěchu i s tématy k II přiloženými. Při té příležitosti jsem zjistil, že mi plno témat hlásí nenainstalovaný gtk+ theme engine a vlastně ani nemůžu úspěšně přepnout na jiná, i nativní, témata, někdy jako by si ty témata pomíchaly barvy. Další zjištění bylo, že po odebrání nekompatibilních témat, začaly nativní témata opět fungovat. Stačí zkopírovat zlobivé téma zpátky do .themes a začne to blbnout i když se nepoužije.

2950
Obecná podpora / Re: 8.10 II - už to jede!!
« kdy: 03 Listopadu 2008, 13:28:49 »
GdH mas stastie s tym pulseaudio. Mne napriklad robi to ze pri pozerani filmu stacilo otvorit adresar a zvuk vypadol a nabehol az po napr. posunuti filmu. Zrejme pri otvarani adresara mal zazniet systemovy zvuk alebo neviem co. :-(

Mám normální integrovaný realtek 888. V 8.04 jsem měl problémy taky, vyřešil jsem to tímto: https://wiki.ubuntu.com/PulseAudio. V 8.10 jsem asound.conf zase smazal, než jsem přišel na to, že mi pulse shazuje jen flash v Opeře a funguje to i bez něj.

Stran: 1 ... 116 117 [118] 119

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.