Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - martin.nohejl

Stran: 1 2 [3]
51
Obecná podpora / Záloha systému
« kdy: 16 Červen 2011, 21:31:30 »
Zdravím všechny,
už několikrát se mi stalo, že při aktualizaci systému a programů se mi PC sekl a Ubuntu už mi potom nenaběhlo. Musel jsem tedy celý sytém přeinstalovat a jelikož nemám připojení k internetu a používám grafickou kartu nvidia, která vyžaduje nainstalování ovladače nvidia-96, který není součástí instalačního CD, musel jsem složitě přenášet PC ke známým, abych PC k netu připojil a ovladač nvidia-96 dodatečně doinstaloval. Teprve poté jsem mohl spustit Ubuntu v grafickém režimu a instalaci a aktualizaci programů a systému provádět s využitím programu Keryx, bez nutnosti připojení mého PC k internetu.
Chci se tedy zeptat, jestli je možné se tomuto vyhnout tím, že bych si nějaké soubory zazálohoval a v případě, že k obdobnému problému dojde, je s využitím spuštění Ubuntu přes Live CD zpátky nakopíroval.
1) Je možné si nějaké soubory zazálohovat tak, abych při nové instalaci Ubuntu už nemusel PC pro doinstalování ovladače nvidia-96 připojovat k internetu a mohl tento ovladač do systému dodat pouze překopírováním těchto souborů ze zálohy? Pokud ano, o které soubory se jedná?
2) Které soubory a adresáře bych musel zazálohovat, abych při obdobnému problému mohl pouze tyto soubory obnovit ze zálohy bez nutnosti nové instalace systému a bez nutnosti nového nainstalování všech programů?
Díky moc.

52
Multimédia / Fotostar [vyřešeno]
« kdy: 01 Červen 2011, 21:46:50 »
Zdravím všechny, potřeboval bych na svém počítači nainstalovat program Fotostar_Offline_client4 pro přípravu fotodárků a následné objednání přes internet. Hledal jsem ho v synapticu v seznamu software a tam jsem ho nenašel. Podíval jsem se na stránky fotostaru a tam jsem našel a stáhl ze stánky http://dls.photoprintit.de/download/Data/11466/hps/setup_Fotostar_Offline_client4.tgz soubor .tgz. Ale teď nevím, jak mám tento program do mého PC nainstalovat.

53
Obecná podpora / Emailový klient
« kdy: 29 Květen 2011, 22:21:46 »
Zdravím všechny,
chci se zeptat, jestli je k dispozici nějaká alternativa programu Mozilla Thunderbird Portable pro linux, pro stahování emailů s online počítače a následné čtení emailů v offline počítači a pokud možno aby běžela na offline PC pod linuxem a na online PC i pod Windowsama (jako třeba program pro aktualizaci a instalaci linuxových balíků KERYX).

Díky za odpověď

54
Zdravím všechny,
nainstaloval jsem si z instalačního CD bez připojení k netu novou verzi Ubuntu, po instalaci mi grafický mód nenajede, pouze terminál. Tento problém jsem měl i při instalaci 10.10., vyřešilo dodatečné připojení k netu a napsání příkazů sudo apt-get update a sudo apt-get nvidia-96. Zkusil jsem to tedy provést i v této verzi. 1. příkaz proběhl bez problémů a druhý příkaz (sudo apt-get install nvidia-96) vypsal: nesplněné závislosti, závisí na:
xorg-video-abi-8.0 ale nedá se instalovat
xserver-xorg-core ale nebude se instalovat
Můžete mi někdo poradit co mám dělat? Mám GK NVIDIA GeForce4 MX 4000

Předem díky moc

55
Pracovní prostředí / potvrzení při mazání
« kdy: 17 Duben 2011, 22:41:46 »
Všechny vás zdravím,
chci se zeptat, jestli je možné někde v Ubuntu 10.10. nastavit, že před vymazáním jakéhokoliv souboru při zmáčknutí DEL se musí systém zeptat a vyžádat si potvrzení podobně jako je tomu u Windows?

56
Všecky vás zdravím,
mám na PC dva disky:
1.disk 72GB mám připojený přes IDE a rozdělený na 2 NTFS oddíly
2.disk 1TB SATA mám připojený přes přídavný řadič SATA do PCI slotu a opět rozdělený na 2 NTFS oddíly

Momentálně mám Ubuntu 10.10. nainstalováno na jednom NTFS oddílu 2.disku společně s Windows XP, chtěl bych ale systém Ubuntu převést na oddíl na 1.disku, který chci zformátovat na Linuxový oddíl.

Můžete mi někdo poradit, jak mám postupovat?

Děkuji moc

57
Obecná podpora / Stálé připojení Windows disků
« kdy: 03 Duben 2011, 22:59:31 »
Mám takovou otázku, je možné aby se mi při spuštění Ubuntu 10.10 automaticky připojil Windows disk? Potřeboval bych vytvořit zástupce souboru, který je uložený na  Windows disku, to se mi sice povede, zástupce funguje, ale při novém spuštění Ubuntu tento zástupce nefunguje do doby, než opět provedu Místa->a připojím kontrétní disk.

Předem děkuji za odpověď.

58
Všechny vás zdravím,
mám na PC nainstalované Ubuntu 10.10 bez připojení k internetu, pro stažení a instalaci a následnou aktualizaci programů používám program Keryx, který mi umožní si vybrat stejně jako Synaptic program, který chci nainstalovat, ale Meld v seznamu balíků uvedený není. Může mi někdo poradit, jak ho do seznamu dostat?

Předem děkuji

PS: Jsem Linuxový začátečník

59
Mohl byste mi někdo poradit? Na PC mám nainstalováno Ubuntu. Pc je ale bez připojení na net. Potřebuji instalovat programy a atualizovat je. Přes synaptic si označím programy, o které mám zájem a nechám si vygenerovat stahovací script.

" #!/bin/sh
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/universe/w/wine1.2/ttf-symbol-replacement_1.2.2-0ubuntu2~maverick2_all.deb
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/n/nas/libaudio2_1.9.2-3_i386.deb
wget -c http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/pool/main/a/audiofile/libaudiofile0_0.2.6-8ubuntu1_i386.deb "

Na net se dostanu u známých, ale ti zase mají jen windows. Může mi někdo poradit, jak to udělat, abych nemusel manuálně každý odkaz zadávat do prohlížeče a stáhnout všechny soubory najednou?


Předem díky

60
Instalace, aktualizace a spouštění / Aktualizace
« kdy: 22 Únor 2011, 22:07:41 »
Chci se zeptat, snažím se přejít na Ubuntu a mám s tím spoustu problémů (asi s hardwarem), pokud se mi je podaří vyřešit, budu je muset řešit znova při přechodu na novou verzi a nebo když problémy vyřeším, při přechodu na novou verzi už nenastanou?

61
Zdravím všechny. V úvodu chci říci, že mne nadcla možnost mít jiný operační systém než Windows a začal jsem se zasvěcovat do světa Linux. Zaujala mne distribuce Ubuntu, kterou jsem se rozhodl vyzkoušet. Jsem úplný začátečník a tak jsem postupoval dle návodu: http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD.

Z http://www.ubuntu.cz/ziskejte/stahnout jsem si stáhl obraz Ubuntu 10.10 http://releases.ubuntu.cz/10.10/ubuntu-10.10-desktop-i386.iso a ten jsem zkontroloval dle návodu http://wiki.ubuntu.cz/Kontrola%20MD5 a stažené iso bylo v pořádku.

Vypálil jsem obraz disku na CD, změnil jsem v BIOSU pořadí bootování, vložil jsem do mechanika CD a nechal počítač naběhnout, systém mi ale z CD nenaběhl.

Přešel jsem k postupu Zavedení CD z prostředí MS Windows dle http://wiki.ubuntu.cz/Zaveden%C3%AD%20syst%C3%A9mu%20z%20CD, pomocí tohoto návodu se mi podařilo z CD nabootovat, ale vůbec mi nenaběhla nabídka viz http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20instalac%C3%AD, kde by měla být možnost vybrat si zda chci spustit instalaci nebo zkusit si Ubuntu z Live CD.

Proto jsem překročil k možnosti nainstalování pomocí Wubi přímo ve Windows dle http://wiki.ubuntu.cz/Wubi, abych vyloučil špatně vypálené CD stáhl jsem Wubi z http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/windows-installer, opět jsem ho zkontoloval pomocí MD5, do stejného adresáře jako Wubi jsem nakopíroval zkontrolovaný soubor ubuntu-10.10-desktop-i386.iso a spustil jsem Wubi instalátor. Vybral jsem Disk C:, 7GB; Ubuntu; Czech; Test; test; test a klikl na instalovat. Došlo k přípravě souborů, poté jsem dal restartovat nyní a po restartu jsem vybral Ubuntu. Začal se odečítat čas od 4 s a když jsem nic nezmáčkl naskočilo fialové okno a nic.

Počítač jsem opět nabootoval do Windows, pomocí Wubi Ubuntu odinstaloval a poté postup opakoval až do doby k po výběru Ubuntu začal odpočítavat čas od 4s, kdy jsem zmáčkl Esc a vybral Záchranný grafický režim. Nyní už se instalace rozběhla, ale na nic se již na mne nedotazovala (nastavení času; nastavení rozložení klávesnice; vytvoření uživatele; atd). Po skončení instalace jsem spustil Ubuntu, ale otevřela se mi jen černá obrazovka s bílým textem, řekl bych že šlo o terminál, chtělo to po mně zadat jméno a heslo a po zadání se zobrazilo test@olymp:~$, zkoušel jsem zadávat příkaz cd, ls a pwd a fungují, jak se mám ale dostat do grafického prostředí? Ještě jsem zapomněl podotknout, že PC nemám připojený k internetu. Když jsem zkusil zadat sudo apt-get install desktop-ubuntu a napsalo mi to E: Nemohu najít balík desktop-ubuntu.

Můžete mi někdo poradit, jak Ubuntu na mém PC rozchodit. Začínám být bezradný ???
Předem děkuji ;)


Stran: 1 2 [3]