Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Polda18

Stran: [1]
1
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Github nebo GitLab
« kdy: 10 Května 2019, 18:19:59 »
GitHub je nejpoužívanější, a to především z toho důvodu, že podporuje integraci do API například hostingů různých aplikací a s pomocí například Travise umí kód zkompilovat přímo do dané architektury. Nevím, zda to umí GitLab, nicméně GitHub umí hodně věcí, které GitLab třeba nezná. Na GitHub jde rovněž dávat i malé snipety kódů (tzv. Gisty), sloužící především ke vzdělávacím účelům. Nevím o tom, že by něco takového GitLab měl. GitHub rovněž hostuje developerské webové stránky. Já sám používám GitHub, a podle mě je to super platforma na hosting pracovních souborů a jejich sdílení. Pro OpenSource vývojáře užitečná pomůcka.

2
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Slideshow Maker
« kdy: 10 Května 2019, 18:14:28 »
Tak 100?

3
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:přepnutí klávesnice
« kdy: 06 Května 2019, 00:37:56 »
Doporučuji v heslech vůbec nepoužívat české znaky, nebo obecně diakritiku. Na webech to může způsobit problémy, nemusíte se dostat do svého účtu. Na operačních systémech je problémem přepnutí klávesnice. Kolikrát jsem měl problém s registrací na různých webech zahraničních. Nevzalo to české znaky v mém jméně, a místo toho to tam nacpalo otazníky. Řešení bylo zkomolit mé jméno na variantu bez diakritiky. Co by to udělalo s heslem, to nechci ani domýšlet...

4
Ubuntu Server / Re:Nextcloud - podpora 4-byte MariaDB
« kdy: 05 Května 2019, 13:47:45 »
Osobně bych doporučil přejít kompletně na MariaDB. Oracle MySQL je licencovaný, nicméně protokol, který MySQL používá, je opensource, a ten samý používá i MariaDB. Dalo by se říct, že MariaDB je svým způsobem klonem MySQL, nicméně je zdarma, je kompletně opensource, a hlavně je v aktivním vývoji. MariaDB funguje úplně stejně, jako MySQL.

5
Tak to je to nejmenší. Díky ????

6
Okay, tak díky ????

7
Dobře, díky. A bude to fungovat s Ubuntu? Nebude problém s formátem souborového systému? Neměl bych nejdřív provést nějaké úpravy na serveru? Přidat disk s formátem NTFS? Protože pokud vím, Linux používá souborový formát Ext4, což Windows nezná. Něco jiného je přístup na server přes webový prohlížeč, a něco jiného je sdílení souborů v síti.

8
Linux soft ukončil činnost, odkazy již nefungují. Nyní jsou články v archivu ve formátu PDF.

9
Zdravím. Nevěděl by, prosím, někdo, zda je možné připojit adresář z fyzického počítače s Ubuntu server jako síťový disk na Windows na jiném fyzickém počítači v síti? Google neví, ukazuje pouze sdílení složky z hostovacího systému do hostovaného.

10
Tak díky za tipy, zkusím :)

11
A to udělám jak? Například mám tuto složku: /mnt/c/Users/blabla/Documents/Vývoj/ a v ní mám další složky a v nich další a další, ke kterým chci přistupovat z jediného linku, ktrý vede na tu složku Vývoj. Tu chci mít přístupnou třeba odtud: ~/Dokumenty/Vývoj. Jak to mám tedy udělat, aby se z tohoto linku dalo dostat postupně do dalších složek, jako bych byl přímo v té složce?

12
No já nevím. Disk C je namountován do složky /mnt/c/ a v podstatě prakticky jakýkoliv disk (i vyměnitelný) je namoutován do nějaké složky ve složce /mnt/, takže to funguje jako by to bylo součástí toho subsystému Linux. Jenže jsem si chtěl vytvořit zkratku, a ejhle, ono to vytváří rekurzivní složku :(

Znamená to tedy, že nemohu použít Bash od Microsoftu pro zkrácení cesty (budu se muset spokojit se složitým zadáváním úplné cesty v Bashi) nebo si nainstalovat Cygwin bash? Nebude jednodušší prostě nainstalovat rovnou Linux vedle Windows nebo používat Linux ve virtuálním stroji?

13
Obecná podpora / Ubuntu subsystém pro Windows a zástupce v Bashi
« kdy: 14 Března 2017, 02:15:20 »
Zdravím. Rád bych si vytvořil zkratku pro přístup k mým souborům na disku přes terminál Ubuntu ve Windows (Bash ve vývojářských nástrojích). Zkoušel jsem příkaz ln -s /mnt/c/cesta/ke/složce ~/cesta/zkratky, ale to bohužel vytváří rekurzivní adresář a i když lze přistoupit do skutečných adresářů a ke skutečným souborům uvnitř, Bash je nenajde a stále to vypisuje pořád obsah přilinkovaného adresáře a nic jiného :( Vytváří to tak dojem nekonečné smyčky a Bash si myslí, že je stále v té samé složce a přistupuje k adresářům a souborům, které neexistují.

Tak jsem se porozhlédnul po alternativách a nenašel nic kloudného :( Dobrou alternativou by byl soubor *.desktop, ale jeho syntaxe je mi poněkud skryta :( Dále by byla možnost manuálního kopírování, ale pak neexistuje žádné propojení mezi originálem a kopií (jsou to dva samostatné oddíly). Tady už mi docházejí nápady :(

14
No nemám poslední verzi VBoxu, neupgradoval jsem. Jinak ano, mám Ubuntu 14.04 LTS. Ptal jsem se ještě přímo na podpoře VBoxu, odkázali mě sem: https://www.virtualbox.org/ticket/13976 Takže problém je v nekompatibilitě verzí. Budu asi upgradovat Vbox...

15
Právě že neprojevilo, neúspěsná instalace. Proto sem píšu. Vyhodilo to chybu, že to nejde nainstalovat :(

16
Tak velikostí disku to nebylo, tak nevím :( Zkusím ty doplňky nainstalovat později, pokud to zase nebude fungovat, tak sem zkopíruju text z terminálu (to by mělo fungovat, předtím zrovna tohle šlo).

17
Tak z toho jsem úplně blbej ??? Asi začnu zase od nuly s čistou instalací, přičemž si vytvořím větší disk. Přídavky se nenainstalovaly úplné, protože tam asi nebylo dost místa. Nefugovala změna rozlišení ani sdílené složky :( Fungovala jenom sdílená schránka, ale ta je mi samotná prd platná :(

18
Nainstaloval jsem rozšíření VirtualBoxu do mé instalace Ubuntu ve virtuální mašině na mém Windows 7 hostujícím OS a tak nějak dumám, jak mám zvětšit rozlišení. Úplně nejlepší by bylo, kdyby se to umělo přizpůsobit velikosti okna.

V nabídce rozlišení je pouze tato jediná možnost, jak mám zajistit, aby se tam toho zobrazilo více? Nevím si rady :(

19
Zdravím,
nainstaloval jsem si na svůj hostující počítač s Windows 7 VirtualBox a založil dva virtuální stroje, z nich jeden chci používat s nainstalovaným Linux Ubuntu.

Jaké mám použít nastavení virtuální mašiny, aby mi to fungovalo správně? Počet procesorů nejde změnit, je tam číslo 1, ve fyziském počítači mám jeden procesor dvoujádrový. 3D akcelerace způsobila, že je černá obrazovka a neukazuje se ani kurzor :( V instalaci Ubuntu jsem zaškrtl šifrování domovské složky, což způsobilo, že při spouštění systému to ukázalo chybu /dev/mapper/cryptswap1 nelze načíst (anglicky, instalaci jsem prováděl v češtině), to ještě před úpravou nastavení (zapnutí 3D akcelerace).

Jak mám tedy nastavit parametry VM a instalaci Ubuntu tak, aby to fungovalo správně?

20
@Cuore: Rewriteable nemám, mám DVD+R, kam se vejde 4,7 GB dat (120 minut filmu). Na uložení instalačního ISO obrazu velkého 900 MB příliš mnoho místa... Daň za pokrok tátu asi moc zajímat nebude. DVD máme především na filmy.
Jedno bych mohl obětovat, vyzkoušet to a nainstalovat :)

@GdH: Já znám ty malý CD, ale že to je i v DVD provedení, to jsem netušil. Kolik to stojí?

@donny: Jedno. Vhledem k tomu, že DVD se prodává po 10 kusech...

21
Tak to vypadá, že nemám na vybranou. Použiju tedy DVD, ale je škoda toho množství volného místa, kam by se ještě vešel kratší film...

EDIT: Flashku použít nemůžu, mám ji pro potřeby školy...

22
Já mám 700 MB cédéčko, Nero mi poskytuje funkci přeplňování (kompresi), takže v tomto problém nevidím... Případně bych mohl použít Shrink...

23
Obecná podpora / Jaké médium přesně potřebuju pro instalaci OS?
« kdy: 27 Října 2013, 09:58:44 »
Na webu s odkazy ke stažení jsem se dočetl, že pro instalaci je třeba ISO obraz vypálit na DVD. Chci se zeptat, jestli je nosné médium DVD kritériem, nebo můžu použít i CD? Nerad bych plýtval volným místem v řádu GB, které je na prádném DVD kolem 4,7. Na CD, které má 700 MB, by se obraz v pohodě vešel, případně bych zvolil přeplňování...

Stran: [1]

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.