Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ventero

Stran: 1 ... 105 106 [107] 108
2651
Pracovní prostředí / Re:Volitelná nastavení
« kdy: 01 Červen 2014, 19:42:09 »
Děkuji všem za trpělivost.

Lubuntu mi běhá - už jsem si něco přidal, udělal spouštěč na ploše a že částečně nefunguje úprava vzhledu, tak to nějak překousnu. Sice mě bolí dřív oči, když to nemám do tmava, ale budu se učit dál a budu se ptát v jiných dotazech. Takže jestli někdo náhodou neví, v čem přesně je chyba, která způsobuje neukládání grafického nastavení a nezná nápravu, tak toto vlákno můžeme považovat za uzavřené.

Příjemný večer.

2652
Pracovní prostředí / Re:Volitelná nastavení
« kdy: 01 Červen 2014, 16:37:13 »
Tak jsem v Lubuntu. Zkusil jsem to zapnout po pár dnech a najelo menu GRUB. 4tou volbou v něm to najelo. Teď v tom pracuji již několik hodin a nezamrzá - asi AI se školdolibým smyslem pro humor.

Zjištění jsem již napsal: Že podle těch obrázků to je GUI a že nevím co měl ten člověk na mysli - třeba jen strašit.

2653
Pracovní prostředí / Re:Volitelná nastavení
« kdy: 01 Červen 2014, 10:08:19 »
Tu 14.04 jsem otestoval a v pořádku. Dělá to taky na obou noteboocích. Na ten novější jsem tedy jel jen v Live - na služebák nic instalovat si nedovolím. Ale dělají to obě poslední verze a 13.10 v obou módech.

Jsem si vzpoměl, že mi u toho Crunchbangu říkali, že snad nemá garfické rozhraní nebo co, ale podle toho článku to vypadá, že nějaké základní tam je ? Vysvětlí někdo prosím?

2654
Pracovní prostředí / Re:Volitelná nastavení
« kdy: 31 Květen 2014, 21:48:19 »
Díky za vysvětlení té adresy - já to "at" pochopil jako anglické slůvko směrování či příslušnosti.

Kdyby to bylo jen u toho staršího noťase, tak jsem si říkal, že to je asi moc, i když jsem se zase jedním dechem divil, k čemu tedy odlehčené prostředí (logicky jsem myslel, že k užití na starších PC), ale když se to (sice s menšími dopady, ale stále) dělo i na tom novějším, poměrně solidně výkonným, tak si spíš myslím, že je to systémová chyba spjatá právě s tím prostředím. A to zamrzání se dělo jak v Live tak v instalaci. A ještě k tomu to neukládání změn. V tom starším noťasu jsou už nějaké mouchy, ale XP tam jely bez potíží a jestli je Linux méně odolný, tak nevím co si myslet. Ale ten novější je OK a detekce HW zařízení vypadala taky OK. Takže mě to fakt připadá na to prostředí. Zajímavé je, že na tom silnějším noťasu, kde ještě fungoval správce úloh (na tom slabším se nechytal), tak ukazoval při tom defektu vytížení CPU kolem 96 - 97%, ale součet jednotlivých vypsaných úloh byl max. 17% - i proto si myslím, že přetížení má na svědomí samotné prostředí.

Ten Crunchbang a k tomu Archbang mi již někdo doporučoval na staré PC, ale vzápětí zase nedoporučoval s tím, že se to složitě konfiguruje a hůř se s tím pracuje - že prý není vhodné pro začátečníky s Linuxem ( asi jako jsem já ).  ? ? ?

2655
Pracovní prostředí / Re:Volitelná nastavení
« kdy: 31 Květen 2014, 10:33:27 »
Ha-ha. Samozřejmě, že se bavím o nainstalovaném OS. Bohužel jsem musel s Lubuntu skončit. Prostředí není stabilní - neustále zamrzá. Něco tam prostě přetíží CPU a slabší PC (Mobile Celeron 2GHz) je nepoužitelné a silnější PC (Core 2 Duo 2,1GHz) pak jede jen na 4% CPU, čemuž pak odpovídá odezva. Obojí jsou notebooky. Nebavilo mě každých 20 minut vypínat PC natvrdo knoflem a znovu spouštět, neboť jinak to nešlo. No a ve finiši se instalace vždy poškodí a nelze dělat nic jiného než přeinstalovat. Poslední instalace mi takto vydržela pouhé 2 dny. A to už mě vůbec nebaví instalovat 1 - 2 x týdně znovu systém. Toto se týká posledních dvou verzí naprosto shodně. Nechápu jak to může někdo nabízet, když to má takové zásadní desfunkce. Takhle nikdy nepřesvědčí masy, aby se vzdali Woken !!!

Jinak se mi ten systém líbil a přestával jsem se bát Linuxu. Nešlo by nějak zkontaktovat vývojáře tohoto OS - nějaký feedback snad přijímají??? Našel jsem tuto adresu -gilir at ubuntu dot com- tak jsem zkusil poslat email na -giliratubuntu@dot.com- a za 2 dny mi přišel deamon, že undelivered. Asi jsem tu adresu pochopil špatně.

Děkuji za ochotu a případné další rady. Přeji všem příjemný víkend.

2656
Pracovní prostředí / Volitelná nastavení
« kdy: 30 Květen 2014, 19:08:24 »
Lubuntu 14.04 - téměř cokoliv,kdekoliv a jakkoliv nastavím, tak to nepřetrvá. Např. volitelné nastavení vzhledu a chování je tatam hned jak spustím další okno. Jiná nastavení se zase tváří jako trvalá, ale při dalším spuštění OS je zase stejný - jako kdybych nic nepřenastavoval.

Poradíte mi někdo co dělám špatně?

Hezký den.

2657
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Upgrade s 13.10 na 14.04
« kdy: 30 Květen 2014, 15:34:47 »
Mám opačný problém - na svém noťasu nemohu nainstalovat verzi 14.04 z CD. Vždycky se tosekne na černé obrazovce a pak nic - kontrola CD, že dobrý. Takže musím nainstalovat 13.10 - kde je teda problém s flash videem a pak musím povyšovat.

2658
Je možný, že je něco špatně v zavaděči. Mě už došli nápady - jedině pak rozbalit do rootu a použít úplně původní konfigurační soubor. Kdy to zobrazí tu hlášku? Hned, nebo po nějaké době, kdy už se systém vlastně zavádí?

2659
V případě volby instalace ještě doplnit za "boot=casper" parametr "only-ubiquity"
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"only-ubiquity" som skusal, nepomohlo.

To je parametr, který určuje, že chceš instalovat a po načtení jádra spustí instalační aplikace. Není vůbec nutný. Když najedeš do Live, tak lze instalaci spustit z něj.

Ještě bych rád věděl, proč tedy padla volba na x64?

2660
Instalace, aktualizace a spouštění / Re:Přeinstalace Linuxu
« kdy: 28 Květen 2014, 21:21:05 »
... Jakmile se rozhodneš pro smazání linuxu, windows už nenabootuješ, až po opětovné instalaci ubuntu, nebo po obnově windows zavaděče.

Doopravdy je to takhle drsné ? Ptám se jako lajk: Ten zavaděč zůstane v MBR ne? A pak by stačilo jen přidat configurační soubor odkazující na zaváděcí soubory Win? I když jestli to jde, tak je to vlastně stejná práce jako obnovit Winloader. Ale čistě akademicky - co vy na to?

2661
No, taky si na "krásu" moc nepotrpím. Ale volba by to pro někoho mohla být na základě mnoha již nainstalovaných užitečných aplikací.

2662
Chybí mezi "vmlinuz.efi" a "boot=casper" tato sekvence:   "file=/cdrom/preseed/ubuntu.seed"

V případě volby instalace ještě doplnit za "boot=casper" parametr "only-ubiquity"

Kdyby byly dál problémy, tak bych zkusil sekvenci  "iso-scan/filename=/boot/ubun1404.iso noprompt noeject" nahradit tou původní: "iso-scan/filename=${iso_path} quiet splash -- "

Kdyby to pořád nešlo zkusit na 2. řádek dopsat "set gfxpayload=keep"

V případě, že by jsi chtěl Live verzi celou z paměti RAM a nemít blokovaný přístup na Flash USB, z kterého bootuješ, tak za parametr "quiet splash --" dopiš za mezeru "toram" Doporučuji však min. 4GB RAM

2663
Takže problém zdá se vyřešen neboť nyní píši z Lubuntu via GRUB4DOS Flash:

Všechny základní složky Lubuntu musí být v Root.
Pasáž iso-scan jednoduše vypuštěna.
Myslím, že neměla by v Root chybět složka boot.images obsahující no_emul.00. Flash se totiž montuje jako virtuální CD.
Zrušena hodnota savedefault - vyvolávala samostatné chybové hlášení.
U volby instalace zrušena i hodnota root (hd0,0) - také vyvolávala chybové hlášení.
U volby Memtest zjednodušen zápis na kernel /install/mt86plus
Volbu CheckDisk jsem si netroufnul prubnout.

Doplním sem výtah z menu.lst - to musím ze Slaxu, neboť mi Lubuntu spuštěné z flash nedovolí k ní přístup. A pak to třeba může někdo z moderujících vhodně přejmenovat a přesunout k návodům nebo rovnou doplnit jako další možnost do příslušné části wiki.

Kód: [Vybrat]
foregfround ffff00
splashimage /dunes.xpm.gz

timeout 60
default 9

title
root

title Try Lubuntu without installing
root (hd0,0)
kernel /casper/vmlinuz file=/cdrom/preseed/lubuntu.seed boot=casper quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz
boot
 
title
root

title Install Lubuntu
kernel /casper/vmlinuz file=/preseed/lubuntu.seed boot=casper only-ubiquity quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz
boot
 
title
root

title Check disc for defects
root (hd0,0)
kernel /casper/vmlinuz boot=casper integrity-check quiet splash --
initrd /casper/initrd.lz
boot

title
root

title Test memory
kernel /install/mt86plus
 
title
root

title Zpatky
configfile /menu.lst

title
root

Jinak mám stále zájem o instalátor G4D z Linuxu, tedy z Lubuntu a ze Slaxu - tuším, že to je na jiných jádrech. Spokojím se s jedním z nich :-) .

2664
Díky, ale potřebuji to víc polopaticky - mě chybí i úplné základy příkazové orientace- a tu 1. část nechápu. Co je to přesně za soubor, kde si určím vlastní konfiguraci, jak se jmenuje, jak ho vytvořím,co je to za typ? (v G4D to vím) Ty složky si taky vytvořím - kde? (/etc/grub.d/40_custom). Tomu příkazu potom asi už rozumím.

Ještě k původnímu:

Napadlo mě zkusit přemýšlet jednoduše - jak přesně, linuxovými příkazy, ukážete na konkrétní adresář? Předpokládám, že ty podstatné soubory budou všechny ve složce "casper" Takže bych tu pasáž iso-scan ...  nahradil prostým "mrkni sem", ale potřebuji pomoct se syntaxí.

2665
Díky.

Tyto stránky znám. Problém je v tom, že ty programy používají GRUB2 a já chci pracovat s GRUB4DOS, pro velkou variabilitu a jednoduchost přidávání dalších systémů. Mám už na tom některé flashky postavené. Také jsem četl varování (množné číslo), že v GRUB2 nesmím upravovat soubor *.cfg. Takže nevím, jak bych tam přidal vlastní záznam, dle svých potřeb.

Tady mi jde o to, abych tomu Lubuntu v pravou chvíli řekl, že má brát data z toho flash disku a né z CD.
Což, dle mého, obstarává ta vybraná pasáž parametrů. Je jasné, že je třeba ji modifikovat, ale vůbec nevím kudy se vydat, neboť o Linuxu vím pendrek, neheldě na to, že parametry jádra Linuxů mají každé svou syntaxi, dle libovůle tvůrců.

Možná, že to je spíš otázka na vývojáře - ty by jistě věděli, jak modifikovat danou skupini parametrů. Dají se nějak kontaktovat?

2666
Citovaný dotaz byl k výtce o off-topicu, takže jsem se ptal do jakého tématu jsem měl dotaz zasadit spíše.

Něco takového, ale chci se vyhnout mapování a hákování ISO. Na plnohodnotném menu již netrvám - vypracuji si textový rozvrh pomocí configfilů. U Slaxu jsem již úspěšný - tam se již počítá se zavedením přímo. Ale Ubuntu se odkazuje na CD a na tom mi to padá.

Toto je převzaté loopback.cfg a upravené dle konkrétního adresování:

title Lubuntu Live
kernel /Lubuntu14/casper/vmlinuz file=/Lubuntu14/preseed/lubuntu.seed boot=casper iso-scan/filename=${iso_path} quiet splash --
initrd /Lubuntu14/casper/initrd.lz

No a problém je v této části:

iso-scan/filename=${iso_path} quiet splash --
 
Ta odkazuje na obraz CD a tu potřebuju vhodně nahradit, ale nevím čím. Takto se Lubuntu načte jen do toho BUS terminálu, čijaksetojmenuje, a hlásí to, že nelze najít dev/sr0 - předpokládám že to je mechanika, což ještě potvrzuje další chybové hlášení, že nelze načíst soubory pro Live prostředí, protože není žádné médium v cd mechanice. OS se tedy spustí, ale bez GUI.

2667
Tak do jakého se hodí víc :-) ? Já tam spojitost viděl :-)

2668
Co to je prosím off-topic?

Díky za odkaz. Je tam všechno .zip - není to pro Wokna? Myslel jsem že pro linux jsou .tar a .gz ?

Tak ten src.zip možná bude pro Linux, ale stejně nebudu vědět, jak s tím zacházet.

2669
Zdar.

Potřeboval bych do Lubuntu sehnat GRUB4DOS installer a radu, jak ho použít - pochybuji, že bude ve verzi s GUI jako pro Wokna.

A taky jestli mi poradíte s řešením úprav zápisu v něm:

Mám bootflash se Slax (tam je tuším GRUB2) a chci k tomu přidat Lubuntu, tak aby když flash nabootuje, se tam objevily dvě kolonky, kdy každá odkáže do základního menu jednotlivých systémů. Tedy, aby byl k dispozici plnohodnotný výběr možností u obou z nich.

Kód: [Vybrat]
menuentry "Try Lubuntu without installing" {

linux /casper/vmlinuz  file=/cdrom/preseed/lubuntu.seed boot=casper
 iso-scan/filename=${iso_path} quiet splash --

initrd /casper/initrd.lz

}

menuentry "Install Lubuntu" {

linux /casper/vmlinuz  file=/cdrom/preseed/lubuntu.seed boot=casper
 only-ubiquity iso-scan/filename=${iso_path} quiet splash --

initrd /casper/initrd.lz

}

menuentry "Check disc for defects" {

linux /casper/vmlinuz  boot=casper integrity-check iso-scan/filename=${iso_path}
quiet splash --

initrd /casper/initrd.lz

}

menuentry "Test memory" {

linux16 /install/mt86plus

}

Hezký den...

[příloha smazaná administrátorem]

2670
Pracovní prostředí / Re:Pracovní prostředí
« kdy: 22 Květen 2014, 13:52:27 »
Tak tady jsou ty info z těch příkazů:

Kód: [Vybrat]
g@Acer-TravelMate-230:~$ lspci -k
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE/PE DRAM Controller/Host-Hub Interface (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 2056
Kernel driver in use: agpgart-intel
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation 82845G/GL[Brookdale-G]/GE Chipset Integrated Graphics Device (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 2056
Kernel driver in use: i915
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #1 (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 4002
Kernel driver in use: uhci_hcd
00:1d.1 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #2 (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 4002
Kernel driver in use: uhci_hcd
00:1d.2 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) USB UHCI Controller #3 (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 4002
Kernel driver in use: uhci_hcd
00:1d.7 USB controller: Intel Corporation 82801DB/DBM (ICH4/ICH4-M) USB2 EHCI Controller (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 1071
Kernel driver in use: ehci-pci
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev 81)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 82801DB/DBL (ICH4/ICH4-L) LPC Interface Bridge (rev 01)
Kernel driver in use: lpc_ich
00:1f.1 IDE interface: Intel Corporation 82801DB (ICH4) IDE Controller (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 4002
Kernel driver in use: ata_piix
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) SMBus Controller (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 4002
00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Audio Controller (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 2005
Kernel driver in use: snd_intel8x0
00:1f.6 Modem: Intel Corporation 82801DB/DBL/DBM (ICH4/ICH4-L/ICH4-M) AC'97 Modem Controller (rev 01)
Subsystem: Wistron Corp. Device 1069
02:05.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL-8100/8101L/8139 PCI Fast Ethernet Adapter (rev 10)
Subsystem: Wistron Corp. Device 1053
Kernel driver in use: 8139too
02:09.0 CardBus bridge: O2 Micro, Inc. OZ601/6912/711E0 CardBus/SmartCardBus Controller
Subsystem: Wistron Corp. Device 3102
Kernel driver in use: yenta_cardbus
ng@Acer-TravelMate-230:~$

ng@Acer-TravelMate-230:~$ sudo fdisk -l
[sudo] password for ng:

Disk /dev/sda: 12.1 GB, 12072517632 bytes
hlav: 255, sektorů na stopu: 63, cylindrů: 1 467, celkem 23 579 136 sektorů
Jednotky = sektory po 1 * 512 = 512 bajtech
Velikost sektoru (logického/fyzického): 512 bajtů / 512 bajtů
Velikost I/O (minimální/optimální): 512 bajtů / 512 bajtů
Identifikátor disku: 0x000ad221

Zařízení Zavádět   Začátek       Konec    Bloky    Id  Systém
/dev/sda1   *        2048    21499903    10748928   83  Linux
/dev/sda2        21501950    23578623     1038337    5  Rozšířený
/dev/sda5        21501952    23578623     1038336   82  Linux swap/Solaris

Disk /dev/sdb: 1 007 MB, 1 007 681 536 bajtů
hlav: 65, sektorů na stopu: 32, cylindrů: 946, celkem 1 968 128 sektorů
Jednotky = sektory po 1 * 512 = 512 bajtech
Velikost sektoru (logického/fyzického): 512 bajtů / 512 bajtů
Velikost I/O (minimální/optimální): 512 bajtů / 512 bajtů
Identifikátor disku: 0xc3072e18

Zařízení Zavádět   Začátek       Konec    Bloky    Id  Systém
/dev/sdb1   *          32     1968127      984048    b  W95 FAT32
ng@Acer-TravelMate-230:~$

Model: ATA IBM-DARA-212000 (scsi)
Disk /dev/sda: 12,1GB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Tabulka oddílů: msdos

Číslo  Začátek  Konec   Velikost  Typ       Systém souborů  Přepínače
 1     1049kB   11,0GB  11,0GB    primary   ext4            boot
 2     11,0GB   12,1GB  1063MB    extended
 5     11,0GB   12,1GB  1063MB    logical   linux-swap(v1)


Model: General USB Flash Disk (scsi)
Disk /dev/sdb: 1008MB
Sector size (logical/physical): 512B/512B
Tabulka oddílů: msdos

Číslo  Začátek  Konec   Velikost  Typ      Systém souborů  Přepínače
 1     16,4kB   1008MB  1008MB    primary  fat32           boot


Chyba: /dev/zram0: neznámá jmenovka disku

2671
Pracovní prostředí / Pracovní prostředí
« kdy: 21 Květen 2014, 19:50:01 »
Zdravím a prosím o rady.

O Linuxu vím pendrek, ale rozhodl jsem se to změnit. Nainstaloval jsem na svůj věstonický noťas Lubuntu - nyní 14.04, ale mám dva problémy:

1. - velký - Celé pracovní prostředí se stále zasekává, přestože processor a paměť jsou vytíženy max. do 17%. Myší kurzor se hýbe a většinou fungují klávesové spouštění, ale jinak se nedá nic zavřít, otevřít ani nic jiného. Nezbývá, než natvrdo vypnout dlouhým stiskem tlačítka a pak znova noťas zapnout. Stane se vždy při spuštění více aplikací či funkcí, ale často i jen při jedné nebo jentak.

2. - malý - Obrazový projev prostředí je hrozně nepříjemný a nemohu nikde najít nastavení hodnot jako jsou gama, jas, kontrast.

Předem děkuji a všem příjemný večer.

2672
Obecná podpora / Re:Spuštění Live CD z RAM
« kdy: 01 Březen 2014, 19:27:21 »
Jsem myslel, že jsou to nějaké obecné linuxové kategorie, jinak tedy omluva.

2673
Obecná podpora / Re:Spuštění Live CD z RAM
« kdy: 01 Březen 2014, 18:46:55 »
Jo - ten Puppy mi zrovna dneska padl do oka jen se musím zorientovat v těch verzích.

Takže se zeptám rovnou: Nabízí se ve 3 verzích Slacko, Wary a Precise a verze Slacka jsou dvě PAE a non-PAE. Tak jestli mi někdo prosím popíše rozdíly , abych si mohl dobře vybrat.

2674
Obecná podpora / Re:Spuštění Live CD z RAM
« kdy: 01 Březen 2014, 15:19:18 »
Petergula - touche.

Přesně to jsou ty důvody včetně rychlejšího běhu v případě dostatku zbylé RAM.

Stáhnul jsem si kvůli tomu SLAX - malý, modulový systém aplikací a doporučená RAM 256 MB a při běhu komplet doporučeno 512 MB - komu by se nelíbil. Jaké zklamání při zjištění, že pravda je tak na dvojnásobných hodnotách, ne-li více.

Na mém věstonickém notebooku (512MB) jsem to z USB spustil právě jen v režimu copy2ram (Jako Live USB to nešlo) a odezva byla taková, že se s tím nedalo pracovat a na internet ani pomyšlení. Jako Live CD to šlo, ale moc se to taky nehnalo.

Tak jsem dal požadavek zkušeným na doporučení HW nenáročné distribuce s uživatelsky příjemným prostředím (pro total lajky jako já) a doporučili mi Lubuntu a to se mi pozdává. Nicméně v případě PC s RAM 2 GB by se mi líbila právě ta funkce kompletního nakopčení do RAM a běhu z ní - odezva by se jistě oproti flešce a CD jistě mnohonásobně zlepšila + ty další výhody výše.

Ještě mě napadlo, jestli by se nedal použít GRUB4 a v něm nadefinovat gigovej ramdisk, nakopírovat to do něj a spustit z něj (klíčová část - to definování, vytvoření ramdisku a to nakopčení by mi asi poradil kdekdo) - to by měl tento zavaděč teoreticky mít ve svých schopnostech - ale také, bohužel, nevládnu používáním příkazů a jejich syntaxe.

2675
Obecná podpora / Re:Spuštění Live CD z RAM
« kdy: 28 Únor 2014, 11:05:05 »
Zkusil jsem na konec řádku dopsat copy2ram a jelo to stejně. Nevěděl jsem, že správný tvar je "toram"

Hned jak bude k dispozici PC s dostatečnou RAM, tak to zkusím znovu s tímto tvarem - ale moc tomu nedávám, v tom návodě je popsán docela složitý proces úprav snad i jádra či čeho všeho. Ale dík za typ.

Stran: 1 ... 105 106 [107] 108