Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MartyS_14

Stran: [1]
1
Obecná podpora / Re:Ubuntu 15.10 - Nedetekováno
« kdy: 18 Duben 2016, 12:46:30 »
Aha, no a co teď s tím? Jde to nějak opravit/přeinstalovat?
Pokud ne, potřeboval bych počítač vrátit alespoň do továrního nastavení. Počítač byl bez OS, když jsem ho koupil.

2
Obecná podpora / Ubuntu 15.10 - Nedetekováno
« kdy: 17 Duben 2016, 23:18:19 »
Zdravím,

jsem v prostředí Linux poměrně nováček. Nedávno jsem si na svůj notebook Lenovo IdeaPad S205 nainstalovat Fedoru 23. Chvíli jsem ji používal, ovšem úplně mi nevyhovovala. Rozhodl jsem se proto změnit OS na Ubuntu 15.10.

Stáhl jsem si normálně ISO soubor, vypálil obraz na DVD a spustil instalaci. Během instalace mě překvapilo, že systém vůbec nedetekoval Fedoru a nenabídl mi nainstalovat Ubuntu vedle Fedory. Tvářilo se to, jako by tam žádný OS nebyl. Dal jsem možnost vymazat disk a nainstalovat Ubuntu. Po dokončení instalace a restartu se Ubuntu ovšem nenačetlo. V bootovacím menu se mi Ubuntu nezobrazuje, zobrazují se pouze ATA HDDO, PCI LAN a Fedora a ani jedno není možné spustit.

Hlasí to:
PXE-E61: Media test failure, check cable
PXE-M0F: Exiting PXE ROM

Někde jsem si našel, že mám nastavené bootování ze sítě, ovšem při zapojení síťového kabelu se stejně nic nespustí a nevím, jak to bootování ze sítě přepnout.

Zkoušel jsem i Boot-repair, ovšem nic to nevyřešilo.
http://paste.ubuntu.com/15899908/

Při pokusu o reinstalaci Ubuntu mi to však hlasí, že Ubuntu je nainstalováno, jelikož mám možnost Ubuntu přeinstalovat, nebo nainstalovat vedle současného Ubuntu. V boot menu se mi ale zobrazí.
Live režim z DVD funguje bez problémů.

Opravdu už netuším, co s tím..

Díky za rady

Stran: [1]