Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - macu

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 47
51
Internet a sítě / Re:Firefox 66.03 - zakázané doplňky
« kdy: 06 Květen 2019, 11:32:58 »
Citace
Snažím se u něj zůstat, ale poslední kapka po přechodu na Kubuntu 18.04 LTS a zmíněnou verzi FF možná bude to, jak soustavně FF zmršil ikony - a to jak svoje, tak i navštívených stránek. Všude nacpal tu monochromatickou hrůzu Breeze či jak se to jmenuje a nejde to odstranit - alespoň zatím veškreré moje snahy selhávají (ať už přes nastavení KDE a GTK aplikací, či nějakým FF doplňkem)...

No já dřív používal icon theme Noia, ty ikonky jsem miloval (a celkově i vzhled Noia byl nádherný). S FF Quantum to šlo do háje. Tak jsem dřív chvíli googlil a našel jsem od fanoušků nějaký workaround úpravou userChrome.css. Je to už nějaká doba, co jsem to testoval jen v rámci nového userchrome.css (v současném mám už nějaké úpravy) a do současného jsem to doposud nezakomponoval (napřed z důsledku času, pak asi hlavě děravá :D ).

Jestli chceš, zkus na to mrknout, třeba ti to nějak pomůže a možná i nakopne k nějaké tvůrčí činnosti  ;)

https://discourse.mozilla.org/t/add-on-like-noia-for-quantum/27906

https://github.com/Aris-t2/NoiaButtons

52
Internet a sítě / Re:Firefox 66.03 - zakázané doplňky
« kdy: 06 Květen 2019, 11:17:08 »
Citace
V nové verzi firefoxu se automaticky zakáží doplňky, které nejsou schválené.

Chybně informuješ:
a) došlo k vypršení platnosti certifikátu pro podepisování doplňku a to během pátku/soboty (3.,4.5.2019)
b) Mozilla řešení již poskytla v sobotu 4.5. - stačí zapnout Studie v sekci "Soukromí a zabezpečení" a FF si opravu sám stáhne, po jejím stažení je možné opět studie vypnout
c) oprava by se již měla distribuovat i v rámci verze 66.0.4

Úmysl jsi měl dobrý, jen příště informuj řádně ;)

53
Obecná podpora / Re:firefox padá na Ubuntu 14.04.6 Trusty
« kdy: 02 Květen 2019, 10:59:00 »
vzhledem k tomu, že jsi nedal komplední výpis, tak těžko říct, na jaký zdroj se v tom chybovém hlášení odkazuješ...nicméně bych to tipoval, že bude zapříčiněno tím, že podpora (neplacená) U14.04 byla před pár dny ukončena

54
Obecná podpora / Re:TP-Link TL-WN822N Version 4 RTL8192EU
« kdy: 28 Duben 2019, 23:04:15 »
Chápu to správně, že síťovka vidí okolní sítě ale nepřipojíš se k žádné z nich? Nebo se připojuješ k jedné konkrétní? Nebo můžeš volit mezi sítěmi? Jde mi o to, jestli se připojuješ ke konkrétnímu AP (wifi routeru tipuji) či jsi to zkoušel i u různých.

55
Pracovní prostředí / Re:Bočný panel
« kdy: 26 Duben 2019, 08:27:24 »
To se ti otevře seznam nainstalovaných rozšíření...Běž do klasického nastavení pro "systém" (pod tou tvojí šipečkou na hlavním panelu tam, kde máš stav baterie - vpravo nahoře) a v nastavení pro systém by měla být položka "Dock". Nesem teď doma na Ubuntu, takže ti bohužel nemůžu dát screenshot - nicméně co jsem ti dal ten první odkaz tak tam je to přesně zobrazeno.

56
Pracovní prostředí / Re:Bočný panel
« kdy: 25 Duben 2019, 22:04:19 »
Vklidu, my se nehádáme, jen máme každý na danou věc trošku jiný názor...to však neznamená, že bysme si šli po krku :D Však mi si to vyjasníme přes SZ, ať nezaplevelujeme tvé vlákno. :)

Jinak pomohlo ti to nějak? Min přes ten dconf-editor by to měl jít nastavit...Ale jak říkám, bohužel jsem dock odinstaloval (a na opětovnou instalaci jsem línej :D) tudíž musíš vyzkoušet sám, zda to bude fungovat i pro U19.04. Jinak jsem narazil na pár rozšíření, možná by ti to mohlo pomoci (netuším však, jestli budou fungovat v Gnome shell 3.32, jelikož ne všechna starší rozšíření v něm fungují). Musíš vyzkoušet, třeba se něco chytne.

https://extensions.gnome.org/extension/815/simple-dock/
https://extensions.gnome.org/extension/265/deepin-enhanced-dock/
https://extensions.gnome.org/extension/307/dash-to-dock/

Jinak já osobně používám klasické gnome shell, kdy po stisknutí na tlačítko "Činnosti" máš na levé straně právě klasický gnome shell dock - pokud to tak můžu nazvat. Nebo pro rychlejší spuštění používám rozšíření, viz. níže, nicméně tam je pro tebe nevýhoda ta, že ikony nezvětšíš.

https://extensions.gnome.org/extension/4/panel-favorites/

57
Pracovní prostředí / Re:Bočný panel
« kdy: 25 Duben 2019, 13:28:29 »
Citace
To, že (čirou náhodou) nemáš problémy ty, ještě nutně neznamená, že je nemůže mít někdo jiný.
Nevztahuj vše pouze na sebe, kolem tebe se totiž svět (kupodivu) netočí.
A pravidlo o non LTS verzích je oprávněné a (nejen na tomto fóru) dostatečně známé...
To samé pravidlo můžeš použít i pro prvotní vydání LTS verzí (beru oficiální vydání v den verze,kdy LTS verze stejně tak nejsou odladěny jako Non-LTS). Na Non-LTS se testují nové funkčnosti (většinou fungují, popř. s omezením) na LTS se pak rozhoduje,zda se použijí či ne. Ale tak nebo tak, má Canonical cca půl roku na vydání ať LTS, či Non-LTS verze....
Já nic na sebe nevztahuji, já použil jen příměr, že já problémy nemám...ty zase naopak nemůžeš vědět, z jakých důvodů uživatel použil Non-LTS verzi oproti LTS verzi....nebo máš snad křišťálovou kouli?

58
Pracovní prostředí / Re:Bočný panel
« kdy: 25 Duben 2019, 12:14:22 »
Citace
Používat non LTS verze se nedoporučuje, nejsou ještě dostatečně odladěné. Dej si tam U 18.04.2
Ale no tak, pořád ta samá písnička? 19.04 mi jede na 2 strojích jako víno, žádné problémy nejsou (jediná vada je nekompatibilita některých rozšíření pro Gnome shell, za což ale nemůžu Canonical, ale vývojáři z Gnome či vývojáři rozšíření...ale to by bylo naprosto stejné i u LTS verze). To, že jej nepoužíváš ty neznamená, že nemůžou jiní. Non-LTS verze používají tisíce uživatelů, rozdíl je v tom, že se z dřívější 2leté podpory stáhla podpora na 9 měsíců. Ale zase si člověk odzkouší novinky a není pak v LTS verzi překvapen. Jen počkej, až příjde nová LTS, kolik lidí tu bude mít topic ohledně toho, že jim nejedou Conky, protože nová verze Conky už vyžaduje novou syntaxi lua.

Ale k problému. Osobně rozšíření Dock nepoužívám (ihned jej odinstalovávám, taková Unity-zhovadilost mi na mé stroje nesmí ani páchnout). Zkus se podívat do Nastavení, je tam sekce Dock (česky myslím Dok), tam by nějaká konfigurovatelnost panelu mohla být k nastavení.

Jinak tady je manuál pro 18.04, možná něco z toho zafunguje i v 19.04, jak říkám, po instalaci okamžitě skriptem odinstalovávám, takže jen letmo tě zkouším navádět.

https://linuxconfig.org/how-to-customize-dock-panel-on-ubuntu-18-04-bionic-beaver-linux


59
hledej šmudlo...už se to tu řešilo několikrát...vzhledem k tvým neustálým dotazům bys pravidla fóra znát mohl.... ;)

nechápu, proč jedeš na Waylandu a ne na Xku, když Xka jsou pro Ubuntu 18.04 nastaveny jako default...ale tak asi to víš ty sám...jak na to viz. můj příspěvek


https://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=83198.msg560148#msg56014860
Obecná podpora / Re:Jak najdu kde je nainstalovaný program.
« kdy: 05 Březen 2019, 07:50:47 »
v terminálu:
Kód: [Vybrat]
whereis nazev_programu

61
O fóru / Re:Nový vzhled pro fórum
« kdy: 12 Únor 2019, 06:51:12 »
V nastavení se mi nenachází "starý" vzhled fóra, byl odstraněn?

62
Obecná podpora / Re:windows key a ubuntu
« kdy: 06 Únor 2019, 11:17:13 »
na spodní straně tvého ntb. není štítek s Product key? Pokud ne, asi se budeš muset obrátit na výrobce popř. vyzkoušet různé vygooglené návody (toto je forum pro linuxovou distribuci Ubuntu, tudíž je spíše správné se obracet na jiná fora)

můžeš zkusit toto:


https://superuser.com/questions/637971/how-do-i-get-out-my-embedded-windows-8-key-from-a-linux-environment

63
Obecná podpora / Re:JDownloader pre Ubuntu 18.04
« kdy: 27 Prosinec 2018, 18:08:34 »
Citace
V Ubuntu 18.04 je JDownloader
kde je? v repozitářích? mám Ubuntu 18.10 a JDownloader tam nemám....takže sis jej asi stahoval z oficiálních stránek, že?

kam jsi jej rozbalil? Jdownloader je java aplikace, spouští se následovně:
Kód: [Vybrat]
java -jar /cesta/k/JDownloader.jar
Pozn.: musíš mít nainstalovanou nějakou verzi javy (postačuje open-jdk-8)

64
Obecná podpora / Re:Lubuntu 18.04 tlačítko vypínání
« kdy: 17 Prosinec 2018, 11:23:32 »
Citace
Chcete-li tedy provést Vámi nastavené vypnutí pomocí tlačítka, prostě jej držte a držte ... ono to nakonec zdechne.

Tak tímhle bych se zrovna neřídil. Ano, tímto se vám podaří vypnout každý ntb....Jedná se o tzv. "vynucené vypnutí" - "force shutdown" - ale rozhodně se tím korektně nevypne OS..tzn. neukončí se korektně služby, nemusí se uložit potřebné informace, může se poškodit file systém....to zřejmě tazatel nechce....tudíž bych mu radil tvoji radu raději nebrát v potaz

65
no jak se tak koukám, tak ty Acery jsou tímto pověstné...

už je pozdě a nemám čas se tím zaobírat, ale projdi si tyhle videa:

https://www.youtube.com/watch?v=XtXnQpv5Zqw
https://www.youtube.com/watch?v=KgKjipEYRGs

Jestli něco z toho bude fungovat, netuším, ale stojí to za zkoušku...

Pak jsem vygooglil tohle, ale za tohle ruku do ohně nedám....čínštině nerozumím a nevzbuzuje to ve mně zrovna důvěru, ale je to na tvém zvážení, zda to stojí za vyzkoušení či raději ne

http://ja.fileerrors.com/aspire-z3-705-no-dual-boot-uefi-internal-hdd.html

66
Obecná podpora / Re:Mají prosím Kubuntu distribuci 32 bit knihoven?
« kdy: 05 Listopad 2018, 17:28:24 »
14.10 by podporu 32bit knihoven měla mít, nicméně tato verze již dávno nemá podporu a nejsou pro ni vydávány žádné aktualizace (a netuším, zda jsou ještě vůbec funkční repozitáře). LTS verze jsou 14.04, 16.04 a 18.04 - to obecně k Ubuntu....jeho odnože to samé. A ještě aby v tom byl větší zmatek, tak některé LTS odnože Ubuntu měly jen 3 letou, nikoli 5 letou podporu (např. to bylu Ubuntu Gnome 16.04).

67
Internet a sítě / Re:Síť po probuzeni zůstane nepřipojena
« kdy: 23 Říjen 2018, 21:48:53 »
musíš to otevřít nějakým editorem, např. gedit
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
nicméně grafické aplikace by se se sudo spouštět neměly, takže správně by mělo být

Kód: [Vybrat]
pkexec gedit /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf

68
Obecná podpora / Re:Oddíl pouze pro čtení
« kdy: 09 Říjen 2018, 13:41:32 »
není ten oddíl náhodou v NTFS? chce to poskytnout více detailů....

dej sem výpis

Kód: [Vybrat]
sudo fdisk -l

69
aktualizovace systému? jako běžná aktualizace či upgrade na novou verzi? jakou verzi používáš? co jsi přesně prováděla?
Stejně tak čištění systému ...jak, čím?

Vzhledem k tomu, že neposkytuješ podrobnější informace tak ti tu moc asi nikdo neporadí. Ale pokud něco ze systému "zmizelo" a vymazala sis to a nemáš zálohu, tak to bude prostě fuč. Chybami se člověk učí, příště už si zálohu svých dat uděláš.

70
křišťálovou kouli tu opravdu nemám, nevím, co máš za přesný typ ntb....ale strýčka googla byses snad mohl naučit používat, ne?  ;)


https://support.lenovo.com/cz/cs/solutions/ht500216

71
Obecná podpora / Re:jak zjistit "total write data"
« kdy: 17 Září 2018, 12:05:20 »
jen doplním juwa2 odkazem na wiki (i když určitě googlit umíš  ;)  )

https://en.wikipedia.org/wiki/Mebibyte

72
Internet a sítě / Re:OpenVPN 18.04
« kdy: 29 Srpen 2018, 15:05:54 »
v 18.04 je verze OpenVPN, která již vyžaduje "lepší" zabezpečení ze strany certifikátu. Vzhledem k tomu, že občas přes VPN přistupuji do zaměstnání, musel jsem si nechat vystavit nový certifikát. Podívej se do logu, co to píše za chybu (nejsem teď na linuxu, takže je třeba pohledat).

k danému problému se vyskytovala tato hláška: OpenSSL: error:140AB18E:SSL routines:SSL_CTX_use_certificate:ca md too weak

viz. http://ics-openvpn.blinkt.de/FAQ.html

pokud nevíš, kde jsou logy, tak popis viz. na následujícím odkazu:
https://askubuntu.com/questions/276664/where-are-the-openvpn-connection-logs-and-configuration-files

73
Hardware / Re:Stavba nového PC na UBUNTU 18.04 - jaké CPU?
« kdy: 26 Srpen 2018, 12:19:46 »
opravdu je podmínkou Intel CPU? v dnešní době naprostá sebevražda...Intel je děravej jak cedník....pokud v dnešní době CPU, tak jedině od AMD buď Ryzen nebo Ryzen2, ale pokud bych měl stavět PC, Intelu se rozhodně vyhnu....

co se týče RAM, v dnešní době minimum 8 GB, nejlépe však 16 GB (do budoucna se bude hodit)

74
Obecná podpora / Re:Datum v Ubuntu 18.04
« kdy: 23 Srpen 2018, 12:31:05 »
nz, jen nechápu, proč jsi to složitě instaloval z gitu a ne přímo jako rozšíření z dané stránky k tomu určené (extensions.gnome.org). Umístěná verze nefungovala?

75
Obecná podpora / Re:Datum v Ubuntu 18.04
« kdy: 22 Srpen 2018, 10:06:29 »
Citace
modify the different format targets. Alternatively, you can list and change GSettings under org.gnome.shell.extensions.datetime-format.

přeci přes dconf-editor

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 47