Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - martin.bazant

Stran: 1 [2] 3 4
26
Buď musíš už být někde zaregistrovaný, nebo se ti registrace vytvoří při vytváření účtu. S Psi moc zkušeností nemám, jeden čas jsem to používal, ale začlo mě to zlobit, tak jsem postupně přešel na Empathy..

Buď si vytvoř Gmail účet, nebo se registruj třeba na českém a kvalitním serveru jabbim.cz - nevím, jestli to půjde přímo z klienta Psi..

Přihlašovací jméno pak většinou je "tvoje-jmeno@nazev-serveru.cz"

Více informací nalezneš na wiki.

Ale nevím, jestli v Psi půjdou ty videohovory. Prakticky a úspěšně to mám ozkoušené v Empathy - viz výše uvedený odkaz na návod..

27
Máš uvědomělou přítelkyni  :)

V čem je Jabber lepší:
článek na xmpp.cz
článek na Linuxexpress.cz

Telefonovat se dá, zkus tenhle návod, ale nevím, jak kvalitní bude ten přenos videa a zvuku.. Chce to vyzkoušet.

Kdyby se ti Jabber zalíbil a chtěl jsi ho šířit dál, doporučuji tato Konvertovací doporučení  ;D

Ještě něco - Google Talk je Jabber (kdybys měl třeba Gmail účet..)

28
ICQ už delší dobu nepoužívám, ale mám Jabber (Google Talk) - bohužel pro něj není v profilu položka, tak ho mám v podpisu..

29
Díky za pochvalu  ;D Ještě kdyby to tak byla pravda..  ;)

S těmi návody máš pravdu - ale řek bych, že je těžké z těch všech tipů a rad nejen tady na fóru udělat nějaký přehledný návod - co jednomu přijde strašně důležité jiný člověk třeba vůbec nevyužije..

Hodně rad se nachází i na wiki, i když je pravda, že není nějaký "centrální" a jednotný seznam se všemi tipy a návody - ale to asi není možné vytvořit tak, aby to bylo plně funkční..  :-\

A tak nezbývá než prohlédnout Wiki -> prohlédnout české fórum -> zagooglit -> položit dotaz do fóra  :)

30
Přesně tak - EeePC Tray umožňuje vypnout/zapnout WiFi atd. (pravým tlačítkem) a taky umožňuje řídit spotřebu energie (levým tlačítkem myši).

31
To je jednoduché - v menu Systém -> Volby -> Aplikace spouštěné při přihlášení -> Přidat

Název: jakýkoli, nejlépe takový, abys to po delší době poznal, co tím vlastně spouštíš  :)
Příkaz: /opt/super-hybrid-engine/super-hybrid-engine

A to je celé :)

S díky nemáš zač, co já tady na fóru našel rad a odpovědí...  ;)

Ale stejně si myslím, že na správu netbooku je už lepší ten EeePC Tray (nebo program, který doporučuje kolega - ale tam je nutný větší um..  :) )

Právě na EeePC Tray dělám návodek, za chvíli ho dám na stránky..

32
Měl by být zde:
Kód: [Vybrat]
/opt/super-hybrid-engine/super-hybrid-engineKdyž něco nemůžeš najít, zkus to vyhledat v Synapticu - najít si balík, který jsi nainstalovat, klikni na něj pravým, dej Vlastnosti -> Instalované soubory a tam to většinou najdeš. Já to takhle občas dělám..

Případně zkus v terminálu příkaz
Kód: [Vybrat]
which super-hybrid-enginetřeba by to taky našel..

33
Díky moc  :), ale už se mi to nechce zkoušet, s EeePC Tray jsem maximálně spokojený..

34
Hardware / Re: Pomoc pri výbere grafickej karty
« kdy: 30 Prosinec 2009, 13:11:20 »
Taky mám lepší zkušenosti s kartami od NVIDIE, jednou jsem měl ATI (sice byla integrovaná) a po pár dnech jsem musel dát NVIDII, protože ATIna mi jednoduše s ovladači od výrobce nefungovala  :P Sice to už budou 2 roky, situace se (snad) změnila, ale stejně nedám na NVIDII dopustit..

35
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: ubuntu flash drive
« kdy: 30 Prosinec 2009, 12:53:35 »
Nebo zkus USB Live vytvořit programem Unetbootin.

36
Obecná podpora / Re: Problém s horní lištou
« kdy: 30 Prosinec 2009, 12:36:27 »
Applet upozornění pro sezení (myslím)

Přesně tak se to jmenuje  :)

Případně obnovit celý GNOME panel (přijdeš o všechna nastavení, panel se vrátí do stavu, v jakém byl po čisté instalaci)

nejprve
Kód: [Vybrat]
gconftool-2 --recursive-unset /apps/panel
a poté
Kód: [Vybrat]
pkill gnome-panel

37
No, tak to ještě vykouším, i když s ASUS Eee tray jsem spokojený. Díky za odpověď.

Jasně, že není potřeba mít "obyčejný" GRUB, ale při instalaci z array.org potřeba byl.. Pro případné zájemce - grub.cfg není určen k ruční editaci, pokud to chce někdo zkusit, editujte /etc/default/grub

Kód: [Vybrat]
sudo gedit /etc/default/grub
a řádek, který potřebujete upravit je

GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"

No, zkusím to bez toho kernelu z array.org.

Včera jsem měl jiný, hlavní problém - nefungovala adresa, na které je deb balíček ke stažení... Teď už funguje, takže můžu vyzkoušet  ;D

EDIT: tak jsem to vyzkoušel, bohužel instalace asus_eee z deb balíčku skončila chybou - hledala kernel 2.6.27-7, bohužel už mám celkem novější..
Zkusím si to zkompilovat... Kašlu na to, kompilace se mi nedaří a starší jádro si dávat nechci.. Takže zůstanu u ASUS Eee tray..

38
Bohužel (v tomto případě) používám GRUB2 a ten má konfigurační věci rozesety na více místech.. I když jsem to nakonec asi našel, tak jsem zbytek návodu nedodělal - zprovozňování kernelu z array.org skončilo chybou - instalace počítá s GRUBEM 1 - tzn. chtěla zapisovat do /boot/grub/menu.lst. Protože mám ale GRUB2, tak se sice zápis provedl (ten soubor si vytvořil), ale při bootování jsem měl stále zobrazen GRUB2 - nějaký jiný kernel jsem si tak vybrat nemohl. Vykašlal jsem se na to a neřeším to, k životu to nepotřebuju :-) I když ty detailní možnosti nastavení vypadají pěkně..

Našel jsem ale ještě Eee PC Tray - k instalaci je potřeba toto a poté se nainstaluje toto. Poslední verze je z října 2009, přijde mi to jako živější projekt.. Nevím, jaký je v tom oproti Eee PC ACPI Settings rozdíl - asi to nemá tolik možností nastavení, co se týče chování při baterce/na nabíječce, různé chování větráčku.. Ale k základnímu ovládání PC (zapnutí/vypnutí WiFi, Bluetooth, čtečky karet, frekvence CPU) to stačí a na nainstalování je to mnohem jednodušší..

EDIT: dávám sem odkaz na návod, jak s Eee PC Tray pracovat.

39
Vypadá to moc pěkně, ale nezkoušel jsem to-neznám. Zkoušel jsem googlit název, který jsem si přečet ve screenshotu, ale našel jsem jen pár diskuzí. Existuje to jako nějaký deb balíček? Nebo jak se to instaluje/spouští?
Díky, M.

40
Odkaz na ASUS Super Hybrid jsem už dával výše - ale jak jsem psal, nefunguje to 100% v 9.10 - když mám nastaveno Auto, tak se po zandání (nebo vyndání) nabíječky z noťasu nezmění profil na Power Saving, nebo High Performance - musíš to dělat ručně. K měnění frekvence procesoru perfektně slouží applet na GNOME panel - je to ten applet Sledování změny frekvence CPU - zde máš k němu pěkný a srozumitelný návod v češtině.

Na "změnu" vzhledu zkus odinstalovat netbook-launcher. Ale nevím, co všechno to způsobí..
K přepínání vzhledu desktopu taky měl sloužit desktop-switcher - ale ten je pouze v repozitářích pro Jaunty (9.04) - buď si ho z odkazu můžeš stáhnout jako DEB balíček, nebo přidat repozitář pro Jaunty (ze stejného odkazu - po kliknutí na stažení balíčku ti to zahlásí, že je lepší použít repozitář a dá ti to i jeho adresu). Ale nezkoušel jsem to.

Já si pouze odinstaloval maximus - věc, která všechny okna automaticky maximalizuje - to mě celkem překáželo.

41
Ahoj,

mám Eee 1000H, k maximální spokojenosti používám Ubuntu 9.10 Netbook Remix - pokud se ti nelíbí vzhled, můžeš si ho změnit  ;) U mě rozhodně není pomalý (když porovnám s výkonem Win XP na stejném stroji)

K jiným distribucím -
  • openSUSE - nenabootoval mi z flashky, pro boot z flashky se musí speciálně upravit, nestačí prográmek Unetbootin. Docela opruz  :( Vykašlal jsem se na to a dál nelaboroval..
  • Fedora - při bootování mi zahlásil chybu a nenabootoval  :P, dál jem neřešil a vykašlal se na ni.
  • Moblin - v Live distribuci nefungovala bezdrátová síťovka  :P, takže jsem taky vyrestartoval a vesele si nabootoval zpět do UNR  ;D

Z mých zkušeností je na netbooky nejlepší Ubuntu (a na desktopu podle mě taky  ;) ) - všechen hardware rozpoznal perfektně, vše fungovalo hned po nainstalování.

Přidávám pár odkazů na Asusácké utilitky -
- ASUS Super Hybrid Engine - bohužel v 9.10 už nefunguje tak výborně jako v 9.04 - pokud mám nastaveno Auto, tak v 9.10 už nepřepíná mezi Power Saving a High Performance. Radši místo něho už používám GNOME applet Sledování změny frekvence CPU.
- ASUS Eee control
- další utilitky, sice pro 1000H, ale můžeš některé vyzkoušet  :), i když hodně z nich už bude staršího data a v Ubuntu repozitářích se u hodně z nich nacházejí aktuálnější verze

42
Multimédia / Re: Nemam v panelu Ovládání hlasitosti
« kdy: 23 Prosinec 2009, 18:22:38 »
Až budete někdo tak jako já shánět po všech čertech odpověď na otázku, proč mi taky zmizely ikonky z oznamovací oblasti, podívajte se, jesti se nepřihlašujete do Failsafe GNOME - nedávno jsem se do něho musel přihlásit a jelikož mám automatické přihlašování, tak jsem poté pořád lezl do Failsafe a proto jsem tam ty ikonky najednou neměl!!!  ;D

43
Obecná podpora / Re: Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku
« kdy: 23 Prosinec 2009, 18:20:08 »
Tak jsem problém "vyřešil" - přeinstaloval jsem Ubuntu a nahodil verzi pro 32 bitové procesory, takže se prozatím s 64 bitovou verzí loučím.. Program Lacie tak už konečně funguje i v 9.10. Nevím, jestli byla chyba skutečně v těch 64 bitech (v předchozích vydáních Ubuntu mi Lacie fungovala i na 64 bitech..), nebo jsem tam měl nějaký jiný bordel..

Navíc jsem reinstalací na 32 bitů vyřešil problémy s občas nefungujícím flashem.. (divné je, že např. ve Firefoxu flash někdy nefungoval, v Google Chromium ta samá flashová aplikace šla..).

M.

44
Zdravím

ve škole používáme Windows Server 2008 R2, máme Active directory a potřeboval bych poradit s nastavením desktopových PC tak, abych mohl využívat stejný adresář pod Windows XP i pod Ubuntu (uživatelské adresáře jsou na serveru).

Už se mi podařilo pomocí programu Likewise připojit počítač do domény a přihlásit se (pomocí tohoto a tohoto návodu). V druhém návodu je dobrý tip co udělat, pokud máte doménu něco.local.
Bohužel po přihlášení k účtu se vytvoří v adresáři home nová složka (/home/doména/složka_uživatele). Je možné nastavit systém tak, abych využíval složku, která je na disku na serveru? Tzn. - to, co uložím jako uživatel ve Win XP, tak abych mohl zobrazit a editovat jako stejný uživatel v Ubuntu.. Snad mě chápete..

Je potřeba změnit něco v Ubuntu, nebo ve Win serveru? A je to vůbec možné?

Děkuju za odpověď, prohledal jsem diskuzi, něco našel, ale ne přímo to, co potřebuji.. Koukal jsem i na ENG návody a tipy, ale nic, co konkrétně potřebuji..

Díky, M

45
Tady a tady najdeš odpověď :-)

Nadále bude ke stažení ze stránek Skypu, které už tu byly zmíněny a ze kterých jsi to už úspěšně nainstalovala :-)

http://www.skype.com/download/skype/linux/choose/

46
Třeba koukám na trochu něco jiného, ale na této adrese v repozitáři je.. (packages.medibuntu.org)

47
Obecná podpora / Re: Software na lightscribe nerozpoznalo napalovacku
« kdy: 06 Prosinec 2009, 19:03:06 »
Snad neva, že odpovídám na přes rok staré téma.. Nechci zakládat nové..

Mám stejný problém, LaCie LightScribe Labeler mi nerozpozná, že moje vypalovačka podporuje lightscribe. Nevím, jestli je to způsobeno novou verzí Ubuntu, protože v 9.04 mi to fungovalo. Jak moje předchozí 9.04, tak i současné Ubuntu 9.10 je pro x86_64.

Když spustím program v terminálu, vyhodí mi to tuto chybu:
Kód: [Vybrat]
martin@desktop-lidicke:~/Plocha$ 4L-gui
4L-cli: error while loading shared libraries: libstdc++.so.5: cannot open shared object file: No such file or directory

Tahle knihovna skutečně nikde není - v systému mám jen libstdc++.so.5.0.7 a libstdc++.so.5 už je jen jako odkaz odkazující na 5.0.7

Poradí někdo, co s tím?

Simple Labeler mi funguje. Takže zatím vypaluju na DVD obrázky pomocí tohoto programu a tohoto hávodu na Wiki. Jednoduše stačí nahradit ve složce
Kód: [Vybrat]
/opt/lightscribeApplications/SimpleLabeler/content/images/borders/fullsizejakýkoli soubor mým novým - a už ho můžu vesele vypálit..

Díky za odpověď.
Martin

48
Zdravím,

já pro kontrolu používám IE NetRenderer - ale je to podobný jako "browsershots.org" - jen to ukáže screen, klikat se nedá.. Ale přijde mi to mnohem rychlejší. Zase ale umí jen IE (5.5, 6, 7, 8 ), ostatní prohlížeče ne.

M.

49
Archiv / Re: Všemi 10 na 64?
« kdy: 28 Listopad 2009, 17:41:41 »
Nešlo by nainstalovat verzi pro i386 architekturu pomocí příkazu

Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --force-architecture -i vsemi10ti_1.3.0-1_i386.deb
 ???

Edit: tak jsem to rovnou zkusil - poprvé to vyhodilo chybu - chybělo mu libsdl-mixer1.2 - stačilo doinstalovat (např. pomocí Synapticu) a poté pomocí výše zmíněného příkazu (v terminálu) program nainstalovat  ;) Nezapomeň předtím Synaptic zavřít, jinak ti to vyhodí chybu, že dpkg je uzamčeno jiným procesem (Synapticem, samozřejmě :-) )

50
Tipy a triky pro Linux / Re: UBUTNU CZ Python Pack
« kdy: 27 Listopad 2009, 19:49:10 »
Tak už mi to zase funguje.. Nechápu.. ??? Ale hlavně že to jde..

Stran: 1 [2] 3 4