Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - martin.bazant

Stran: 1 2 [3] 4
51
Tipy a triky pro Linux / Re: UBUTNU CZ Python Pack
« kdy: 27 Listopad 2009, 19:13:33 »
Seš husťák!  ;) Pěkná práce..

Edit: Teď jsem si všim, ráno mi to fungovalo, teď už ne (i před tím, než jsem přehrál skritp tím s adresním řádkem) -
některá tlačítka mi nefungují - nepř. když kliknu na Google (a mám prohlížeš spuštěný přes terminál), tak mi to v terminálu vypíše

Kód: [Vybrat]
python: can't open file 'gbrowser.py': [Errno 2] No such file or directory
u Editoru:
Kód: [Vybrat]
python: can't open file 'editor.py': [Errno 2] No such file or directory
atd.

Fungují jen tlačítka Back, Forward a Close.

Všechny soubory mám povolené pro spuštění a jsou v jednom adresáři..

52
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Google Chrome OS
« kdy: 27 Listopad 2009, 11:33:00 »
Díky za odkaz. Vyzkoušel jsem, ale nevím, jestli bych i třeba pouze na svém netbooku chtěl používat jako operační systém "webový prohlížeč". Ale uznávám, že to je dobý nápad a v téhle "zpřístupněné" verzi mi vše co jsem zkoušel fungovalo..

53
Tipy a triky pro Linux / Re: UBUTNU CZ Python Pack
« kdy: 27 Listopad 2009, 08:37:59 »
Jo, vypadá to pěkně. Jen mi tam chybí řádek, kam zadávat adresu - přeci jen chodit na stránky tak, že si je nejprve vygooglím.. Ale jinak bezva! :-)

54
Tipy a triky pro Linux / Re: BOINC + CUDA
« kdy: 26 Listopad 2009, 14:59:45 »
Tak nevím, co se změnilo, ale BOINC už pomocí CUDA počítá od čisté instalace - po nainstalování Ubuntu 9.10, nesvobodných ovladačů v. 185 a BOINC 6.10 (z GetDEB) vše šlape jak má, netřeba výše popsaného návodu.. Tipoval bych, že pomohla nová verzi BOINC..  :)

Počítač už je při počítání o něco málo svižnější, ale pořád je ještě znát, že se nějaké výpočty pomocí GPU dělají - není to ještě plynulý chod..  :(

55
Instalace, aktualizace a spouštění / Re: Google Sketch up
« kdy: 27 Říjen 2009, 19:14:26 »
Ahoj,
pokud by to ještě někoho zajímalo, tak SketchUp pod Wine funguje suprově. Právě jsem SketchUp nainstaloval a žádná chyba na mě nevyskakuje :). Modelování taky probíhá bez problémů..

56
Tipy a triky pro Linux / Re: BOINC + CUDA
« kdy: 29 Červenec 2009, 12:46:43 »
To jsem rád, že někdo zareagoval a napsal odpověď  :)

Je pravda, že na zprovoznění výpočtů pomocí GPU zase tolik není, ale protože jsem se na několika fórech setkal s dotazy, "jak to sakra pod Linuxem rozchodit", napsal jsem tenhle "návod".

Je zvláštní, že ti to s těmi novými ovladači nefunguje. Vím, že se na fóru řešily problémy, že ovladače novější než 180.XX házejí při výpočtu chybu, ale tahle chyba měla být právě předevčírem opravena. Dnes jsem opět přeinstaloval ovladače (na novější, 185.18.29) a výpočty mi fungují bez chyb.

Mám jen jediný problém - při výpočtu to dost žere výkon procesoru - Xorg si bere kolem 30% (průběžně se zátěž občas sníží, občas zvýší), ale způsobuje to, že je počítač k normální práci nepoužitelný. Přijde mi, jestli to není chyba - kromě Xorg se se spuštěním úkolu GPUGRID spustí i proces "acemd_6.6.......", který by měl počítat spolu s GPU. Podle mě by se snad Xorg neměl k výpočtům volat...

Poradíte někdo?  :) Nebo vám to všem taky dělá?

57
Tipy a triky pro Linux / Re: BOINC + CUDA
« kdy: 28 Červenec 2009, 10:07:35 »
Od včerejška už funguje GPUGRID.net pod Linuxem, konečně byla opravena chyba :-)

Pro úplnost přikládám citaci z http://www.gpugrid.net/index.php
Citace
Updating driver for LINUX users
July 27, 2009
Linux users can now update to the latest version of Nvidia drivers. We have hacked the BOINC-driver bug. Version 185.xx will be required in the future to be compatible with CUDA2.2.

Výpočty už probíhají bez chyb, jen to docela žere i výkon procesoru (proces Xorg si bere kolem 30% z výkonu CPU), i když mu dám nižší prioritu. A je to docela znát, počítač má pomalejší odezvu. Když projekt GPUGRID pauznu, tak se zátěž pro Xorg sníží na nějakých 5%. Ale předpokládám, že to počítá i pomocí GPU  ;D, protože mi stoupla teplota na grafice na zhruba 75°.

58
Tipy a triky pro Linux / Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« kdy: 08 Červenec 2009, 12:36:06 »
Chytrému napověz.. Fakt stačilo kliknout na okraj  ::) Pro ostatní pokustóny jako já - skutečně bylo poté potřeba Enlightenment restartovat (do té doby systray v panelu nezobrazoval ikony spuštěných programů). Ještě jednou díky za radu..

Když už jsem v tom psaní, dá se v Enlightenmentu nastavit výchozí adresář pdo plochu? (jako v GNOME ~/.config/user-dirs.dirs) - je to drobnost, ale v GNOME je to adresář Plocha, v Enlightenmentu adresář Desktop. Tudíž jsem měl na ploše v Enlightenmentu jiný obsah než v GNOME. Jestli to nejde nějak jednoduše, tak je to jedno, už jsem si stejně překopíroval obsah Plochy do Desktopu :-)

E17 vypadá opravdu moc dobře a s GNOME se už asi pomalu loučím.. :-)

59
Tipy a triky pro Linux / Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« kdy: 08 Červenec 2009, 09:56:44 »
Díky za radu. Bohužel neumím odstraňovat gadgety jinak, než že na ně kliknu myší a dám odstranit. A na systray právě kliknout nejde (tedy jde, ale nevyvolá to žádnou akci..). Dá se smazat jeho umístění v nějakém konfiguračním souboru?

Díky, M.

60
Tipy a triky pro Linux / Re: Enlightenment DR17 na Ubuntu/Debianu
« kdy: 07 Červenec 2009, 22:10:06 »
Ahoj,

dnes jsem vyzkoušel E17 a musím říct, že je super! Chtěl bych poprosit o radu se systray - nainstaloval jsem si modul, umístil jako gadget na plochu a dá se říci že funguje, s jedním ale - nejde posouvat ani měnit velikost.. Nevíte, kde je chyba? Ostatní gadgety mohu posouvat a měnit jejich velikost dle libosti.. Zkusil jsem systray přeinstalovat, ale to nepomohlo..

Původně jsem měl systray ve spodním panelu, ale tam mi nějak vůbec nefungoval (nezobrazoval ikony programů), ten na ploše už alespoň ikony zobrazuje. Dá se někde v konfiguračním souboru ručně změnit pozice, velikost atd gadgetu? Nebo mám něco špatně nainstalováno? (Používám ecomorph-e17).

Díky za radu a ještě jednou tleskám qAKERovi za odvedenou práci...

M.

PS: přikládám odkaz na screen http://bazantik.net/systray.png, jak vypadá ten můj systray (upozorňovací oblast) - jsou tam ikony Psi a BitTorent Transmission. Díky.

61
Tipy a triky pro Linux / Re: [HOWTO] Cairo-dock (OSX Dock)
« kdy: 04 Červenec 2009, 00:13:01 »
Tady jsem našel návod na instalaci Cairo-dock pro AMD64:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=613087

Má tam uvedený repozitář (myslím, že je to instalace normální oficiální verze, ale na oficiálních stránkách není ještě verze 2.0.7 pro x64 ke stažení, z tohoto repozitáře se již stáhnout dá). Jen upravím kódy, které na uvedené stránce mají malou chybku:

Podpisový klíč se již nachází o úroveň výše, takto je to správně:
Kód: [Vybrat]
wget -q http://repository.cairo-dock.org/cairo-dock.gpg -O- | sudo apt-key add -
A zde je samotný zdroj:
Kód: [Vybrat]
deb http://repository.cairo-dock.org/ubuntu jaunty cairo-dock
Třeba to někomu pomůže...

M.

62
Tipy a triky pro Linux / BOINC + CUDA
« kdy: 03 Červenec 2009, 23:33:38 »
Zdravím,
konečně se mi podařilo nainstalovat NVIDIA CUDA drivery a zprovoznit v BOINC GPU výpočty. Snad tento návod pomůže ostatním zájemcům. Na úvod třeba říci, že BOINC mi počítá projekty GPUGRID, ale zatím stále háže chyby při výpočtu..  :D

Postupoval jsem podle návodů z různých fór, tady se pokouším o někde více a někde méně doslovný přepis:

instalace ovladačů - http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=990978

Jak na to:

I.
Instalace ovladačů graf. karty - pokud máte už nějaké nainstalované a chcete novější (pro provozování CUDA je potřeba mít ovladače od určité verze), musíte ty stávající odinstalovat a zrestartovat počítač, poté můžete pokračovat.
1) stáhl jsem nejnovější NVIDIA ovladače (185.18.14) http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html
2) skočil do terminálu (CTRL+ALT+F1), přihlásil se
3) vlezl tam, kde jsem měl stažené ovladače (u mě Plocha)
Kód: [Vybrat]
cd Plocha4) vypnul X.org/GDM (Gnome Display Manager)
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/gdm stop5) spustil instalaci
Kód: [Vybrat]
sudo sh ./Nxxx.run(Pokud po napsání N stisknete TAB, naskočí vám automaticky název souboru. Bacha, Linux rozeznává VELKÁ a malá písmena)

6) Během instalace zvolte, ať se x.org automaticky nakonfiguruje
7) zrestartoval jsem počítač
Kód: [Vybrat]
sudo reboot
Ovladače fungovaly bez potíží.

II.
A nyní samotné zprovoznění CUDA:
Stáhněte a nainstalujte CUDA Toolkit a poté CUDA SDK (ke stažení opět zde http://www.nvidia.com/object/cuda_get.html)

III.
BOINC mi stále házel zprávu, že nenašel knihovnu libcudart. Tato knihovna skutečně není součástí BOINC, kterého si můžete nainstalovat přes Synaptic, ani toho z GetDeb. Pokud tedy stejně jako používáte tento BOINC, musíte si aspoň na chvilku stáhnout a nainstalovat BOINC odsud http://boinc.berkeley.edu/download_all.php - při této instalaci již získáte knihovnu libcudart.so. Z nově vzniklého adresáře si tedy nakopírujte knihovnu libcudart.so tam, kde máte "svůj původní" BOINC nainstalován (např. ze Synapticu) (u mě /var/libs/boinc-client).
- stačí pokračovat krokem IV. níže :-)

IV.
Poté už BOINC danou chybu neházel, ale vyhodil jinou chybu - nemohl najít CUDA zařízení (CUDA device). K vyřešení tohoto problému pomohl postup odsud http://www.gpugrid.net/forum_thread.php?id=592

vytvoření odkazu na knihovnu:
Kód: [Vybrat]
user@host:/var/lib/boinc-client$ sudo ln -s /usr/local/cuda/lib/libcudart.so libcudart.so
a zrestartování BOINCu:
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/boinc-client restart
Teď by ve zprávách BOINC mělo být již vše v pořádku. Měli byste mj. vidět zprávu CUDA devices found a Coprocessor: GeForce....

Snad někomu tento návod pomůže. Pokud ano, napište, ať vím, že to k něčemu bylo  ;)

Možná, že nebylo třeba dělat krok III a je možné ho přeskočit (a pokračovat krokem IV) - můžete to někdo vyzkoušet.. Vyzkoušeno, netřeba podnikat krok III.

M.

EDIT 4-7-2009 Pokud se vám spouští BOINC automaticky společně se systémem, zdá se, že je potřeba provést pokaždé "restart" BOINCu pomocí příkazu
Kód: [Vybrat]
sudo /etc/init.d/boinc-client restart - jinak vám to bude hlásit "No CUDA devices found".. Předpokládám, že uživatelé, kteří si musí BOINC spouštět ručně tento problém mít nebudou..

EDIT 29-7-2009 Při aktualizaci kernelu se vám nejspíš stane, že se nenačte x.org. Buď musíte ručně znovu nainstalovat NVIDIA ovladače (při instalaci se do nového kernelu automaticky zabudují NVIDIA ovladače), nebo si vytvořte podle tohoto návodu skript, který vám do nově instalovaného kernelu automaticky zabuduje NVIDIA ovladače.

63
Multimédia / Re: nvidia + hdmi + audio
« kdy: 29 Květen 2009, 16:03:39 »
Ahoj, už jsem na to tady někde odpovídal. Mám propojenou LCD TV s grafikou od NVidie. Právě jsem si to znovu zprovoznil (po čisté reinstalaci sytému..). Stáhl jsem si novou alsu (http://www.linuxant.com/alsa-driver/downloads-ubuntu-x86_64.php) - možná nebyla potřeba, ale opět jsem zazmatkoval a zapomněl se pořádně podívat v ovládání hlasitosti, jestli tam už jsou potřebné stopy. Co je potřeba - v Alsa Mixer mít v Přepínačích zaškrtnuto IEC958 a v OSS Mixer mít v Přehrávání stopu Digitální 1. Když tak napiš.

Martin

EDIT (3-7-2009) - tak jsem si dnes udělal čistou instalaci 9.04 a skutečně není potřeba novou ALSU stahovat - důležité je mít v Přepínačích Alsa Mixer zaškrtnuto IEC958 (v této Alse to už je) a v OSS Mixer mít nastavenou nějakou hlasitost u Digitální 1  ;) Vše šlape jak na drátkách...

64
Multimédia / Re: HDMI zvuk
« kdy: 12 Únor 2009, 16:30:40 »
Ahoj!

Já mám Nvidii 8500GT a před pár dny se mi konečně podařilo rozchodit zvuk přes HDMI do televize. Nebudu to prodlužovat, stačil k tomu (hlavně) interní kabílek, kterým jsem propojil SPDIF výstup na základní desce (mám integrovanou zvukovku) a vstup na grafické kartě.

Tenhle kabílek je prý běžně přibalen u dražších modelů grafických karet, případně základních desek. Já ho bohužel v základní výbavě neměl. Kupovat originální za zhruba 400 Kč se mi vážně nechtělo, nakonec stačil obyčejný kabílek na digitální propojení CD/DVD mechaniky! Stál mě 42 Kč ! Chce to nenechat se odradit tím, že kabílek má dva otvory na obou koncovkách (a na základní desce jsou tři piny). Důležité je ten tmavý kabel zapojit do pinu GND (uzemění) a ten druhý (často červený nebo oranžový) dát do SPDIF (tak se to jmenovalo u mě). Na grafické kartě byste pak měli mít jeden pin označený šipkou (pokud je nemáte popsány) a do něj zasunout tu dírku na konektoru, u které je šipka (a do druhé dírky samozřejmě druhý pin).

Nejdřív mi bylo razeno, že by to mělo jít i bez toho kabílku, že zvuk má jít přes PCI-E, ale to se mi bohužel nepodařilo rozchodit.

Asi k úplné funkčnosti bude třeba nová verze ALSY, skript, který nainstaluje nejnovější verzi je dostupný zde: http://ubuntuforums.org/showthread.php?p=6589810#post6589810, pro stažení asi bude třeba se zaregistrovat. (instalace je pomocí něho velice jednoduchá, stačí si jen několik minut počkat). Takto by měla přibýt v ovládání zvuku v Přepínačích položka IEC958 (tu je potřeba zaškrtnout) a v OSS mixer v Přehrávání pak k ovládání zvuku slouží položka Digitální 1 (u mě) a samozřejmě také funguje dálkový ovladač k televizi ;-) Jen je potřeba mít ten Digitální 1 na nějaké úrovni, abyste pak mohli TV ovladačem vůbec něco zesilovat..

Možná ještě budou třeba nejnovější ovladače grafické karty (180). Jak jsem psal, nejdřív jsem zkoušel zvuk přes HDMI rozchodit bez toho kabílku, takže jsem vyzkoušel všechny rady, co jsem na netu našel a to byly hlavně nové ovladače GK a nová ALSA, nevím, jestli to vše bude třeba, když bude ten kabílek. To záleží hlavně na tom, jestli i ve "staré" ALSE je ten přepínač IEC958.

Kdyby se chtěl někdo na cokoli zeptat, rád odpovím.

PS: ještě jeden odkaz, který se týká zapojení SPDIF kabílku a podle kterého jsem postupoval http://www.hardwaresecrets.com/article/600/2

A ještě jedno upozornění - bacha na pin označený Vcc, ten nezapojujte, jedná se myslím o napájení případného optického adaptéru (takže při propojení tohohle pinu s graf. kartou by možná mohlo dojít k vypálení?)

65
Ale napadlo mě nahrát ubuntu na klíčenku, to by mohlo vyjít...

To je dobrej nápad, mohlo by to zafungovat.

K té čisté instalaci - pokud to tak kamarádka nemá, tak doporučuju mít disk rozdělený alespoň na "/" a "/home" (+swap). Poté je čistá instalace hračka bez nutnosti zálohování dat (většinou, pokud nemá něco uloženo mimo /home). Aplikace se sice musí instalovat znovu, ale jejich nastavení, protože je uloženo v /home, se automaticky načte.. Možná by šel disk rozdělit ještě tak, aby se ani ty aplikace nemusely po čístý instalaci znovu instalovat, ale s tím nemám zkušenosti...

Džím palce, Martin.

66
Ne, myslel jsem spouštět instalaci se sudo, ale to nejspíš děláte, když se to nainstaluje.

Koukám, že už na stránkách Samsungu jsou vážně ovladače ke stažení... Asi to budou tedy ty samé. (Ani nevím, kdy je tam dali, ale když jsem je sháněl koncem prosince, určitě tam nebyly.)

Zkuste to na čisou instalaci Ubuntu, tam by přeci (snad) nemělo nic haprovat. Po instalaci v textovým režimu jsem sice mohl tisknout, ale skener mi nefungoval (nevím, možná by pomohl jen ten restart). Ale s čistou instalací přeci nemůže být nikde problém? Jinak ten textový režim mi naběhl sám, ale možná s nějakým příkazem jako "-t" ?

Jinak program na samotný skenování mi funguje bez problému, spouštím ho normálně z nabídky Aplikace-> Samsung U. D. -> Samsung U. D Configurator.

Zkoušejte a dávejte vědět, třeba mě něco napadne..

Martin

edit: zkuste tem samsungácký program spustit z terminálu a podívat se co to napíše, když ten program spadne. Dejte to sem, třeba tam něco najdeme..

67
Jo, tyhle mám přímo z CD, které jsem dostal k tiskárně, ale jsou právě pro scx-4300 (kde jsi sehnal ty oficiální? Nejsou náhodou taky z CD od tiskárny)

V tomhle týdnu jsem si 2x přeinstalovával Ubuntu (mám 8.10). Když jsem si ho přeinstaloval poprvý, hned jsem si nezprovoznil tiskárnu, nechal jsem to až na druhý den, mezitím jsem si nainstaloval nějaký soft a druhý den ejhle, samsungácká instalace nechce naběhnout v grafickým režimu, šlo to pouze v textovým. Tak jsem to zkusil v textovým, ale to jsem rozběhal jen tiskárnu, skener mi to nechtělo najít.

No, když už to jednou v grafickým režimu šlo, jal jsem se do další přeinstalace Ubuntu. Hned po čistý instalaci jsem dal instalovat tiskárnu, grafický režim naběhl v pohodě, ale skener mi to stejnak po nainstalování nechtělo najít.. Tak jsem zrestartoval počítač a už to šlape, snad se potřeboval načíst při startu systému, nebo co..? Takže možná že jsem nemusel podruhý instalovat Ubuntu. Jo, je myslím si důležitý se při instalaci ovladačů přidat do té skupiny lp (nebo jak se jmenuje) a spouštět ji se sudo (ale to už jsem myslím psal).

Ještě jeden poznatek - při instalaci, pokud si dobře pamatuju, si můžeš vybrat, jakou tiskárnu máš - je tam jak scx-4200, tak i scx-4300 (a další). Takže můžeš zkusit oboje. Přeju zdárné zprovoznění. Kdyby něco, piš.

Jo, při spuštění toho autorunu mi to v terminálu stejně hlásilo něco o grafickým režimu, že je to spuštěný v GTK místo QT nebo tak nějak, teď už hodně lovím v paměti a nevím to přesně, ale jen že mi to něco hlásilo i při tom úspěšném pokusu.

Martin

68
A to byly ovladače pro SCX-4300? Ty jsem totiž na stránkách Samsungu nenašel.

Na tomlhe odkazu http://www.edisk.cz/stahni/91333/scx-4300.7z_15.74MB.html jsou uloženy ty ovladače (pro obě platformy). Mělo by tam být úplně všechno kromě manuálů, z manuálu jsem tam dal jen ten v češtině. Je to zabalený 7zipem, má to necelých 16 MB, po rozbalení necelých 80MB. Instalace bude klasická - pomocí sudo spustit autorun. Snad to pomůže. Nevím jaký je rozdíl mezí SCX-4200 a SCX4300, na první pohled mi přijde že jen v barvě, ale to asi nebude ten hlavní rozdíl. Zkus to a dej vědět..

Martin

69
Omlouvám se, na internet se teď skutečně dostávám zřídka. V pondělí zkusím někam na FTP nahrát ty data z CD a dám sem odkaz. Na CD jsou soubory jak pro x86, tak i pro 64 bitové PC, co potřebuješ? Snad se mi to podaří nahrát..

70
Ahoj,

Ubuntu mám 8.10, budu muset aktualizovat podpis :).

Ovladače bych snad mohl poslat někam na FTP, ale zatím zkus tyhle odkazy, mělo by tam něco být:

http://www.nodevice.in/driver/company/Samsung/Multifunctional/page6.html

http://www.opendrivers.com/driver/285454/samsung-scx-4300-unified-driver-3.00.27-linux-free-download.html

http://www.nodevice.com/driver/SCX-4300_SEE/get50077.html

Ten první odkaz je pro SCX-4200, druhý by měl být pro SCX-4300 a ten poslední taky pro SCX-4300, ten jsem jediný zkusil stáhnout, ale při rozbalování mi to hází chybu.

Když tak dej vědět, když to nepůjde, dal bych někam na net ty ovladače z CD.. A omlouvám se za pozdní odpověď, mám teď dočasně omezenější přístup na net...

Martin

71
Zdravím všechny!

Podařilo se mi rozchodit multifunkci od Samsungu, konkrétně jde o SCX-4300. Bylo to jednodušší, než jsem si myslel - stačilo vsunout do mechaniky CD a tam byly ovladače :-D
Stačí spustit autorun jako root - v terminálu ve složce CD napsat
Kód: [Vybrat]
sudo ./autorun
Spustí se grafický průvodce, který vás provede krok za krokem instalací. Poté jsem počítač restartoval a v menu Aplikace se objevila nová položka - Samsung Unified Driver, ve které se dá spustit program pro správu této tiskárny (asi nebylo třeba restartovat počítač, ale nenapadlo mě hledat speciální položku v menu.. Všiml jsem si toho až po restartu..

Tento program řeší i problém s Xsane (který mi házel chybu a fungoval pouze, pokud jsem Xsane spouštěl jako root). Program od Samsungu totiž umožňuje i práci se skenerem. Jednoduše v levé části okna programu si vyberete skenery a poté kliknete na tlačítko Properties... a spustí se program na skenování. Paráda...

Tleskám Samsungu, zírám, že tu je od někoho taková podpora... Už ne jen pouhé ovladače, ale rovnou celý funkční program pro práci se zařízením...

Možná už tu někde na fóru je stejný příspěvek, ale já ho nenašel. Tak si to raději nenechávám jen pro sebe  ;) a dávám vědět..

Mějte se fajn!

Martin

72
Archiv / Re: 64bit nebo 32bit?
« kdy: 25 Červen 2008, 13:28:34 »
Tak z toho důvodu (Internetbanking) jsem odešel od Komerčky, nejdřív k ČSOB, teď jsem spokojený uživatel a zákazník ;-) mBanky..

73
Archiv / Re: 64bit nebo 32bit?
« kdy: 24 Červen 2008, 21:18:31 »
Ne úplně, na http://www.java.com/en/download/help/testvm.xml?ff3 mi to sice Javu najde, ale na jiných stránkách mám pouze prázdný šedý box... :-( Naštěstí Java plugin zatím na nic nepotřebuju... Jo a Java plugin od Sunu pro 64bitový OS zatím vůbec není..

Nevím jestli se nepletu, ale Google analytics také používá Javu? A Google analytics mi ve Firefoxu funguje bezvadně. Takže nejspíš jak který web (jestli je to možné - nejsem si v tomhle jistý.. :( )

74
Archiv / Re: 64bit nebo 32bit?
« kdy: 24 Červen 2008, 11:17:17 »
Je to úžasné, v Ubuntu 8.04 amd64 funguje vše, kvůli čemu jsem doposavad zůstával na 32 bitovém Ubuntu (Flash na Youtube + Skype) - kvůli rodičům a přítelkyni :-). Mohu jen doporučit a potvrzuji spokojenost předchozích pisatelů :-)

75
Obecná podpora / Re: problém se synapticem
« kdy: 24 Květen 2008, 12:15:50 »
Přidávám se k díkům, taky na mě vyskočila tahle chyba a podle předchozího příspěvku jsem ji vyřešil, takže mockrát děkuju (ale stačilo si přečíst pořádně chybovou hlášku... a nemusel jsem nic hledat :-) )

Stran: 1 2 [3] 4