Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - martin.bazant

Stran: 1 2 3 [4]
76
Tak podle http://www.zive.cz    už Hardy heron vyšel, ale podle  http://www.ubuntu.com ještě ne

Citace z www.zive.cz "V době psaní této bleskovky ještě nebylo možné novou verzi stáhnout". Živě chtěli být první, nadpis článku je lákavý, ale sami přiznávají, že v podstatě 8.04 ještě nevyšla ;-)

77
To se dalo čekat, že 8.04 nebude ke stažení s úderem půlnoci ;-). 7.10 byla k dispozici tuším kolem poledne, však se dnes dočkáme :-)

78
Jestli máš nainstalovaný PHP5 CLI (php5-cli), je potřeba ke spuštění, zkus v terminálu zadat jen ./phoronix-test-suite benchmark universe

Pro ostatní je pár příkladů uvedeno zde http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=phoronix_pts&num=1

Nemám to ze svý hlavy (bohužel  :) ), ale řešilo se to už zde:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21291.0
a teď koukám, že ten dotaz jsi tam pokládal ty :-)

Snad ti to pomůže.

Možná ti to v terminálu bude házet nějaký chyby, ale něco ti to určitě spočítá (možná když to spustíš jako root, tak tam těch chyb bude míň, občas mi to zahlásilo chybu, že benchmark nemůže zapisovat (nedivím se, když to bylo do složek, kam jako uživatel namám přístup)).

79
Sice jsem neměl Ati 2900xt, ale s integrovanou grafikou ATI X1250, ač se zde na fóru píše, že s Ubuntu funguje, jsem měl jen samé problémy. LiveCD mi naběhlo, ale instalace se "sekla" při rozdělování disků. Pomocí Alternate CD se instalace povedla, ale po startu systému jsem se nemohl přihlásit, přihlašovací obrazovka se vůbec nezobrazila.

Kubuntu z Alternate CD nainstalovat šlo, mohl jsem se i přihlásit, ale po nainstalování "nesvobodných ovladačů" a restartu jsem se opět nemohl ani přihlásit-opět se nezobrazila přihlašovací obrazovka, v horším případě se počítač sám zrestartoval. "Vyřešil" jsem to výměnou desky za jinou bez integr. grafické karty a koupí graf. karty NVIDIA (7300GT). Teď funguje vše výborně. S ATI jsou podle mého názoru jen samé problémy. Bohužel.

S ATI X1250 mi bez potíží fungoval Debian, tak ho můžeš zkusit. Ale přeci jen je Ubuntu vůči uživateli vstřícnější...

80
Archiv / Re: Leadtek Winfast TV2000 XP Expert
« kdy: 13 Listopad 2007, 16:34:54 »
Mám stejný problém. Mám stejnou televizní kartu, zvuk je propojený s MB - "vstup pro externí audio zařízení" - tak nějak je to v manuálu desky.

Používám integrovanou zvukovku (Realtek), ale v alsamixeru bohužel položka CD není. Zkusil jsem povolit všechna zařízení a u nich nastavit vyšší hlasitost případně vypnout "mute", ale zvuk stále nejde (kanály jsou samozřejmě naladěny na PAL-D, takže zvuk musí jít). Ve Windows mi zvuk funguje (tam mám u výstupu zvuku myslím nastaveno ono CD..).

Když jsem používal SoundBlaster Live! 1024, byl kablík píchnutý do AUX. Zvuk pak fungoval jak v Linuxu, tak ve Windows. Můžu se vrátit k Sound Blasteru, je to otázka pár minut, ale chtěl bych to rozchodit s Realtekem..

Děkuju za rady.


Stran: 1 2 3 [4]