Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ondřej Trhoň

Stran: [1] 2 3 ... 18
1
Tak stahuju RPM Fedoru 10 Cambridge  :P Naposledy sem měl fedoru 6tku a nové téma Solar se mi líbííí  :P

2
Ne! OpenSuse ani Mandrivu nechci :) NEvím proč, ale k těmhle systémům cítim nějaký vnitřní ne odpor, ale spíše nevoli. Prostě je nechci mít :)

3
Přesně ve stylu tohohle fóra se objevila odpověď během několika okamžiků  ;)
Debian...debian..to bude ono :) No někde tamhle vzadu ve skříni instalačky mám, tak vzhůru do toho!
Moderátor...hmm..kdysi jsem byl jedním na jednom nejmennovaném Magic: the Gathering fóru a docela mě to bavilo a šlo :)
Určitě o tom zapřemýšlím.

Ono až na to WoW a Warhammer 40 000: Dark Crusade ty všechny hry nativně pod Linuxem jedou...

@Pavel: Gentoo znám, byl to můj nejdéle používaný (spolu s ubuntu) neWIN OS co jsem měl a bylo to fakt rychlý...jenže co je s tím práce, potom účty za elektriku. Tedy práce - ne špatně jsem to formuloval - času. Opravdu pět hodin kompilovat při sys upgrade není nic pro mě. Snad ten Arch, pro který procesor mám.. ten jsem zkoušel ale ani s mými docela dobrými znalostmi Xorg se mi nepodařilo X.org spustit. Ale třeba to pro tentokrát půjde.

4
Zdravím zdější skvělou komunitu,
někteří si mě budou pamatovat (myslím že mě kdysi ten co měl v avataru tučňáka černýho.. admin.. .bůhví jak se ten dobrý člověk jmenuje :) řekl, že jsem něco jako maskot Ubuntu - sem se pořád vracel zpět do rodného hnízda - tj. k Ubuntu). Před svým "odchodem" z komunity jsem tu hodil příspěvek proč odcházím a tak dále a tak dále (následován spoustou veskrze "pozitivních" reakcí - jak jinak u linuxové komunity, všichni zatvrzelí vlastenci :)). No, a nyní (snad) po roce se vracím abych se optal jak to chodí.
No nebudu zastírat, že hlavní věcí, která mne dostala k odchodu bylo hraní PC her. Nebo spíše jedné hry - WoW. Tuto hru dále hraji, ale jen občasně (i když... ale ano, říkejme občasně). Před rokem totiž wow produkovalo na mém Ubuntu takové šílené FPS, že se mi do toho moc jít něchtělo. Jak se nám wine vyvinulo? Je tu nějaký wowkař, který by zhodnotil/řekl/poradil jak je to s ukájením závislosti na linuxu?  :D
Velice vážně přemýšlím o tom, že si zase Linux nainstaluju, ale ne jako druhej systém, ale jako hlavní. Víc systémů nemá cenu, protože než bych se nabootoval do WinVista (což trvá myslím tak 2 minuty se spuštěním plochy) tak bych vyrostl. Jsou tu pro mne tři volby pro Linux - Gentoo, ArchLinux (jestli tedy neumřel to já nevím :)) a Ubuntu. Vlastně dvě. Gentoo je podle mě užasný systém, ale už se mi fakt nechce znova 24 hodin v kuse kompilovat a pročítat fórum v links :).
Je jasné, že na moderní hry, ba i software a systémy platformy Windows začíná mému stroji docházet dech. Mluvím samozřejmě o legálních Windows Vista, ze kterých teď píšu tenhle post. Už vidím jak to pod postem pěkně rozohníte :) (ne ne, to nebyl proboha námět pro flame!). A už mě ten systém s*re. Je pomalý (resp. pomalu se spouští, všechny aplikace jsou výrazně pomalejší než tomu bylo u Windows XP a samozřejmě Linuxu, který překonával i XP, když jste věděli jak na to), žere NEUVĚŘITELNĚ operační paměti (což pro mých 1,5 GB není málo).
Důvodů pro Linux je hned několik. Vedle mé, dá-li se to tak nazvat, "lásce" k Linuxu je to také to co všichni známe - rychlý, stabilní, bezpečný atd. atd. a také to, že si chci ještě pořád užít rychlost mého počítače (před 4mi lety high end :D) a opět se začlenit do komunity.

No neberte to jako nějakej článek nějakýho blba, kterej chce zase zpátky Linux, berte to jako takové "vyznání" a "vykřičení" toho, co jsem chtěl říct. Korunky vyhozené (ano opravdu vyhozené) za Windows Vista (bože, bohužel jsou OEM, takže je musím střelit kdyžtak s PC :)) mě mrzí, ale což.

Už se těším jak si na Linuxu nainstaluju Fluxbox a konečně se ho naučím používat (:D), koupím Unreal Tournament 2004 fur Linux (super hra která mi běží na hooodně FPs), Doom 3, který si procházím rád po nocích, World of Warcraft (bože chraň, 7,7 GB má nový datadisk) a také nějaké to Linux MMORPG jako Regnum - tam bysme mohli založit gildu (či co tam je, jestli už něco takového není). O mém snažení vás budu informovat.

A zatím,

Tučnák zdar!

5
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 19:19:11 »
Jesli jsem to pochopil, tak to má být reakce na obří reklamní kampaň "WOW"... Mne to moc vtipné nepříjde, asi nejsem ten správný "Maniak" =) Tohle už podněcuje k onomu flamewaru... Ta kampaň byla opravdu obrovská, MS obchodovat umí. Jsem ale přesvědčen, že kdyby byly peníze, dala by se podobná akce uspořádat i pro Linux.

6
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 19:11:44 »
Hezky vyjádřeno  ;)

Flamewar bych opravdu nechtěl, i když téma k němu vyloženě svádí. Prosím, snažte se nevyvolávat jej =)

Zde je pěkný článek pojednávající o úrovni některých uživatelů na některých diskuzích:
http://myego.cz/item/teenageri-na-internetu-aneb-diskusni-zumpa

7
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 19:06:04 »
Mno tak to nepotěší... To je dle mého chyba výrobce, který k notebooku dodal španělštinu... Ano, máte pravdu, podpora language packů je až v Ultimate. Jinak Home Basic je notně osekaná verze, která opravdu neukazuje všechny vlastnosti Visty. Jako rozumnou koupi, pokud nepotřebujete šifrování dat, lepší práci se sítí apod., bych viděl Home Premium - jakýsi ekvivalent k Windows XP Home. Basic nemá ono WOW Aero a má obecně málo těch "vychytávek". Líbí se mi technologie ReadyBoost, která dovoluje připojit USB (flash)disk jako další rozšíření paměti... .

8
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 19:01:02 »
Váš názor chápu, pokud vám Kubuntu vyhovuje není co řešit. Pokud nevyžadujete nejnovější hry a pracujete s počítačem jako ne-hrající uživatel (tedy multimédia, vypalování, office, internet aj.) tak vám Linux bohatě stačí.

Jan Krejčí: Chci se tímto jakoby rozloučit se zdejšími uživateli... A chci také prezentovat svůj pohled na tuto problematiku, po všech těch vtípcích na WV a různých pomlouváních apod. se mi to zdálo jako vcelku rozumný nápad. Pokud se mnou nesouhlasíte, tak se vám tímto omlouvám.

9
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Řekl jsem WOW...
« kdy: 12 Únor 2008, 18:50:05 »
Zdravím vás,
uživatele Linuxu. Přes dva krásné roky jsem byl spokojeným uživatelem Linuxu...Hry jsem nehrál, a proto mi Linux naprosto vyhovoval. To se však změnilo s příchodem nové grafické karty. Ta mi nabídla široký výběr nových her. Zkusil jsem World of Warcraft pod Wine, ale FPS byl o polovinu menší než u Windows (XP Pro). Chtěl jsem hrát nejnovější hry bez toho, abych musel řešit problémy s emulátory (tedy pod ne-emulátorem :) Všichni víme že Wine is not emulator) a mohl si je užít naplno. Proto jsem se rozhodl zakoupit si legálně (zdůrazňuji, že legálně!) Windows Vista Home Premium. Jistě, podotknou někteří, Vista je hrozná a mírně řečeno na pendrek. Ale podle mého (alespoň co jsem měl možnost vyzkoušet) je Vista zajímavý systém. Ano, namítnou někteří, Microsoft nás vykrádá, ale co je potom ona telefonická podpora? Ony pravidelné aktualizace? Musím uznat, že podpora ze strany Microsoftu je skvělá. Uvědomte si, že za toto byste u Linuxu museli také platit.
Je mi jasné, že po uveřejnění tohoto příspěvku se zvedne vlna nepoměrně negativních reakcí, a že některými budu označen za krvezrádce a budu s velkou pompou vyexpedován do hlubin pekelných. Jistě, na takovýto názor máte právo. Já se zde jen snažím prezentovt svoji vizi, myšlenku. Neříkám že je Windows Vista dokonalý systém, to rozhodně není, ale dle mého je to slušná konkurence, která může Linuxu zatopit.
Je také třeba řící, že hry které hodlám hrát budou zakoupené legálně, tudiž se ze mne nestane nějaký pirát co po večerech vysedává na torrentech a stahuje hlava nehlava. Osobně se mi takový přístup příčí. Nebudu zastírat, že jsem také nepálil. Ano pálil a teď se za to stydím.
Namítnete - proč vyhazovat peníze do chřtánu monopolu? Proč platit za něco, co mohu na Linuxu mít zdarma? On hrací komfort mi Linux nahradit nemůže, i když někteří z vás úspěšně spouštějí své hry na Linuxu... Ale jak už jsem říkal, všechny hry co jsem pod Linuxem spustil měly zhruba o polovinu menší výkon než tomu bylo u Windows.
Rozhodně se nechci nějak vyřazovat z komunity Linuxáků, Linux se mi stále koncepčně líbí, ale je pro mne jako hráče, nevyužitelný. Budu se sem snažit chodit, komunikovat. Nechci tu vyvolat nějaký flame, zvláště ne po tom co jsem viděl na nejmennovaném serveru v diskuzi pod články o Vistě (Linuxáci, kteří propagují Linux výkřiky jako "Vista je na h*vno, Linux rulez" nesnáším, vrhá to velice špatné světlo na komunitu).
Byly časy kdy jsem byl fanatickým příznivcem Linuxu a nedal na něj dopustit. Teď, když se na to dívám s chladnou hlavou se mi jeví Windows a Linux jako poměrně rovnocenné OS (co se týče využitelnosti, řekněme kvality) a líbí se mi momentálně oba. To ale není důvod, abych byl na těchto fórech označen za onoho zrádce... . Nechal bych si Linux na HDD, ale přece jen 80 GB není mnoho... .
Tak to by bylo tak vše co bych chtěl tímto poměrně dlouhým vyjádření sdělit... Mějte se tu pěkně.

Ondřej Trhoň

P.S.: Do diskuze se ochotně zapojím =)
 

10
A umi Core2Duo? Tedy dvoujádrové... našel jsem obchod kde ji mají NOVOU...
jen prodám kartičky a pojede se... :)

11
Mockrát díky určitě se na ni podívam... a pravděpodobně pořídím... hjaké s ní máte zkušenosti? Přece jen se mi zdá že ta firma co ji vyrábí zrovna není nejznámější...

12
Mno mně se obě hodí.... :) NA kopírování CD - do jedné (zdrojové) dám původní nosič a do druhé (vyplaovací) dám prázdné médium. A Voilá o nic se nemusím starat... jen dám kopírovat :)

Právě řeším problém. Zakoupil jsem si větráček na pasiv grafiky, ale nejde mi tam dát. V obchodě mne ujišťovali že je to na pasiv apod. ale mě to nepřijde....

Tedy, koupil jsem si následující větrák:
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00395.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00396.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00397.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00398.jpg

A chci ho dát na grafiku následující:
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00406.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00405.jpg
http://i119.photobucket.com/albums/o132/Bornnover/DSC00404.jpg

Jak na to? Chci ho dát nad pasiv, tedy na něj.... Omlouvám se za fotky, jsou z mobilu.....

Díky moc.

13
Tak to bych opravdu uvítal! Prosím hoď sem link... a na kolik to tak může přijít. Vycházím z toho co mi řekli v PC prodejně, že nic takového neexistuje.... A hodilo by se aby ta deska byla na Socket pro Intely (kokrétně pentium 4) a aby měla Dual Channel a podporu Hyper-Threadingu.

taková další otázka mimo: Na DualCore Intely je potřeba nějaká zvláštní patice?

mechaniky mám dvě jak jsem uvedl výše.... a ty DDR1 a 2 paměti by se mi fakt hodily.. Přece jen teďka mám DDR1 (1GB) a ty DDR 2 jsou rychlejší... a to na té desce musí být všechny DDR1 nebo DDR2? Nebo můžou být namíchané?

14
Bohužel člověk s pouhopouhým VGA slotem to má těžké... přece jen ty lepší grafiky jsou POUZE na PCI-Express....
A poznamka: V manualu bylo 300W...

15
Hardware / Re: Přesunutí oddílů
« kdy: 17 Leden 2008, 19:46:38 »
Ah tedka sem to nejak nepobral... Jak ty sda 7,8,9? To udelat dalsi 3 oddily?

16
Hardware / Re: Přesunutí oddílů
« kdy: 17 Leden 2008, 14:33:52 »


Tu je ten správný... omlouvám se.... Nealokované místo jsem dočasně využil jako FAT32 oddíl.... nicméně stále ten NTFs oddíl zvětšit o velikost nealokovaného místa (Nyní FAT32 oddílu). Dík

17
Hardware / Přesunutí oddílů
« kdy: 16 Leden 2008, 20:18:54 »
Ahoj,
mám následujícím (a nutno říct že nešťastným) způsobem rozdělený disk:a potřebuji aby bylo možno zvětšit oddíl s windows (NTFS) o nealokované místo (těch 5 GB).... V PM to sice ukazuje že ty oddíly s Linuxem nemají volné místo, ale nebojte, mají :) Jak na to? Děkuji.

18
Ja pod windows RivaTuner mam, ale nevim jake ma ta karta maxima... zkousel jsem hledat... a nenasel
Jinak to padani - za to mohla starsi verze ovladacu..hra si s nimi proste a jednoduse nerozumela...

19
Mno.. pretaktoval toz pravda... a jeste jsem hral UT3 takze pecenáč .) Jinak mysím že ty kary mají nějaký ten "breaking point" kolem 120 celsia...

20
Hm.. ja mam jen pasivni.. dokonce jsem uz mel 96 stupnu celsia :)) Nebo to muze byt i nedostatecnym vykonem, prece jen 400 Mhz pameti neni nic moc

21
Ta grafika MA pridavne napajeni.... a vyzaduje min. 300 W zdroj tak je to mozne...

22
Hry a zábava / Re: World of Warcraft Win vs. Linux
« kdy: 12 Leden 2008, 20:44:44 »
Ano,
vše mám nastavené, ale ten rozdíl 20 - 30 FPS stále trvá... :(

23
Ahoj,
řešeím problém s počítačem. V gildě na WoW Jsme řešili počítače a UT3, a jeden z nás říkal že se mu to sekalo kvůli zdroji... tak že koupil nový. A všichni tam skoro mají zdroj nad 400 W... Tak se chci poradit jestli by můj počítač taky nový nepotřeboval. Tady jsou bližší specifikace:
Deska: QDI Socket Intel (opravdu nevím typ)
Grafika: GF 7600 GS (nepřetakovaná)
Procesor: P4 2,8 GHz s HT technologií
RAM: 1 GB (2x 256, 1x 512 MB)
Zdroj: 300 W
Mechaniky: 1x CD čtečka; 1x CD/DVD čtečka;vypalovačka (I dvd-ram, DL dvd)
HDD: western digital 70 GB
Myš: Logitech MX 310

Díky za pomoc.

Druhou věcí je přetaktování grafiky. Vzhledem k tomu že chci vyšší výkon v náročných hrách tak se chci odhodlat k přetaktování, protože hlavně frekvence paměti se mi zdá malá (400 Mhz). Bohužel karta má jen pasivní chlazení a ve vypětí po přetaktování o 46 Mhz (GPU) a 100 Mhz(paměť) se vyšplhala teplota až na 96˚C což mně přijde trošku dost. Chci se zeptat jaké by byly eventuelní další možnosti dodatečného chlazení a jestli má cenu kartu přetaktovávat. Jde o typ GF 7600 GS (256 MB, takt jádra i paměti 400 Mhz). Při výše zmíněném přetaktování mi UT3 padal, ale těžko říct čím to bylo. WoW nepadal. Vše bylo testováno ve Windows.

Díky.

Ondra

24
Hry a zábava / World of Warcraft Win vs. Linux
« kdy: 11 Leden 2008, 15:36:15 »
Ahoj,
pozoruji nemilou věc. Moje verze WoW v Linuxu (OpenGL) jede o nějakých 20 - 25 FPS pomaleji než jeho D3D varianta pro Windows XP.... Nevíte jak "boostnout" výkon WoWu i pod Linuxem? Díky. Upororňuji že tento rozdíl byl v Ubuntu zjištěn v Enlightenmentu... . Mám Ubuntu 7.10 a nvidia-new ovladače. Dík.

25
Obecná podpora / Re: Overclocking GPU a Benchmark
« kdy: 10 Leden 2008, 21:25:27 »
To se ty kusy od sebe neliší možnostmi přetaktování? To má každý pevně dané frekvence? Přetaktovával jste už někdy nějakou kartu - jestli ano tak jaký jste vysledoval procentuální nárůst výkonu (nebo i neprocentuální)? Stáhl jsem si nvclock;nvclock-gtk;nvclock-qt - ale příkazy nvclock-gtk a nvclock-qt nefugnují... z toho že to používá ty knihovny usuzuji že to musí mít grafickou nádstavbu - nevíte jak ji spustit? Zkoušel jsem nvclock -gui ale neúspěšně.
A v konzoli mi to u  paměti píše jako frekvenci: -2147483.648 MHz což se mi nezdá (pouštím v rootu). U GPU píše: -2147483.750 MHz...

Stran: [1] 2 3 ... 18