Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Jana

Stran: 1 [2] 3
26
Instalace, aktualizace a spouštění / instalace ffmpeg [vyřešeno]
« kdy: 03 Květen 2014, 19:28:14 »
Při zprovoznění programu serviio v U12.04 jsem vždy musela nainstalovat mimo javu i ffmpeg. Jenže u 14.04 mi to napíše že ffmpeg není ve zdrojích a bez něj mi serviio nejede. viz obr.
Víte někdo jak dostat ffmeg do zdrojů?

[příloha smazaná administrátorem]

27
Hardware / Zprovoznění DLNA [vyřešeno]
« kdy: 03 Květen 2014, 17:24:35 »
Ahojte!
Dosud jsem používala U 12.04 a nyní jsem si nainstalovala  U 14.04  :)
Ve 12.04 jsem měla nainstalovaný program serviio.sh který jsem používala k TV pro prezentaci různých šotů a fotek pomocí DLNA. Nebylo pro mě lehké to zprovoznit, ale nakonec se podařilo.
Spouštěla jsem to z domovského adresáře→serviio→bin→serviio→spustit viz obr1
Jenže u 14.04 v domovském adresáři kliknu→serviio→bin→serviio a místo tabulky spustit naskočí viz obr.2 a nevím co s tím.
Nebo jak znovu zprovoznit DLNA
Nevíte někdo co s tím?

[příloha smazaná administrátorem]

28
Obecná podpora / OO.o úprava [vyřešeno]
« kdy: 15 Duben 2014, 07:13:28 »
 Dobré ráno.
Řeším menší problém a nemohu na to nikde přijít. Možná to bude tím že nevím o nějakém podrobném návodu na používání Open ofice org.
Píši obsah mé práce a pokouším se ho srovnat po levé, ale i pravé straně. Jenže se mi srovná levá, nebo pravá strana, ale obě ne a ne (viz obr).  Neví někdo jak to srovnat na obou stranách?

[příloha smazaná administrátorem]

29
Multimédia / konverze z VOB do MP4 [vyřešeno]
« kdy: 14 Duben 2014, 13:15:29 »
Potřebuji převést video s koncovkou VOB do MP4. Možností je asi hodně, ale chtěla jsem něco kam se jednoduše video načte, chvíli se počká a je  to.   :)
Našla jsem si na této stránce   http://www.linux-mint-czech.cz/format-junkie-v-linux-mintu/   něco takového, nainstalovala, ale nyní nemohu najít ikonu pro otevření programu. Nevím jestli se to na můj systém U 12.04 nehodí a musím najít jinou cestu, nebo se mi to někam schovalo?
Vypadá to že instalace proběhla v pořádku:

abcd@abcd-HP-Pro-3400-Series-MT:~$ sudo add-apt-repository ppa:format-junkie-team/release
[sudo] password for abcd:
You are about to add the following PPA to your system:
 This is the official PPA for the Format Junkie.

This PPA currently has support for Precise, Quantal, and Raring.  It does not have support for any other releases.
 More info: https://launchpad.net/~format-junkie-team/+archive/release
Press [ENTER] to continue or ctrl-c to cancel adding it

gpg: soubor klíčů (keyring) `/tmp/tmpkc9RTK/secring.gpg' vytvořen
gpg: soubor klíčů (keyring) `/tmp/tmpkc9RTK/pubring.gpg' vytvořen
gpg: požaduji klíč B0FBA000 ze hkp server keyserver.ubuntu.com
gpg: /tmp/tmpkc9RTK/trustdb.gpg: databáze důvěry vytvořena
gpg: klíč B0FBA000: veřejný klíč "Launchpad PPA for Format Junkie Team" importován
gpg: Celkový počet zpracovaných klíčů: 1
gpg:               importováno: 1  (RSA: 1)
OK

30
Internet a sítě / Nefunguje net [vyřešeno]
« kdy: 05 Březen 2014, 12:05:05 »
Tak už je to tady, od rána se net zpomaloval, až se zastavil úplně. Stačilo vypnout nový PC a net zase jede. Píši vám z PC starého kde to zatím jede.. Když se začal net zpomalovat, provedla jsem test rychlost.cz a ten ukazoval dowload téměř nulu a upload 4 mega, tedy normální. Restarty modem, routeru, PC nepomáhají.  Co bych měla ještě zkusit dál?

31
Obecná podpora / Příprava k tisku [Vyřešeno]
« kdy: 03 Leden 2014, 13:46:55 »
Mám dotaz.
Potřebuji vytisknout mnoho stránkové soubory .pdf ale potřebovala bych stránky jako např. obr1 upravit tak aby vypadaly asi jako obr2, jenže s čitelnějším textem. V možnostech tisku nic takového jako tisknout v šedi, černobíle, atd. nemohu najít a upravovat stránky v gimpu mi přijde v takovém množství otroctví. Neznáte někdo řešení?

[příloha smazaná administrátorem]

32
Zkusila jsem nainstalovat U13.10 64bit  a nejdou mi přehrávat videa a hudba. Vždy naskočí taková nějaká cedulka - viz obr.
Přitom mám nainstalováno obr.2 ručně, protože samo si to nedovedlo nainstalovat jako třeba u U12.04
Ví někdo co s tím?

[příloha smazaná administrátorem]

33
Instalace, aktualizace a spouštění / Tiskárna na U 13.10
« kdy: 28 Říjen 2013, 20:29:52 »
Když na naše PC nainstaluji ubuntu 12.04 (64bit) a pustím tiskárnu, chce to po mě heslo které zadám a po dvou kliknutí si to stáhne plugin po kterém se tiskárna úspěšně rozjede. Celá akce trvá asi 30 sekund.
Když jsem nainstalovala  U 13.04, pouze naskočilo upozornění že si mám stáhnout plugin a víc nic. Myslela jsem že U 13.10 už to bude mít zase v pořádku, ale opět jen cedulka upozornění a to je vše.  Kdysi na hodně starých vydání ubuntu jsem musela stahovat plugin z HP.com, ale instalace trvala necelé dvě hodiny a člověk se nesměl ani jednou splést, tak se raději vracím ke staršímu vydání U 12.04.
Je nějaká jednodušší cesta jak tiskárnu HP Laser Jet P1005 zprovoznit i na novějších vydání Ubuntu?

34
Obecná podpora / Kontrola pravopisu [VYŘEŠENO]
« kdy: 28 Srpen 2013, 12:31:18 »
Mám nepříjemnost.
Píši li na seznamu email - novou zprávu, vždy se mi podtrhnou všechna slova červeně. Nastavím jazyk český a podtržené zmizne. Jenže po restartu PC se problém opakuje. Nějakou dobu se to dá vydržet, ale ne asi navždy. Nemohu dojít na to jak se to ukládá. Nikde jinde kontrola pravopisu nezlobí, ani tu na fóru ne. Zkoušela jsem všelijaké rady tu z fóra které jsem našla, ale email Seznam odolává. Napadá někoho něco mimo „klávesnici a židli“ ? 

ubuntu 12.04 LTS 

35
Zdravím všechny.
Tak asi před půl rokem se mi jednou za čas objevila informace "Zjištěn problém se systémovým programem", které se stačilo klikem "zrušit" zbavit na dlouhou chvíli. Jinak jel OS dobře. Časem se ale počet cedulek začal zvyšovat až nyní je situace taková, že během 5 minut mi postupně naskákaly všechny cedulky co jsou na obrázku. S tím se už nedá pracovat. Zkoušela jsem zadat do terminálu "sudo gedit /etc/default/apport" a přepsat 1 na 0, kdy sice cedulka se přestala ukazovat, ale výpadky čísel v OOo a cukání až kousnutí systému (které dříve nebylo) kdy sice kurzorem lze pohybovat, ale to je vše a pomůže jedině tvrdý restart, ovšem na 5 minut. Zkoušela jsem i OS přeinstalovat, ale úspěch byl pouze zase na 5 minut. Nemáte někdo tušení jak učinit nápravu?


[příloha smazaná administrátorem]

36
Obecná podpora / tisk z pps [vyriešené]
« kdy: 25 Leden 2013, 10:27:20 »
Ahojte!
Chtěla bych se zeptat zkušenějších zda neví nějaké řešení.
Přednášející nám umožňuje získat přednášky z netu a mi si to pak tiskneme a učíme se z toho. Jenže nám to dodává nejčastěji v pps, někdy v pdf. Otevřená stránka k tisku je ale psaná bíle na tmavém podkladě, většinou černém, což je pro tiskárnu velká spotřeba toneru. Jediné co se mi zatím podařilo, bylo převést pps (obr1) do pdf (obr.2) a potom zkopírovat do LibreOffice Writer (obr.3). Jenže jak je vidět z obr.3, skládá se mi tam úzký sloupec z kterého není jasné co je nadpis a co ne.
Protože tiskárna vytiskne pdf vždy s tmavým podkladem, i když mám stránky invertované tak jsem zkoušela v pdf invertovat barvy a potom jednotlivé stránky ofotit, jenže to je příliš zdlouhavé a pracné - stránek je mnoho.
Ideální by bylo pps (pdf) invertovat barvy, nebo nějak udělat aby byl podklad stránky bílý, popřípadě světlý a tiskárna hp laser jet p1005 to tak vytiskla. S mým laborováním začínám být v koncích.

[příloha smazaná administrátorem]

37
Multimédia / Konverze formátu 16:9 na 4:3
« kdy: 30 Prosinec 2012, 11:15:42 »
Ahojte
Je to sice neobvyklé, ale potřebuji převést video formátu 16:9 na 4:3. Stáhla jsem si písničku z youtube ve formátu MP4 která je v rozmšru 16:9, ale je nešikovně upravená. Někdo ji vyrobil tak, že z rozměru 4:3 ji jednoduše roztáhl na rozměr 16:9 a výsledkem jsou rozšířené obličeje, proto potřebuji to dostat zpět do rozměru 4:3 aby byli lidi normální. Samozřejmě že se to dá nastavit na TV, ale tím se zase ostatní videa "splácnou". Pokoušela jsem se to překonvertovat na jiná rozlišení, třeba 720 x 640, ale rozměr 16:9 tvrdohlavě vzdoruje, jen se zmenší. Nevíte někdo jak na to? Na netu o tomto postupu jsem toho moc nenašla.

38
Snažím se nainstalovat U 12.10 a při vytváření oddílu pro boot mi roletka (použíz jako) nyní nechce nabídnout "zaváděcí EFI oblast" při které mi minulé instalace probíhaly bez problému, ale nyní ne a ne se tato možnost ukázat. Mám odzkoušeno, že když zvolím "rezervované místo pro BIOS zavaděč" tak se zavaděč nenainstaluje a OS se nerozběhne. Dobře instalace vždy proběhne jenom při volbě "zaváděcí EFI oblast", ale nevím co udělat aby mi to tuto možnost nabídlo. Ví někdo co dělám špatně?

39
Obecná podpora / Oo.o vkládání indexů [vyřešeno]
« kdy: 16 Prosinec 2012, 15:46:30 »
Může mi někdo napsat jak se vkládá u open ofis horní a dolní symbol? Například místo nadruhou, tak místo dvojky třeba slovo?

40
Obecná podpora / Externí disk
« kdy: 05 Prosinec 2012, 08:58:45 »
Ahojte, chtěla bych si koupit externí disk a nevím pro jaký se mám rozhodnout. Měl by sloužit hlavně k archivaci dat, ale také jako záloha dat a pro běžné použití. Bude používán hlavně na Ubuntu (nyní 12.10). Asi svou velikostí se mi zalíbil tento: http://2imgs.com/3f932f05d6 ale nevím zda není lepší HDD. Chtěla jsem se zeptat zkušenějších, jestli je mezi nimi pro mne nějaký zásadní rozdíl, který bych měla vědět a jestli je k uvedeným úkonům vhodný. Nerada bych udělala chybu, přeci jenom pro mně je to dost peněz.

41
Obecná podpora / Využití domácí sítě k DLNA [VYŘEŠENO]
« kdy: 02 Říjen 2012, 11:04:51 »
Ahojte, pokouším se zprovoznit DLNA v domácí síti. Máme kabelový internet → modem → router → PC. Do routeru jsme také připojili TV pomocí kabelu LAN. Na TV nám funguje internet, Skype, ale DLNA možnost uvedená v TV ne. Stále nám to vypisuje "žádná zařízení nebyla nalezena". Dokonce jsem se dostala do routeru abych zkontrolovala zda je povolen protokol UPnP, ale v návodu (http://blog.buchtic.net/jak-na-dlna-server-ve-vasem-obyvaku-a-k-cemu-vlastne-je/) něco píší o PS3 Media Server a že něco existuje i pro linux. Nevím kde to vzít a zkrátka nevím co dál. Neví někdo náhodou o tomto něco víc? Je to příliš lákavé si v TV promítat fotky, videa a hudbu z PC.

42
Otevřená diskuze kolem Linuxu a OSS / Dotaz mimo mísu
« kdy: 28 Srpen 2012, 21:17:14 »
Nevíte někdo o nějaké emailové schránce (emailový účet) v které by šlo nastavit přijímat pouze povolené adresy které bych si sama určila a ostatní příchozí emaily by schránka nepřijala? Spamový koš, ani *@.......cz blokované nezabírá. Stačí malinká změna a už je tu zase spousta spamu.

43
Multimédia / webkamera SONY
« kdy: 21 Srpen 2012, 20:58:16 »
Mám ubuntu 12.04 64bit. , nainstalované skype 64bit a pokouším se zprovoznit na PC webku sony která je dodávána s televizí sony BRAVIA. Zvuk automaticky naskočil, ale video asi ne. Nevím zda to lze na Echo sound service nějak ověřit. Když otevřu skype a v "možnostech" kliknu na video zařízení, tak se tam uvidím, ale při zkoušce na echu je kamera červeně přeškrtnutá a webka nesvítí. Při kliku na ni se vizuálně nic nezmění, jen zmizne červené přeškrtnutí. Má někdo tušení jak to zprovoznit?

44
Zase jedna záhada na světě. Pokoušela jsem se nainstalovat U 12.04 64bit z USB, nebo z CD a po instalaci systém nenaběhl.  Zjistila jsem, že se nenainstaloval boot a to ani po opakované instalaci. Před samotnou instalací téměř vždy na mě vyskočila cedulka -viz foto- , ale nevím jaké oddíly mám a proč vytvořit, nikdy jsem je předtím netvořila. Také jsem si všimla, že když před instalací vytvořím ručně třeba dva oddíly, automaticky mi naskočí o dva oddíly více. Jeden má velikost 0 bytů a druhý 1Mb a oba jsou volné místo, nejdou běžně smazat a GParted je nevidí. Takže při vytvoření dvou oddílů už mám 4 + swap a to pochopitelně bez rozšíření nejde, takže i když jsem jenom vytvořila dva oddíly, třetí (swap) už má číslo sda5 ale spíš to nedělalo. Navíc vyskočí již uvedená cedulka. Jediný s čím jsem uspěla, byla instalace na celý disk (bez ručního dělení), ale i to skončí vždy s rozšířeným dělením, ale s funkčním bootem. Zkoušela jsem test disku v biosu a ten dopadl bez problému. Už nevím jak zjistit co dělám špatně, nebo kde je chyba. Ví někdo?

[příloha smazaná administrátorem]

45
Obecná podpora / Otevření PDF souboru
« kdy: 18 Březen 2012, 13:52:17 »
Otevřít soubory v PDF není problém, až na jeden a zrovna dost důležitý. Při kliknutí na něj mi to vypíše: Warning: This form is not supported with the current version of Acrobat or Adobe Reader.
Upgrade to the latest version for full support.

Marně si lámu hlavu jak to provést  :-\
Vím že při sčítání lidu se tu zdárně řešil podobný problém, jenže na U 11.10 to nějak nefunguje.
Ví někdo jak na to? Nechce se mi jít k přes sousedovi který má W-XP a tam mu to otevřít lze, to se mi do budoucna nezdá dobré řešení.

46
Obecná podpora / Zvětšení textu v PDF [vyřešeno]
« kdy: 08 Březen 2012, 09:05:05 »
Potřebuji vytisknout text který přišel ve formátu PDF. To by nebyl takový problém, jenže ono se to vytiskne malý, těžko čitelný, i když to zvětším jakkoli. Zkrátka zvětšování/zmenšování nemá na tisk vliv. Poradí někdo jak to v tisku zvětšit? Nebo aspoň jak to převést do formátu doc?

47
Hardware / Identifikace grafické karty
« kdy: 21 Únor 2012, 13:34:53 »
Jak zjistím typ a označení grafické karty v mém PC?

48
Multimédia / Záchrana dat na poškozeném DVD [VYŘEŠENO]
« kdy: 11 Leden 2012, 18:43:39 »
Mám poškozené DVD-R. Bylo nahrané kdysi na recordéru Sony a při vložení do mechaniky PC mi Brasero hlásí "vložte médium" Diskový nástroj ho vidí a dokonce mi píše že je zaplněno 1.1 Gb, ale nic víc neudělá. Našla jsem jakýsi program QPxTool, který to také vidí, ale nevím co s tím. obr. dole.
Zná někdo nějaký program v Ubuntu, který by dovedl zkopírovat data na tomto DVD? Win. už jsme zrušili.

[příloha smazaná administrátorem]

49
Instalace, aktualizace a spouštění / Možnosti instalace
« kdy: 30 Prosinec 2011, 17:21:11 »
Při pokusu o instalaci mi to nabídlo v roletce několik přípojných bodů (viz foto). Čím se tyto možnosti od sebe liší, nebo je to jedno který tam zvolím?

http://1url.cz/MzLC

50
Multimédia / Format factory pro Linux
« kdy: 09 Prosinec 2011, 16:23:45 »
Táta nedá dopustit na Format factory, ale myslím si, že v Linuxu by také mohlo něco být. Proto se pokouším nalézt v centrum softwaru pro Ubuntu (11.10) nějaký program, který by pracoval spolehlivě aspoň tak jako Format factory ve Win. Ale nějak se mi to nedaří. Potřebuji hlavně převádět DVD (ale i mov, flv a další) do AVI, aby to šlo dobře přehrávat v USB na satelitním přijímači. Některé jsem již odzkoušela, ale jediný který mi (i když cukaně) jel, byl převodník videa Transmageddon. Přivítala bych Vaši radu a zkušenosti.  :)

Stran: 1 [2] 3