Fórum Ubuntu CZ/SK

Komunita => Ubuntu ČR => O fóru => Téma založeno: Matiseli 30 Červen 2015, 09:44:39

Název: Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
Přispěvatel: Matiseli 30 Červen 2015, 09:44:39
Zdravím,
nedávno jsem hledal nějakou radu pro Ubuntu, když jsem měl problém s "automount". Několikrát jsem se zaradoval, že jsem našel řešení, jenže... Ty řešení se týkali nejvýše verze Ubuntu 8.0, čili naprosto nepoužitelné.

Proto si říkám, že když jsme tak aktivní komunita, neškodilo by u všech témat přidat tlačítko "upozornit na neaktuálnost" > "Zadejte, jaké verze se toto téma týká". Tím bychom vyčlenili aktuální návody od přestárlých. Například, jakmile by někdo navštívil staré téma, dostalo by se mu krátkého upozornění (třeba pod nadpisem). Nápad by šel rozvést i do takových rozměrů, že by vznikly hlavní sekce ve fóru, kde každá by se týkala jedné Ubuntu verze.

Samozřejmě, jde jen o hrubý návrh, v hlavě mám o tom o něco více nápadů, které vám ale mohu také sdělit.
Co vy na to?
Název: Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
Přispěvatel: Martin Šácha 30 Červen 2015, 10:06:06
To, ze je nejaky navod napsany pro starsi verzi, neznamena, ze v nove nefunguje.

Pokud vidis nejaky navod na wiki a *vis* ze je to ted jinak, tak ti nic nebrani se zaregistrovat a stranku aktualizovat ;)
Název: Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
Přispěvatel: Myrmica 30 Červen 2015, 12:15:13
Pokud ti vadí, že vyhledáváš i starší témata, tak si dej  Vyhledávání a pak Pokročilé vyhledávání, zde si můžeš nastavit kolik dní mohou být staré nejstarší nalezené příspěvky.
Název: Re:Rozdělení: Zastaralá témata a aktuální
Přispěvatel: Ellendway 07 Červenec 2015, 10:18:42
Obávám se, že něco takového na systému našeho fóra nebude možné. Zkoušel jsem hledat nějaký plugin, ale je toho dost, co by bylo zapotřebí a bezpečnost fóra by šla do kopru. Něco podobného jsem zkoušel vytvořit na vBulletin fóru a nešlo to tak, aby to bylo bez problémů. Nakonec jsme skončili u klasických prefixů (http://forum.blizzfan.cz/forumdisplay.php?136-World-of-Warcraft-Poradna/page20), které bylo nutno ke každému novému tématu přidat - bez přidání nebylo téma vytvořeno.

Samozřejmě dobrým nynějším vodítkem je datum vytvoření tématu. Cokoli před datem 2012 je velice zastaralé. V roce 2012 vyšlo Ubuntu 12.04 LTS, které je stále podporováno a dost věcí půjde i dnes vyřešit stejným způsobem jako tehdy.