Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - DarkMeni

Stran: [1]
1
Zdravím, nejde mi nainstalovat 64 bit Ubuntu na Dell Vostro 1000 s procesorem Mobile AMD Sempron 3600+

Při spouštění to vypisuje chyby jako ACPI Error atd, ale stejné chyby to vypisuje i u 32 bit verze Xubuntu a ta se normálně spustí.

Ve výsledku bych chtěl nainstalovat Xubuntu kvůli Xfce prostředí (je míň náročné), a 64 bitovou verzi OS kvůli skypu.

Nevíte nědko kde by mohl být problém? Jestli by to šlo rozchodit nějakou kombinací příkazů při bootování jako acpi=off apod.?
Zkoušel jsem nomodeset s noapic a acpi=off, ale to způsobovalo Kernel panic.

Zkoušel jsem instalátory Xubuntu i Ubuntu vytvořené přes rufus i unebootin:
  • 64 bit Xubuntu přes unebootin se spustil do Try Xubuntu, ale nešel spustit instalátor, ani žádný příkaz začínající sudo, vždy se zasekla konzole. U Install Xubuntu se to zaseklo někde u "Xubuntu splash screen"

  • 64 bit Xubuntu přes rufus se zasekl někde při "Xubuntu splash screen", nevím jak zjistit u čeho přesně.

  • 64 bit Ubuntu přes rufus vypíše ty ACPI chyby, potom je chvíli vidět "Ubuntu splash screen", a potom se zobrazí zase konzole s těma chybama a pod tím BusyBox a (initramfs) kam můžu psát příkazy, ale grafické prostředí se už nenačte.

2
Zdravim, na starším ntb mám xubuntu a chtěl sem si nainstalovat minitube, ale video vždy jen problikne a pak zůstane jen černé pozadí se zvukem. Po spuštění z terminálu to vypíše:
Error disabling idle sleep "The name org.freedesktop.ScreenSaver was not provided by any .service files"
A co jsem hledal tak xfce prostředí nemá nic, co by takovou službu vyvolalo (btw ani pořádně nevím co si pod pojmem služba v PC představit) ale řekl bych že stačí vytvořit službu která by se tak jmenovala, i když by vlastně nic nedělala ne?

Ten program se chce asi jen ujistit že neztmavla obrazovka, takže asi potřebuju službu, která by ho uklidnila, že ne. Nevíte někdo jak na to? Díky.

Edit: Tak už nic, zjistil jsem že to probliknutí videa dělá i vlc (kde se to po nastavení výstupu do X11 vyřešilo), takže to s tou službou nemá nic společného.

3
Multimédia / Neplynulé animace
« kdy: 11 Červenec 2012, 19:41:10 »
Zdravím, měl někdo podobnej problém a vyřešil ho?
Některé animace u Kubuntu u mě nejsou plynulé (někdy se sekná přesouvání okna, nebo při změně okna [ctrl+tab] a nebo při hovoru přes skype po zapnutí kamery není vidět obraz, ale to, co je jako za tím oknem - takže 100% průhlednost). Grafárnu si myslim mám takovou, která by ty animace měla zvládat (Sapphire Radeon HD 4650), s ovladačem fglrx.
Ví někdo, čím to je?
Hlavně by sem rád vyřešil ten problém s videem u skype.

4
Pracovní prostředí / Re:Kubuntu - změna ikonek složek
« kdy: 28 Červen 2012, 12:33:31 »
Díky za radu, ale nějak mi to nejde změnit. (ten postup sem opakoval asi 20x) Možná mám špatně nainstalovanej Kubuntu 12.04 - už mi z nějakýho důvodu přestala fungovat průhlednost u menu, lišty a dekoraci oken, ale dřív normálně fungovala.

Že jestli ten problém (s ikonkama, průhledností a zamrzáním (rozmrzne až po restartu) u wine) není třeba tím, že sem si nainstaloval další jazyk (češtinu) a neodinstaloval ty ostatní?

Měl někdo podobnej problém?

5
Pracovní prostředí / Kubuntu - změna ikonek složek
« kdy: 26 Červen 2012, 15:53:43 »
Zdravím, změnil jsem si ikonky na "Crystal project" (přes Menu -> Nastavení systému -> Vzhled aplikací :: Ikony > Instalovat soubor s motivem), sice se mi některý změnily, ale ty, co jsem chtěl aby se změnily (ikonky složek), zůstaly stejné (oxygen). Zkusil jsem pár dalších ikonkových motivů, ale pokaždý u složek zůstal motiv oxygenu. Jak se to teda dá změnit i u složek?

6
Takže si zase s některýma věcma nevim rady:
(Jsou to vlastně 3 otázky)

Někdy (U VLC Playerovskýho titulku při přehrávání toho souboru, nebo u instalace windowsáckýho programu přes Wine...) se mi některé symboly špatně zobrazují, buď jako otazníky nebo jako divný znaky (Ŕëĺń˙Íîâč).
Asi to bude chybějící podporou nějakého kódování, nebo něčím jiným - dá se to nějak opravit aby se to zobrazilo správně?
Myslel jsem že to umí ...-dbg balíky (debugging symbols), ale prej ne.

A u grafiky jsem měl "Není známo", tak jsem zkusil nainstalovat fglrx, a čekal jsem že mi to už tu grafiku rozpozná správně, ale teď tam (System settings -> Details [Graphics]) mám "VESA:" místo "ATI Radeon HD 4650". Sice mám pocit, že po instalaci tohoto ovladače musí grafárna míň makat - míň topí, ale asi to mám pořád špatně nainstalovaný (jinak by tam místo "VESA:" byl název grafiky, ne?).

A poslední věc, kterou se mi zatím taky nepodařilo nikde najít: Můžu pro systém vydávat nějakou složku jako internetovou adresu (http://neco.nekde.com/nazevsouboru.tar.gz)?
Většina programů se teda offline nainstalovat dala, ale flashplugin by i po instalaci ze staženého balíku pořád něco stahoval - a to se mu nepodaří, protože komp není připojenej k netu. Takže by sem to stáhnul tady (kde připojení mám), dal do nějaké složky a přemluvil systém, aby si myslel že ta adresa míří do té složky - je to nějak možný?

7
Jo, to sem potřeboval, díky

8
Už ani nevim, ale myslim že sem našel odkaz někde tady z fóra - ale mluvili tam asi ještě o Ubuntu 10.
U 1.0 nikde nevidim spouštěč pro Windows. (A taky mi příjde divný že zazipovaný 0.9.42 měl asi 15MB a 1.0 má sotva 130kB)

Nakonec sem si řekl že možná bude jednodušší se naučit příkazy pro Terminál a vytvořit si vlastní instalátor, a postahovat závislosti, které ještě po instalaci Ubuntu 12.04 tam ještě nejsou.

Zatím jedinej problem, na kterej sem u tohoto způsobu (instalace přes "sudo dpkg -i balik.deb") narazil, byl zjištění správného pořadí pro Wine1.4:
wine1.4 má závislost wine1.4-i386
wine1.4-i386 má závislost wine1.4-common (a taky bitfmt-support, libmpg123-0, libopenal1..., ale ty nejsou takto zacyklený)
wine1.4-common má závislost wine1.4
Existuje pro toto jiné a lepší řešení než nainstalovat balíky klidně v náhodném pořadí s ignorováním závislostí, a až pak je zkonfigurovat?

Trochu mimo téma, spíš k terminálu:
Existuje u Ubuntu přípona která automaticky po dvojkliku spustí Terminál jako u Windowsu (.cmd | .bat)?
Jo, a umí Terminál čekat nebo odposlouchávat události?
Třeba: Instaluju... (a měnit počet teček - aby to vypadalo dynamicky)
Viděl sem ho měnit počet % dokončení stáhování, čekat na potvrzení odinstalace programu, zeptat se na heslo pro sudo... takže to asi umí - ale jak moc je to složitý?

9
No nemám tam složku bin, možná mam jinou verzi (0.92.4.1) než o který mluvíš, ale sou tam jen složky:
doc/
linux/
 - keryx
 - keryx.conf
locale/
pixmaps/
plugins/
source/
 - ...
 - keryx.py (Jo, máš pravdu, ale u toho zase selže import wxmodulu)
win32/
 - keryx.conf
 - keryx.exe

Takže mám asi špatnou verzi, nebo tam nemůžu najít ten deb balíček. Kterou verzi si mám teda stáhnout?

10
Ani po chvíli to neodšedne, ale díky za rady, Gdebi sice nemam nebo nevim kde je - Dash mi ho nenajde a apt-get se asi pokouší připojovat k netu nebo co - nakonec ho stejně nenajde a vyhodí něco jako "E: Balík nebyl nalezen", takže nakonec to uměl vyřešit dpkg. Nebo uměl, nevim jestli má být PyPar2 (kterej to chtělo pro otevření souboru "keryx") program nebo jen nějaká knihovna - žádný nový spouštěč se na liště neobjevil.

Jinak v keryx/doc/Install je (jestli sem to dobře pochopil), že pro Linux stačí zadat jen "./keryx" nebo "python keryx.py", ale ani jedno mi nešlo. (soubor keryx.py tam (keryx/linux/) ani neni)

11
Ještě jenom jak se dá nainstalovat balík .deb offline? Po dvojkliku na něj se otevře Centrum softwaru pro Ubuntu s popisem balíku, ale talčítko "Install" je neklikatelný. Dá se to obejít nějakým příkazem v terminále?

Tak to sem nakonec nějak vyřešil terminálem s příkazem "sudo dpkg -i pypar2.deb"
- Vlastně po mě chtěl Keryx 0.9.42 pro otevření ten PyPar2 (keryx/linux/keryx(dvojklik) -> Cloud not diplay...), ale ani po jeho instalaci nejde otevřít, může mi někdo, kdo s keryxem už neco dělal, poradit jak ho mám v Ubuntu otevřít? (ve Win7 je to jednoduchý - keryx/win32/keryx.exe a už běží)

12
Tak toho odkazu sem si nevšim, díky.

13
Aha, díky.
A jak je to s aktualizací systému offline nebo instalací programů?
Existuje nějaký software, který by uměl stáhnout nějakej program, kterej si můžu najít v "Centru software pro Ubuntu" - třeba VLC, Skype, GIMP, Překlad pro CZ_LOCALE, a zjistit si i jejich závislosti (i kdyby sem je už měl tady nainstalovaný) a stáhnout to pak, aby to šlo na Ubuntu bez aktualizací a bez připojení k internetu nainstalovat?

14
Zdravím, je pro Ubuntu 12.04 (nějak od P...) nějakej způsob jak instalovat programy a aktualizovat systém bez připojení k internetu?
Třeba nějakej balíček aktualizace a pak možnost si někde stáhnout software v "Centru software..." a uložit si ho, aby pak šel nainstalovat na PC bez připojení k netu?

Jo a má cenu instalovat 64 bitovou verzi na PC kde je sice AMD s 64, ale jen 750MB RAM?

Stran: [1]