Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - sagitarius

Stran: [1]
1
Zdravím
Používám v Ubuntu 18.04 systémový SSD a na data HDD. Problém je s programy instalovanými přes SNAP, protože ty nedokážou otevřít soubory na HDD- konkrétně Gimp 2.10 a Rawtherapee. Bohužel Gimp 2.10 není ditribuován v DEB, takže jinou možnost nemám, protože starší verze 2.8 ještě neumožňuje některé potřebné fíčury- např. bit. hloubku a pod.
V systémové složce Obrázky jsem sice vytvořil symlinky na soubory na HDD, ale stejně je nedokáže otevřít- dokáže pracovat jen se soubory na systémovém SSD.
Je prosím nějaká možnost, jak domutit ty SNAP aplikace vidět do HDD a pracovat se soubory?

2
Multimédia / KODI a přehrávání DVD
« kdy: 13 Květen 2017, 18:27:54 »
Zdravím
Už několik let nejsem schopen vyřešit jeden problém. Mám už pátý HTPC a měl jsem už mnoho verzí XBMC, a nyní KODI. Nikdy na žádném počítači a na žádné verzi XBMC/KODI se   mi nepodařilo přehrát DVD disk. Vždycky po vložení DVD se totálně kousne PC, že není jiná možnost než tvrdý restart. Dělalo to jak na 32 bit verzích, tak na nyní 64 bit, na všech verzích XBMC a na všech počítačích co jsem měl.
Standardní přehrávač v Ubuntu přehrává disky normálně bez problémů. (nyní Ubuntu 16.04)
Nevěděl by někdo čím to je?

3
Zdravím. Na notebooku (Acer E15) jsem měl 14.04 a nevypínal i přes provedené postupy podle tohoto fóra. Nainstaloval jsem novou verzi 16.04 na čistý zformátovaný disk, a opět nevypíná- na tom bargrafu naskočí první dvě tečky a konec, ale navíc v této verzi ani nerestartuje- skončí na zhasnutém displeji a konec (ve 14.04 restartoval bez problému), takže další problém navíc. Musím končit tlačítkem.
Není nějaký novější postup, který někdo vyzkoušel a funguje?
Ještě bych zmínil, že když jsem tento notebook koupil, byly tam Wokna a místo Biosu takový ty omalovánky. Nějak (už si nepamatuju jak) jsem to přepnul na klasický Bios. Nemůže to mít něco společného s tím?

Doplnění:
Vyzkoušel jsem editovat grub:
1) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=efi"         -nepomohlo
2) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=bios"     - nepomohlo
3) GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force"    -nepomohlo
4) abych viděl, na čem to zůstane viset, vymazal jsem "quiet splash" - nezůstane viset na ničem a NORMÁLNĚ SE VYPNE.

Chtěšl bych ale, aby to startovalo i vypínalo v grafickém režimu, a to se mi nijak nedaří. Příkazy "shutdovn -r " a "shutdown -h" taky nefungujou


4
Hardware / Integrovaná GK Intel PowerVR SGX 545
« kdy: 17 Srpen 2012, 20:57:40 »
Zdravím
Nevíte prosím někdo, jestli se už někomu podařilo rozjet tuto grafiku? Dávají ji na MB ITX s Atomem D2700. Bohužel jsem přehlídl, že je to novinka a tudíž mě nenapadlo, že na to existujou drivery jen na W7. Na zahraničních stránkách moc nevyčtu, neb jsem se učil jen rusky  :'(

5
Hardware / Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440 [VYŘEŠENO]
« kdy: 01 Březen 2011, 09:29:42 »
Zdravím
Prohledával jsem zde příspěvky, ale na můj problém jsem odpověď nenašel. Mám Ubuntu 10.04/ kernel 2.6.32.28, a nejsem schopen rozhýbat mojí GF4 MX440. Po nainstalování systémem nabídnutých správcem nesvobodných ovladačů karta nejede, rozlišení jen 1024/768 bez akcelerace, nastavit nejde- jockey nenabízí žádné možnosti nastavení, jen chybovou hlášku s tím, že je nutné konfigurovat nvidia-settings.Terminál mne ale odkáže na xorg.conf, kde jsou u všeho buď nuly nebo "unkown". Pokud ho přepíšu, po retartu žádné změny. Musím jet na Vesa ovladač, což je sice po stránce rozlišení v pohodě, ale bez 2D akcelerace nejde prakticky pracovat s fotkama, což mi vadí. 3D akceleraci až tak moc nepotřebuju. Na předchozích verzích mi tato GK jela bez problémů. Někde jsem četl, že si ovladače NV nerozumí s jádrem, ale tomu moc nerozumím. Pořád se ještě v Linuxu učím.

Stran: [1]