Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - AlenaK

Stran: [1]
1
Dobrý den,
prosím na tomto fóru o radu. Provozujeme malou internetku pro veřejnost, používáme Kubuntu. V minulém měsíci nám byl doručen dopis od společnosti OOAS - Ochranná organizace autorská - sdružení autorů děl výtvarného umění, architektury a obrazové složky audiovizuálních děl, o.s. s tím, že požadují podpis licenční smlouvy a platbu za užití grafického rozhranní, s odůvodněním, že
1) poskytujeme přístup k Internetu prostřednictvím SW za účelem zisku,
2) zpřístupňujeme díla - grafická uživatelská rozhranní třetím osobám za úplatu... což je dle nich pronájem chráněných děl 
3) odvolávají se na rozsudek Evropského soudního dvora C-393/09, že grafické uživatelské rozhranní není vyjádřením počítačového programu, není tedy počítačovým programem ani jeho součástí. Může však být autorským dílem, splňuje-li požadavky na dílo autorským právem kladené.
4) Protože jsou jedinými, kdo je pověřen výkonem kolektivní správy těchto děl - tvrdí, že případná uzavřená smlouva s výrobcem nebo jinou osobou není rozhodná.

Prostě chtějí platby nezávisle na typu licence SW, případně kdybychom používali nějaký produkt od MS a měli na něj smlouvy s nimi - přesto by tvrdili, že za grafické rozhranní máme platit zvlášť - jim.

Setkali jste se už s něčím takovým? Můžete poradit jak dál s touto organizací postupovat? Máme v úmyslu se odvolávat na volně šiřitelnou licenci GNU/PL, ale nevím, jak moc úspěšní budeme.
Už uvažujeme i o ukončení provozu, na další poplatky si to prostě nevydělá :-(


Stran: [1]