Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - jirihuf

Stran: [1] 2 3
1
Dobrý den!
Před nedávnem jsem po pěti letech na Gnome přešel na Xfce, u nějž mi učarovala rychlost a absence Unity. S prostředím jsme spokojený a i přes pár drobností s ním počítám do budoucna. Přesto mi v něm ale komplikuje práci jedna maličkost.
Když jsem v Gnome roloval myší v neaktivním okně, zůstávalo toto okno na pozadí, což mi při práci s více okny maximálně vyhovovalo! V Xfce se však neaktivní okno stane při rolování aktivním (vystoupí na popředí) a někdejší aktivní okno se přesune do pozadí. Jde tomu nějak zamezit? Při práci vnímám tuto funkci jako jednu ze zcela nejdůležitějších a budu proto vděčný za radu!
Předem díky za odpověď.

2
Multimédia / Unity - video v Chromiu vs. Unity 2D
« kdy: 20 Červenec 2011, 10:58:27 »
Zdravím!
Už nějakou dobu mi v Compizu nechce jet video 720p v prohlížeči souvisle, je to jeden velký slideshow. Když compiz vypnu, není problém. Před pár měsíci jsem tenhle problém neměl. Setkali jste se s tím taky? Mám integrovanou intelku. Žere tolik Compiz nebo čím to může být?
Díky.

3
Zdravím!

Vím, že tu dotaz už byl zadán několikrát, ale nemohu ho najít..:-(
Je možnost, jak po startu automaticky otevírat aplikaci (evolution) na jiné než aktivní ploše? (na páté například).

Díky moc za odpověď!

J.

4
Archiv / zvuk ve flashi ve firefoxu
« kdy: 19 Duben 2010, 15:07:13 »
Dobrý den,

několik dní mám po aktualizaci zajímavý problém. Zvuk obecně bez komplikací jede, jen ve firefoxu se mu nechce (takže youtube a podobné jsou off limits). Do vypnutí či uspání počítače problém řeší odinstalovat a znovu nainstalovat balík flashplugin-installer, jenže to je jen stěží nosné řešení, protože po novém startu zase zvuk ve flashi nefunguje. (firefox žádné problémy v terminálu nevyhodí)
Nemáte ponětí, v čem může být problém?
Předem díky!

5
Obecná podpora / Méně místa po upgradu
« kdy: 26 Září 2009, 09:52:02 »
Čím to, že po každém upgradu mi z disku zmizí zhruba 600MB volného místa? Balíky, tempy, cache apod. pravidelně mažu a přesto mi po každém upgradu zbyde na disku méně místa. A to nemám nainstalováno nic moc nad rámec standardní instalace (momentálně mám systémem zabráno přes pět a půl giga).

6
Dobrý den,
rád bych poprosil o radu. Máme ve škole na serveru systém Win 2008 a k němu přistupujeme z Ubuntu počítačů přes klienta vzdálené plochy. Některé klávesy se však mapují špatně a při stisku se objeví jiné znaky. Vyzkoušelo se již více klientů vzdálené plochy a zatím jsme nenalezli nic plně funkčního. V čem by to mohlo být?
Děkuji za pomoc!

7
Pracovní prostředí / Padají Xka
« kdy: 22 Srpen 2009, 01:35:09 »
Dobrý den,
poslední dobou mi ošklivě často padají Xka nejen při přehrávání filmů. Z logu vyčtu
Kód: [Vybrat]
Aug 22 01:14:37 jirka-laptop kernel: [18490.186098] pidgin[3653]: segfault at 9d8e000 ip 44b50253 sp bf8ebc30 error 6 in libX11.so.6.2.0[44b21000+ea000]
Aug 22 01:14:42 jirka-laptop bonobo-activation-server (jirka-11657): could not associate with desktop session: Failed to connect to socket /tmp/dbus-LX7dONevAi: Connection refused
Aug 22 01:15:03 jirka-laptop pulseaudio[11758]: pid.c: Stale PID file, overwriting.
Aug 22 01:21:22 jirka-laptop syslogd 1.5.0#5ubuntu3: restart.
Ale moudrý z toho nejsem. Máte na intelkách podobné zkušenosti. Jestli se to nevyřeší, tak snad už s Ubuntu seknu, poslední rok je stále problémové... a to se v něm už nehrabu...:-(

8
Internet a sítě / skype v telefonu a internet v počítači
« kdy: 13 Červenec 2009, 15:15:25 »
Dobrý den,
jsem v této situaci. V telefonu mám funkčního klienta skype s kreditem, ale FUP operátora telef. připojení 100MB za měsíc, což pro běžné volání přes skype nestačí. Je možné se nějak jednoduše telefonem (N5800) připojit na počítač a využívat internetového připojení počítače?
Děkuji za odpověď.

9
Obecná podpora / Xka se po probuzení restartují
« kdy: 11 Květen 2009, 07:39:53 »
Poslední asi dva tři týdny mám takový problém. Rád uspávám, protože mi nevadí si počkat o pár vteřin víc, když mám na ploše všechno tak, jak jsem zanechal. A do toho přichází nová situace. Dříve fungovalo vše bez problémů, i v Jaunty. Nicméně teď se mi po probouzení Xka spuští znovu. Systém jako takový se normálně probudí, ale namísto zadání hesla mě přivítá standardní přihlašovací gdm. Hibernace tak pro mě pozbývá smyslu. Nevíte, čím by to mohlo být? A jak provést nápravu?
Díky!

10
Multimédia / VLC a bar v režimu fullscreen
« kdy: 11 Prosinec 2008, 16:04:05 »
Zdravím!
Nevím, jestli je to nějakou aktualizací či co, ale několik dní mi již ve VLC v režimu fullscreen nenabíhá po pohnutí kurzoru myši ovládací panel. Byla to nesmírně šikovná věc.
V nastavení je normálně zaškrtnut. Smazání nastavení, ani spuštění s defaultním nastavením, nemá vliv.
Nemáte někdo stejný problém?

11
Hardware / vícetlačítková myš 8.10
« kdy: 17 Listopad 2008, 20:16:01 »
Dobrý den!
Používáte někdo A4Tech v Ubuntu 8.10? V 8.04 pomocí xbindkeys jela tlačítka, mohl jsem si nadefinovat, aby mi tlačítka prováděla, co chci.
V 8.10 se návod na wiki trochu změnil.. ovšem správa myši je v xorg.conf psána, že ji spravuje hal. Tam jsem ale krátký... jede vám to někomu? Nejde mi o to, aby mi tlačítka posouvala historii v prohlížeči (to funguje). Rád bych používal všech 7 tlačítek. Dvě pro PgDown a PgUp..... apod...

12
Archiv / po probuzení se systému nechce
« kdy: 20 Říjen 2008, 10:46:39 »
Nemáte taky někdo problémy s uspáváním na disk? Uspání proběhne normálně, probuzení už ne.
Systém sice naběhne, ale Xka je třeba restartovat a do terminálů se nedostanu, jakkoliv programy v nich spuštěné před uspáním jedou dále.
Je to docela nepříjemné..:-(

13
Obecná podpora / změna velikosti oddílů bez formátu [vyřešeno]
« kdy: 09 Říjen 2008, 11:06:31 »
Dobrý den!
Nevím, zda tak špatně hledám, ale nemohu najít, jestli existuje způsob, jak zmenšit diskový oddíl na úkor jiného, sousedního oddílu, aniž bych musel oddíly zlikvidovat, zformátovat...
Děkuji za odpověď.

14
Pracovní prostředí / Acer extensa 5220 xorg.conf
« kdy: 17 Červenec 2008, 08:21:20 »
Prosím vás, nemáte někdo tento notebook? Potřeboval bych se mrknout na xorg.conf s funkčními sekcemi monitoru, screenu a spol, na kterých jede krychlička.
Děkuji moc!

15
Internet a sítě / 2 a více smtp serverů
« kdy: 17 Červen 2008, 07:03:02 »
Dobrý den!
Chci se zeptat - přestěhoval jsem se a ISP kvůli spamu blokuje port 25 a tak při odesílání musím mít v Evolution zadaný jejich vlastní smtp server. V práci ovšem používám smtp server poskytovatele mailu. Lze v Evolution nějak napráskat dva servery najednou? Když jsem zkoušel dát do jednoho řádku, neodeslalo se nic. Měnit smtp server dvakrát denně je pohádka, kterou nemám rád...;-)
Budu vděčný za laskavou radu.

16
Asi jsem slepý či co... v GNOME jsem byl zvyklý, že zavřu víko notebooku a počítač se uspí na disk. V KDE takovou volbu nikde nevidím. Je tam vůbec?
Děkuji!

17
Obecná podpora / Myš po probuzení z uspání na disk
« kdy: 20 Květen 2008, 21:38:53 »
Uspání na disk mi vždy fungovalo a funguje i v HH, ale nepříjemností je, že v HH mi po probuzení nefunguje myš (zkoušel jsem dvě různé). Po restartu zase v pořádku, ale restartovat se mi nechce a touchpad není taky vždycky stoprocentní řešení, jakkoliv často ano.
Netušíte, čím to a jak na to?
Díky!

18
Obecná podpora / zvuk v Hardy - jen jedna aplikace [vyřešeno]
« kdy: 20 Květen 2008, 21:35:56 »
V Hardy jsem se setkal s něčím, co v GG nebylo. Když jsem v 7.04 spustil např. Totem a Audacious, hráli klidně oba zároveň. V Hardy ovšem může být spuštěná jen jedna aplikace pracující se zvukem. Většinou je to pruda, protože se to odráží i v situacích ala spuštěný Firefox s najetým youtube a chci si pustit písničku v Audacious/film v Totemu. Tam mi ovšem již nepůjde zvuk, pakliže nevypnu Firefox a znovu nespustím Audacious/Totem... to přeci nemůže být normální, když v GG to šlapalo..
Máte někdo stejnou zkušenost?
Děkuji!

19
Obecná podpora / zuřivé swapování
« kdy: 07 Květen 2008, 09:50:31 »
Dobré dopoledne!
V Hardy (jinak chodí skvěle) jsem se setkal s následující komplikací. Mám 1233MB RAM a swap nastavený na 1024MB. Někdy má systém tolik naswapováno, že nechce uspat systém na disk, protože ve swapu je málo místa... je to normální, aby vůbec swapoval, když má tolik paměti?
Rád uspávám na disk a tak mě občasné znemožnění docela vadí.
Poradíte prosím?
Děkuji!

20
Dobrý den.
Po poslední instalaci systému (dual boot) se potýkám s následujícím problémem:
(První byl instalován Windows) Několik složek nakopírovaných z externího disku na ntfs partition buntu nevidí (dokonce ani složku příslušného uživatele v Documents And Settings). Myslím, že v právech by problém být neměl, alespoň nemyslím, že bych vyváděl něco jiného než u dřívějších instalací. Když jsem hledal, tak jsem našel jen možnost převést složku do sdílených, ale tam to stejně nejde, protože se jedná o systémovou složku a s tou manévrovat nelze.
Děkuji za podněty!

21
Vím, že podobné otázky se tady vyskytovaly již vícekrát, ale pojednávaly o dražších zařízeních.
Potřeboval bych poradit levný (!) notebook, na kterém naprosto bez problémů ihned po instalaci pofrčí wifi a compiz (se všemi udělátky).

Děkuji moc za pomoc.

Edit: Korekce nadpisu threadu a přesun. P.P.

22
Obecná podpora / zasekávání a router
« kdy: 29 Březen 2008, 16:19:27 »
Dobré odpoledne!
Již mnohokráte se zde popisovalo zasekávání ubuntu. Osobně mě to již tolik zlobilo, že jsem dneska upgradoval na betu HH. Počítač se bohužel zasekává dál.
Nicméně mě napadá následující - počítač se zasekne (zcela, naprosto, úplně) vždy jen doma. Jak v práci, tak doma, používám připojení přes wifi. V práci se mi nikdy počítač neseknul. Říkám si, může na sekání mít vliv typu routeru nebo něco od poskytovatele připojení?
Děkuji!

23
Kód: [Vybrat]
dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.Tahle hláška na mě vybafne, když chci "sudo apt-get upgrade"ovat.
Když příkaz zadám, vyskočí mi -
Kód: [Vybrat]
update-initramfs: Generating /boot/initrd.img-2.6.24.1
Cannot find /lib/modules/2.6.24.1
update-initramfs: failed for /boot/initrd.img-2.6.24.1
dpkg: podproces post-installation script vrátil chybový status 1
to jádro jsem dříve měl, ale odinstaloval jsem ho...
Netušíte, co s tím?
Děkuji!

...ještě dodám - za poslední dny jsem se v ničem nehrabal.. a včera jsem aktualizoval bez problémů... vadí mi, že takhle nemůžu ani nic nainstalovat...

24
Multimédia / Devede - chyba (zřejmě nedostatek místa na disku)
« kdy: 18 Únor 2008, 22:42:56 »
DeVeDe mi hlásí chybu a říká, že nemůže pokračovat, protože na disku zřejmě není dostatek místa... Nestačí mu 35G na výsledný 1,5G soubor?

25
Multimédia / Otevírání souborů .avi
« kdy: 17 Únor 2008, 22:13:38 »
Dobrý den!
Chci se zeptat - pár dní mi při spouštění .avi vyskakuje tato hláška (viz níže) a musím otevírat přes pravé tlačítko a "Otevřít s".
Přitom v příslušné kartě ve vlastnostech je zvolen Totem jako přehrávač (a několik dalších, ale je zvláštní, že žádný nelze odebrat).
Otevírat takto videa je dost nepohodlné... poradíte někdo, co by s tím mohlo být?
Děkuji!

Kód: [Vybrat]
Název souboru "Stargate.Atlantis.S04E17.HDTV.XviD-LOL.avi" naznačuje, že tento soubor má typ "Dokument avi". Obsah souboru ukazuje, že soubor má typ "Video AVI". Tento soubor, pokud jej otevřete, může představovat bezpečnostní riziko pro váš systém.

Neotevírejte tento soubor, pokud jste jej nevytvořili sami ani jste jej nepřijali z důvěryhodného zdroje. Chcete-li soubor otevřít, přejmenujte jej, aby používal správnou příponu pro "Video AVI", a pak jej normálně otevřete. Nebo můžete pomocí menu Otevřít s zvolit pro daný soubor konkrétní aplikaci.

Stran: [1] 2 3