Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - sagitarius

Stran: [1] 2
1
Díky pánové. Přidal jsem ten repozitář a Gimp se mi normálně aktualizoval na 2.10.
Já bohužel mám problém takovéhle věci na těch cizokrajných stránkách vyhledávat, protože neumím emericky :-[
My se holt učily rusky....

2
Zdravím
Používám v Ubuntu 18.04 systémový SSD a na data HDD. Problém je s programy instalovanými přes SNAP, protože ty nedokážou otevřít soubory na HDD- konkrétně Gimp 2.10 a Rawtherapee. Bohužel Gimp 2.10 není ditribuován v DEB, takže jinou možnost nemám, protože starší verze 2.8 ještě neumožňuje některé potřebné fíčury- např. bit. hloubku a pod.
V systémové složce Obrázky jsem sice vytvořil symlinky na soubory na HDD, ale stejně je nedokáže otevřít- dokáže pracovat jen se soubory na systémovém SSD.
Je prosím nějaká možnost, jak domutit ty SNAP aplikace vidět do HDD a pracovat se soubory?

3
Tak s odstupem času už mám od včerejška novou instalaci s kernelem 4.4.8, a beze změny. Pořád nevypíná. Jak u tebe?

4
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 28 Květen 2017, 21:23:41 »
Jo, tak na to jsem přišel taky. Musíš stahovat ty šedý, a ne černý. Nejvíc se mi líbí "Brownoldwest".

6
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 22 Květen 2017, 20:28:41 »
Souhlas. SMPlayer to vyhrál. Natáhnul jsem do HTPC tmavý motiv, na plochu vlastní ikony z klipartů nalinkovaný na videa, hudbu, obrázky... Když zapnu HTPC, vypadá to jako domácí kino a ne jako počítač.

7
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 21 Květen 2017, 13:13:27 »
Mechanikou to taky určitě není- provozuju nyní dva počítače (HTPC a pracovní počítadlo), v každém jiná MB, jiný CPU, jiný GPU, jiná mechanika- oba se chovají při pokusu přehrát v kodi disk naprosto stejně. A jak píšu- těch PC a mechanik už jsem měl spousty a vždy stejné problémy.
Mimochodem- mám i jiný problém- Kodi nejde většinou vypnout. Po pokusu vypnout se kousne sejně, jediná možnost je ctrl+alt+delete, což vyhodí možnost odhlášení. po opětovném přihlášení zůstává viset proces kodi.bin, který vytěžuje obě jádra na 100% a nejde vypnout- jen zabít.
Jsem v koncích, Kodi odinstalovávám. je to zatím asi nejhorší aplikace v Linuxu, kterou jsem poznal. Už na ty nervy nemám sílu.
Neznáte někdo nějakou jinopu aplikaci na multimedia, která by na TV obrazovce nevypadala jako počítačová plocha? MythBuntu ne, to je na vysokou školu.

8
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 19 Květen 2017, 18:21:14 »
Kopírovat do PC to samozřejmě jde taky bez problémů, to už jsem zkoušel dávno. A Kodi ty VOBy přehraje. Jak už jsem psal- nespustí se DVD v mechanice- kousne se PC (oba moje současné PC stejným způsobem)
Ad Translátory: asi jsi žádnej nevyzkoušel, když to doporučuješ. Já ano. A ne jeden. A z manuálu k fotoblesku jsem se v translátoru dozvěděl, že mám "vzít zahnutý autobus a zašněrovat do obuvi". Opravdu řešení hodné roku 2017, jak píšeš.

9
Multimédia / Re:Hromadná úprava obrázků
« kdy: 18 Květen 2017, 20:13:20 »
Já ho zkoušel, a nefunguje. Po spuštění se na monitoru objeví ta šedá kapka se zeleným zubatým kolem, jde s ní pohybovat po monitoru, ale to je vše. Zavřít to nejde, musím to shodit ukončením procesu.

10
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 18 Květen 2017, 19:51:14 »
No, googlit umím, ale neumím emericky, a v češtině toho moc není. Cca 700 disků je z trafiky, a nechráněných. Libdvdcss samozřejmě mám- jak jsem psal, ostatní přehrávače mi přehrajou VŠECHNO, i dost problematickej film (co se ochrany týče) "Sifra mistra Leonarda", kterej má nějakou dost agresivní ochranu. A přehraju ho taky.
Takže u mě je jinej důvod nepřehrávání DVD celkem jistej.

11
Multimédia / Re:KODI a přehrávání DVD
« kdy: 17 Květen 2017, 16:56:55 »
A jak to mám poznat, kterej nemá ochranu, když Totem mi přehrává všechny bez problémů? A nejen Totem, ale i třeba VLC a další. Jen Kodi odmítá všechny disky, co mám doma. Pochybuju, že všechny mají ochranu.

12
Multimédia / KODI a přehrávání DVD
« kdy: 13 Květen 2017, 18:27:54 »
Zdravím
Už několik let nejsem schopen vyřešit jeden problém. Mám už pátý HTPC a měl jsem už mnoho verzí XBMC, a nyní KODI. Nikdy na žádném počítači a na žádné verzi XBMC/KODI se   mi nepodařilo přehrát DVD disk. Vždycky po vložení DVD se totálně kousne PC, že není jiná možnost než tvrdý restart. Dělalo to jak na 32 bit verzích, tak na nyní 64 bit, na všech verzích XBMC a na všech počítačích co jsem měl.
Standardní přehrávač v Ubuntu přehrává disky normálně bez problémů. (nyní Ubuntu 16.04)
Nevěděl by někdo čím to je?

13

Tohle nebootování live je docela běžné, taky jsem to řešil. Když stisknete klávesu Tab, vypíšou se vám do řádku položky nabídky, která se normálně zobrazuje při bootu live. Stačí jednu možnost napsat a odentrovat.

Díky moc, povedlo se, už funguje.

14
Zdravím. Na notebooku (Acer E15) jsem měl 14.04 a nevypínal i přes provedené postupy podle tohoto fóra. Nainstaloval jsem novou verzi 16.04 na čistý zformátovaný disk, a opět nevypíná- na tom bargrafu naskočí první dvě tečky a konec, ale navíc v této verzi ani nerestartuje- skončí na zhasnutém displeji a konec (ve 14.04 restartoval bez problému), takže další problém navíc. Musím končit tlačítkem.
Není nějaký novější postup, který někdo vyzkoušel a funguje?
Ještě bych zmínil, že když jsem tento notebook koupil, byly tam Wokna a místo Biosu takový ty omalovánky. Nějak (už si nepamatuju jak) jsem to přepnul na klasický Bios. Nemůže to mít něco společného s tím?

Doplnění:
Vyzkoušel jsem editovat grub:
1) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=efi"         -nepomohlo
2) GRUB_CMDLINE_LINUX="shutdown=bios"     - nepomohlo
3) GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi=force"    -nepomohlo
4) abych viděl, na čem to zůstane viset, vymazal jsem "quiet splash" - nezůstane viset na ničem a NORMÁLNĚ SE VYPNE.

Chtěšl bych ale, aby to startovalo i vypínalo v grafickém režimu, a to se mi nijak nedaří. Příkazy "shutdovn -r " a "shutdown -h" taky nefungujou


15
Mám téměř shodný problém, jen s instalací z flešky.  Instaloval jsem 14.04, a bez problémů. Teď jsem chtěl přejít na 16.04 a jak 64 bit verze, tak 32 bit verze nejde.  Místo bootování naskočí nápis
"missing parametr in configuration file"
pak po několika sekundách pořád naskakuje opakovaně
"gfx boot.C32: not com32 image
boot:"
Dělalo to stejně když jsem měl na flešce 64 bit verzi, a stejně tak když jsem dal na flešku 32 bit verzi.
Nevím už co s tím.

16
Obecná podpora / Re:Problém s mediascanner-service-2.0
« kdy: 04 Červenec 2015, 12:45:33 »
Mám stejný problém (Ubuntu 14.04), a už nevím, kudy kam. Ten proces nejde ukončit (po vteřině od ukončení se sám nastartuje znovu), nejde zabít (to samé) a žere 90% výkonu obou jader procesoru.  Nevíte někdo jak se toho zbavit úplně? V Synapticu jsem nic takového nenašel. Počítač je díky tomuhle procesu nepoužitelný.

17
Zdravím. Mám stejný problém, postup zde uvedený nepomohl vůbec. Mám Acer Aspire ES1, ubuntu 14.04 64 bit. Moc bych uvítal nějakou radu- pokud možno v češtině.

Takže už vyřešeno úpravou následujícího řádku v GRUBu:
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"řádek změněn na:
Kód: [Vybrat]
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash acpi_backlight=vendor"a update:
Kód: [Vybrat]
sudo update-initramfs -u
sudo update-grub

Po tomto zásahu funguje jak má

18
Hardware / Re:Integrovaná GK Intel PowerVR SGX 545
« kdy: 23 Srpen 2012, 21:38:04 »
Díky
Tak jsem prostudoval zatím jen část, ale vypadá to, že Intel dokonce vydal ovladače!
http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx%3Fagr%3DY%26DwnldID%3D21519&usg=ALkJrhhNFw_ygsTcq6WJ8yQ0eYZGF-mKuw
Jak bude čas, zkusím to.

19
Hardware / Re:Integrovaná GK Intel PowerVR SGX 545
« kdy: 23 Srpen 2012, 17:47:35 »
To už dost dobře nejde. Takže bych potřeboval poradit, jak rozhýbat tu grafiku. Četl jsem, že pod nějakou mobilní distribucí jede bez problémů, takže řešení i pro Ubuntu by mělo existovat, jen nevím jaké.

20
Hardware / Integrovaná GK Intel PowerVR SGX 545
« kdy: 17 Srpen 2012, 20:57:40 »
Zdravím
Nevíte prosím někdo, jestli se už někomu podařilo rozjet tuto grafiku? Dávají ji na MB ITX s Atomem D2700. Bohužel jsem přehlídl, že je to novinka a tudíž mě nenapadlo, že na to existujou drivery jen na W7. Na zahraničních stránkách moc nevyčtu, neb jsem se učil jen rusky  :'(

21
Hardware / Re: Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440
« kdy: 12 Březen 2011, 20:30:52 »
Označit za vyřešené? Jak se to dělá?

22
Hardware / Re: Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440
« kdy: 12 Březen 2011, 12:21:27 »
Ano, a to je právě ten problém. Když jsem instaloval tu úplně první instalaci 10.04, kde mi to vše fungovalo, instaloval jsem to z doma vypálený instalačky ze staženýho ISO obrazu, kde asi ta Java nebyla. Ale všechny ostatní instalace, kdy mi už nefungovala grafika, jsem instaloval z origo DVD z knihy Ubuntu 10.04, kde již Java obsažená je- mimo dalších balíků, který ve stažených instalacích normálně nejsou. A ta Java byla pravděpodobně příčinou i dalších problémů, které jsem musel v předchozích instalacích řešit. Například OpenOffice- při pokusu otevřít jakýkoliv soubor *DOC zhavarovaly. Musel jsem vždy odstranit OO nainstalovaný z repozitáře Ubuntu, stáhnout z OO.ORG jejich a ty pak fungovaly. Teď bez tý javy mi normálně fungujou ty z repozitáře. Stejně tak mi vždy hned po instalaci začal padat Firefox. Teď nepadá.
Už jsem o tom právě četl, že ty jre6 způsobujou dost problémů při určitý nikde nespecifikovaný "konstelaci" SW, a to i právě u proprietálních driverů nvidia. Proto jsem si na to včera náhodou vzpomněl, a asi to bude pravda. Ale podle mě to asi koliduje právě s nvidia drivery, protože z toho mého origo DVD jsem instaloval Ubuntu 10.04 asi 12 lidem na různých strojích [ale všechny s integrovanou GK, ani jeden nvidia], a všem to jelo bez nejmenších problémů jak na grafice, tak Firefox, OpenOffice...
Po mém trápení za poslední tři týdny jsem tak šťastnej že mi to konečně funguje, že se mi opravdu vůbec nechce tu javu tam teď instalovat. Jsem rád, že to jede.

23
Hardware / Re: Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440
« kdy: 11 Březen 2011, 22:54:00 »
Tak už funguje grafika s původní 10.04 a tím nabízeným proprietálním ovladačem 96.43.17. Provedl jsem znovu novou čistou instalaci 10.04 z DVD, potom všechny dostupné aktualizace, ale pak na základě jednoho článku, na který jsem si vzpomněl, jsem odinstaloval "jre6", nainstaloval správcem ovladačů nabízený proprietální ovladač, a po restartu jede jak má! Taže na 99% je problém v tý javě.

24
Hardware / Re: Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440
« kdy: 10 Březen 2011, 12:00:39 »
Jo, ten návod z ubuntu.cz je špatnej! Zkoušel jsem to už, a katastrofa! Pak jsem někde četl, že ten návod fungovat nemůže, protože ještě před tím je nutné nainstalovat zdrojový kód jádra a nějaký překladač zdrojovýho kódu, protože ten skript si při instalaci toho ovladače z toho souboru *run rovnou kompiluje jádro.
Jsem z toho zmatenej jak křovák u jadernýho reaktoru. A ve Woknech je to ještě horší- tam po instalaci SP3 [do XP] mi počítač oznámil že moje grafická karta už není podporována a že si mám pořídit novější.

25
Hardware / Re: Ubuntu 10.04 a nefunkční nvidia GF4 MX440
« kdy: 09 Březen 2011, 08:38:53 »
Pokud to není česky, tak si tam nic nenaklikám, protože nebudu vědět, co dělám a co mám dělat. Stáhnul jsem si ovladače verze 96.43.18, ale nevím, jak se ten soubor *run instaluje. Pořád se ještě učím. Někde jsem četl, že při instalaci si to jádro nějak sám zkompiluje. Je to pravda?

Stran: [1] 2