Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.

Novinky: Děkujeme všem návštěvníkům fóra, kteří ochotně radí ostatním. Vaše práce je velmi potřebná a vážíme si jí.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - jirihuf

Stran: [1] 2 3 ... 36
1
Díky! Moc jste mi pomohl!
Problém odstraněn.

2
Dobrý den!
Před nedávnem jsem po pěti letech na Gnome přešel na Xfce, u nějž mi učarovala rychlost a absence Unity. S prostředím jsme spokojený a i přes pár drobností s ním počítám do budoucna. Přesto mi v něm ale komplikuje práci jedna maličkost.
Když jsem v Gnome roloval myší v neaktivním okně, zůstávalo toto okno na pozadí, což mi při práci s více okny maximálně vyhovovalo! V Xfce se však neaktivní okno stane při rolování aktivním (vystoupí na popředí) a někdejší aktivní okno se přesune do pozadí. Jde tomu nějak zamezit? Při práci vnímám tuto funkci jako jednu ze zcela nejdůležitějších a budu proto vděčný za radu!
Předem díky za odpověď.

3
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Xubuntu vs Lubuntu
« kdy: 18 Listopad 2011, 11:24:09 »
Mezi Lubuntu a Xubuntu jsem neviděl až takový rozdíl. Tedy ne v rychlosti. Z hlediska pohodlnosti ovládání se mi více líbí Xfce, takže jsem zůstal na Xubuntu.

4
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Vylévání srdíčka
« kdy: 28 Říjen 2011, 09:43:17 »
I já se přidávám. Moderátoři zde odvádí spoustu potřebné práce a já jim za to děkuji. Nicméně výše uvedený postoj ke členům fóra opravdu není na místě. Jsme tedy všichni uživatelé systému přebyteční? Důvodně se obávám, že kdyby odešli všichni, kterým se na systému něco nelíbí, nezůstalo by kolem vývojářů mnoho dalších uživatelů.
Výsledky práce nejsou vždy vděčné, zvláště, když se jedná o práci, kterou moderátor nedokáže ovlivnit, ale tím spíš je zbytečné být vztahovačný. (Nebo by se patřilo, dle uvedeného argumentu, pustit se do vývoje a nepaplat se správou fóra, no ni?:-).)
Vnímám to jako úlet, ale byl bych rád, kdyby se neopakoval často. Přeci jen sem chodím rád a jednou za čas taky rád pomůžu, když můžu.

5
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re:Vylévání srdíčka
« kdy: 27 Říjen 2011, 07:33:16 »
Je to přesně, jak píše pán přede mnou. Čím je uživatel starší, tím mívá menší tendenci si se systémem hrát. Potřebuje ho na práci a změny a nefunkční prostředí ho obtěžují natolik, že radši investuje a koupí si něco, v čem se nemusí vrtat. Před pěti lety, když jsem z Ubuntu učinil hlavní systém, jsem rád měnil jednu distribuci za druhou. Dnes jsem nešťastný z absence klasického Gnome, a to ze dvou důvodů. Jednak mi přišlo pro práci použitelnější a přehlednější, jednak je nový systém méně stabilní, než býval. Nic bych si nepřál více, než mít v příští LTS verzi na výběr klasiku. Pak bych u Ubuntu zůstal, ale momentálně mě také nic nemotivuje. Při poslední instalaci jsem byl navíc pohoršen skutečností, že ani v čisté instalaci nefungují všechny prvky správně. (Já vím, mám si jít na Debian, který je odladěný:-D). Neberte mi, páni vývojáři, oblíbený systém, prosím.

6
Návody, tipy a triky / Re:CONKY
« kdy: 15 Říjen 2011, 06:51:37 »
Mně pomohlo zakomentovat počasí (které mám podle wiki) a vložit řádek s parametrem maximum_width.

7
Oficiální oznámení / Re:Odstávka fóra
« kdy: 28 Září 2011, 07:03:51 »
Velkou část dne se musím dívat do obrazovky. Když přijdu na nové fórum, vidím světle modrý text na bílém pozadí. Tohle moje oči nezvládnou a tak prosím o změnu anebo přidání možnosti změnit si barvy. Nerad bych tyhle stránky opustil, ale oči budu mít ještě i v době, kdy už Ubuntu dávno nebude existovat, a rád bych je pak používal:-).

8
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« kdy: 05 Srpen 2011, 14:50:37 »
Američtí vysokoškoláci to teda rozhodně nemají jednoduché! ;D ;D

9
Sdružení Ubuntu ČR / Re: Stranka o Ubuntu
« kdy: 05 Srpen 2011, 13:06:18 »
Michael > hned v první větě máš na stránkách chybu;).
Jestli tomu dobře rozumím, jde vlastně o nadšeneckou aktivitu. Jak tu již někteří psali, více lidem opravdu pomůžeš, když se zapojíš do již fungujícího projektu. Nakonec zjistíš, že práce provedená třeba tady je oceněná dokonce ještě více a dobrý pocit z ní budeš mít taky, když například napíšeš nějakou stránku na wiki. Mluvím za sebe a říkám, že když rozšíříš řady lidí, kteří se starají o tyhle stránky, budu rád! Hodně sil v práci!

... a už ho nestrašte vězením, je to mladý nadšenec:-).

10
Díky, Vojto!

11
Jo vidíte, umí vlastně Ubuntu One kopírovat "public link" jako Dropbox? Jestli ano, dal bych tomu ještě šanci..:-)

12
Při každém uložení rozpracovaného souboru mi na UbuntuOne vznikla konfliktní kopie... takže jsem to taky ihned zrušil a šel k Dropboxu.

13
Multimedia, foto, video, zvuk / Unity - video v Chromiu vs. Unity 2D
« kdy: 20 Červenec 2011, 10:58:27 »
Zdravím!
Už nějakou dobu mi v Compizu nechce jet video 720p v prohlížeči souvisle, je to jeden velký slideshow. Když compiz vypnu, není problém. Před pár měsíci jsem tenhle problém neměl. Setkali jste se s tím taky? Mám integrovanou intelku. Žere tolik Compiz nebo čím to může být?
Díky.

14
Internet a sítě / Re: Empathy nepřipojí ICQ
« kdy: 14 Červen 2011, 06:46:29 »
Ano, pachatelem je zde libpurple.

15
Obecná podpora / Re: BleachBit [vyřešeno]
« kdy: 12 Květen 2011, 05:58:09 »
Chyby to vyhazuje například při čistění databází Chormia, Thunderbirdu a podobných aplikací, když Bleachbit pustíte, aniž byste zmiňované aplikace vypnul. Pak bývá zobrazených chyb vždy hodně.

16
Mně to v 10.04 dělá, když přepnu v nastavení compizu na Cube a zruším Wall. Dříve vše v pořádku, až po upgradu taková pitomina...
Pořád jsem koumal, jak to spravit a po půl hodině jsem zkusil jen vrátit nastavení compizu na defaultní a ejhle, šlo to. Jenom ale bez té kostky, no..:-(

17
Mně startuje čistá instalace Win 7 stejně rychle jako čistá instalace Ubuntu 10.10. Asi bude hodně záležet na stroji.

18
Protože má více virtuálních ploch a především(!) vůbec nepadá a při práci mi umožňuje scrollovat i v neaktivním oknu.
Mít tyto tři funkce Windows, neměl bych důvod ho nepoužívat. Momentálně v něm občas pracovat musím, protože např. Oracle má překladatelský soft jen pro Windows.

19
V adresním řádku funguje klasická zkratka Ctrl+A.

20
Centrála pro hraní / Re: fallout 2
« kdy: 14 Březen 2011, 20:23:44 »
Já jsem za poslední roky zkoušel Fallout i Fallout 2 na různých verzích Ubuntu i Wine a vždy byl scénář stejný - hra se nainstalovala, šla spustit, ale po nějaké době (nečekaně) spadla a člověk musel jet znovu od uloženého místa... a na to jsem prostě nervy neměl... to jsem radši bootnul do Windows.

21
Volná diskuze kolem Linuxu a OSS / Re: Vtípky okolo LINUXU :-)
« kdy: 17 Únor 2011, 05:23:20 »
Je tam "Číňan";).

22
Obecná podpora / Re: Uspání na disk 10.10
« kdy: 08 Únor 2011, 11:40:09 »
To smazání a opětovné vytvoření swap oddílu vám nepomohlo?

23
Obecná podpora / Re: Uspání na disk 10.10
« kdy: 08 Únor 2011, 05:10:04 »
Teď střílím, ale SSD by nemělo vadit, nebo ano?
Zkuste ten oddíl zlikvidovat a znovu ho vytvořit, třeba se zapíše správně.

24
Obecná podpora / Re: Uspání na disk 10.10
« kdy: 07 Únor 2011, 09:29:05 »
Jestli máte swap oddíl, jakože asi ano, když jste před přechodem uspával, tak by mohlo pomoci -
Kód: [Vybrat]
sudo swapon -a

25
Obecná podpora / Re: Uspání na disk 10.10
« kdy: 06 Únor 2011, 21:50:19 »
Mně pomohlo nainstalovat balík hibernate. Nevím, proč po přechodu v systému nebyl.

Stran: [1] 2 3 ... 36