Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Novinky: Školení nejen k OS Ubuntu pro širokou veřejnost, více informací zde.

Autor Téma: Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"  (Přečteno 39934 krát)

Myro

• Člen
  • **
  • skill: Bill
    • Zobrazit profil
Re: Vyšla kniha "Ubuntu - Praktická příručka uživatele Linuxu"
« Odpověď #75 kdy: 26 Červen 2008, 17:21:34 »
Tak a kniha je doma! Autorom a všetkým okolo gratulujem k peknému výtvoru.  Zatiaľ som ju len tak prebehol ale dovolím si tvrdiť že stojí za to si ju kúpiť.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

nezik

• Stálý člen
    • Zobrazit profil
    • Chalupa Himmelreich
« Odpověď #76 kdy: 27 Červen 2008, 01:36:12 »
objednáno. :D
už se těším až jí budu moct půjčit dalším známým.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Vojtěch Trefný

• Zasloužilý Ubunťák
  • Guru
  • Don Quijote
    • Zobrazit profil
« Odpověď #77 kdy: 27 Červen 2008, 08:05:34 »
Knihu máte možnost zakoupit i prostřednictvím našeho sdružení a přispět tak českému Ubuntu! Cena je přitom stejná jako v běžných obchodech (397,- a to včetně poštovného a balného). Neváhejte tedy a vyplňujte objednávkový formulář.

luisah

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #78 kdy: 27 Červen 2008, 09:03:39 »
Můžu se zeptat, proč není možná platba na dobírku? Osobně, když něco nakupuji přes internet, tak jedině na dobírku (takto nevím, když zaplatím např. mobil, zda mi nepřijde zapalovač :D )

Vojtěch Trefný

• Zasloužilý Ubunťák
  • Guru
  • Don Quijote
    • Zobrazit profil
« Odpověď #79 kdy: 27 Červen 2008, 09:14:27 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?

luisah

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #80 kdy: 27 Červen 2008, 09:18:24 »
Protože samotná dobírka stojí 90Kč a je s tím spousta další práce. Ty by sis koupil knihu za 500Kč jen abys přispěl sdružení, když můžeš jít do obchodu a tam ji mít za 400Kč...?
Díky, vysvětleno stručně a jasně :D Jenom, že jsem čekal, že bude i tato možnost, pro podezíravé :D , a pro které je pohodlnější si ji objednat přes net.

PS: Kupuji knihy za 500 na dobírku, i když se dá sehnat v obchodě levněji, ale někdy je problém knihu sehnat, tak se spíše vyplatí si připlatit, než lítat všude možně a strávit půl dne sháněním požadované knihy.

Pavel Pulpán: jo to je pravda, já jsem to bral jen jako zákazník, nic víc nic míň -> už mlčím  ;D
« Poslední změna: 29 Červen 2008, 20:51:04 od Anna Taliánová »

Pavel Půlpán

• Moderátor
  • Závislák
    • Zobrazit profil
    • EIX.cz
« Odpověď #81 kdy: 27 Červen 2008, 09:20:38 »
Ono záleží na tom, kdo má být podezíravější víc... když to dotyčný nevyzvedne, jsou to akorát další zbytečné náklady na úkor sdružení. ;)

hase

• Závislák
    • Zobrazit profil
    • www.palenka.org
« Odpověď #82 kdy: 27 Červen 2008, 09:29:42 »
To sa trosku mylis. Ja nakupujem casto cez E-bay a vsetko musim zaplatit dopredu (ci uz prostrednictvom bankoveho prevodu, sekom, alebo sluzbou PalPay - to je najlepsie) E-bay ma ako seriozna firma chrani a dava mi garancie - naviac ak platba prebehne prostrednictvom PalPay, tak je ta garancia ohladne reklamacie a vratenia penazi dvojnasobna (uz som to vyuzil). U E-bay je to osetrene akymsi profilom (evaluation), ked kazdy (predavajuci i nakupujuci) oboduje dany produkt (pozitiv, negativ a neutral) pripadne pripise k tomu i komentar. Tieto udaje sa vlecu celu dobu s uzivatelom E-bay, tak si nikdo nedovoli urobit nejaku hajzlovinu, pretoze by prisiel o moznost obchodovat prostrednictvom E-bay - od ludi s negativnym profilom sa NENAKUPUJE. Negativne (evaluation) mozes mat max 3 - potom je uz clovek zo sluzby E-bay totalne vyluceny.
Takze pri takomto nakupe je dolezita DOVERA v danu inzertnu spolocnost...Pri nakupe knihy od komunity Ubuntu je to zas dovera v komunitu, takze tu nevidim nejaky problem.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

• Závislák
    • Zobrazit profil
    • www.palenka.org
« Odpověď #83 kdy: 27 Červen 2008, 09:32:16 »
PS - moj komentar platil pre luisaha...

luisah

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #84 kdy: 27 Červen 2008, 09:44:46 »
To sa trosku mylis. Ja nakupujem casto cez E-bay a vsetko musim zaplatit dopredu (ci uz prostrednictvom bankoveho prevodu, sekom, alebo sluzbou PalPay - to je najlepsie) E-bay ma ako seriozna firma chrani a dava mi garancie - naviac ak platba prebehne prostrednictvom PalPay, tak je ta garancia ohladne reklamacie a vratenia penazi dvojnasobna (uz som to vyuzil). U E-bay je to osetrene akymsi profilom (evaluation), ked kazdy (predavajuci i nakupujuci) oboduje dany produkt (pozitiv, negativ a neutral) pripadne pripise k tomu i komentar. Tieto udaje sa vlecu celu dobu s uzivatelom E-bay, tak si nikdo nedovoli urobit nejaku hajzlovinu, pretoze by prisiel o moznost obchodovat prostrednictvom E-bay - od ludi s negativnym profilom sa NENAKUPUJE. Negativne (evaluation) mozes mat max 3 - potom je uz clovek zo sluzby E-bay totalne vyluceny.
Takze pri takomto nakupe je dolezita DOVERA v danu inzertnu spolocnost...Pri nakupe knihy od komunity Ubuntu je to zas dovera v komunitu, takze tu nevidim nejaky problem.
To jsi asi dlouho nebyl v Čechách, že? :D V podstatě, k tomu nemám co dodat - nemám s E-bay zkušenosti, každopádně to je zajímavě zařízeno.
Pokud se jedná o tu důvěru, doufám, že to ode mě nevyznělo, že nedůvěřuji tady lidem kolem Ubuntu - > to podezírání bylo míněno obecně, jak to u nás chodí -> lidé také často důvěřovali net obchodům, obchody vypadali seriozně, důvěryhodně a dokonce měli i někteří lidé s danou firmou dobré zkušenosti a nakonec se soudí o zaplacené částky a nedodané zboží.
Pro mě je na prvním místě obchod z ruky do ruky (z dobírky do ruky). To, že jsou i lidé, kteří nevyzvednou své objednané zboží, to mě ani nenapadlo - když si něco objednám, tak si to taky vyzvednu a zaplatím -> to už je pak jen o lidech => slušnosti.

Tak, a teď už fakt mlčím :)

Vojtěch Trefný: No na poště by to asi u některých dobírek nebylo zrovna to pravé, ale to právo si prohlídnout co je v balíčku máš. Mě chodí pošťák z balíčky až domů - takže si to v klidu prohlídnu a pak zaplatím.

Tak až teď :D
« Poslední změna: 27 Červen 2008, 10:06:39 od luisah »

hase

• Závislák
    • Zobrazit profil
    • www.palenka.org
« Odpověď #85 kdy: 27 Červen 2008, 09:51:54 »
Jasne luisiah - je to skutocne tym, ze nefungujem na SK ani CZ. Bol som tam nedavno a vypocul som si vela krat, ze O:J:E:B:A:T niekoho sa stalo nasim narodnym sportom. :(

Vojtěch Trefný

• Zasloužilý Ubunťák
  • Guru
  • Don Quijote
    • Zobrazit profil
« Odpověď #86 kdy: 27 Červen 2008, 09:53:17 »
Když už si u té podezíravosti -- kdo ti zaručí, že v tom balíčku na dobírku bude to, co jsi si objednal? Já teda zásilky na dobírku na poště před svědky neotevírám...

Tenhle prodej je hodně komunitní záležitost, takže je to opravdu o tom, jestli mně (a sdružení) a Ivanovi Bíbrovi (který se skrývá za tajemným DIVIDO s.r.o.) důvěřujete. Ono se ani moc nepočítá, že by se na tohle "nachytali" lidé "z vnějšku" (tedy mimo komunitu).