Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zpomalení systému při konfiguraci sítě  (Přečteno 3002 krát)

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« kdy: 15 Října 2007, 22:57:29 »
Ahoj...
chtel bych se zeptat, jestli nekdo nahodou nevi proc kdyz v nastaveni site pouziju automaticke nastaveni pres DHCP a adresa se nahodou nenacte, tak  se mi system silene zpomali. Aplikace se zpousteni asi tak po 10s ale procesor neni pritom vubec vytizen. Mam podezreni na NetworkManager ale kdo vi cim to muze byt. Kazdopadne po rucnim nastaveni IP adres vse bezi normalne....

Diky za nejaky info...
« Poslední změna: 15 Října 2007, 23:01:31 od cz7asm »

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #1 kdy: 16 Října 2007, 14:07:17 »
Tak jsem zkusil odinstalovat NetworkManagera a porad to dela to samo. Proste kdyz mam nastaveno ze se maji adresy nacitat pres DHCP tak mi sit vubec nejede a vsechno je strasne zabrzdeny. Vubec nechapu proc se mi nedari pres DHCP nacist adresu kdyz to predtim normalne fungovalo... Ted funguje jenom manualni nastaveni site. Je zajimave ze kdyz pouziju nacitanani pre to DHCP tak mi prestane fungovat i regulace jasu monitoru...  Vubec nevim kde muze byt chyba.  Pokousel jsem se jenom predtim sesitovat dva pocitace a kdyz jsem potom uvedl vse do puvodniho stavu tak mam tento problem na obou pocitacich....

Pavelp

  • Host
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #2 kdy: 16 Října 2007, 15:09:19 »
Zkuste prekonfigurovat, nebo preinstalovat dhclienta.

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #3 kdy: 17 Října 2007, 12:37:46 »
Presne tak. Uz jsem na to vcera prisel. Vypl jsem automatickou konfiguraci a dal pryc NetworkManagera a po zapnuti systemu si vsechno pekne nastavim rucne. Staci ghclient eth0 a vsechno pak bezi jak ma. Takze v /etc/netowork/interfaces jsem nechal jenom zavedeni lo a zbytek sel pryc. Nevim sice proc se sytem pokousi opetovne hledat DHCP kdyz v pocitaci neni ani sitovej kabel nebo neni wifi nekam pripojena ale tak hlavne ze jsem to nejak vyresil...

Pavelp

  • Host
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2007, 13:09:23 »
Najdete si tu vlakno, kde se nadava na networ managera a muzete se pridat....

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #5 kdy: 17 Října 2007, 18:54:18 »
Neni proc....docela mi pomohl ze zacatku kdyz jsem se v tech sitich jeste moc neorientoval, ale ted mi je uz lip bez nej:))

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #6 kdy: 17 Října 2007, 20:21:16 »
ked sa pouziva network-manager tak v /etc/network/interfaces nesmie byt definovane nic okrem lo zariadenia. pouzivam takto system bezne, kedze v praci sa pripajam cez dhcp a doma cez pcmcia modem. nemam vobec ziadne problemy so spomalenim systemu a myslim, ze nm je uz sw na dost dobrej urovni

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zpomalení systému při konfiguraci sítě
« Odpověď #7 kdy: 18 Října 2007, 08:42:53 »
Jasne to vim ze to tak musi byt ale presto se mi to chovalo podivne a po te kdyz jsem od dal pryc tak bezelo vsechno ok. Urcite to byla nejaka drobnost ktere jsem si nevsimnul ale hlavni ze uz to konecne jde...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.