Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: obnova dat z přeformátované partition  (Přečteno 1646 krát)

polgis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
obnova dat z přeformátované partition
« kdy: 02 Listopadu 2010, 00:42:16 »
zdravím,

jsem v zajímavé situaci a chtěl bych se zeptat, co byste doporučili..
dostane se mi "možnosti" pokusu o obnovu dat z partition, která původně byla ext3 nebo ReiserFS (to si bohužel ten pán nepamatuje), nyní je ext3 (plus nový nainstalovaný systém na ni).. celé to navíc bude v nové elektronice, protože původní smart hlásil nějaké "nejasnosti"...
a tudíž, co byste mi doporučili za postupy?

dá se předpokládat, že nová instalace systému postupovala fyzicky na disku jako ta předešlá..?.. a tudíž by pak nemusela přepsat moc ostatních dat..?.. zkusím použít něco jako testdisk (photorec), vyprdnu se na partition a projedu celý hdd... a pokud ty původní (hledaná) data nejsou přepsaná novou instalací.. měly by mi tyto utility pomoci, ne?

velice diky za názory

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: obnova dat z přeformátované partition
« Odpověď #1 kdy: 02 Listopadu 2010, 08:22:26 »
Jestli dostaneš ven nějaká data, tak jsi David Copperfield!
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: obnova dat z přeformátované partition
« Odpověď #2 kdy: 02 Listopadu 2010, 18:22:21 »
Na Wiki máte postup. Tam, kde nedošlo k magnetování povrchu disku, soubory zachráníte.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

polgis

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 31
Re: obnova dat z přeformátované partition
« Odpověď #3 kdy: 03 Listopadu 2010, 04:09:25 »
na wiki je myšleno návod na testdisk?.. diky .. s tím jsem se chvilku pral.. avšak mi to stále nejde obnovit (tak jak bych si přál)..
věc se má tak, že mám teď partition s novou instalací.. "pod ní" by se měla nacházet ta původní stejná partition se starou instalací a navíc s daty, která bych si z toho přál vytáhnout ... pomocí photorecu mi jde dost souborů vytáhnout, avšak s generovanými názvy a bez adr. struktury (což je např. pro databázové soubory celkem naprd) ... zkoušel jsem pomocí mke2fs vypsat superbloky (vypše mi asi 8čísel).. dále si to představuju tak, že pomocí fsck (fsck.ext3) a přepínače -b by se měl nějaký superblok "chytit", partition pak namountovat a původní strukturu (alespoň tu nepřepsanou část) přečís a vykopírovat .... jenže se mi to ale ani trošku nedaří ... :(
uměl by mi někdo poradit?
samozřejmě jsem si celou tu původní partition zaIMGoval a ku každému novému pokusu ji přes dd obnovuji...
buď tomu ale vůbec nerozumím, nebo něco stále přehlížím ...
diky za každou dobrou radu...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.