Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GeForce 9600 GT  (Přečteno 2331 krát)

BlackAmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
GeForce 9600 GT
« kdy: 26 Září 2008, 21:23:36 »
Dobrý den, koupil jsem nový počítač s grafickou kartou GF 9600 GT od Asus a nemůžu ji rozchodit. Systém ji vůbec nevidí a žádný nesvobodný ovladač mi to nenabídne ani v ovladačích hardwaru. Zkoušel jsem i tento návod http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=23934.0 , v terminálu jsem zadal ty příkazy jak se tam píše a nepomohlo to. Dělám něco špatně? Nebo poradí mi někdo prosím vás jak to mám rozběhat? S Ubuntu jsem jinak velmi nadšený. :) :) :)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: GeForce 9600 GT
« Odpověď #1 kdy: 26 Září 2008, 22:27:40 »
Zkuste nainstalovat program Envy, měl jsem podobný problém(akorát s 8600GT v Ubuntu 7.04) a zkoušel jsem všemožné návody.. nic nepomohlo, ale tenhle program ano :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

Nexus

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 168
Re: GeForce 9600 GT
« Odpověď #2 kdy: 27 Září 2008, 13:22:19 »
Ja som postupoval podla tohoto navodu (rucna instalacia) a moja Asus 9800 GTX sa spustila bez nejakych zasadnych problemov.

null

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 25
Re: GeForce 9600 GT
« Odpověď #3 kdy: 27 Září 2008, 19:49:53 »
Moje GeForce9600GT od gigabyte funguje sice na plné rozlišení jak má, ale akcelerované prostředí ne a ne spustit. Zkoušel jsem už spoustu postupů, jak na foru, tak i mimo něj. Stále bezvýsledně. Tak jsem se, ač nerad, musel s chybou smířit a nyní čekám jestli v II bude alespon v restricted nějaký ruzumný driver. Takže to asi není problém jen asusu :(

Bony

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • http://www.kapucini.cz
Re: GeForce 9600 GT
« Odpověď #4 kdy: 28 Září 2008, 16:41:49 »
Mám stejnou kartu a plně zprovoznit se mi ji podařilo pouze tímto postupem:

1. stáhnout si nové ovladače z http://www.nvidia.com

2. odinstalovat ze systému balíčky nvidia-glx nebo nvidia-glx-new

3. Jestliže existuje některý z těchto souborů, smazat ho: /etc/init.d/nvidia-glx, /etc/init.d/nvidia-kernel, and /lib/linux-restricted-modules/.nvidia_new_installed

4. Nainstalovat (pokud je nemáte) balíčky: gcc, linux-headers, pkg-config, and xserver-xorg-dev
Kód:
sudo apt-get install build-essential
sudo apt-get install linux-source

5. Změnit /etc/default/linux-restricted-modules soubor a přidat následující řádek na jeho konec: DISABLED_MODULES="nv nvidia_new"

6. Zazálohovat xorg.conf
Kód:
sudo cp /etc/X11/xorg.conf ./xorg.conf.backup

7. Z konzole jako root (CTRL-ALT-F1), spustit "sudo /etc/init.d/gdm stop".

8. Spustit instalaci ovladače od výrobce, který jste si stáhl v kroku 1. Instalátor vás provede instalačním procesem. Až vás požádá, jestli chcete automaticky nastavit xserver, odpovězte "yes".

9. Pokud vše proběhlo v pořádku můžete ještě editovat váš soubor /etc/X11/xorg.conf a najít v něm sekci "Device". Pokud tam není žádná zmínka o "AddARGBVisuals" nebo "AddARGBGLXVisuals", přidejte do této sekce následující řádky:
Option "AddARGBVisuals" "True"
Option "AddARGBGLXVisuals" "True"

10. Nyní můžete opět nastartovat svůj xserver. Spusťte
Kód:
sudo /etc/init.d/gdm start

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.