Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: čím nahradit Amarok ve Windows?  (Přečteno 6902 krát)

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
čím nahradit Amarok ve Windows?
« kdy: 01 Června 2008, 20:58:40 »
Ahoj, nainstalil sem XP kvůli věcem do školy (no spíš to byl přeinstal s měsíční pauzou na zkouškový...) a zjistil jsem že mi některé ubunťácké programy natolik přirostly k srdci, že na ně nemůžu najít ve win náhradu...pravda, ve win mám hlavně pracovat, ale víte jak to je ;)...hlavně mi chybí teda ten Amarok, ale i třeba takový stardict nebo katapult, K3B...a tak...jak to je s těmito programy ve win? Existuje nějaký add-on nebo něco do win na rozšíření pracovní plochy na čtyři tak jako v ubuntu? (to sem si strašně navykl) Ale nesmí moc zpomalovat počítač, pojede na něm ArcGIS, GeoMedia, ERDASS a podobně...
Za rady i tipy díky... :)
« Poslední změna: 03 Června 2008, 17:58:35 od Anna Taliánová »
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2008, 21:39:21 »
Amarok: Winamp (ten som na win miloval) alebo Foobar
Stardict: ako slovník som používal PC translator
K3B: napaľovacieho softu je všade dosť.
Viacero plôch: určite bude niečo, zameraj sa na nástroje typu "turn xp into vista".

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2008, 22:02:08 »
Nevím, jestli to umí i zvuk, ale zkus pročíst jejich stránku: www.andlinux.org - v podstatě to nainstaluje ubuntu do windows (jádro běží jako služba windows :) ) a programy spouštíš přes ikonu vedle hodin nebo z terminálu.

Jinak pokud ty programy co potřebuješ nejsou nějak graficky náročné (myšleno, jestli nepotřebují přímý přístup ke grafické kartě) doporučil bych ti dát spíš windows do linuxu - nainstalovat virtualbox (pokud potřebuješ USB tak ze stránek sunu, pokud ne tak z repozitářů) a provozovat programy v něm. Jde přepnout i tak, že jsou vidět okna windows mezi okny linuxu a vypadá to i funguje docela dobře. Originální sériové číslo přitom funguje, včetně aktivace.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2008, 22:07:17 »
Nevím, jestli to umí i zvuk, ale zkus pročíst jejich stránku: www.andlinux.org - v podstatě to nainstaluje ubuntu do windows (jádro běží jako služba windows :) ) a programy spouštíš přes ikonu vedle hodin nebo z terminálu.

To už spíš Cygwin.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2008, 22:10:59 »
Nevím, jestli to umí i zvuk, ale zkus pročíst jejich stránku: www.andlinux.org - v podstatě to nainstaluje ubuntu do windows (jádro běží jako služba windows :) ) a programy spouštíš přes ikonu vedle hodin nebo z terminálu.

To už spíš Cygwin.

Tam myslím amarok nejde (psali to přímo ve faq nebo na jejich stránce). NIcméně co nevidět má být verze pro windows.

http://amarok.kde.org/forum/index.php?action=printpage;topic=14549.0
« Poslední změna: 01 Června 2008, 22:13:41 od Rincewind »

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2008, 23:37:18 »
Ok, počkám si na amarok do winu, mezitím se vrátím k winampu...a co se týče windows do linuxu o tom nemůže být řeč, když se v ERDASu zpracovává ortofoto, vytíží to PC třeba na deset minut, jsou to fotky jedna třeba po 50 MB tiff...i skdyž nevím jestli to pořítá CPU nebo GPU ;D...při zakládání vlákna jsem myslel hlavně na to že spousta šikovnejch programů pro linux má i svoje win varianty,  vzhledem k tomu jak mi běží ubuntu a všechny programy pod ním vzhledem k tomu jak běží win jsem měl na mysli "linuxově funkční programy" mít i ne win...zatím tam mám teda jen OOo a pidgina...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2008, 00:28:29 »
Myslím, že čekat na Amarok pro Win by se nemuselo vyplatit. Ještě dlouho potrvá, než bude použitelný pod Linuxem. Než se odladí port pro Windows, tak to taky nějaký čas potrvá.

Možná bych zkusil Ulteo Virtual Desktop, což je bezešvá virtualizace. Člověk může míchat okna obou systémů a když má dostatek ramky, tak ani nepozná, že pracuje s aplikacemi z virtualizovaného systému.

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #7 kdy: 02 Června 2008, 00:57:27 »
Cheš říct že jako amarok není v linuxu použitelný? A můžeš mi říct co teda používáš jako přehrávač? Protože jestli amarok je pro tebe nepoužitelný tak to co používáš musí být neskutečná bomba. winamp jsem používal do jeho "aktualizace", pak pády, chyby, hrůza. Skin taky stojí za prd. A vzhledem k tomu že muziky mám na hdd cca 50GB tak ji potřebujunějak rozumně managovat.

Virtual desktop asi neprojde, mám nb a ramkama moc neoplývám, btw myslím si že 1GB je až až...
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2008, 06:19:11 »
Co se virtuálních ploch týče, tak je M$ pro XPčka udělal sám a má je na stránkách, dřív jsem je měl. Takže pohledejte na microsoft.com
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2008, 09:41:55 »
Foobar
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2008, 13:57:39 »
Cheš říct že jako amarok není v linuxu použitelný? A můžeš mi říct co teda používáš jako přehrávač? Protože jestli amarok je pro tebe nepoužitelný tak to co používáš musí být neskutečná bomba. winamp jsem používal do jeho "aktualizace", pak pády, chyby, hrůza. Skin taky stojí za prd. A vzhledem k tomu že muziky mám na hdd cca 50GB tak ji potřebujunějak rozumně managovat.

Virtual desktop asi neprojde, mám nb a ramkama moc neoplývám, btw myslím si že 1GB je až až...
do win budou pokud vim KDE4 aplikace na qt4, cili amarok2 a ten jeste neni odladen. proto (imo) ta narazka na nepouzitelnost...
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

scrof

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2008, 15:19:07 »
stardict ide aj pod windows mam taky pocit..

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #12 kdy: 02 Června 2008, 15:37:57 »
Foobar2000 vypadá dobře, vyzkouším ;)....a s tím stardictem jste mě dostali, pravda, jede i pod win... :)...díky.
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #13 kdy: 02 Června 2008, 16:30:33 »
Cheš říct že jako amarok není v linuxu použitelný? A můžeš mi říct co teda používáš jako přehrávač? Protože jestli amarok je pro tebe nepoužitelný tak to co používáš musí být neskutečná bomba. winamp jsem používal do jeho "aktualizace", pak pády, chyby, hrůza. Skin taky stojí za prd. A vzhledem k tomu že muziky mám na hdd cca 50GB tak ji potřebujunějak rozumně managovat.

Bavím se o Amarok2. Verze 1.4 už se nevyvíjí a port pro Linux mít nikdy nebude. Amarok2 je v současné době opravdu nepoužitelný.

sepasepa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2008, 20:25:08 »
Více ploch - dexpot 1.40  a někde je k mání i čeština  ;)

honzek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: čím nahradit amarok ve windows?
« Odpověď #15 kdy: 03 Června 2008, 13:03:23 »
Nebo me napada jeste jedna alternativa -  a to proc pouzivat ArcGIS, Geomedia a daslich GISu.. a pouzit jeden ktery je zdarma, je pro linux a jmenuje se GRASS? :) nebo zkuste prohledat cely web www.osGeo.org a najit volne siritelne alternativy. 

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #16 kdy: 08 Června 2008, 18:38:59 »
Hele, já GRASS znám a dělal bych v něm, ale za prvé ho ještě moc "neumím" a za druhé když máš ve škole přímo předmět kde se vyučuje třeba ArcGIS nebo GeoMedia, tak by se učitelům asi nelíbilo, kdybych jim odevzdával cvičení vypracovaný v GRASSu ne? ;D
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

honzek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #17 kdy: 10 Června 2008, 13:03:25 »
no vidis to, a pro me byl zrovna GRASS jednim z hlavnich duvodu proc zacit s linuxem.. jinak takove predmety jsem mel taky, prenositelnost dat je dobra ve vsech techto systemech.... takze neni problem to zkusit zpracovat i v grasssu. nebo pokud se s tim chces naucit delat, tak zkousej stejne ulohy co budes resit pomoci arcgisu v grassu, ten ten uz navic jede celkem dobre i pod win, tak bys nemel ani problem s prebootovavanim do jinych systemu... pokud se do grassu pustis, klidne se ptej, bud tady nebo na mailove konferenci, podrobnosti najdes na http://grass.fsv.cvut.cz/wiki/index.php/Hlavní_strana
Zatim..

crowack

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 280
  • Poor willage boy
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #18 kdy: 11 Června 2008, 12:24:49 »
Ahoj, koukal sem na tu wiki,fakt dobrý, vím že existuje, ale zatím sem byl jenom myslím na anglické... :)...perfektní sou ty free datasety, zkouknu je hned jak bude čas, teď drtím statistiku :-\...čistě ze zvědavosti kde studuješ (ještě studuješ? :))?
OpenSUSE13.1 KDE ... Join the dark side, we have kookies :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #19 kdy: 11 Června 2008, 12:46:41 »
Nevím, ale pod winy jsem začal používat KMPlayer a jsem s ním velice spokojený.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

qUAKER

  • Host
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #20 kdy: 11 Června 2008, 13:55:15 »
na hudbu winamp a na video smplayer..

honzek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #21 kdy: 11 Června 2008, 15:57:26 »
ted jsem v Brne na MZLU

Lukasek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: čím nahradit Amarok ve Windows?
« Odpověď #22 kdy: 11 Června 2008, 17:13:20 »
Já na hudbu používám pod Win aimp, a na video mam VLC :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.