Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Anketa

Který systém používáte na svém PC mimo Ubuntu?

Žádný!
Widows 3.1 - 2000
Windows XP
Windows Vista
Jinou linuxovou distribuci
Mac OS

Autor Téma: Co používáte krom Ubuntu?  (Přečteno 7651 krát)

col_boggy

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #25 kdy: 18 Července 2008, 20:10:21 »
Citace
nettezzaumana: ++ a co se tyce pravych Linuxaku, tak co ja vim, ti pomerne sborne na *buntu spis nadavaji ..  . ja osobne pouzivam distribuce, ktere nejak prispivaji k vyvoji Linuxu. Sorry, ale lenost Ubuntich developeru, ze ani neodstrani komentare z konfiguraku v systemu, takze v 9 z 10ti je hlaska, ze se jedna o Debiani balik mi pripada dost uboha ..
koukam, ze na zdejsim foru rostou sami Unixovy experti ..

já jsem ale nepsal nic o tom, že by ten takzvaný expert miloval ubuntu... stěžoval si, že je to debian pro idioty a že radši než gnome, tak by to měl bez grafického prostředí. já sám se za experta neprohlašuji a nikdy nebudu, a než to prohlásím o někom jiném, tak si opravdu dám pozor... mimo to je pojem "unixový expert" dost těžce specifikovatelný termín - kam až podle našeho velikého génia nettezzaumana musí sahat naše božské schopnosti, aby se znás bozi opravdu stali?

nettezzaumana

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #26 kdy: 18 Července 2008, 20:19:03 »
kam až podle našeho velikého génia nettezzaumana musí sahat naše božské schopnosti, aby se znás bozi opravdu stali?
<< blici kapely mam fakt rad (taky jsem v nekterych hral, ale takhle heavy jsme nebyli), ale ceho je moc.. toho je moc ..

Tve schopnosti musi sahat tam, ze budes mit alespon trochu prehled, co to je Vista, co to je openSuSE a co to je Linux .. To bude pro zacatek stacit na to, aby jsi mohl tyto 3 zdanlive nesourode veci prirovnavat jednu k druhe ..

wam]Spider007

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #27 kdy: 18 Července 2008, 20:21:49 »
tieto hadky su podla mna uplne smiesne a hlavne nerobia dobre meno linux userom...

uzivatelia Debianu, Suse a pod. distier nadavaju Ubuntakom, ze su lenivi, lebo si nevedia prisposobit Debian. To je uplne komicke a skor mi to pride, ze zavidia lahkemu ovladaniu Ubuntu. Mali by si uvedomit, ze casy ked linux bol len pre PRO GEEKov, co vsetko slahali do terminalu uz skoncili.
Ak sa tu budu ludia hadat o tom, kto je ortodoxny linuxak a kto nie, tak sa nikam nedostanu a linuxu to urcite nepomoze.

fermata

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 230
  • skill: write in C
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #28 kdy: 18 Července 2008, 20:24:14 »
zatial len Ubuntu...mam sice liveCD openSUSE a Fedory, ale som leniva zalohovat vsetky data, aby som mohla prerozdelit disk ;D ale snad sa k tomu este toto leto dostanem ;)
"A weak coder becomes a strong coder by reading code and writing code - every day, for fun."

Fujitsu Siemens V5505, Intel Core 2 Duo, 1 GB RAM, Intel X3100, Debian Sid/Squeeze LXDE + Ubuntu Intrepid Ibex

col_boggy

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #29 kdy: 18 Července 2008, 20:33:10 »
Tve schopnosti musi sahat tam, ze budes mit alespon trochu prehled, co to je Vista, co to je openSuSE a co to je Linux .. To bude pro zacatek stacit na to, aby jsi mohl tyto 3 zdanlive nesourode veci prirovnavat jednu k druhe ..
není to trochu málo? tohle by měl vědět skoro každý, kdo od windowsů odešel, ne?

btw, poznámky o blicích kapelách docela sedí, od člověka, který založil celé téma jen a to, aby vyzval ostatní k nakopání jejich zadků v online hře...
« Poslední změna: 18 Července 2008, 21:35:07 od col_boggy »

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #30 kdy: 18 Července 2008, 23:58:19 »
tieto hadky su podla mna uplne smiesne a hlavne nerobia dobre meno linux userom...

uzivatelia Debianu, Suse a pod. distier nadavaju Ubuntakom, ze su lenivi, lebo si nevedia prisposobit Debian. To je uplne komicke a skor mi to pride, ze zavidia lahkemu ovladaniu Ubuntu. Mali by si uvedomit, ze casy ked linux bol len pre PRO GEEKov, co vsetko slahali do terminalu uz skoncili.
Ak sa tu budu ludia hadat o tom, kto je ortodoxny linuxak a kto nie, tak sa nikam nedostanu a linuxu to urcite nepomoze.
...souhlasím,přešel jsem z XP na ubuntu,myslel jsem si,že je to pro mně nejlepší,každému to doporučuju a teď tady čtu pravý opak -respektive jste všichni staří mazáci,kteří se přece nebudou zahazovat s" nějakým ubuntu"(když si tohle přečte ůplný začátečník,který hledá něco jiného než win.vráti se odkud přišel a na ubuntu zapomene) .
..nikomu tady neupírám jeho zkušenosti  a znalosti,nechci se nikoho dotknout,je to jen názor začátečníká- tak sory,ale myslím,že ubuntu je pro amatéry srozumitelnější než všechny ty "debiany atd."

nettezzaumana

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #31 kdy: 19 Července 2008, 00:56:52 »
...souhlasím,přešel jsem z XP na ubuntu,myslel jsem si,že je to pro mně nejlepší,každému to doporučuju a teď tady čtu pravý opak -respektive jste všichni staří mazáci,kteří se přece nebudou zahazovat s" nějakým ubuntu"(když si tohle přečte ůplný začátečník,který hledá něco jiného než win.vráti se odkud přišel a na ubuntu zapomene) .
..nikomu tady neupírám jeho zkušenosti  a znalosti,nechci se nikoho dotknout,je to jen názor začátečníká- tak sory,ale myslím,že ubuntu je pro amatéry srozumitelnější než všechny ty "debiany atd."
<< nikdo Ti nic neupira .. Je to dobre .. Co se tyce srozumitelnosti *buntu, tak si bud jist, ze je prakticky stejne srozumitelne jako jakakoliv jina distribuce, vc. debianu, suse apod ..

Co se tyce "zahazovat se" s nejakou distribuci, tak na to zde mame par detskych odborniku, kteri, aby se necitili, "ze nepoznali" svet, tak po roce koketovani s *buntu presli na Debian, a protoze v mezikroku, kdyz si sve distro rozbili -- neschopni to zatim resit jinak nez reinstallem ;D -- si zkusili take nejake (pro ne exotiku) rpm-like distro, a protoze toho zatim moc neznaji a neumi, tak to pro ne bylo prirozene patrne znacne ponizujici a proto tady stekaji jak hejno vorechu na mesic v uplnku :D

My, stari mazaci (jak nas nazyvas -- i oni na nas takto cas od casu zavyji), jsme jedine radi, ze jsi se dal mezi nas, protoze nevim jak oni, ale my mame Linux (ne Vista-like distra nebo kopie Debianu pro lamy..) ..

zdravi ntz ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #32 kdy: 19 Července 2008, 01:37:35 »
Ted jsem si jeste jednou cetl cely thread a rad bych vzkazal par poznamek svemu detskemu fanclubu ::

a) Linux neni bohuzel Unix, nybrz "Unix-like system" ..
b) zmena hostname se AFAIK v kazdem Linuxu/Unixu/Unix-like systemu temer stejna :D // tohle me specielne pobavilo
c) pridavani a odebirani useru se AFAIK dela takztez vsude stejne .. viz. man {useradd,userdel,passwd}

4 Kenji) jak je mozny, ze clovek, co si hraje s *BSD si neumi zmenit $HOSTNAME a vymazat usera (a krome toho patrne ani nezna Google)?
4 col_boggy) jak je mozny, ze clovek, co pouziva 75% roku xp a 25% Ubuntu zna navic SuSE a Vistu tak, ze je muze srovnavat .. Kde na to beres cas?

ps. abychom predesli hadkam, tak "mesic Ubuntu + 3mes xp" == 25% + 75% // perl -e 'print eval(1/((1 + 3)/100))."% + ".eval(3/((1 + 3)/100))."%\n";'

Pavel Půlpán

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #33 kdy: 19 Července 2008, 08:25:00 »
4ntz: Zuzu nebráním. Jenom mě s*re, že se i tady rozjíždí ofenziva proti ostatním distrům. Připomíná mi to tady mýho tříletýho synovce. Řezat od rána do večera k ničemu...

Luban

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1639
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #34 kdy: 19 Července 2008, 18:33:53 »
Nezkoušel jste někdo PCLINUXOS? Případně jak dopadá v porovnání s Ubuntu/openSUSE.

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #35 kdy: 19 Července 2008, 18:46:44 »
Ntz >> Já to hostname měnil, změnilo se správně, ale ten Yast (nebo nějaká jiná blbina) si ho zase hodil zpátky po rebootu. Jinak toho usera jsem smáznul hned po nainstalování, mě spíš naštvalo, že instalace stable distribuce OpenSUSE 11 byla jen tak, že se livko nakopírovalo do zvoleného rootu bez jakýchkoliv úprav, včetně uživatele bez hesla a jeho home adresáře. Kdyby to byla nějaká betaverze, tak neřeknu ani ň a nevadí mi to. Jinak Google znám, však se podívej kdy jsem se naposledy na nějakém fóru tázal o radu ;) Bez Googlu bych musel spamovat každou chvíli.
Jinak myslím, že bychom se měli vyhnout zbytečným válkám mezi distribucemi. Kdo zná trochu historii Unixu, tak ví, že "Unixové války" nesplodili nic dobrého. Linux je pořád Linuxem a nezáleží na tom, jestli jsou init skripty trochu jinak napsané nebo udělané, nezáleží ani na typu balíčku anebo portage, případně svaté trojici. Je to o možnosti volby a každý člověk je jiný, takže mu i vyhovuje jiné distro. Mě osobně nejvíce vyhovuje asi Debian a Ntz má opět pravdu - je to tím, že jsem na něj zvyklý, jsem zvyklý na Apt a jeho chování. Vím, co od něj můžu očekávat a co ne a používání něčeho jiného (RPM balíků, které jsou pro mě něco úplně vzdáleného, repozitářů, Zypperu a podobných věci) je pro mě zbytečně složité. Navíc SUSE mi opravdu nevyhovuje, stejně jako Ubuntu, na druhou stranu, možná kdybych si ho trochu odrbal a přizpůsobil... Mě v těchto distrech taky vadí to, že si je člověk nemůže aspoň trochu sestavit sám. V Debianu si nainstaluju základní systém a pak si vše sestavuju přes Apt a vyberu si (v rámci závislostí), co si chci nainstalovat a co ne. A i u Debianu mi začíná vadit, že některé balíčky mají zbytečně moc velké závislosti atd., takže začínám uvažovat skoro o LFS, tam budu mít opravdovou jistotu, že na systému nebude nic, co jsem si tam nedal sám :)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

cinan

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #36 kdy: 20 Července 2008, 18:59:30 »
Nezkoušel jste někdo PCLINUXOS? Případně jak dopadá v porovnání s Ubuntu/openSUSE.
mne to pripada ako kubuntu s rpm balikami :) Za PCLINUXOS stoji komunita, maju forum (aj ceske). Sprava balikov cez synaptic. Radsej vyskusaj, bud live CD alebo to hod do virtualnej masiny. A pozri http://pclinuxos.cz/
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

brumla.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 444
  • Skill: Shit_happens
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #37 kdy: 21 Července 2008, 11:00:04 »
no... když jsem zakládal tohle téma, tak jsem rozhodně nečekal, že se tu začneme hádat o Linuxových (nebo jakých) distribucích a o tom, která je lepší...
přípomíná mi to něco, co jsem našel v tématu "Vtípky okolo Linuxu", kdy ženská říká chlápkovi: "Půjdu s tebou na večeři, až se Linuxáci shodnou, která distribuce je nejlepší."
Hádáme se tady jako malý děcka, jeden druhýho shazuje jenom proto, že (ne)používá distribuci, která je "víc advanced" a "víc sofisticated"...
a to mě teda docela rozladilo...
myslel jsem, že tu jde převážně o diskusi dospělých (mám na mysli mentálně dospělých, nikoliv věkem) lidí a ne o debatu typu "Já mám Debian, takže jsem king a vy, co používáte Ubuntu, jste jenom looseři."
Za sebe můžu říct, že jsem kolikrát rád, že se poperu s Ubuntu, když se vyskytne nějakej problém, na druhou stranu jsem s ním spokojenej a rozhodně není mým stylem formátovat hdd každej měsíc třeba jenom proto, abych vyzkoušel jinou distribuci a mohl se tak tvářit jako ó tak strašně velkej a ortodoxní linuxák, kterej umí sbalit holku přes terminál.
Jsem proto taky looser?  :-\
Udělejmě ze středy den za lepší systém! Ubuntu, Ubuntu! Do toho, Češi!
Registered Linux User #475372! | Asus P43E (Core i3, 4GB, Ubuntu 14.04 + Virtualbox W8.1)

qUAKER

  • Host
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #38 kdy: 21 Července 2008, 11:05:10 »
no... když jsem zakládal tohle téma, tak jsem rozhodně nečekal, že se tu začneme hádat o Linuxových (nebo jakých) distribucích a o tom, která je lepší...
přípomíná mi to něco, co jsem našel v tématu "Vtípky okolo Linuxu", kdy ženská říká chlápkovi: "Půjdu s tebou na večeři, až se Linuxáci shodnou, která distribuce je nejlepší."
Hádáme se tady jako malý děcka, jeden druhýho shazuje jenom proto, že (ne)používá distribuci, která je "víc advanced" a "víc sofisticated"...
a to mě teda docela rozladilo...
myslel jsem, že tu jde převážně o diskusi dospělých (mám na mysli mentálně dospělých, nikoliv věkem) lidí a ne o debatu typu "Já mám Debian, takže jsem king a vy, co používáte Ubuntu, jste jenom looseři."
Za sebe můžu říct, že jsem kolikrát rád, že se poperu s Ubuntu, když se vyskytne nějakej problém, na druhou stranu jsem s ním spokojenej a rozhodně není mým stylem formátovat hdd každej měsíc třeba jenom proto, abych vyzkoušel jinou distribuci a mohl se tak tvářit jako ó tak strašně velkej a ortodoxní linuxák, kterej umí sbalit holku přes terminál.
Jsem proto taky looser?  :-\

+1

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #39 kdy: 21 Července 2008, 11:08:26 »
To je prostě takový zlozvyk linuxáků - nadávat ostatním a tvrdit, že to co má on je lepší. Tak je to s KDE a Gnome, ICQ a Jabberem (i když tam je jasné, co je lepší :D ) i s Ubuntu a Gentoo... Tohle už asi k linuxu patří
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #40 kdy: 21 Července 2008, 13:02:34 »
no... když jsem zakládal tohle téma, tak jsem rozhodně nečekal, že se tu začneme hádat o Linuxových (nebo jakých) distribucích a o tom, která je lepší...
přípomíná mi to něco, co jsem našel v tématu "Vtípky okolo Linuxu", kdy ženská říká chlápkovi: "Půjdu s tebou na večeři, až se Linuxáci shodnou, která distribuce je nejlepší."
Hádáme se tady jako malý děcka, jeden druhýho shazuje jenom proto, že (ne)používá distribuci, která je "víc advanced" a "víc sofisticated"...
a to mě teda docela rozladilo...
myslel jsem, že tu jde převážně o diskusi dospělých (mám na mysli mentálně dospělých, nikoliv věkem) lidí a ne o debatu typu "Já mám Debian, takže jsem king a vy, co používáte Ubuntu, jste jenom looseři."
Za sebe můžu říct, že jsem kolikrát rád, že se poperu s Ubuntu, když se vyskytne nějakej problém, na druhou stranu jsem s ním spokojenej a rozhodně není mým stylem formátovat hdd každej měsíc třeba jenom proto, abych vyzkoušel jinou distribuci a mohl se tak tvářit jako ó tak strašně velkej a ortodoxní linuxák, kterej umí sbalit holku přes terminál.
Jsem proto taky looser?  :-\
tak ne looser, spis nezkuseny pac jinak bys vedel ze tyhle hadky se vyskytovaly, vyskytuji a vyskytovat budou a cist je nema smysl stejne jako na ne (ac inteligentne) reagovat :)
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Pavel Půlpán

Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #41 kdy: 21 Července 2008, 18:36:00 »
...tyhle hadky se vyskytovaly, vyskytuji a vyskytovat budou a cist je nema smysl stejne jako na ne (ac inteligentne) reagovat :)

Naprosto výstižné... 8)

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #42 kdy: 27 Července 2008, 16:44:50 »
no... když jsem zakládal tohle téma, tak jsem rozhodně nečekal, že se tu začneme hádat o Linuxových (nebo jakých) distribucích a o tom, která je lepší...
přípomíná mi to něco, co jsem našel v tématu "Vtípky okolo Linuxu", kdy ženská říká chlápkovi: "Půjdu s tebou na večeři, až se Linuxáci shodnou, která distribuce je nejlepší."
Hádáme se tady jako malý děcka, jeden druhýho shazuje jenom proto, že (ne)používá distribuci, která je "víc advanced" a "víc sofisticated"...
a to mě teda docela rozladilo...
myslel jsem, že tu jde převážně o diskusi dospělých (mám na mysli mentálně dospělých, nikoliv věkem) lidí a ne o debatu typu "Já mám Debian, takže jsem king a vy, co používáte Ubuntu, jste jenom looseři."
Za sebe můžu říct, že jsem kolikrát rád, že se poperu s Ubuntu, když se vyskytne nějakej problém, na druhou stranu jsem s ním spokojenej a rozhodně není mým stylem formátovat hdd každej měsíc třeba jenom proto, abych vyzkoušel jinou distribuci a mohl se tak tvářit jako ó tak strašně velkej a ortodoxní linuxák, kterej umí sbalit holku přes terminál.
Jsem proto taky looser?  :-\
Tak jako možná nejsi tak dobrý v linuxu.. ale rozhodně jsi lepší v inteligenci, než ti co se tu hádají ::) :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Co používáte krom Ubuntu?
« Odpověď #43 kdy: 27 Července 2008, 16:46:58 »
Nezkoušel jste někdo PCLINUXOS? Případně jak dopadá v porovnání s Ubuntu/openSUSE.
já bych počkal na novější verzi. Ale doporučuji (jsem zkusil SAM Linux 07) a má tam Synaptic, CF atd...
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.