Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kodovani a pomaly system  (Přečteno 2029 krát)

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Kodovani a pomaly system
« kdy: 18 Února 2007, 11:05:23 »
Dobry den vsem zde pritomnym,
mel bych dve otazky

1. Jedna se tyka kodovani. Spatne (mam na mysli cestinu) se mi zobrazuji napr. nazvy psinicek v Amaroku (to me stve nejvice), na nekterych spatne udelanych webech tez,... A tak bych se chtel zeptat jestli je na to nejaka utilitka nebo jestli mam v kazdem programu prendavat kodovani z utf8 na cp12xx (zkratka tupy woknacky). To treba pomohlo u Gaimu a u Kvirc. Ale nechci cely Linux prendavat na Wokno-kodovani.

2. To uz je trochu vaznejsi a vubec nevim cim by to mohlo byti. Nejdrive zde asi uvedu svuj hardware.

AMD Duron 1,2 Ghz, 256 RAM 266 MHz, motherboard FIC AD11, GF2 MX400 64 MB a system Ubuntu 6.10

Mam naistalovane jak Gnome tak KDE. Ale oboji mi jde zretelne pomaleji nez by to (tedy snad) melo jit. Co se tyce woken vse mi beha bez problemu, nabeh programu, celkova dynamika systemu. Ale zkratka Gnomy a KDEcka, mi jdou hrozne pomalu, at uz otviram Nautilus nebo výchozí grafický správce souborů v KDE, tak nabihaji hrozne pomalu veskere programy. Naprikald Krusader - nabeh az 15s a kdyz uz je v pameti a znovu ho spustim tak aspon 5s! Celkove je to me graficke prostredi silene pomaly a lenivy. Videl jsem jak behaji KDEcka (pod Gentoo) u kamarada na Pentuim M 1.3 512 RAM a vubec se to neda srovnat a to rikal, ze to ma u pritelkyne na Celeru 700 MHz a 256 RAM a ze je to vesmes to samy, akorat vykreslovani je nepatrne pomalejsi.

Prosim Vas nevite cim by to mohlo byt? Neslo by treba nainstalovat KDEcka, ze bych je primo kompiloval, klidne bych si pockal i par dni, nez by se to udelalo, ale aby mi pak behalo graf. prostredi tak, ze se v nem da opravdu pracovat. Protoze tohle je asi nejvetsi problem co mam, ostatni se da nejak vyresit pomoci Wiky nebo ze se zeptam kamaradu, ale kdyz jim rikam tohle tak akorat slysim: "No to je divny, ale sry ja Ubuntu a Debian neznam."

Kamil Páral

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1026
    • http://ripper.profitux.cz
Kodovani a pomaly system
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2007, 20:41:09 »
tohle si precti http://wiki.ubuntu.cz/K%C3%B3dov%C3%A1n%C3%AD_znak%C5%AF

pokud sou weby spatne, tak jedine v prohlizeci rucne zvolit jine kodovani, nebo napsat autorum a nechodit na ne

to ze v mp3 jsou id tagy v cp1250 tise ignoruju a celkem mi to nevadi. textaky jdou hromadne prevest. specialne titulky filmu se prevadet nemusi, to nastavis v prehravaci. jinde by problem nemel byt.

pokud poustis v Ubuntu Krusadera, tak to bude pomalejsi, protoze pouziva KDE knihovny. ale pokud je to obecne vsechno pomaly, tak je nekde problem. nemas treba problemy s grafickymi ovladaci? jede ti 3D?

mas celkem malo pameti, nechces vyzkouset Xubuntu?
Ubuntu Wiki - spousta návodů a rad
Jabber - ICQ je mrtvý, nebuď ovce a pojď s dobou
Esmska - program pro posílání sms z Internetu

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Kodovani a pomaly system
« Odpověď #2 kdy: 20 Února 2007, 16:33:54 »
Predem dekuij za odpoved, uz sem si rikal, ze se zadne nedockam ;)

Na ty stranky prdim, to at si trhnou nohou kdyz to neumi poradne udelat, ale ty id3 tagy me celkem stvou, takze rikas, ze s tim proste nic nenadelam. Nejde treba nekde v Amaroku nastavit aby to cetl v cp1250? Predpokladam, ze asi ne podle toho co si psal a ani jsem to nenasel.

Krusadera poustim pod KDE (libi se mi vic  a pracuji ted pod nima) a nabiha cca 30 az 40 s.

3D mam v pohode instaloval sem ji kvuli tomu, ze jsem chtel zkusit jak vypada Open Arena a ta mi jede bez problemu.

Pameti mam opravdu malo a rozhodl sem se prikoupit jeste jeden modul, minimalne 256,ale radsi asi 512 Mb. Tak to snad pomuze.

Jinak az na tu rychlost (kterou tedy snad vyresim tou pameti) a tech id3 tagu (coz by se eventuelne dalo prezit, ale preci jen je to nemile kdyz misto nazvu pisnicek tam mam jen nejaky znaky) sem s Ubuntu respektive Kubuntu spokojen.

Pripada mi, ze KDE jsou pred Gentoo dost napred. Co se tyce Krusader vs. Gnome Commnader, dale i kdyz jsem instaloval podle navodu kodeky na video a mp3 pod Gnome mi to ve vychozich programech neslo, ale pod KDE mi hned Amarok sam nabidl jestli chci nainstalovat podporu mp3 a "Kafe" taky hraje vsechny videa bez problemu. Akorat Skype musim mit nejakou verzi 1.2.XX (co jsem nasel zde na foru jiz od nekoho nejak poladenou) pac kdyz stahnu nejnovejsi tak mi zahadne nefunguje mikrofon. Jedina jeho nevyhoda je, ze nabiha 40 s.

Akorat ted sem si rikal, ze si dam na ICQ Mirandu, pac zadny ICQ klient pod Linuxem mi nepadl do oka a co jsem cetl tak Miranda jde bez problemu, i kdyz asi neni zrovna idealni tahat do Linuxu woknacky aplikace. Chtel jsem si dat nejnovejsi Wine a tak sem si podle Wiki pridal zdroj wine... A pri instalaci mi to pise, ze to neni podepsany apod. ale to snad nevadi... jeste jsem to nezkousel pac jsem se nedostal ke svemu PC.

Takze musim rici, ze (K)Ubuntuje skvely a vsem moc dekuji za toto forum a wiki, protoze je zde tolik informaci a kdyz je nahodou nejaky novy problem tak lidi ochotne poradi, treba jen odkazem kde se to resilo. Muze se stat, ze novacek hleda a hleda a nenajde, ale moderator, ktery se v tom pohybuje presne vi, ktery clanek to byl.

ing. Roubátko

  • Host
Kodovani a pomaly system
« Odpověď #3 kdy: 20 Února 2007, 18:22:32 »
Citace: cz75
Pripada mi, ze KDE jsou pred Gentoo dost napred.
asi myslíš Gnome :) mě se taky líbí víc KDE, ale třeba je to jen o zvyk, třeba je to proto že jsem KDE viděl jako první, ale chystám se doinstalovat si Gnome abych se v něm trochu zorientoval a třeba změním názor, viděl jsem ho přece jenom jen chvilku...
jo a co se týče kódování tak mám problém i v těch tazích (hrozný slovo :) ) v XMMS přehrávám..a v Gaimu v CL, v konverzaci v pohodě takže to mi nevadí až tak moc..v gaimu mám tuším cp1250

cuba

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 71
Kodovani a pomaly system
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2007, 18:53:02 »
Ahoj
Já mám problém s pomalostí systému též. Asi to nebude tak hrozné, ale pokud otevřu Firefox a třeba sledování systému a s oknem pohybuju už mu stoupne využití procesoru na 100 procent. A takhleta křivka skáče z 0 na 100 kvůli takovým nenáročným operacím....
Ath. 2500+(400); 512(333); radeon 9600 pro 128. Je tato konfigurace dostačující na Edgy Eft?

cz75

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 47
Kodovani a pomaly system
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2007, 21:11:06 »
Samozrejme jsem mel na mysli Gnome a ne Gentoo :)

Cuba: tak u Tebe je to divny, pac to nevypada, ze bys mel zrovna pomaly PC, ale zrovna, ze kdyz litas s  oknem Firefoxu jak blazen po plose, se nedivim, ze vyuziti procesoru je 100%.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.