Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10  (Přečteno 5826 krát)

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #25 kdy: 15 Prosince 2008, 19:21:16 »
fíha, tak to čučím...  :o
ten klučina je ale šikovnej.
jen tak dál :)

a luisah dík za typ ;)
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

col_boggy

  • Host
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #26 kdy: 15 Prosince 2008, 19:33:50 »
šéf mi tvrdil že na vistu je poteba minimum 80GB HDD, což mě dosti zarazilo....  ???  ;D
40. Instaloval jsem Business na 37GB HDD a ohlásilo se to nějak jako "Pro rychlý chod systému Windows Vista je třeba alespoň 40 gigabajtů volného místa na disku." Docela jsem zíral.

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #27 kdy: 15 Prosince 2008, 19:42:20 »
šéf mi tvrdil že na vistu je poteba minimum 80GB HDD, což mě dosti zarazilo....  ???  ;D
40. Instaloval jsem Business na 37GB HDD a ohlásilo se to nějak jako "Pro rychlý chod systému Windows Vista je třeba alespoň 40 gigabajtů volného místa na disku." Docela jsem zíral.

jj i tak je to dost, naštěstí my se tomu můžem jen smát, ale co maj dělat ti uživatelé kteří visty používají  ;D
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

col_boggy

  • Host
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #28 kdy: 15 Prosince 2008, 19:48:15 »
Smát se uživatelům linuxů? (a jakože oni to dělají, a dost často..) :)

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #29 kdy: 15 Prosince 2008, 19:50:20 »
Smát se uživatelům linuxů? (a jakože oni to dělají, a dost často..) :)

to snad né.. lepší bude když je v tom necháme ať ty visty maj, když si je koupili... oni to časem pochopí  ;) možná....
« Poslední změna: 15 Prosince 2008, 20:58:57 od Dudlyk »
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

col_boggy

  • Host
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #30 kdy: 15 Prosince 2008, 21:17:40 »
Vista je čtrnáctidenní vysokorychlostní trial, který trvá jen dva dny  ;D (pro vysvětlení: spolužáci teď hromadně nakupují notebooky s Vistama - prvních pár dní říkají, jak jsou skvělé a rychlé, a pak přijdou s "Ty visty jsou tak pomalé, že to nejde. Zítra mi dones ten tvůj linux")

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #31 kdy: 15 Prosince 2008, 21:26:37 »
Vista je čtrnáctidenní vysokorychlostní trial, který trvá jen dva dny  ;D (pro vysvětlení: spolužáci teď hromadně nakupují notebooky s Vistama - prvních pár dní říkají, jak jsou skvělé a rychlé, a pak přijdou s "Ty visty jsou tak pomalé, že to nejde. Zítra mi dones ten tvůj linux")

já měl co dělat abych vydržel je aktivovat... už to bylo o nervy, vyplnění registračního čísla a zadání několika málo údajů se protáhlo na několik hodin...
a to nebudu zmiňovat že vůbec nefunguje UAC, potažmo ani Admin práva... když dám spustit jako admin, tak to nefunguje, když se přihlásím jako admin a chci to nainstalovat, tak to taky nefunguje....

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #32 kdy: 15 Prosince 2008, 21:29:07 »
A to jsem si chtěl Visty jen tak z srandy nainstalovat do pc at mam pres vanoce co delat ( nez je clovek nainstaluje, pochopi a smaze tak to da zabrat :D radeji to delat nebudu :D
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

Tomáš Jančík

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1179
    • TomášJančík.net
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #33 kdy: 15 Prosince 2008, 21:34:26 »
A to jsem si chtěl Visty jen tak z srandy nainstalovat do pc at mam pres vanoce co delat ( nez je clovek nainstaluje, pochopi a smaze tak to da zabrat :D radeji to delat nebudu :D

pokud je nutně nepotřebuješ kvůli nějakým win progamu (u mě CSS :) ) tak se akorát zbytečně nas....

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #34 kdy: 15 Prosince 2008, 22:06:49 »
Na Ubuntu už je potřeba aspoň 384 MB. Na 256 to jede, ale je to šíííleně pomalé. Velký skok ve spotřebě nastal s Gutsym. Do té doby Ubuntu fungovalo svižně i na 256 a mých 512 na notebooku bylo víc než dostatečných. Nyní bych pro plynulou práci doporučoval min. 512.
Xubuntu podle mě dobře funguje na 256, při nižší paměti už to taky nebude to pravé oříškové. Pak už jedině Fluxbuntu nebo čistě CLI  ;D Na serveru mám Debian a v klidovém stavu si vezme 25MB.

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6046
Re: Minimálne hardwarové požiadavky ubuntu 8.10
« Odpověď #35 kdy: 15 Prosince 2008, 23:47:47 »
Provozuji U8.10 (dříve 8.04...7.10) na PIII 700MHz, 256MB RAM. Dupalo to líp jak 8.04. Ale přec jen jsem posháněl další RAM moduly a dupe k 400MB RAM(již bůtuje Live... :D ). Stačil by maličko lepší procák, a bylo by to žihadlo :)
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem.
Dlouhé výpisy prosím dávat při psaní příspěvku do bloku funkcí Vložit kód.
Děkujeme.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.