Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Greenie www.greenie.sk  (Přečteno 2413 krát)

mandrivacek

  • Host
Greenie www.greenie.sk
« kdy: 12 Dubna 2009, 16:40:03 »
Vazene Ubuntacky,Ubuntaci .  Mnozi z Vas asi moc nemaji radi ruzne derivaty ubuntu,ale greenie me velmi prekvapil. Recenze kterou psal p.Trefny  www.linuxexpres.cz/distro/greenie-pohled-na-slovenskou-distribuci   ,neni uz aktualni.Panove kteri maji prsty v greenie tyto chybi opravily a je vse v poradku.  Prekvapilo me prostredi gnome ktere je trosicku jine a moc se mi zamlouva. Nejsem zbehli jeste uplne v linuxu tak snat muj prispevek bude aspon dobry ze zkusite live cd a popripade muzete napsat svuj dojem.Me nezalezi,co je lepsi ci horsi.Beru linux jako v celku a opcas zkusim neco noveho. Dekuji a doufam ze me neukamenujete.Greenie 5 vyjde cca 20 kvetna 2009 www.greenie.sk
« Poslední změna: 12 Dubna 2009, 16:41:59 od mandrivak-greenie »

Cr1mson

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 35
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #1 kdy: 12 Dubna 2009, 20:31:52 »
No ja greenie zkousel z live CD a abych byl uprimny tak me nejak extra nezaujalo ale moc do hloubky jsem ho nestudoval. Jinak co se tyce celkoveho vzhledu chtelo by to taky nejaky ten facelift :) , vim ze vzhled neni vse ale design je to co prodava (subjektivni) a prislo mi to jako by ho delal nejaky programator co se naucil trochu s gimpem (nic proti). Jinak drzim palce.

PS. Nekde na wiki jsem se docet o Greenie Webmaster edici ale nikde jsem ji pak nenasel ke stazeni. O takove edici bych mozna i uvazoval. 
Linux is like TeePee ... no gates , no windows . apache inside ...

mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2009, 11:39:04 »
Dekujeme za nazor,pripevek  ;)

nettezzaumana

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #3 kdy: 15 Dubna 2009, 12:09:45 »
Vazene Ubuntacky,Ubuntaci .  Mnozi z Vas asi moc nemaji radi ruzne derivaty ubuntu,ale greenie me velmi prekvapil..
.. nejsem ubuntak a i presto *nemam *rad derivaty ubuntu .. muehehe :D

mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #4 kdy: 15 Dubna 2009, 13:34:20 »
Citace: nettezzaumana link=topic=34233.msg255695#msg255695 date=123979018
[quote author=mandrivak-greenie link=topic=34233.msg255192#msg255192 date=1239547203
Vazene Ubuntacky,Ubuntaci .  Mnozi z Vas asi moc nemaji radi ruzne derivaty ubuntu,ale greenie me velmi prekvapil..
.. nejsem ubuntak a i presto *nemam *rad derivaty ubuntu .. muehehe :D
[/quote] 


jj,kazdy mame sve vyvolene distribuce programi,napriklad si nikdy netroufnu na vase gentoo ci debian atd. Znate to klikojodni uzivatel  ;D

premet

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #5 kdy: 15 Dubna 2009, 13:47:28 »
jj,kazdy mame sve vyvolene distribuce programi,napriklad si nikdy netroufnu na vase gentoo ci debian atd. Znate to klikojodni uzivatel  ;D
Taky nemám rád deriváty od Ubuntu.
Myslím, že obtížnost Debianu je přeceňovaná, je to skoro stejný jak Ubuntu.

mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #6 kdy: 15 Dubna 2009, 14:11:53 »
Myslite Debian zvladne klikojidni uzivatel,linux pouzivam cca 2 roky.Zaroven mandrivu a ubuntu a ostani derivaty,xubuntu,greenie atd.
« Poslední změna: 15 Dubna 2009, 14:13:27 od mandrivak-greenie »

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #7 kdy: 15 Dubna 2009, 17:09:08 »
zkus Debian váš život usnadní  :D
Deriváty co jsou samý jak Ubuntu ale navíc je tam různé aplikace Jablíčka, MintInstall bla bla a nakonec se dají narvat do Ubuntu. Takovej zázrak to není.
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

MPavel

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #8 kdy: 15 Dubna 2009, 17:24:57 »
Používam Ubuntu od verze 6.06. Niesom guru, ale spokojný užívateľ, ktorý si vďaka tomuto fóru a google dokáže odstránit aj problémy, ktoré sa niekedy vyskytnú. Ako dualboot mám vždy záložný systém. Najskôr to bola vždy o vydanie staršia verzia Ubuntu, potom som začal trochu experimentovat. Môj názor je taký, že Debian nieje úplne klikací, človek musí o trochu viac vedieť čo robí, aj ked "iba kliká". A kedže som s robotou plne vyťažený, nemám čas skúmať Debian do potrebnej hlbky a preto sa mu vyhybám. Preto som sa rozhodol skúsiť niečo, čo má základ v Ubuntu. Skúšal som greenie a priznám sa, nenadchlo ma natolko, aby som ho na disku nechal. Xubuntu by bolo super, ale som velmi zhýčkaný Gnome. Už som aj rozmýšlal dať ako záložné nebuntu distro, ale dostal sa mi do ruky Mint a priznám sa - keby niesom zvyknutý na Ubuntu, nainstaluju Mint. Zdá sa mi velmi pekne stabilný a vyladený. Takže v súčasnosti mám ako hlavný systém Ubuntu 9.04, ktorý považujem za jeden z najpodarenejších za ostatné roky a ako záložný Mint 6 a myslím, že u tejto kombinácie vydržím velmi dlho, a to aj vďa všetkým ochotným na tomto fóre.
HP 6735s, AMD Athlon X2, 2GB RAM
Ubuntu 9.04 amd64
Xubuntu 9.04 amd64

mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #9 kdy: 15 Dubna 2009, 17:45:24 »
zkus Debian váš život usnadní  :D
Deriváty co jsou samý jak Ubuntu ale navíc je tam různé aplikace Jablíčka, MintInstall bla bla a nakonec se dají narvat do Ubuntu. Takovej zázrak to není.




Ubuntu je dost kvalitni distribuce vetsinou me  na 95% vse  jde. Derivatx ubuntu me zajimaji vzdy.rad se podivam vyzkousim a kdyz se liby ponecham si je  ;) Nerozlisuji ktery derivat je lepsi ci samotne ubuntu,nebo jina distribuce.Co se mi liby ma vyhrano.Greenie vychazi z ubuntu tudiz je dobre jen je trosku pozmenene a to se mi prave liby  ;D . Tak nazaver nerozlisuji lepsi horsi atd . ;)


mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #10 kdy: 15 Dubna 2009, 17:52:23 »
Používam Ubuntu od verze 6.06. Niesom guru, ale spokojný užívateľ, ktorý si vďaka tomuto fóru a google dokáže odstránit aj problémy, ktoré sa niekedy vyskytnú. Ako dualboot mám vždy záložný systém. Najskôr to bola vždy o vydanie staršia verzia Ubuntu, potom som začal trochu experimentovat. Môj názor je taký, že Debian nieje úplne klikací, človek musí o trochu viac vedieť čo robí, aj ked "iba kliká". A kedže som s robotou plne vyťažený, nemám čas skúmať Debian do potrebnej hlbky a preto sa mu vyhybám. Preto som sa rozhodol skúsiť niečo, čo má základ v Ubuntu. Skúšal som greenie a priznám sa, nenadchlo ma natolko, aby som ho na disku nechal. Xubuntu by bolo super, ale som velmi zhýčkaný Gnome. Už som aj rozmýšlal dať ako záložné nebuntu distro, ale dostal sa mi do ruky Mint a priznám sa - keby niesom zvyknutý na Ubuntu, nainstaluju Mint. Zdá sa mi velmi pekne stabilný a vyladený. Takže v súčasnosti mám ako hlavný systém Ubuntu 9.04, ktorý považujem za jeden z najpodarenejších za ostatné roky a ako záložný Mint 6 a myslím, že u tejto kombinácie vydržím velmi dlho, a to aj vďa všetkým ochotným na tomto fóre.









Diky,gentoo,debian se vyhnu,v pracovnim tempu neni moc casu na uceni,nejspise dlouho budu klikojidni uzivatel  ;D

pivik

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #11 kdy: 15 Dubna 2009, 18:11:59 »
Já jsem přešel na Debian a nemůžu souhlasit, že je stejně klikací jako Ubuntu. Je tam dost věcí ponechaných na uživateli a člověku, který přejde z Ubuntu dělají zpočátku problémy. Nicméně Debianu se jen tak nevzdám, chová se daleko stabilněji. Nicméně neodsuzuji ani deriváty Ubuntu jako Mint nebo Greenie. Jedninou podmínkou je Gnome případně Xfce a případně si přidám ještě e17. Nicméně KDE jsem na chuť nepřišel.

mandrivacek

  • Host
Re: Greenie www.greenie.sk
« Odpověď #12 kdy: 15 Dubna 2009, 18:21:53 »
Já jsem přešel na Debian a nemůžu souhlasit, že je stejně klikací jako Ubuntu. Je tam dost věcí ponechaných na uživateli a člověku, který přejde z Ubuntu dělají zpočátku problémy. Nicméně Debianu se jen tak nevzdám, chová se daleko stabilněji. Nicméně neodsuzuji ani deriváty Ubuntu jako Mint nebo Greenie. Jedninou podmínkou je Gnome případně Xfce a případně si přidám ještě e17. Nicméně KDE jsem na chuť nepřišel.


Jste me nasadil brouka do hlavy  ;D  .  No uvazuji ze ho skusim,kdyz rikate ze se da nastavit na klikaci zpusob ci tak nejak  ;) .   Tedy to zase budu vypadat : 1 pc win xp herni konzola,xubuntu, 2 pc mandriva,pclinuxos  ,ntb greenie  ;D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.