Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po upgrade z 8.10 na 9.04 nefunguje klávesnice & touchpad  (Přečteno 1134 krát)

joint.green

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Všechny zdravím, po upgrade z 8.10 na 9.04 nefunguje klávesnice & touchpad na mém NB Dell Vostro 1510, externí klávesnice i BT myš přitom fungují bez problémů. Krátce po nainstalování 9.04 přitom ještě vše fungovalo, po restartu ale došlo ke zmíněnému problému. Za případnou radu děkuji.

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563

picard

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 563

joint.green

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Po upgrade z 8.10 na 9.04 nefunguje klávesnice & touchpad
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2009, 12:52:27 »
Bohužel nic z toho. Terminál na příkaz "synclient TouchpadOff=0" odpoví "Can't access shared memory area. SHMConfig disabled?", což nechápu :(

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6531
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Po upgrade z 8.10 na 9.04 nefunguje klávesnice & touchpad
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2009, 13:06:33 »
V 9.04 sa uz shm nezapina v xorg.conf
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,34217.0.html
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 24.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

joint.green

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Po upgrade z 8.10 na 9.04 nefunguje klávesnice & touchpad
« Odpověď #5 kdy: 26 Dubna 2009, 13:50:49 »
Zmínce o zapnutí shm v xorg.conf bohužel nerozumím. Nemám čas prolézat donekonečna nějaká fóra - respektive já bych je klidně prolejzal, kdybych však už před časem nedospěl k názoru, že co uživatel, to specifický problém, tudíž odpověď na svůj unikátní problém stejně nedostanu. Ubuntu používám rok a půl, a za tu dobu jsem se utvrdil v názoru, že pokud něco nefunguje hned a defaultně, tak to stejně nerozchodím (a pokud to funguje, to to přirozeně nemusím řešit).

Klávesnice i touchpad mi najednou opět "zázračně" fungují, ale irituje mě, že jsem absolutně nic neudělal kromě restartu. Ještě více stresující než nefunkčnost je nepředvídatelná funkčnost. Jestli se mi v notebooku někde střídavě zapíná a vypíná fungování klávesnice a touchapdu, a já nevím kde a proč, tak mě to irituje.

Přesto všem díky za ochotu pomoci!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.