Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Využití vodního efektu  (Přečteno 2536 krát)

jaycob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Využití vodního efektu
« kdy: 20 Května 2009, 10:28:34 »
Ahoj,

ať jsem hledal jakkoliv, nenašel jsem nějaký návod jak využít vodní efekt, který jsem kdysi zahlédl na jedno videu. Například přesunu - li okno třeba prohlížeče na jiné místo a pusím jej, vytvoří to vodní vlnu u puštěného okna.

Poradí někdo? děkuji moc.

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1216
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #1 kdy: 20 Května 2009, 10:42:53 »
já využívám vodní efekt třeba pro upozorňování nové zprávy v pidginu viz.

http://wiki.ubuntu.cz/Pidgin
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 24.04 64bit, Gnome Shell 3.46
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

jaycob

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #2 kdy: 20 Května 2009, 10:48:00 »
to už mám nastavené, ale myslel jsem konkrétní případ který jsem psal výše. ale i tak díky!

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2009, 16:38:32 »
A co tak mrknout do naší wiki: http://wiki.ubuntu.cz/Compiz Fusion. Návod je jen jaksi v kostce, ale chce si to pohrát s efekty a hejblátka. Když to zmastíš, stačí v pravo vedle hejblátek kliknout na štětec a vše je v původním nastavení. Jen upozorňuji, že si nenastavuj moc velký slejvák, pokud máš slabší stroj, může se ti compiz nebo i celý kopl seknout.

jenej

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2009, 21:56:47 »
Caute chcel by som sa spytat preco mi nejde vodny efekt na jaunty jackalope stlaceni komb. v kompize?

pepéé

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 466
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #5 kdy: 10 Června 2009, 23:08:32 »
Citace
Caute chcel by som sa spytat preco mi nejde vodny efekt na jaunty jackalope stlaceni komb. v kompize?
A na jine verzi ti šel? z vlastní zkušenosti vím že na některých grafikách vodní efekt nejede ikdyž je zprovozněná 3d akcelerace.
Fire's in my soul, steel is on my side

strelec0812

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 92
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #6 kdy: 14 Června 2009, 19:44:54 »
Cawko , akurat som skusal ten vodny efekt a funguje perektne:D
nedalo by sa zmenenim toho prikazu v pidginovi posiahnut napriklad efekt ohna alebo iny??
ak ano poprosim prikaz lebo ja ho neviem najst
netbook
linux : Ubuntu 9.10 UNR
Netbook ASUS Eee 1005HA

Syncope

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 253
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2009, 13:01:22 »
taky bych se přidal se stejným dotazem, jako je v prvním příspěvku. Když posunu okno aby to udělalo vlno. Pohrál jsem si s nastavením co to šlo ale nepovedlo se mi to. Ani tam toho nastavení moc není.
Tak kdyby někdo věděl  ???

corey_cavalera

  • Host
Re: Využití vodního efektu
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2009, 11:39:36 »
Taky jsem to kdysi zahlédl na nějakém videu a vypadalo to opravdu dobře. Našel jsem jen xdesktopwaves http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=112333&highlight=xdesktopwaves
což je něco obdobného, dělá z plochy vodní hlaldinu, ale tohle zpracování se mi moc nelíbí.. viděl jsem to udělané přes compiz myslím. Kdyby někdo věděl, prosím napište, třeba jen odkaz, dík :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.