Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: E: Balík adobe-flashplugin je potřeba přeinstalovat, ale nemohu pro něj nalézt a  (Přečteno 1609 krát)

umbra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Při instalaci balíku flashplugin....instalace nebyla dokončena. Nepomáhá instalace ani v příkazovém řádku. Nevím co dál. Zkouším přidávat i různé parametry (viz nápověda)...ale ne a ne balík přeinstalovat. Samozřejmě mi ještě ke všemu nefunguje synaptic. Znefunkčnění po této instalaci


root@jirka-desktop:/home/jirka# sudo apt-get install adobe-flashplugin
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí       
Čtu stavové informace... Hotovo
E: Balík adobe-flashplugin je potřeba přeinstalovat, ale nemohu pro něj nalézt archiv.
root@jirka-desktop:/home/jirka#

Pavel Půlpán


umbra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
jenže ta instalace opět nefunguje......píše to nemůžu otevřít balík ten a ten.....

Pavel Půlpán

Nejdřív odinstalovat původní balík, potom nainstalovat nový. Ukaž výpis.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Pokud nepomůže, zkus
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get --download-only install adobe-flashpluginpak znovu zkusit odinstalovat.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

umbra

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Nakonec jsem to přeinstaloval....Holt tady těch zádrhelů u UBUNTU je víc...ale vydržím to. Bohužel u Vidlí jsem takové problémy nikdy neměl.Je to škoda. Nemohl jsem nic odebrat protože mi nefungoval synaptic

duso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Mam taky isty problem. Synaptic mi nejde. Pocitacovy udrzbar takisto. Nejde to ani preinstalovat a ani odinstalovat. Ako sa ti podarilo odinstalovat  balik A-F. Porad mi. Dik.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Otevři Terminál a přepiš tam příkaz na opravu balíků
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg --configure -a
Pravděpodobně to vypíše nějakou chybu, překopíruj ji sem, ať víme, jak dál.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

duso

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Vzdal som to. Preinstaloval som 9.10 ku. Teraz A-F po zadani stranky www.huste.sk sa nainstaloval sam a bezi to aj na FF aj v Opere.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
To se mi taky stalo u jednoho balíčku.. no musí se holt rozbalit .deb soubor a jít po těch souborech, aby tam nic nezbylo. Pak je potřeba v souborech /var/lib/dpkg/status a /var/lib/dpkg/status-old najít záznamy o tom balíčku a ty odstranit.  Potom už žádné utility jako třeba synaptic žádnou chybu hlásit nebudou a bude vše tak, jak má.
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.