Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: PPP připojení  (Přečteno 1455 krát)

B. Goode

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
PPP připojení
« kdy: 14 Prosince 2010, 22:36:42 »
Dobrý den

Rád bych požádal o pomoc - mám nainstalováno Ubuntu, Kubuntu Maverick a o víkendech jezdíme na chalupu, kde není jiná možnost připojení jak přes vytáčené 4G od T-Mobile. Konfigurace v programu KPPP nebyla vůbec složitá, stejně tak Gnome-PPP, ale i když jsem se do sítě připojil, tak mi Network manager pořád hlásí, že nejsem připojen k síti. Pokoušel jsem se o konfiguraci v defaultním network manageru, ale to se mi nezadařilo. Takže i když jsem byl připojený k síti, tak jsem se na internet nedostal. Existuje teda nějaká možnost jak počítači vysvětlit, že je KPPP připojen do sítě a víc ho nemusí zajmat? Alternativa by asi byla nakonfigurovat modem tak, abych se mohl připojit přes výchozí network manager, ale nerad bych něco komplikoval, pokud by stačil KPPP, či Gnome-PPP tak, aby byl internet dostupný.
Děkuju za pomoc.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: PPP připojení
« Odpověď #1 kdy: 16 Prosince 2010, 21:54:08 »
Môžem sa  spýtať čo je to presne za zariadenie?
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

B. Goode

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 20
Re: PPP připojení
« Odpověď #2 kdy: 16 Prosince 2010, 23:08:48 »
Jasně. Přesný název neznám, protože tu krabičku nemám u sebe. ale je to T-Mobile USB 4G modem. Našel jsem ho na této stránce: http://www.czechcomputer.cz/art_doc-0ADE88E008E2ECC9C125726500677F4F.html
Je staršího data pořízení - řádově na roky - ale jak jsem napsal - zprovoznění hardwaru není nijak složité, jedná se akorát o dopsání inicializačního řetězce "AT Q0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0", který je nutno doplnit do ovladače tohoto modemu, ale jedná se mi spíš o to, že ač ho rozjedu v programech kppp, nebo Gnome-PPP (zařízení je připojeno do sítě), tak defaultní network manager toto připojení nevidí, tudíš se počítač tváří jako by nebyl připojený do sítě.
Pokud chci zprovoznit PPP ve výchozím network manageru (výchozí po instalaci Ubuntu 10.10), podařilo se mi nakonfigurovat pouze vlastní nastavení PPP, nikoliv však nastavení modemu... Po připojení je zařízení vidět na portu /dev/ttyUSB0.

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re: PPP připojení
« Odpověď #3 kdy: 17 Prosince 2010, 00:06:07 »
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ulo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Linux Mint Czech
Re: PPP připojení
« Odpověď #4 kdy: 17 Prosince 2010, 08:52:44 »
Kdysi jsem toto připojení a dokonce i tento modem taky používal a řešil jsem to přes wvdial (na plochu jsem si udělal spouštěč, abych nemusel pořád lézt do terminálu), ale žel nepamatuju se, jestli bylo spojení vidět v NM. Každopádně spojení fungovalo bez problému.
PC-doma:  LinuxMint 13 KDE - AMD Athlon II X2 270, MB ASUS M5A78L LE, RAM 4 GB, ATI Radeon HD4350
PC-práce: LinuxMint 13 KDE - Intel Pentium 4, MB MSI 945G Neo, RAM 4 GB, GeForce 8400 GS
NB:  LinuxMint 15 KDE - Acer TravelMate 3002

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: PPP připojení
« Odpověď #5 kdy: 17 Prosince 2010, 09:47:55 »
Ahoj. Řešil jsem tohle před rokem na 9.10. Tasy jsem se dobral řešení: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,43862.0.html
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.