Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu z externího HDD  (Přečteno 1250 krát)

Shadowek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Ubuntu z externího HDD
« kdy: 21 Února 2010, 16:15:23 »
Dobrý den, vlastním jeden nevyužitý externí HDD a všiml jsem si v BIOSu zajímavé volby Boot from USB HDD. Tak jsem si podle tohoto návodu nainstaloval ubuntu na externí HDD (http://pctip.wbs.cz/Instalace-Linux---Ubuntu.html). Nakonec při zapojení externího HDD do počítače a při spuštění se spustil GRUB. Já v něm zvolil Ubuntu, Linux ... Začalo se to načítat objevilo se ve středu černé obrazovky kolečko (jak je v linuxu místopřesýpacích hodin). Po cca. 6 minutách kolečko zmizelo a byla tam jen černá obrazovka ... po dalších 5 minutách jsem PC restartoval a odpojil HDD. Nevíte co by s tím mohlo být?
PS: V návod je psaný na 9.04 a já použil 9.10 ale to by nemělo ničemu vadit ne? Vím že je tam novější GRUB ale to by asi nemělo vadit že?

Martin 'Želva' Malý

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2438
  • Zalezlej v krunýři
    • Želvův zápisník
Re: Ubuntu z externího HDD
« Odpověď #1 kdy: 21 Února 2010, 16:18:28 »
Zkus najet v GRUBu do recovery modu, třeba to napíše, kde je chyba...
Osobní počítače jsou nanic a opravdu nikdy nedělají to, co se po nich chce. Fakt. I když na něm třeba běží Debian, Ubuntu, Arch, Widle, Mac, je to skoro furt to samé... :-(

Pokud mi dáváte zápornou karmu, budu rád, když mi napíšete proč, abych aspoň věděl, jak jsem vám uškodil. ;-)

Shadowek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Ubuntu z externího HDD
« Odpověď #2 kdy: 21 Února 2010, 16:29:05 »
Hmm takže v recovery módu mi to naběhlo v pořádku v recovery menu jsem zadal resume normal b00t a začalo to nabíhat. Už to asi 4 minuty stojí na Checking batery state ... Je možné že by to způsobila dockstation v které je zasunutý notebook?
Edit: Tak nyní mám na obrazovce spoustu nápisů:
INFO task hdparm: 1913 blocked for more than 120 seconds.
"echo 0 > /proc/sys/kernel/hung_task_timeout_secs" disables this mesage.
.
Nyní to vše zmizelo :D
« Poslední změna: 21 Února 2010, 16:37:31 od Shadowek »

Shadowek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Ubuntu z externího HDD
« Odpověď #3 kdy: 21 Února 2010, 16:59:09 »
Prostě to nenaběhne ... zkusím to ještě přeinstalovat ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.