Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: doporucte prosim nejaky PIM server nebo vhodny groupware/cloaboration soft  (Přečteno 2585 krát)

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Zdravim

Resim momentalne problem, ze bych si potreboval na domacim serveru nainstalovat nejaky software ktery by mi umoznoval spravu a synchronizaci PIM (kalendar, ukoly, kontakty). Potrebuju aby fungovala nejaka moznost synchronizace s klienty jako treba Evolution, Thunderbird/Sunbird, Kontacts, zase treba vubec nepotrebuvu mailovy server nebo nejakou pokrocilou spravu projektu. Hlavni zalezitost je aby fungovalo aspon zakladni prohlizeni/editace prez webove rozhranim kdyz budu na stroji kde nemam svoje programy.
Vcera jsem stravil hodiny hledanim reseni a bohuzel jsem nenasel zadne vyhovujici  :(

Citadel
- kanon na vrabce
- webove rozhrani nic moc
- zbytecne moc funkci

Chandler
- zadna sprava kontaktu
- pomaly vyvoj a spatna podpora ubuntu

Tonido
- zadna export nebo synchronizace
- zbytecne ostatni funkce

evolution-data-server
- nenasel jsem zadne webove rozhrani

Samozrejme bych mohl pouzivat sluzby jako Google-calender ... ale prave ze nechci, rad bych aby moje data nemela zadna treti strana. Vetsina reseni co jsem nasel byla bud prilis slozita a mohutna a nebo naopak posradala nejakou funkci. Tak mi treba neco poradite  ;)
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Napadá mne ještě Kolab a Zimbra

A co se týká synchronizace tak pošeptám ještě jedno slůvko - Funambol (jaká to byla paráda když mi na dovolené odešel telefon tak jsem koupil nový, přehodil simku, stáhnul klienta, vylovil v paměti adresu domácího serveru a měl jsem vše zase zpět)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Jojo diky dival jsem se na Kolab a Zimbru, ale oboji je pro me potreby zase kanon na vrabce.

Predne bych se rad vyhnul nutnosti provozovat vlastni mailserver - predevsim z duvodu ze to chci provozovat na domacim serveru a mam klasicke ADSL s mizernym uploadem.

Co zrovna studuju je Horde - docela se mi libi a je tam i moznost synchronizace prave prez Funambol, mimojine is Thunderbirdem a Nokii N900. Jen jestli jsem to dobre pochopil - ten Funambol by pak take bezel na tom serveru - a klienti se synchronizovali prez nej ?

Nema nekdo zkusenosti s horde ? Alespon podle screenshotu vypadal kalendar a i kontakty pouzitelne a snad by fungovalo i prohlizeni IMAPU na seznamu prez horde webmail.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

karlitos

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1057
  • Bioinformatics - solutions in-silico
    • homepage
Tak jsem zdarne rozchodil Horde na Debianu testing a Cherokee Webserveru a je to vicemene presne to co jsem chtel. Preci jenom je to svou mohutnosti a slozitosti az skoro zbytecne komplexni reseni ale nenasel jsem nic jednodussiho.
Ale da se pouzit verze bez webmailu coz mi zjednodusilo instalaci a prozatim takhle vyhovuje. Zkusim dat nejaky popis do navodu, predpokladam ze u Ubuntu nebude situace prilis jina.
Jeste vyresit synchronizaci s Thunderbirdem/Spicebirdem prez SyncML a bude to parada.
Lenovo ThinkCentre A61 912073G
Athlon X2 5000+ 4GB RAM Nvidia Geforce 9500GT
Linux Mint 9 Isadora , Win7 64Bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.